Skocz do zawartości
Komornick

Laptop Za 3000 Do Wszystkiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stanąłem przed koniecznością zakupu laptopa mam na ten cel 3000 zł ewentualnie 3500 z Windowsem ale na płycie. Musze kupic tego laptopa na potrzeby swojej własnej działalności gospodarczej. Co byście mi polecili ? Dodam że lubie pograć na kompie.

 

Ważny jest dla mnie:

- szybki (wydajny) procesor

- jak najwięcej ramu

- znośna karta graficzna (lubie pograć)

- wszelkie udogodnienia związane z bezprzewodową łącznością

- jakość obrazu i trwałość matrycy

 

Mniej istotne:

- czas pracy

- waga

- pojemność dysku (zawsze moge dokupić przenośny)

 

Jestem totalnym laikiem w kwestii laptopów więc prosze o jak najobszerniejsze dorady ;)

 

Ewentualnie proszę o wskazanie jak najtańszej ciekawej alternatywy ( w tym przypadku jestem w stanie zrezygnować z grania) lecz komfort pracy (procek ram) są istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Właśnie mam przed sobą gazetkę reklamowa ze sieci sklepów "nie dla idiotów" i z tej oferty zaciekawił mnie jeden laptop a mianowicie:

ACER Aspire 5612 WLMI (Intel Core Duo T23001,66 GZH FSB 667 MZH, 2m L2 cache, matryca 15,4 cala WXGA Crystal Brite, 512 MB DDR2, Dysk 80 GB, WIFI, Karta sieciowa ENTHERNET, wbudowana kamera internetowa, slot PC Card, TV-out, VGA i to co mi się w nim najbardziej podoba Karta NVida GeForce Go 7300 128 mb + nagrywarka DVD +Windows XP Media Center) cena tego laptopa 2999 zł wydaje mi się ze na tym laptopku pograsz sobie bez problemu w większość gier (wiem co ludzie sądzą o marce Acer ale w to nie wnikam ja tylko proponuje) Jeżeli chodzi o ram i dysk to zawsze można dokupić

 

 

Zamieszczono tez tam Fuitsu-Siemens Amilo Li1705 z 1 GB ramu, 120 GB dysk, Intel Pentium Dual Core T2060 1.6 GHZ 553 MZH FSB z jakąś zintegrowana karta Via do 256 mb współdzielonej za cenę 2899 Laptop ten ma większy dysk i więcej ramu ale karta grafiki do Du** i nie pograsz za mocno na tym w cokolwiek nowszego

 

 

Laptopy do mojej specjalności nie należą ale akurat przeglądałem sobie forum, czytając przy tym gazetkę z Media Mark i stwierdziłem ze to będzie dobry wybór.

 

 

Pozdro

 

Antos

Edytowane przez Antos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się.

Szukam notebooka za 3000zł maksimum. Nie będzie w ogle wykorzystywany do gier, więc karta graficzna może być słaba. Wymagany 1Gb ramu, Intel Core Duo, lub Core 2 Duo, fajnie gdyby była panorama, ale nie koniecznie.

Pozdr.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się.

Szukam notebooka za 3000zł maksimum. Nie będzie w ogle wykorzystywany do gier, więc karta graficzna może być słaba. Wymagany 1Gb ramu, Intel Core Duo, lub Core 2 Duo, fajnie gdyby była panorama, ale nie koniecznie.

Pozdr.

Przy takich wymaganiach proponuje MSI + kostka 1GB za 250 zł.

MSI

 

Oczywiście są jeszcze FS i Acery ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam zamiar kupic laptopa do 3000zł choc nie znam sie na laptopach zbyt dobrze mam kilka na oku ale jak by ktos powiedzial cos o nich byl bym bardzo wdzeczny własne sugestie tez mile widziane.

HPnx7400

FSimensV2085

FSimensV3515

ASUS A6M-Q051

ModeComXVIN5500A

 

Pytanie jeszcze co to za matryca TFT i czy ona jest dobra??

Laptop ma sluzyc do internet muzyka filmy jakies starsze gierki. To laptop dla dziewczyny wiec prosze o wyrozumiałość.

Edytowane przez rufuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam zamiar kupic laptopa do 3000zł choc nie znam sie na laptopach zbyt dobrze mam kilka na oku ale jak by ktos powiedzial cos o nich byl bym bardzo wdzeczny własne sugestie tez mile widziane.

Laptop ma sluzyc do internet muzyka filmy jakies starsze gierki. To laptop dla dziewczyny wiec prosze o wyrozumiałość.

Jak dla dziewczyny to znaczy że nie będzie nim stukać o inne przedmioty.

W charakterze multimedialnej maszyny do pisania FS v2085 spokojnie wystarczy .

 

nx7400 fajny jest niby ale nie do takich zastosowań .brak złącz TV-out, podczerwieni + ciemna matryca

FS3515 ma kartę zintegrowaną jeżeli to Unichrome to trzymaj sie z daleka.

W SOF1 nie mogłem przez nia grać na Lapie.

ASUS i Modecom mają mocne procki tylko nie wiadomo po co to komu do oglądania filmów .

Więc ten C2D to para w gwizdek - no chyba że pracuje na Windowsie to 1 rdzeń obsłuży antywirusa :)

 

PS:Firma Modecom produkowała do tej pory obudowy i zasilacze do komputerów stacjonarnych.

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam zamiar kupic laptopa do 3000zł choc nie znam sie na laptopach zbyt dobrze mam kilka na oku ale jak by ktos powiedzial cos o nich byl bym bardzo wdzeczny własne sugestie tez mile widziane.

HPnx7400

FSimensV2085

FSimensV3515

ASUS A6M-Q051

ModeComXVIN5500A

 

Pytanie jeszcze co to za matryca TFT i czy ona jest dobra??

Laptop ma sluzyc do internet muzyka filmy jakies starsze gierki. To laptop dla dziewczyny wiec prosze o wyrozumiałość.

Matryca Matowa(TFT) czytaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=181117

 

Polece ci jeszcze jednego laptopa http://aristo.pl/towar.php?s-ktm=www_AR_SM...%20450&d=12 . Bo z tego co podałaś to najlepiej prezentuje sie HP ale np. moja dziewczyna jak go zobaczyla to stwierdziła ze może kupić kazdego innego ale nie to paskudztwo :) Szczególnie odradzam ci ModeCom marka malo znana na polskim rynku, nie wiadomo co to takiego

Edytowane przez serwantez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haquim po czym poznać ze dana maryca jest ciemna?? Zalezy mi na dobrej matryce czego szukać ??

Po recenzji modelu rzecz jasna .

recka skrócona

recka na forum

 

Dobre matryce .A co to znaczy ?

jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów to takich które są typu PVA,MVA,S-IPS i modeli które są wykonane w technologii Crystal Brite/Color Shine itp. tzw. "lustrzane".Optymalnie jeśli mają 2 lampy.

Ale w tym przedziale cenowym to może być zbiór pobożnych życzeń.

 

Najlepiej zacząć poszukiwania od znalezienia kilku modeli różnych marek a następnie przejrzeć 2-3 recenzje z różnych źródeł na temat tych konkretnych modeli.

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem sprzet.

Od piatku jestem posiadaczem Benq Joybook P52EG sprzet super

o paramatrach

BenQ Joybook P52EG

Ekran: 15,4" 1280x800 GLARE

Procesor: Sempron 3,4+

Wielkość dysku: 80GB

Wielkość pamięci RAM: 512MB

Napęd optyczny: DVD RW

Waga: 2,54kg

System operacyjny: Linux

Sieć bezprzewodowa WLAN: b/g

Karta graficzna: ATI Mobility Radeon X1600

Graf super gram na full detalach i nic sie nie tnie. Tylko ze to ze sie nie tnie to tylko gdy jest podlaczony pod zasilacz bo jak wiadomo grafa ma uklad kontroli napiecia. Troche sie zdziwilem na poczatku jak gry bardzo ciely dopiero bo dociekaniu co i jak przeczytałem co nie co na temat tej grafiki :) I wlasnie sie dowiedzialem zeby dobrze dzialała musi byc pod zasialaczem.

Jedynie co i jak to zauwazylem dzisiaj dwa czarne punkty na srodku LCD i teraz sie zastanawiam czy to sa bad pixele bo nigdy nie widzialem i nie mialem z nimi doczynienia i tu prosił bym o podpowiedz czy uznaja to na gwarancji??Mam trzy dni prob wiec jutro moge isc i zalatwic sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawiam...ile dales?

 

http://allegro.pl/item177470410_benq_p52eg...torba_mysz.html

 

albo w wersji z pamiecia 1024 za 3000zeta

 

ciezki temat-dobra grafa ale ciezko z zaufaniem do Benq...z drugiej strony ciezko wskazac dla tego sprzetu konkurencje poza tym:

 

http://allegro.pl/item173795264_fs_amilo_p...sta_okazja.html

 

ale tu jedna z gorszych grafik z tego co poczytalem w tym temacie.

 

i jeszcze:

http://allegro.pl/item177778697_laptop_do_..._gwarancja.html

 

moze jakies inne propozycje...bo na razie zdobywam wiedze w tym temacie.

 

Mam dylemat bo lapa musze kupic z powodu wyjazdu i bede go otrzebowal jako nazwijmy to multimedialne centrum do grania, filmow, netu, muzy.

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...