Skocz do zawartości
levis88

Zestaw Na 939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się poradzić jaki kupić procesor i płyte główną pod socket 939

Gotówka jaką posiadam to 800-900zł za którą chce kupić oprucz procka i mobo zasilacz i jakąś sensowną grafike.

Znalazłem taką płyte w granicach 300zł MSI K8N NEO4-FI i do tego AMD ATHLON 64 3500+ BOX [939]

części nie muszą być koniecznie nowe

Co poradzicie :)

Za odpowiedzi dziekuje

Pozdrawiam

Edytowane przez levis88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wic najlpesyzm rozwiązaniem będzie płyta ASROCK DUAL SATA2! AGP i PCI-e posiada no karta jest bajeczna! mogę załatwić Ci nówke:) jak chcesz

a procek jaki proponuje to OPTERONIKA jakiegos może 1mb cache troszke daje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wic najlpesyzm rozwiązaniem będzie płyta ASROCK DUAL SATA2! AGP i PCI-e posiada no karta jest bajeczna! mogę załatwić Ci nówke:) jak chcesz

a procek jaki proponuje to OPTERONIKA jakiegos może 1mb cache troszke daje:)

nie wiedziałem że już za lekko ponad 200zł moge mieć mobo, ale to dobrze bo na grafike coś bedzie :) sentex Napisano Wczoraj, 23:41

Mam do sprzedania 3700+ SanDiego 1MB BOX nowy 3 lata gwar.

Jaka cana ?

Edytowane przez levis88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge mojego opka również sprzedać:) hehe bo chce przejsc na intela

ale taki opek dużo kosztuje a ja chcem w granicach 300zł

 

i jak już było wspomniane o AM2 to znalazłem ABIT KN9 i może jakiegoś procka do tego w granicach 200-250zł. Obecnie mam P4 2.8 s.478 to chyba nie dużo trzeba żeby było lepiej.

Edytowane przez levis88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOXy po 350zł chodzą z 4speed... wiec ile Ci opuscić? :)

wiecej niż za 300zł nie kupie procka to maxymalna granica, Rozgladam sie za AM2 bo ceny sa takie same więc zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 939 to widze to tak

Asrock 939sli-esata2/MSI K8N Neo4-F nForce4 i do tego jakiś Athlon XP do 300zł max

lub AM2

ABIT KN9 i np.AMD Athlon 64 3000+

Prosze o wasze rady

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 939 to widze to tak

Asrock 939sli-esata2/MSI K8N Neo4-F nForce4 i do tego jakiś Athlon XP do 300zł max

lub AM2

ABIT KN9 i np.AMD Athlon 64 3000+

Prosze o wasze rady

Pozdrawiam

Jezeli chodzi o 939 to proponuje wymienic Athlona XP na A64 :wink:

A na powaznie to taniej chyba wyjdzie s939 ze wzgledu na smiesznie tanie pamieci - dokupisz za grosze teraz drugi gigabajt

bezpieczniej czyli bardziej przyszłosciowo - cokolwiek to w ogóle znaczy - bedzie AM2. Zalezy jak czesto grzebiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie Chodzi o PCI Express bo na karte pod AGP szkoda kasy wydawać.Komp i tak bedzie pewnie na nastepne dwa lata więc i 939 powinno wystarczyć.Tylko Jaką płyte i procesor kupić ?

Kolega sentex zaproponaował już procesor(chyba nie jest zły?) ale jaką płyte do niegi ?

Edytowane przez levis88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biostar A9A ;)

Dokładnie kup NF4-A9A i jakiegoś selekta np Athlon 64 3700+ i AC Freezera za ok 60 zł. Do tego jakąś zasiłke np delte A reszte wydaj na grafe np PALIT 7300GT :)

 

Wyjdzie ok 900 zł.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jasne jaki proc i mobo :) a co do chłodzenia to takie coś http://allegro.pl/item168806259__arctic_co...9_940_am2_.html

Obecnie mam Zasilacz Fortron FSP400-60PFN może być, czy lepiej zmienić ?

Co do freezera to jest za 66 z przesyłką od AAC bodajże.

 

Co do zasiłki to ma słabą linię 12V więc lepiej sprzedaj ją i dołóż do delty która ma 3x12V czyli koło 30A (nie pamiętam dokładnie). Ja właśnie zminiłem takowego fortona na chiefteca tylko dlatego że mial 24A gdy fortron 16A.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do freezera to jest za 66 z przesyłką od AAC bodajże.

 

Co do zasiłki to ma słabą linię 12V więc lepiej sprzedaj ją i dołóż do delty która ma 3x12V czyli koło 30A (nie pamiętam dokładnie). Ja właśnie zminiłem takowego fortona na chiefteca tylko dlatego że mial 24A gdy fortron 16A.

Jeśli możesz podaj pełne nazwy tych zasilaczy i skąd najlepiej kupić te chłodzenie.I co powiesz o swoim mobo :)

I tak z ciekawości zapytam czy jest jakaś 'normalana' płyta pod AM2 w okolicach 200-250zł ?

Pozdrawiam

Edytowane przez levis88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz podaj pełne nazwy tych zasilaczy i skąd najlepiej kupić te chłodzenie.I co powiesz o swoim mobo :)

I tak z ciekawości zapytam czy jest jakaś 'normalana' płyta pod AM2 w okolicach 200-250zł ?

Pozdrawiam

Weź od _AAB i odrazu jakieś wiatraki do obudowy (koszt przesyłki wliczony).

 

Zasiłka to delta

 

Co do mojego mobo to ma za dużo jak dla mnie :) nie jestem w stanie nawet jej w 50% wykorzystać.

OC niezłe ale bez moda nie ma możliwości ustawienia wysokich napięć. Co do biosu to ma wszystko co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...