Skocz do zawartości
_yzerman_

Komp--2200 Zł--nie Do O/c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam doradzić przy zakupie komputera.

 

Kwota max: 2200zł (oczywiście tylko buda)

Komp nie bedzie kręcony! I raczej rozbudowa/modernizacja nie wchodzi w gre...

Zastosowania: typowy zestaw do domu, dla kogoś kto się nie zna i chce żeby mu działało przez pare następnych lat (internet, filmy, zastosowania biurowe, sporadycznie gry).

 

(ceny brane z komputronika, więc raczej drożej nie bedzie ;-)) zaznaczam, że komp będzie zamawiany w małej pipidówie więc podzespoły muszą być dobrze dostępne...wiadomo jak to jest

 

CPU:

-Intel Core2 Duo E4300 1.8GHz (S775) BOX 686 zł

 

MOBO:

-Gigabyte GA-945P-S3 Intel 945P 316 zł

 

Ram:

-GoodRam DDR2 2 x 512MB 533MHz 265 zł

 

Grafika:

-PALIT GF 7600 GS 256MB DDR3, 128 bit (sonic) 335 zł

-GeForce 7600 GS Galaxy 128MB HDTV & DVI (500/1400 1.4ns) 395 zł czy 256 MB ((400/800 2.5ns) 415 zł jeśli nie bedzie kręcona??

 

HDD:

-Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 315zł

-WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II 288 zł

 

Dvd:

-Asus DVD+/-RW DRW-1608P3S bulk black 127 zł

 

Obudowa+zasilacz:

-Modecom active 200 zł

 

-FDD 20 zł

 

Wszelkie sugiestie mile widziane!!!

 

Aha i jak coś to mnie tutaj nie bluzgać, bo troche u mnie wiedza ostatnio kuleje i to co tutaj napisałem to tak "na szybkiego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko pytanie co mi da lepsza płyta jeśli komp nie bedzie kręcony i raczej nie bedzie rozbudowywany...ew. jakieś dokupienie ramy czy cuś. Od płyty raczej bym wymagał stabilności i względnej wydajności, żadnych fajerwerków typu SLI. Ta którą podałem to tak "na oko" (bo gigabyte) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

S3 nie jest zbyt dobrą płytą, bierz tak jak Orgiusz napisał. Grafe to obie są dobre, a dysk to seagate. I bude bierz bez zasilacza i dokup inny.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co przemawia na kożyść seagata??

Buda jest bez znaczenia byle tania ale do tego jakaś zasiłka...która to pociągnie jakiś czas, nie chcę no-namów, modecom w miare tani. Podejżewam że nie opłaci sie osobno budy, osobno zasiłki (forton czy jakaś delta bo tego pewnie nie dostane, a sklepy internetowe, allgero nie wchodzą w gre).

Co do grafy: galaxy 7300 jest dobra ja sie ją wykreci, pewnie dorówna 7600 gs, ale jak pisałem ma być non oc więc wolałbym coś z fabrycznie podniesionymi zegarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...