Skocz do zawartości
R.i.P.

Thermaltake Ixoft

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś znalazłem info - newsa o tym... hmm... gadżecie?

 

Rozwiązanie Thermaltake pomyślane zostało o ultralekkich laptopach i nie zawiera ani jednego wentylatora. Bazuje za to na opatentowanej technologii Heat Shift, która wykorzystuje zimny materiał o stałym stanie skupienia podczas spoczynku oraz transformację do stanu ciekłego podczas przejmowania ciepła. iXoft Fanless Notebook Cooling waży 624 gramy, co czyni go najlżejszym dostępnym na rynku rozwiązaniem. Do tego nie wykorzystuje energii elektrycznej, dzięki czemu jest idealnym kompanem w podróży.

 

Dołączona grafika

>>> STRONA GŁÓWNA PRODUCENTA <<<

Ciekawie się zapowiada choć to raczej chyba nie na te większe bardziej wypaśne laptopy ;o Chociaż skoro jest w pełni przeznaczone na Notebook (12"~17") to kto wie? ;]]]] Ciekawi mnie tylko cena, jaka będze... Jeszcze mam 1,5 miecha na zakup jakiegoś chłodzenia do mojego laptopa... Zalman NC1000 jest super, ale za mały na 15'4; CM Notepal W1 pasuje na panoramę ale ma wiele wad konstrukcyjnych. Może alternatywą będzie właśnie iXoft?

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku bardzo małemu zainteresowaniu tym produktem na PPC (być może kwestia zapomnienia) - od momentu mojego zainteresowania się tym produktem systematycznie przeglądałem www w celu znalezienia bliższych szczegółów. Testy pojawiły się już jakiś czas temu; a sam produkt możnabyło kupić przez ebaya.uk (cena 24E bez wysyłki). Ale.............................

 

W końcu pojawiła się "normalna" oferta i to jak narazie widzę, że tylko z komputronika ::: LINK ::: 119zł ;o Teraz kombinuję jak ją kupić i sprowadzić do Irlandii ;s Zwłaszcza, że " Towar dostępny na zamówienie. Termin realizacji 2 - 3 dni." a łącznie z wysyłkami kosztowałaby mnie jakieś 45E. No ale zobaczymy... Chętny jestem na pewno ;]

 

LINKI do testów:

- @ BIG BRUIN

- @ GEAR DIARY

- @ ELITE BASTARDS

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

B-)

 

 

Pierwsze wrażenia - idealnie leży pod moim lapkiem, dosyć masywna mata (640g) ale wygodna, zwłaszcza jak się weźmie laptopa na kolana. Na razie mogę powiedzieć, że po 2h (idle) wentyl się nie włącza tak często a temp HDD spadła o 4st. Gorzej będzie z CPU bo niestety w Aristo są problemy z odczytem tej temp. No ale zobaczymy.. potestuje dłużej to napisze. Taki dziwny mały wynalazek B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie temat jedne z ważniejszych przy lapkach - chłodzenie i cisza. Ciekaw jestem w jakich temp. dziala to najlepiej. Np Gdy lap w pracy ma gdzies 50 C, a na zewnatrz jest 20C w pokoju , a jak gdy jest lato i 28 C w pokoju.

 

Kolejna kwestia - jak laptop wsysa od spodu powietrze a wyrzuca je z tylu, czy ta mata nie przeszkadza w zasysaniu?

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kusi mnie by to kupić ... jak widać mata nie jest gładka tylko porowata więc myślę że jakaś cyrkulacja powietrza jest.

 

http://allegro.pl/item239747115_thermaltak...hlodzenie_.html 95zł + 10zł wysyłka.

 

//

Mata kupiona jak tylko dojdzie zdam relacje co i jak.

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawiodlem się. mam HP Pavilion DV 9500 EW, stoi na biurku caly dzien, normalnie temperaturka jest mdz 42-50, jak podlozylem xofta - skacze do 60-62 (w trybie idle). z podkladką wiatrak chodzi nonstop, bez podkladki wlacza sie od czasu do czasu, i zaraz cichnie, czyli konkluzja jest taka ze temperatura w dół nie idzie. Wiec jak dla mnie to badziewie, żałuję że kupilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bazuje za to na opatentowanej technologii Heat Shift, która wykorzystuje zimny materiał o stałym stanie skupienia podczas spoczynku oraz transformację do stanu ciekłego podczas przejmowania ciepła" Mata działa bo mam sam ją warunek jest taki ze powietrze w lapie nie może być zasysane od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym wynalazkiem dla Asusa mojego brata. Dałem mu na próbę Zalmana, ale z uwagi na brak wlotów powietrza od spodu, nie zdaje egzaminu. Temperatura spadła max o 2-3 stopnie dla CPU i HDD.

Mam prośbę głównie do użytkowników, którzy są w posiadaniu tej maty o wrażenia z użytkowania, jak skutecznie odprowadza ona ciepło, o podanie konkretnych temperatur przed i po.

Jeszcze jedno pytanie - skoro działa ona na zasadzie zmiany stanu skupienia przy odbieraniu ciepła, to jak to się zachowuje, gdy laptop będzie działał ~10 godzin non-stop? Cały czas będzie skutecznie odbierać ciepło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...