Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

zamawial ktos ten monitor bezposrednio od Funtechu lub za posrednictwem userow na allegro pokroju wiewiory-a czy C N T (czyli tak na dobra sprawe rowniez od Funtechu tyle ze za posrednictwem osob trzecich)? Jak szybko rezlizuja gwarancje? Teoretycznie wszystko odbywa sie kurierem wiec czasy transportu sa pomijalnie krotkie przy okresie jaki maja na rozpatrzenie tej gwarancji (21 dni roboczych czyli upraszczajac prawie miesiac :/). Mozna miec nadzieje, ze malestujac ich telefonami co drugi dzien, uwina sie w ciagu niecalych 2 tygodni?

 

I pytanie o sama wysykle - jak zabezpieczyc to pudlo? Zeby dostac sie do monitora trzeba zerwac/przeciac tasme, pytanie tylko jak to teraz zabezpieczyc zeby nie wyszlo pozniej na to ze jakis sprytny kurier sobie cos z tego pudla wyjmie zrywajac zwykla przezroczysta tasme ktorej planuje uzyc do zabezpieczenia przesylki. A moze cala ta tekture oblozyc i pozaklejac papierem pakunkowym? A moze zakleic zwykla tasma i na zwykly klej dorobic na wierzch "plomby" z dwoch kartek z pieczatka brata (imie, nazwisko, firma)

 

Bylbym wdzieczny za odpowiedz bo nie wiem czy sie z tym calym serwisem uzerac czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj. Obklej pudło taśmą i ewentualnie folią/papierem i wystarczy.

 

W moim przypadku wymiana monitora trwała 3 dni z tym, że i tak go odesłałem. Wszystko na koszt sprzedawcy. Jeśli nie minęło 10 dni od zakupu to albo zwróć albo powinni Ci wymienić od ręki jeśli stan nie był zgodny z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pytanie o sama wysykle - jak zabezpieczyc to pudlo? Zeby dostac sie do monitora trzeba zerwac/przeciac tasme, pytanie tylko jak to teraz zabezpieczyc zeby nie wyszlo pozniej na to ze jakis sprytny kurier sobie cos z tego pudla wyjmie zrywajac zwykla przezroczysta tasme ktorej planuje uzyc do zabezpieczenia przesylki. A moze cala ta tekture oblozyc i pozaklejac papierem pakunkowym? A moze zakleic zwykla tasma i na zwykly klej dorobic na wierzch "plomby" z dwoch kartek z pieczatka brata (imie, nazwisko, firma)

 

Bylbym wdzieczny za odpowiedz bo nie wiem czy sie z tym calym serwisem uzerac czy nie.

 

Najlepiej wyślij przesyłkę ubezpieczoną.

Samo ubezpieczenie np. w UPS kosztuje kilka zeta.

Poza tym w przypadku reklamacji wysyła się chyba na koszt sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie migiem, chociaz widac tez, ze kolejny egzemplarz wyslali Ci w ciemno nie sprawdzajac czy jest ok...

 

Jeszcze dwa pytania

- jaka nalezy wybrac opcje wysylki i czy sama przesylka jest jakos ubezpieczona?

- odeslales komplet kabli, instukcji i plyt razem z monitorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to mnie nastraszyliscie :(

Troche uparty jestem i chce go jednak kupic.

Znalazlem w CNT za 1199 oraz w 1klik.pl za 1076 cena super ale boje sie ze moze to byc model uzywany.

Niby sprzedawcy zapewniaja ze jest nowy oryginalnie zapakowany ale jednak niepewnosc pozostaje.

kupowal ktos moze w tych sklepach ten monitor ?

Jak myslicie brac czy nie :) za tysiaka to dobra alternatywa dla 215 tw

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to mnie nastraszyliscie :(

Troche uparty jestem i chce go jednak kupic.

Znalazlem w CNT za 1199 oraz w 1klik.pl za 1076 cena super ale boje sie ze moze to byc model uzywany.

Niby sprzedawcy zapewniaja ze jest nowy oryginalnie zapakowany ale jednak niepewnosc pozostaje.

kupowal ktos moze w tych sklepach ten monitor ?

Jak myslicie brac czy nie :) za tysiaka to dobra alternatywa dla 215 tw

 

pozdrawiam

Misiek ja czekam na dostawę z CNT. Monitor wysłany do mnie w czwartek i mam nadzieje że go dzisiaj dostanę...tylko jak poczytałem opinie na temat firmy kurierskiej 7 to jakoś przestaje w to wierzyć :mur: Jak monitor u mnie się zjawi to na pewno coś napiszę...i może jakieś zdjęcie cyknę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczylbym na sprawny w 100% egzemplarz, a przynajmniej nie za pierwszym podejsciem. "Oryginalne opakowanie" to tak naprawde pudlo ze zwyklej grubej teORT: ORT: ORT: ktury, na ktorym jest doklejona kartka rozmiaru Ą5/B5 z napisem Gateway i rozpisanymi paroma modelami, z czego 2185 dopisany jest recznie na koncu listy. W najlepszym przypadku bedziesz mial tylko krzywy pivot, jesli ta funkcja jest Ci zbedna albo uzywalbys jej naprawde sporadycznie (mozna podlozyc jakas ksiazke pod podstawe z jeden strony) to na twoim miejscu bym sie nawet nie zastanawial, ale licz sie tez z mozliwoscia, ze ze dwa razy bedziesz musial wyslac monitor na wymiane.

 

Jesli nie jest Ci potrzebny pivot a monitora mozesz uzywac i przez D-sub jesli DVI by nie dzialalo to jest to monitor dla Ciebie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczylbym na sprawny w 100% egzemplarz, a przynajmniej nie za pierwszym podejsciem. "Oryginalne opakowanie" to tak naprawde pudlo ze zwyklej grubej teORT: ORT: ORT: ktury, na ktorym jest doklejona kartka rozmiaru Ą5/B5 z napisem Gateway i rozpisanymi paroma modelami, z czego 2185 dopisany jest recznie na koncu listy. W najlepszym przypadku bedziesz mial tylko krzywy pivot, jesli ta funkcja jest Ci zbedna albo uzywalbys jej naprawde sporadycznie (mozna podlozyc jakas ksiazke pod podstawe z jeden strony) to na twoim miejscu bym sie nawet nie zastanawial, ale licz sie tez z mozliwoscia, ze ze dwa razy bedziesz musial wyslac monitor na wymiane.

 

Jesli nie jest Ci potrzebny pivot a monitora mozesz uzywac i przez D-sub jesli DVI by nie dzialalo to jest to monitor dla Ciebie ;p

No wlasnie potrzebuje i DVI i D-sub :( kurcze ale zagwozdka.

Pozdrawiam

 

ps. podobno monitorki sa od importera w warszawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, kupilem ten monitor i u mnie wszytsko sprawne, dziala jak nalezy dvi, pivot (jest bez ogranicznikow), hub, bad pixeli narazie nie ma. Pierwsze wrazenia bardzo dobre :) napisze cos wiecej po kilku dniach uzytkownia. Monitor jest z funtechu, ver 1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, kupilem ten monitor i u mnie wszytsko sprawne, dziala jak nalezy dvi, pivot (jest bez ogranicznikow), hub, bad pixeli narazie nie ma. Pierwsze wrazenia bardzo dobre :) napisze cos wiecej po kilku dniach uzytkownia. Monitor jest z funtechu, ver 1.1.

Gdzie kupiles ?

Pudelko zastepcze (o lol prl :P ) czy oryginal ?

Jakiekolwiek slady uzywania ?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na trzeci monitor, będzie w środę. 7 nie jest taka zła, u mnie dostarczała na drugi dzień po wysyłce.

Pierwszy monitor był dobry chociaż nie nowy, opakowanie szare kartonowe pudło, po pięciu dniach padło DVI. Zainstalowałem Eztune i myk nie ma DVI i już nie wróciło. Odesłałem nie było problemu z zamianą, wysłałem w poniedziałek a w czwartek monitor już był na biurko. Ale dziwnie zaczął po nim jeżdzić. Okazało się że nie było połowy gumek w podstawie. Ale myslę sobie przykleję jeżeli będzie sprawny. Matryca jak poprzednio czysta bez badów i sub pikseli, DVI działa. Instaluję Eztune i co DVI pada. W piątek rano kurier zabiera i w środę mam mieć nowy specyjalnie przetestowany i sprawdzony. W tym ostatnim było słabe podświetlenie, prawa strona na 1/3 ekranu była ciemniejsza.

Jak to się mówi do trzech razy sztuka, potem zwrot kasy i kupuję Samsunga. Potrzebne mi wejścia S-Video.

Nie liczcie na to że dostaniecie nowy monitor, dobrze że szybko wymieniają chociaż musi ich to trochę kosztować.

 

Monitor jest z funtechu, ver 1.1

Edytowane przez Bomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem, może coś poradzicie. Monitor nie wyświetla mi rozdzielczości 1650x1050 na DVI. Instalowalem różne sterowniki ale tylko na najnowszych wyświetlił mi taka rozdzielczość, z tym że część pulpitu miałem poza obszarem wyświetlania...kartę mam FX5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem, może coś poradzicie. Monitor nie wyświetla mi rozdzielczości 1650x1050 na DVI. Instalowalem różne sterowniki ale tylko na najnowszych wyświetlił mi taka rozdzielczość, z tym że część pulpitu miałem poza obszarem wyświetlania...kartę mam FX5200.

nie uzyskasz na DVI 1680x1050 na GF 5200

 

Zainstalowałem Eztune i myk nie ma DVI i już nie wróciło

niemożliwe, to wina softu/sterowników/ oprogramowania, miałem podobnie na gatewayu 19": zainstalowałem stery nvidia i obraz zaczynał znikać, pojawiał się migał - objaw jak przy uszkodzeniu monitora a tymczasem powrót do starych sterów i problem znika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudelko moze nie ma nigdzie napisow ze to gateway, ale na spodzie jest pieczatka z Dallas (nie wygladalo tak jak mi wyciagali monitor w proline, gdzie pudelko to chyba po jakis proszkach do prania bylo, w srodku pelno smieci, ale monitor byl sprawny testowalem - takze jesli ktos chce to zapraszam do kaliskiego proline), monitor pasowal do niego idealnie, do tego orginalne zabezpieczenia z bialej pianki. W komplecie byla gwarnacja, kable od zasinalania i kabel analogowy. Jak dokladnie przetestuje i wszytsko bedzie OK, wystawie komentarz i podam nick czlowieka na allegro. Zauwazylem ryse na podstawie, ale nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to była anomalia, popatrz na google: ta karta ma ogromne problemy z DVI i 1680x1050...

Coś w tym jest bo podłączeniu GF7600 monitor bez problemu hulał na wszystkich rozdzielczościach. Byłem przekonany że mój FX poradzi sobie i z tym monitorem. Chwilowo trzeba na analogu śmigać... Monitor dzisiaj doszedł w pudle ORGINALNYM od Gateway'a :) nawet z zakreślonym modelem! Paczka elegancko zapakowana, monitor pachnie nowością, nie ma na nim najmniejszej ryski. Po kilku godzinach świecenia brak badów. Jedynie problem z pivotem, niewielki odchył po przekręceniu, ale gdy zacznę potrzebować tej funkcji to leciutko podpiłujemy wg. powyższych wskazówek <_< Ogólnie jestem bardzo zadowolony zwłaszcza po przeczytaniu wcześniejszych wypowiedzi... ps. jeśli będzie jakaś potrzeba chętnie zamieszczę fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to była anomalia, popatrz na google: ta karta ma ogromne problemy z DVI i 1680x1050...

No i udało się, właśnie mój FX5200 zaczął prawidłowo wyświetlać 1680x1050 oczywiście na tym Gateway'u :) Po tym co napisał gmfriend wnioskuję, że jest to jedyna taka karta na świecie... B-)

Edytowane przez expand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi, gdzie kupiłeś swoj egzemplarz?

 

jestes moze zainteresowany odsprzedaza? ;p

Wysylkowo w Proline ;]

 

Odsprzedaza? Raczej nie, bo niespecjalnie widze alternatywe dla tego monitorka (no, moze LG 226WA-WN, ale to TN...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem w 1klick za 1000zł z groszem ;]

 

odbieram w przyszylm tygodniu osobiscie. Obiecali mi ze serwisant mi sprawdzi ten monitor przed odbiorem, czy działa dvi, pivot, nie ma otarć i zbyt duzo pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem w 1klick za 1000zł z groszem ;]

 

odbieram w przyszylm tygodniu osobiscie. Obiecali mi ze serwisant mi sprawdzi ten monitor przed odbiorem, czy działa dvi, pivot, nie ma otarć i zbyt duzo pikseli.

Za 1000zł :razz: coraz bardziej podoba mi sie ten monitor.Tylko zapomniales dodac ze to cena netto :lol2: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysylkowo w Proline ;]

 

Odsprzedaza? Raczej nie, bo niespecjalnie widze alternatywe dla tego monitorka (no, moze LG 226WA-WN, ale to TN...).

 

Hmm imho sensownie byloby dolozyc do acera 2423

http://sklep.henwar.pl/32724/acer_al_2423w...snos___400.html

 

Ale LGka zamiast gatewaya bym na pewno nie bral ;) Jak juz pakowac sie w 22" panoramke to tania w stylu acera 2216wd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupa w takim razie nie ma zadnej sensownej panoramy ponizej 2300.

 

215 TW drogi i ma sporego imput laga

Nec 20" maly z malym pikselem jak na 1600zeta no i ta szyba

Gateway z tego topiku najlepszy bo taki jak samsung ale 500-600 zeta taniej niestety mam za slabe nerwy zeby go kupic na allegro liczac na fart ;)

22" samsunga czy LG troche drogie jak na TN

 

ehh chyba po najblizszej wyplacie bede polowal na gatewaya moze sie jakis uchowal w lokalnych sklepach a jak nie to 2216wd za 900 na przeczekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...