Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

chłam to może Ty masz :P no offence

 

jak trafisz na felerny egzemplarz (a takich jest sporo jak widać) to faktycznie - szit

 

ja juz mam drugi miesiąc i nadal (poza tym, że jakiś konflikt z hubem usb) działa idealnie i matryca perfect ;)

jedynie NEC WXG2 moze imho konkurowac z tym monitem (nie liczac Samsunga SM215TW, ale to jest identyczny sprzet. no i może Della 2007WFP ale tak jak NEC - mniejszy i wiele droższy)

 

3 lata gwary d-2-d. mysle ze warto zaryzykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma ogranicznika to nie dziwię się, że można go prosto ustawić w pionie. modele z ogranicznikiem mają widać wadę konstrukcyjną.

nie każde, mój trzyma pion i kilka osób pisało, że mimo ograczników jest oki. Czytając rózne fora mam wrażenie, że na polski rynek rzucono dwa sorty i jest loteria na co się trafi - monitor uzytkuje już grubo ponad 3 m-ce i jest git, color banding prawie zlikwidowałem, buczenia nie jest uciązliwe, IL jak dla mnie nie widoczny (wczorał grałem on line w CSS). Wiadomo, że są lepsze LCD-eki, ale 1400 plna za matryce, która wyświetla piękne kolory pod każdym kątem, mnóstwo wyjśc i pivot daje I-sze miejsce:)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłam to może Ty masz :P no offence

Coz, takie uroki sugerowania sie opiniami z forum - zazwyczaj, jak ktos pisze, to zeby zapytac sie o rozwiazanie problemu, stad i czyta sie glownie o wadach :P

 

Mam nadzieje, ze przed koncem maja mi te monitorki nie znikna ze sklepow :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja opisze swoje wrazenia. :)

 

Pierwsze podłaczenie monita jeszcze w kwietniu, 1 dead piksel prawie na srodku, po 1h dopatrzyłem sie 4 <_< . Start nieciekawy, spogladam w gwarancje, wymiana od 3 pikseli. No to dzwonimy do kuriera tu + firma pokrywa koszta tam i z powrotem kurierem siódemka. Dzis otrzymalem monitorek spowrotem, opis naprawy wyczyszczenie wewnatrz matrycy :wink: , ale podłaczam jest idealna puki co odpukac. Teraz konkrety:

 

przesiadam sie z Samsunga 710N takze skok jakosciowy spory:

- pierwsza sprawa kolory - super wiele stron wyglada inaczej :D 710N ich wogole nie wyswietlał no cóz to tylko TN :wink: mam porównanie do innych monitorków ale tez raczej low-middle end

- buczenie jest słabo słyszalne ja najbardziej słysze traktory SP2504C :mur: u mnie znika przy jasności 89, ale przy tym nie mozna siedziec mam kolo 40

- brak ogranicznikow wiec problem pivota nie intnieje

- hub dziala

- bandingiem zajme sie jutro, musze tez dokupic kabelek DVI

- czern wyglada całkiem ok, widac szczegóły w ciemnych scenach na Samsungu to była 1 wielka plama

 

No i granie w C&C Tiberian Wars na panoramie to przyjemnosc, Xvidy z HDTV wygladaja ok (uzywam ffdshow), pora posciagac cos w HD :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin:

Próbowałeś podłączać innymi kablami (bywają "rózne", sam widziałem, a niby USB 2.0) i do innych portów ? Mam nadzieje ze korzystałes z tych na stałe wmontowanych w płytę.

Zobacz jeszcze czy ci sie nie pojawia jakies dziwne urzadzenie w Panelu Sterowania, po podłaczeniu monitora kablem usb (najlepiej właczyć pokaz urządzenia wg połączeń), jako podpiete do kontrolera USB. Moze trzeba je wywalić, bo Windows coś dziwnego sobie wykrył i zainstalował kiedyś i teraz siedzi jako już wykryte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, podlaczalem do innych portow, hub dziala na pewno, bo jak przeciagne do peceta kumpla, od razu wykrywa (na tym samym kablu), to jest cos w windzie u mnie, ale nie wiem co... (na wirtualnym systemie wykrywa normalnie :D)

 

screen na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem drugie podejście do Gatka... tym razem zakup w sklepie z możliwością sprawdzenia na miejscu. niestety...

 

- 3 subpixele i 1 pixel

- zacinający się przycisk select

- no i standardowo pivot - ograniczniki i odchylenie ok. 3 stopni od pionu.

 

zrezygnowałem, widać nie dany jest mi zakup tego monitora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno, czego mi brakuje w tym monitorze, a co ma Samsung 215TW, to wejscie audio z wyjsciem na sluchawki. Rozwiazaloby to moj problem wyprowadzenia dzwieku z PS2 i uniezaleznienia sie od kompa...

Nie jest to jednak warte 400zl, bo tyle bym musial do Samsunga doplacic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja już kupiłem drugi monitor w CNT a nie w jakimś Prolinie. ten 2185 Gateway po prostu miażdży, dałem 1400 z hakiem i jestem zachwycony, z jakiego kata nie patrze wszystko lux widać, głebia barw śliczna, czarny jest czarny, do tego design, mnie osobiście sie bardzo podoba, do tego USB miodzio

a swoją droga polecam sklep CNT, kupiłem tam dwa mońce, znajomi polecili, wszyscy już chyba tam kupują, sklep mają nie zawsze niestety aktualny (www.cnt.sklep.pl) , ale na allegro warto patrzeć co rzucają, bo takich okazji to sie w calej Polsce nie znajdize, tu są ich auckje: cnt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o monitorach nie o sklepach - a tak serio dales tyle samo co w proline wiec cena nie była okazyjna - wspomniałeś o nowym sklepie w porządku ale już info ze "chyba wszyscy juz tam kupują" brzmi nieco reklamowo. Wracajac do monitora - tez mam i tez bym nie zamienił na nic innego w tej cenie - jakość obrazu w tej klasie doskonała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam monitorek... wrazenia na szybko:

 

- nie mam ogranicznikow, wiec problem ustawienia monitora odpada

- jeden piksel mi swieci na zielono :mur: :(

- mam pewien problem z wejsciem SVHS/Composite - nie mam koloru w grach NTSC na PS2 :blink: Zeby bylo smieszniej, to w jednej mi sie udalo wydobyc kolor: wlaczylem ja normalnie - koloru nie ma. Przelaczylem na PIP - kolor jest. Zamienilem miejscami zrodla i wylaczylem PIP - kolor zostal. Niestety z inna gra juz ten trik nie przeszedl :( Ktos wie, czy to jest jakas wada, czy ten typ tak ma po prostu?

 

Tak ogolnie to obraz rewelacja, troche trudno mi sie przyzwyczaic do takiej powierzchni :)

 

BTW, ktos wie moze czy jest jakis sposob dostania sie do menu serwisowego w tym monitorku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie działa monitor przez DVI a kabel jest ok bo na innym działa bez zarzutu

-po podłączeniu DVI pokazuje się "no signal", nosz kur...

nie poddawaj sie :) ja tez przez 3 dni jakims sposobem nie mogłem uzywac DVI. juz chciałem inny kabel kupic za 30 zł tu nagle okazało sie ze działa.

 

chciałbym podac Tobie konkretne rozwiązanie tego zagadkowego zjawiska ale moge sie tylko domyślać co było nie tak. mozliwe ze kabel nie do konca byl dobrze docisniety do grafiki (radeon 9600 pro). podlaczylem monitor do grafiki przez D-SUB i przez DVI i kiedy windows sie juz calkiem uruchomil w koncu moglem wybrac zródło sygnalu. wczesniej kiedy komputer juz byl uruchomiony podlaczalem DVI i to okazywalo sie nie dzialac.

 

sprubuj bo jak widac chodzi na dvi. kabelek mam 18+1 pinowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze glupie pytanie, ale resetowales kompa?

tylko troszkę głupie ;)

Próbowałem wszystkiego, mam obok drugi monitor, więc nie ma problemu z "żonglowaniem" kablami i obrazem -do tego kilka resetów ;)

Dociskałem też na różne sposoby bo co może być innego?

albo wina karty, kabla lub samego monitora(2 pierwsze można wykluczyć bo działają bez zarzutu na innym monitorze, więc zostaje tylko nowy nabytek)

Nawet pod inną kartę graficzną podpinałem bo akurat jestem w trakcie wymiany sprzętu-to samo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemysl to raz jeszcze, u mnie zaczely sie jazdy z mrugajacym obrazem i momentalnie monitora gasnie, trzeba wyłaczyc i odczekac chwile. Podejrzewam problem z zasilaniem, mimo ze matryce mam idealna obecnie i jakosc tez super 2 raz bym go nie wzioł. Jesli problem nie minie to w ponedziałek maja wiazanke. Takie jaja z monitem za 1,5k :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem delikatnie mowiac wkurzony.

 

Zakupilem monitorek w zeszly piatek w komputroniku filia w Katowicach. Mila obsluga, tylko nie mieli na stanie komputera z aktwnym systemem, wiec testy byly bardzo pobiezne.

Wyposazenie lekko mowiac oem-owe, kabel VGA,jakas instrukcja opisujaca modele 17 i 19" .Dokupilem kabel DVI i w droge. Jakos go dzwigalem i bylem szczesliwy ze to juz koniec noszenia.... jakze sie mylilem...

W domu okazalo sie ze jest jeden czerwony pixel i cos co wygladalo na smieci na matrycy. Panowie z Komputronika zgodzli sie na wymiane na inny egzemplarz. Dzis odbylem 2x70km podroz PKP, dodzwigalem monitor lezacy w bardzo malo porecznym pudle i otrzymalem 2-gi egzemplarz. W pudelku byl dodatkowo jakis kabel do usb,poza tym wyposazenie takie jak wczeniej.Szybki test nokia testerem i bez bad pixeli...

Kolejna podroz pociagiem,dzwiganie sprzetu... i w domu okazuje sie ze d...blada, nie dziala podlaczony przez kabel DVI (VGA dziala), z ktorym to poprzedni,wadliwy Gateway dzialal...

 

Jakies sugestie co do tego co powinienem zrobic?

Nie bede jechal znowu PKP 2x 70 km do katowic do komputronika bo mnie chyba szlag trafi. Moze lepiej oddac go na gwaraqncje? tylko co wtedy jak go wezma i oddadza inny np z dwoma uwalonymi pixelami,co nie podlega gwarancji?

 

Jak wyglada kwestia gwarancji? Ktos tu pisal o door to door, czyli odpadloby mi taszczenie sie monitorem koleja, ale na stronie gwaranta na Polske CK Mediator nie widze takiej wzmianki

 

Wydalem ponad 1460 pln i za te pieniadze chce PELNOSPRAWNY monitor.

 

Konkluzja jest taka ze do naszego pieknego kraju trafily buble i poserwisowe sztuki w sporej ilosci... Loteryjka i nie polece tego monitora nikomu...

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies sugestie co do tego co powinienem zrobic?

Nie bede jechal znowu PKP 2x 70 km do katowic do komputronika bo mnie chyba szlag trafi. Moze lepiej oddac go na gwaraqncje? tylko co wtedy jak go wezma i oddadza inny np z dwoma uwalonymi pixelami,co nie podlega gwarancji?

 

Jak wyglada kwestia gwarancji? Ktos tu pisal o door to door, czyli odpadloby mi taszczenie sie monitorem koleja, ale na stronie gwaranta na Polske CK Mediator nie widze takiej wzmianki

możesz wysłać kurierem Siódemki na koszt gwaranta (CK Mediator) ale wymiana gwarancyjna lub naprawa trochę potrwa zapewne. a szansa, że dostaniesz monitor np. z dwoma pixelami niestety jest (na jednej z pierwszych stron opisywałem zakup mojego 1 egzemplarza - z Mediatora wrócił gorszy niż ten co wysłałem :( )

 

ja już raczej się wyleczyłem z zakupu tego monitora - zbyt duża loteria (na 3 egzemplarze żaden nie był dobry a z tego 2 kwalifikowały się od razu na serwis).szkoda, bo dalej mi się podoba lecz chyba będzie trzeba dozbierać do jakiegoś 24"...

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gateway - firma jakby nie bylo nie słynie z najwyzszej jakosci produktów - zrobila dobry model bo wzieli matryce od samsunga - reszta moze kuleje....kiepskie wyposażenie, z jakoscia wykonania innych elementow poza matryca tez moze byc róznie... ja generalnie wyznaje zasade ze na monitorze sie nie oszczedza i chyba kupie poprostu samsunga...napewneo go kupie, mimo ze wczesniej chwilke sie nad tym gatewayem zastanawialem

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gateway - firma jakby nie bylo nie słynie z najwyzszej jakosci produktów - zrobila dobry model bo wzieli matryce od samsunga - reszta moze kuleje....kiepskie wyposażenie, z jakoscia wykonania innych elementow poza matryca tez moze byc róznie... ja generalnie wyznaje zasade ze na monitorze sie nie oszczedza i chyba kupie poprostu samsunga...napewneo go kupie, mimo ze wczesniej chwilke sie nad tym gatewayem zastanawialem

pozdr

a samsung to niby co ? jakość? kupiłem 932b i piszczy zasilacz tak samo jak w tym gatewayu, wykonanie tych samsungow 215 tez jest słabe, cienkie ramki z plastikiem który często nierówno odstaje od matrycy itd...a te guziki to juz totalna tandeta

 

dziwi mnie tylko to ze od czasu premiery 215TW wyszło juz kilka następnych modeli 20 - 22" a ten ciągle jest taki sam, dlaczego samsung nie odświeża tak często linii monitorów na dobrych matrycach jak 215TW 971P 940FN tylko zmienia co miesiąc monitory na TN

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...