Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie dostac do menu serwisowego?

włączyć monitor przytrzymując przycisk PIP ...mi sie udaje raz na jakiś bo generalnie wchodzi w ten tryb jakoś niechętnie

..jak już sie uda to wyświetli się niebieski prostokąt a w menu pojawi sie literka F i można korygować nastawy

Edytowane przez ARobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem co się stało z tym monitorem dzisiaj rano wszedł w jakis tryb migania całego ekranu różnymi kolorami i nie mogę tego w żaden sposób wyłączyć przełącza ekrany na różne kolory nie wiem czy jest to tryb jakiegoś testu, próbowałem wyłączć go z sieci i nic włącza się i dalej wchodzi w to samo przelączenie kolorów na całym ekranie. Czyt ktoś wie co z tym zrobić bo zaraz mnie coś strzeli jeszcze na świeta !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

posiadam ten monitor od paru dni i jestem bardzo z niego zadowolony:) wszytko proste i zadnego uszkdzonego pixela. :)

mam jednak problem w programie EzTune nie mam aktywnych wszystkich zakładek. Działają tylko opcje i help. Dodatkowo w helpie pisze ze nie mam dostępnego połączenia DDC/CI. Nie wiem w czym jest problem moja grafa to 8800GT połączona z monitorem kablem DVI. Mam zainstalowane najnowsze stery do grafy 169.21 i EzTune 1.51 (Win XP Home).

 

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

posiadam ten monitor od paru dni i jestem bardzo z niego zadowolony:) wszytko proste i zadnego uszkdzonego pixela. :)

mam jednak problem w programie EzTune nie mam aktywnych wszystkich zakładek. Działają tylko opcje i help. Dodatkowo w helpie pisze ze nie mam dostępnego połączenia DDC/CI. Nie wiem w czym jest problem moja grafa to 8800GT połączona z monitorem kablem DVI. Mam zainstalowane najnowsze stery do grafy 169.21 i EzTune 1.51 (Win XP Home).

 

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

 

dzięki

Ekhem niech pomyśle... wyłącz komputer, następnie używajać slicznie swiecacego na niebiesko guziczka na monitorze wyłacz monitor, po chwili włacz monitor, włącz komputer i sprawdz czy pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kompa podlaczonego przez DVI to wiekszosc regulacji parametrow obrazu nie bedzie dzialac, bo nie ma takiej potrzeby ;)

 

Przyznam, ze ezTune nie uzywam, wiec ciezko mi powiedziec, czy cos powiino dzialac, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem niech pomyśle... wyłącz komputer, następnie używajać slicznie swiecacego na niebiesko guziczka na monitorze wyłacz monitor, po chwili włacz monitor, włącz komputer i sprawdz czy pomogło...

niestety po zrobieniu tej czynności nie pojawiły się nieaktywne zakładki. najciekawsze jest to że jak uruchamiam program to sa dostepne ale szybko znikaja :(

jakaś inna propozycja rozwiązania problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten gateway 2185 nie ma w menu włączania/wyłączania DDC/CI ?

niestety nie ma takiej funkcji. jak pisałem z innym gościem na forum to jemu wszystko śmiga nie wiem czasem czy wina nie leży po stranie mojego windowsa XP HOME. może ta wersja nie obsługuje czegoś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ta wersja nie obsługuje czegoś takiego?

na pewno to nie jest wina, masz coś pomieszane w sterownikach, DDC to tylko sterowanie programowe monitorem umożliwiające zmianę jasności kontrastu i innych parametrów dostępnych w menu monitora - zdalnie za pomocą programu w komputerze...

podejrzewam ze coś ze sterami + 8800GT nie tak...

 

zainstaluj displaytuner - i sprawdz czy działa

http://www.nicomsoft.com/dtuner/

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW. ja mam w sterowniku od nVidii dostepne opcje regulacji jasnosci i kontrastu, moge tez wyswietlic plansze testowe. Inne opcje (geometria, jezyk OSD) sa widoczne, ale nie moge nic w nich zmieniac.

 

zbyszek82 - sprawdzales, czy po VGA jest dostepnych wiecej rzeczy? Przy polaczeniu DVI naprawde nie ma co regulowac, poza jasnoscia, kontrastem i gamma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno to nie jest wina, masz coś pomieszane w sterownikach, DDC to tylko sterowanie programowe monitorem umożliwiające zmianę jasności kontrastu i innych parametrów dostępnych w menu monitora - zdalnie za pomocą programu w komputerze...

podejrzewam ze coś ze sterami + 8800GT nie tak...

 

zainstaluj displaytuner - i sprawdz czy działa

http://www.nicomsoft.com/dtuner/

displaytuner nie działa:(

doczytałem się ze eztune nie ma w obsłudze 8800GT jest tylko 8800Ultra i GTS. może stąd bierze się problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

infromacja dla ludzi, którym przeszkadza brzęczenie monitora.

mój brzęczał tak mocno, że postanowiłem go rozebrać i zakleić cewki w sekcji zasilania.

efekt: brzęczy o połowę mniej, ale i tak jak dla mnie za głośno.

 

wniosek z tej laborki: nie warto rozbierać monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o DCDI czy to jest wlaczone odrazu czy trzeba to wlaczyc w opcjach bo zadnych nigdzie nie znalazlem a nie widze zeby filmy divx troche lepiej wygladaly?

I jak wejsc do menu serwisowego wylaczam monitor i wlaczam go z wcisnietym pip i sie nie wyswietla

Edytowane przez Steveo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączasz monitor, wciskasz pip, wciskasz włącznik, a pip trzymasz tak długo, aż zniknie napis określający wejście z którego podawany jest obraz. w menu masz dodatkową opcję na pozycji "Main Menu"

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wczoraj nabyłem ten monitor w Komputroniku, miałem możliwość jego sprawdzenia przed zakupem ale niestety tylko przez dsub. Karton oczywiście nieoryginalny czyli sprzęt ewidentnie refurbished ale to nic, bo matryca wydawała się w porządku.

Po rozpakowaniu go w domu zabrałem się za dokładniejsze oględziny:

Pivot nie jest krzywy, ale mogę go obracać w kółko, bo nie ma żadnej blokady no chyba, że coś przeoczyłem, to właściwie nie jest ważne bo go nie będę używał, ale przydałoby się jakieś stabilne ustawienie chociaż w poziomie.

Czy nóżka ma jakąś blokadę aby monitor zatrzymać w pozycji najniższej, bo wystarczy, że lekko go poruszę i "sprężynuje" do góry?

Teraz najważniejsza rzecz, której nie zauważyłem wcześniej, na czarnym tle widać jakby duży jaśniejszy X przechodzący po przekątnych, najbardziej w rogach na środku jest OK, czy to normalne? Inne wady podświetlenia nie występują, no chyba że ich jeszcze nie zauważyłem.

No i oczywiście "piszczenie", które pojawia się przy jasności poniżej 85 i mi przeszkadza, ale nie wiem dlaczego niektórzy robią z tego taki duży problem, przecież można go ściemnić przez sterowniki grafy, chyba że to już nie to samo.

Data produkcji mojego monitora to 52 tydzień 2005 więc to już ponad 2 lata. Kolejne pytanie: jak sprawdzić ile monitor już "wyświecił" godzin i czy ma to jakiś wpływ na jakość obrazu?

Czy którakolwiek z ww. wad kwalifikuje go do wymiany lub wysłania do serwisu, czy może lepiej go zostawić bo mogę trafić jeszcze gorzej?

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście "piszczenie", które pojawia się przy jasności poniżej 85 i mi przeszkadza, ale nie wiem dlaczego niektórzy robią z tego taki duży problem, przecież można go ściemnić przez sterowniki grafy, chyba że to już nie to samo.

zdacydowanie nie to samo - sam probowalem wyregulowac sterownikami monitor z janoscia 95 i kontrastem ilestam. poleglem i dalem sobie spokoj, szkoda oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o DCDI czy to jest wlaczone odrazu czy trzeba to wlaczyc w opcjach bo zadnych nigdzie nie znalazlem a nie widze zeby filmy divx troche lepiej wygladaly?

DCDI jest włączane automatycznie, ale tylko po podłączeniu przez S-video albo composite, tak mi się wydaje i wtedy też staje się aktywna zakładka Video adjustment (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie). Uruchom sobie krótki "tour" po właściwościach monitora tzn przytrzymaj przez 3 sekundy przycisk Menu i tam któryś z kolei topic o tym mówi.

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez przelip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelip --> czujesz sie zadowolony z zakupu to go zostaw, nie - szukaj dalej. ja znalazłem swoja sztukę po chyba 10 monitorach i jakimś miesiącu poszukiwań i zwrotów do sklepów. I po 6 monitorach zrezygnowałem z komputronika. Nie myśl że monitor który oddajesz jako niesprawny jedzie do serwisu,producenta czy jest w jakiś sposób naprawiany... po prostu po jakimś czasie możesz go spotkać podobnie (co mnie się zdarzyło), będzie krążył pomiędzy centralą a różnymi oddziałami. Zresztą na temat swoich przygód już pisałem tu wielokrotnie więc nie będę się powielał. Inni trafili od razu dobrze,niektórzy zarzucali mi że kłamię w swoich opowieściach nt tego modelu... liczy się twoje własne odczucie.

 

A co do softu testującego zużycie to testowaliśmy to tutaj i wychodziły bzdury,tzn czas pracy wychodził dłuższy niż realny czas od daty produkcji do zakupu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john doe dzięki za odpowiedź. Czytałem o Twoich przygodach z tym monitorem :) zanim go zakupiłem przejrzałem cały wątek. Masz rację, że nie warto szukać dziury w całym. Wczoraj podłączyłem go przez DVI i wygląda to dużo lepiej tzn podświetlenie w kształcie litery X jakby trochę mniejsze, kolory OK, piszczenie nie zniknęło, ale powoli się przyzwyczajam :)

Połączyłem go też z kompem przez s-video i wtedy pojawiły się opcje Video Adjustment.

Czy ktoś wie może czy DCDi aktywuje się również gdy oglądam np. film z komputera podłączonego przez DVI czy działa tylko po złączach composite i s-video?

Huba USB jeszcze nie sprawdzałem, ale nie jest mi on potrzebny.

Teraz jego jedyną poważniejszą wadą jest to, że nie jest nowy :lol:

Ale czy mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa z pivotem tzn czy ma on jakąś blokadę i co z tą nóżką, czy Wam też tak sprężynuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john doe dzięki za odpowiedź. Czytałem o Twoich przygodach z tym monitorem :) zanim go zakupiłem przejrzałem cały wątek. Masz rację, że nie warto szukać dziury w całym. Wczoraj podłączyłem go przez DVI i wygląda to dużo lepiej tzn podświetlenie w kształcie litery X jakby trochę mniejsze, kolory OK, piszczenie nie zniknęło, ale powoli się przyzwyczajam :)

Połączyłem go też z kompem przez s-video i wtedy pojawiły się opcje Video Adjustment.

Czy ktoś wie może czy DCDi aktywuje się również gdy oglądam np. film z komputera podłączonego przez DVI czy działa tylko po złączach composite i s-video?

Huba USB jeszcze nie sprawdzałem, ale nie jest mi on potrzebny.

Teraz jego jedyną poważniejszą wadą jest to, że nie jest nowy :lol:

Ale czy mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa z pivotem tzn czy ma on jakąś blokadę i co z tą nóżką, czy Wam też tak sprężynuje?

Tego X ma chyba każdy egzemplarz. Normalnie nie jest to widzialne jak grasz czy przeglądasz strony www. Nie jest to monitor dla grafika tylko do zabawy w domu . Pivot nie ma blokady. Te z blokadą miały wade i były odchylone o kilka stopni. Nóżka - normalne jej zachowanie. Za takie pieniądze nie kupisz nic podobnego. Ciesz się z obrazu i nie szukaj dziury w całym bo napewno znajdziesz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego X ma chyba każdy egzemplarz. Normalnie nie jest to widzialne jak grasz czy przeglądasz strony www. Nie jest to monitor dla grafika tylko do zabawy w domu . Pivot nie ma blokady. Te z blokadą miały wade i były odchylone o kilka stopni. Nóżka - normalne jej zachowanie. Za takie pieniądze nie kupisz nic podobnego. Ciesz się z obrazu i nie szukaj dziury w całym bo napewno znajdziesz ;-)

Dzięki, teraz będę mógł spać spokojnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

posiadam ten monitor od paru dni i jestem bardzo z niego zadowolony:) wszytko proste i zadnego uszkdzonego pixela. :)

mam jednak problem w programie EzTune nie mam aktywnych wszystkich zakładek. Działają tylko opcje i help. Dodatkowo w helpie pisze ze nie mam dostępnego połączenia DDC/CI. Nie wiem w czym jest problem moja grafa to 8800GT połączona z monitorem kablem DVI. Mam zainstalowane najnowsze stery do grafy 169.21 i EzTune 1.51 (Win XP Home).

 

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

 

dzięki

....tak to jest jak sie kupuje zbyt nową k.graficzną- stare oprogramowanie zapewne nie rozpoznaje nowego sprzętu i stąd problem z komunikacją i obsługą monitora.

Rozwiązanie tutaj, programik niestety trial 30 dniowy, ale działa :

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku!!! - zlituj się!

 

No i oczywiście "piszczenie", które pojawia się przy jasności poniżej 85 i mi przeszkadza, ale nie wiem dlaczego niektórzy robią z tego taki duży problem...

Piszczenie Ci przeszkadza i dziwisz się, że niektórzy także robią z tego duży problem?

 

przecież można go ściemnić przez sterowniki grafy, chyba że to już nie to samo.

To znaczy co? Próbowałeś ściemnić przez sterowniki grafy i piszczenie zmalało, czy tylko piszesz żeby pisać i nic w tym temacie nie wiesz i nie próbowałeś ale piszesz jakbyś próbował i wiedział...

 

Wczoraj podłączyłem go przez DVI i wygląda to dużo lepiej tzn podświetlenie w kształcie litery X jakby trochę mniejsze...

A w jaki to sposób rodzaj podłączenia, determinuje zmianę w podświetleniu?

 

Najpierw piszesz:

zanim go zakupiłem przejrzałem cały wątek.

a chwilę po tym:

Ale czy mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa z pivotem tzn czy ma on jakąś blokadę

Daruj chłopie ale nie mogłem się powstrzymać.

Gdyby większość w tym temacie pisała w taki sposób, to po przeczytaniu tych 23 stron (a zrobiłem to jakiś czas temu) chyba bym się upił!

 

Zanim napiszesz pomyśl, przeredaguj tekst, sprawdź co napisałeś i dopiero wtedy wciśnij "Dodaj odpowiedź".

Szanuj czytających ten temat i chociaż trochę siebie.

 

Pozdrowienia!

Edytowane przez kulasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, spusc troche cisnienia, a nie sie wyladowujesz na ludziach z forum...

 

Czy ktoś wie może czy DCDi aktywuje się również gdy oglądam np. film z komputera podłączonego przez DVI czy działa tylko po złączach composite i s-video?

O ile mi wiadomo, to DCDi sluzy do poprawy obrazu ze zrodel analogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...