Skocz do zawartości
blokers

Sieć Osiedlowa + Wrt54gl

Rekomendowane odpowiedzi

witam, generalnie sieci komputerowe to dla mnie masakra i jestem zielony jeżeli chodzi o te sprawy. mam nadzieję że mi pomożecie.

sprawa jest następująca, mam sieć osiedlową dls 4mbit, ok 25 komputerów +serwer. mam w domu swicha, i 2 komputery. jeden sprzedałem i kupiłem laptopa(toshiba satelite l30-134) z wi-fi.

potrzebowałem jakiegoś urządzenia które działałoby jak swich z wi-fi, ale w przypadku w którym zrezygnowałbym z tej sieci i przeszedł na chello z upc, to urządzenie pełniłoby rolę routera. w komputroniku polecono mi linksysa wrt54gl v1.1.

próbowałem go skonfigurować ale niestety jak już pisałem jestem zielony, niby przeszedłem cały proces fonfiguracji ale neta i tak nie ma. wydaje mi się że router chce stworzyć z moich dwóch komputerów podsieć i podłączyć je jako jedno ip do sieci osiedlowej, a ja chce aby każdy z komputerów był osobno widoczny w sieci. mam już w tej sieci osiedlowej dodane i dla laptopa tylko nie potrafię tego skonfigurować.

Dołączona grafika

Nie moge skonfigurować wi-fi. wciskam przycisk SecureEasySetup na routerze, ale wciąż mruga i nie przestaje. w laptopie na obudowie mam przełączony przełącznik wi-fi na on.

może ten router się nie nadaje do takiego zastosowania o jakie mi chodzi(do soboty mogę go wmienić)? może lepiej go wymienić na jakiegoś swicha z wi-fi? mam nadzieję że mi pomożecie w konfiguracji, czekam na rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacz stacjonarke po kablu do routera

 

rpoting

nat

firewall

 

w wireless nadaj jakas ssid

ustaw zabezpieczenie na wpa-psk(wpa-personal) TKIP

wpisz sobie jakis klucz

 

i na koncu wylacz na routerze serwer DHCP

 

na lapie powinno znalesc nowa siec o nazwie takiej jak podales w polu ssid klik na nia 2 razy i wpisz tensam klucz

 

 

teraz podlacz kabel z osiedlowki tylko nie w port wan!!!

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...