Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

Bankowo ze refubrished i tutaj nie ma sie co oszukiwac. Naklejka gateway na bylejakim kartonie. Na naklejce model napisany dlugopisem.

W srodku kabel vga,

kabel usb firmy seven.

kabel zasilajacy

jakies papierki bylejakie i sterowniki nagrane na zwyklej plycie ( :lol: )

Ja miałem karton oryginalny łącznie z transportowymi piankami w środku a reszta taka sama. Widać, że w twoim przypadku sprzedawca podszedł do sprawy jak należy i nie wciskał ciemnoty. Tyle już napisano o tych "naszych" 2185W, że chyba każdy już wie co i jak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heya

 

na poczatku tez mialem krzywy pivot. Nie dochodził o jakies 3-4*. A jak monit był w poziomie to prawą stronę mozna było opuścić trochę niżej niż poziom. Nie przejmowalem sie tym, gdyz jak ustawilem w poziomie to monitor trzymal taką pozycje i nie opadał a glownie do xO kupilem monit, wiec poziom byl dla mnie najwazniejszy :)

 

Teraz przekreciłem na pivota i widze ze jednak mnie to troche drazni. No to mowie "pal pies, ryzyk fizyk" i zaczynam na siłę doginać az do oporu. Jakiejś super siły nie uzylem, ale jednak zrobilem to mocniej niz poprostu samo przesuniecie pivot'a. Tak aż do oporu ze nawet wieksza siła nie dawała rade wykrecic dalej.

 

I co? Patrze... pivot zupełnie prosty !!!! patrze poziom - zupełnie prosty i juz nie da rady go wykrzywic by prawa strona była nizej!!!! mam prosty monitor bez najmniejszego piłowania xDDD

 

jak lubicie ryzykować, to sprobujta ;)

Edytowane przez s0lid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem 3ci monitor.... poskapili kabla usb i plytki z softem. przerazliwy pisk przy jasnosci 0-89. matryca... jest na pewno lepsza niz w pierwszym modelu, ale (zaluje ze drugim po zauwazeniu ze dvi nie dziala, nie pobawilem sie dluzej, bo teraz nie mam 100% pewnosci) chyba gorsza niz w drugim. na bank lewa strona jest jasniejsza od prawej, na obrazkach testowych (inrainbows.com, menu ut2007 z zarabista jucha od lewa do prawa) to widac. co prawda nie jest to takie hamskie jak w jedynce, bo tam prawa poprostu byla masakrycznie ciemna, ale nadal zauwazalne. jestem juz po kilku telefonach do funtechu, pan zapewnia ze wszystkie monitory piszcza (jasnosc mam teraz na maxa, bede sie bawil ustawieniami grafy). przyznam szczerze ze jestem zdeko juz zmeczony, ale decyzje dzisiaj podejme czy zostawic ten egzemplarz, czy odeslac i czekac na czwarty, czy tez <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kase. szkoda, naprawde szkoda, ale ten raczej u mnie nie zostanie.

Edytowane przez cienislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem 3ci monitor.... poskapili kabla usb i plytki z softem. przerazliwy pisk przy jasnosci 0-89. matryca... jest na pewno lepsza niz w pierwszym modelu, ale (zaluje ze drugim po zauwazeniu ze dvi nie dziala, nie pobawilem sie dluzej, bo teraz nie mam 100% pewnosci) chyba gorsza niz w drugim. na bank lewa strona jest jasniejsza od prawej, na obrazkach testowych (inrainbows.com, menu ut2007 z zarabista jucha od lewa do prawa) to widac. co prawda nie jest to takie hamskie jak w jedynce, bo tam prawa poprostu byla masakrycznie ciemna, ale nadal zauwazalne. jestem juz po kilku telefonach do funtechu, pan zapewnia ze wszystkie monitory piszcza (jasnosc mam teraz na maxa, bede sie bawil ustawieniami grafy). przyznam szczerze ze jestem zdeko juz zmeczony, ale decyzje dzisiaj podejme czy zostawic ten egzemplarz, czy odeslac i czekac na czwarty, czy tez <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kase. szkoda, naprawde szkoda, ale ten raczej u mnie nie zostanie.

Witam wszystkich,

od jakiegos czasu przypatruje się Waszym opiniom na forum i szczerze wam wspólczuje zakupu takiego gniota.

Ja niestety w funtechu kupiłem juz 3 monitory 2185 i ze wszystkich jestem zadowolony.Ale odkad czytam te forum cały czas nasłuciach!e tego ,,pisku,, z monitora i jestem mocno zawiedziony bo go nie słysze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

od jakiegos czasu przypatruje się Waszym opiniom na forum i szczerze wam wspólczuje zakupu takiego gniota.

Ja niestety w funtechu kupiłem juz 3 monitory 2185 i ze wszystkich jestem zadowolony.Ale odkad czytam te forum cały czas nasłuciach!e tego ,,pisku,, z monitora i jestem mocno zawiedziony bo go nie słysze.

to nie czytaj,nie kazdy ma takiego farta jak ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem 3ci monitor.... poskapili kabla usb i plytki z softem. przerazliwy pisk przy jasnosci 0-89. matryca... jest na pewno lepsza niz w pierwszym modelu, ale (zaluje ze drugim po zauwazeniu ze dvi nie dziala, nie pobawilem sie dluzej, bo teraz nie mam 100% pewnosci) chyba gorsza niz w drugim. na bank lewa strona jest jasniejsza od prawej, na obrazkach testowych (inrainbows.com, menu ut2007 z zarabista jucha od lewa do prawa) to widac. co prawda nie jest to takie hamskie jak w jedynce, bo tam prawa poprostu byla masakrycznie ciemna, ale nadal zauwazalne. jestem juz po kilku telefonach do funtechu, pan zapewnia ze wszystkie monitory piszcza (jasnosc mam teraz na maxa, bede sie bawil ustawieniami grafy). przyznam szczerze ze jestem zdeko juz zmeczony, ale decyzje dzisiaj podejme czy zostawic ten egzemplarz, czy odeslac i czekac na czwarty, czy tez <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kase. szkoda, naprawde szkoda, ale ten raczej u mnie nie zostanie.

Witam wszystkich,

od jakiegos czasu przypatruje się Waszym opiniom na forum i szczerze wam wspólczuje zakupu takiego gniota.

Ja niestety w funtechu kupiłem juz 3 monitory 2185 i ze wszystkich jestem zadowolony.Ale odkad czytam te forum cały czas nasłuciach!e tego ,,pisku,, z monitora i jestem mocno zawiedziony bo go nie słysze.

Jesli chodzi o podświetlenie to juz popadłem w lekką paranoje patrząc na ekran.Fakt ,jeśli gapie sie ze 30 sekund na ekran z całym ,,skrinem" białym to zaczynam widzieć jakies szare plamy :) Ale nie rozumiem, dlaczego bedąc non stop niezadowolonym z zakupu nie poprosicie o zwrot kasy i zamkniecie temat? Wszystkie monitory kupiłem osobiscie w funtechu, powiem więcej ,pomogli mi je zapakowac do samochodu , gosciu który mnie obsługiwał był uprzejmy ,firma duza(magazyny 2 hale tak na oko z 1000 metrów) , było zwyczajnie bez zadnych przygód...

P.S co do pivota to zgoda, lekko krzywy ale zawsze mozna go dokrecić z pewną dozą energii :damage_wall:

 

to nie czytaj,nie kazdy ma takiego farta jak ty

fartownych gosci jest chyba więcej,

majątylko jeden neutral za wysyłke -zobacz allegro z ostatnich 7 dni funtech

,,Neutral za mijanie się z prawdą pracownika zapewniającego mnie w drugim dniu po zaksięgowaniu wpłaty o wysłaniu do mnie monitora, sprzęt otrzymałem po 8 dniach (list przewozowy nadano: po tygodniu). Z monitora GATEWAY 2185W jestem zadowolony.''

 

A swoja droga to ja tez czekałem na kazda z 3 sztuk ale to chyba normalka,

maja kolejke i tyle (ja biorę do studia graficznego na firmę, boss mnie nie ciśnie więc mi sie nie spieszy) , sprzedali na allegro NAJWIĘCEJ mońków ze wszystkich wystawionych na allegro,

24 sztuki w tydzięń i same pozytywy

http://www.allegro.pl/item255607685_piekny...s_fv_gw36m.html

Ja cały czas podtrzymuje ,że warto.Ciekawy jestem 2485. Ten sprzecik to dopiero coś.Jestem w kolejce oczekujacych ,jak mi dadzą w tym tygodniu to Wam opisze wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek nazwal gatewaya gniotem. wrecz przeciwnie, bronilem funtechu bo kumpel u nich kupowal i jest z monitora zadowolony (nie piszczy, rowno swieci). za kazdym razem kiedy dostalem monitor wysylalem na forum info na temat sztuki jaka mi sie trafila i odsylalem ja do funtechu.

 

kolega Bomarek odsylal monitor 4x zanim dostal sztuke ktora go satysfakcjonowala (no dobra, teraz wyslal 5 raz bo padlo dvi... ale ma dostac ten sam egzemplarz tyle ze z fixem), zatem i ja sprobuje raz jeszcze. jesli za 4 razem mi sie nie uda zabieram kase i kupie cos innego.

 

pogratulowac tylko koledze farta, ja bym chcial kupic chociaz jeden monitor ktory rowno swieci i nie wydaje z siebie dzwiekow nawet z jasnoscia ustawiona na maxa. wzrok mam zdrowy i widze kiedy mi textura w grze po lewej blaknie, a uszy wiedna kiedy slysze pisk. moze jestem 'przewrazliwiony' na ten konkretny typ dzwieku, nie wiem, badan nie robilem. wiem ze moje uszy go nie znosza i nie dam rady pracowac przy takim monitorze. egzemplarz ktory dzisiaj dostalem podlaczylem do pracy na 8h - jasnosc na 100, cool colors, kontrast 50, nadwyzke jasnosci zdjalem w ustawieniach karty graficznej. sprawdzalem obraz i dzwieki na 2 roznych kablach dvi i jednym dsub. za kazdym razem to samo - nierownomierne podswietlenie (zaznaczam, jest lepiej niz w egzemplarzu nr1) i pisk, tym razem o innej charakterystyce, bo jasnosc zmaxowana. to ostatnie mnie zmartwilo bardzo, bo poprzednie egzemplarze przy zmaxowanej jasnosci nie wydawaly z siebie zadnego dzwieku.

 

zreszta, jesli ktos ma ten monitor i chce sobie zrobic szybki test, niech ustawi jasnosc i kontrast na zero - jesli ma nierownomierne podswietlenie, nawet na golym pulpicie windowsa to zobaczy - lewa strona bedzie wyrazniejsza niz prawa, bo tam bedzie ciemniej.

 

tyle z mojej strony. jak dostane 4 sztuke dam znac co mi sie trafilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie kolejny (drugi i nie ostatni) model wspanialego Gatewaya z tą samą wadą nierównomiernego podswietlenia co ostatnio, moze w minimalnie mniejszym stopniu, ale nie jestem pewien. Po różnych testach, odpaleniu gier stwierdzam że nie przełknę podświetlenia tej matrycy, a nie wrzucam zdjec bo wygląda to praktycznie tak samo jak w poprzednim modelu.

To były podobieństwa, a teraz różnice:

Monitor który mi teraz Funtech przysłał jest w gorszym stanie niz pierwszymianowicie,

- wejscia złącz w nim ruszają się nie to co w poprzednim,

- guziki funkcyjne też jakieś luźne,

- regulacja góra/dół chodzi ciężej i lekko zacina się,

- z tego co widze z tyłu że był rozkrecany i jest zakurzony,

- bardziej brzęczy,

a przypominam że kupywałem NOWY.

 

Wszystko to wskazuje, że dostałem monitor albo używany albo serwisowany.

Nie pozostaję nic innego jak kolejna wymiana, albo zwrot kasy.

 

Do 3 razy sztuka jak to mowią...

O dalszych przygodach z Funtechem i monitorem będę informował i oby pozytywnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie z funtechu bo i skąd... a cena też mnie ciekawi.

Już znalazłem cenę , jeżeli ten model jest tak jak jego młodszy brat, odmładzany w garażu, to jest ona zdecydowanie za wysoka. Liczyłem na 1600/1700 chyba że faktycznie są to nówki, nie śmigane. Edytowane przez Kinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie czysto teoretyczne, tak na wypadek gdyby coś się "zepsuło" w moim Gatewayu.

 

Jak wygląda sprawa, zwrotu kasy w przypadku składania reklamacji. Przykładowo odsyłam monitorek na gwarancje, przychodzi drugi, również z jakąś wadą. Ja już nie mam siły na kolejne wymiany i po prostu chciałbym zwrot kasy. Jak to wygląda. Czy mogę po prostu zażądać zwrotu pieniędzy? Jeśli ktoś korzystał ztakiego prawa już, byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1999zł za uzywany 24" monitor z takim rozrzutem jakosciowym to chyba lekka pszesada :?.No chyba ze to nówki ale ta 22" panorama Geatweya za 899zł na TN juz ma przyzwoita cene nawet jak na TN

Srednio przyzwoita jesli to refurb.

Samsung 223 ponizej 1000 , 226 za 1100 a acery 2216wsd chodzily po 900 wszystkie z DVI nowki prosto z fabryki.

 

Hmm skoro "normalne" gatewaye po 1200 zeta maja tyle wad to ciekawi mnie jak wygladaja te po 600 zeta na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie czysto teoretyczne, tak na wypadek gdyby coś się "zepsuło" w moim Gatewayu.

 

Jak wygląda sprawa, zwrotu kasy w przypadku składania reklamacji. Przykładowo odsyłam monitorek na gwarancje, przychodzi drugi, również z jakąś wadą. Ja już nie mam siły na kolejne wymiany i po prostu chciałbym zwrot kasy. Jak to wygląda. Czy mogę po prostu zażądać zwrotu pieniędzy? Jeśli ktoś korzystał ztakiego prawa już, byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

szczerze mowiac "zwrot kasy po trzeciej reklamacji" to tak na dobra sprawe mit, sprzedawca nie ma takiego obowiazku.

 

A co do przypadku Funtechu - wiem ze nie ma porblemow z odzyskaniem pieniedzy jesli skorzysta sie z prawa zwrotu towaru w ciagu 10 dni (oczywiscie kupujac wysylkowo), jak jest w przypadku wielokrotnych reklamacji - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśłem o zakupie tego gateway'a i - niestety opinie przekonały (uchroniły) żeby go nie brać. Szkoda, parametry super, cena fajna... Kupiłbym nawet mużywany - gdyby był sprawny - a takich chyba jest coraz mniej (jeśli jeszcze są).

Pozytywne opinie też się w tym wątku zdażają - ale jakoś dziwnie od początkujących użytkowników - ci to mają szczęście za pierwszy a najdaej za drugim razem dostają w 100% sprawny produkt bez wad. Reasumując - na purepc/tweak jestem od dawna więc bym wymieniał monitor conajmniej 4 razy - nie chce mi się.

 

pytanie: jeśli nie gateway - to jaki monitor w podobnej cenie ?? Tylko do gier, internetu. Filmy oglądam gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśłem o zakupie tego gateway'a i - niestety opinie przekonały (uchroniły) żeby go nie brać. Szkoda, parametry super, cena fajna... Kupiłbym nawet mużywany - gdyby był sprawny - a takich chyba jest coraz mniej (jeśli jeszcze są).

Pozytywne opinie też się w tym wątku zdażają - ale jakoś dziwnie od początkujących użytkowników - ci to mają szczęście za pierwszy a najdaej za drugim razem dostają w 100% sprawny produkt bez wad. Reasumując - na purepc/tweak jestem od dawna więc bym wymieniał monitor conajmniej 4 razy - nie chce mi się.

 

pytanie: jeśli nie gateway - to jaki monitor w podobnej cenie ?? Tylko do gier, internetu. Filmy oglądam gdzie indziej.

Ja bym na Twoim miejscu zaryzykował, niezadowlolonych z monitora na forum jest może 3 uzytkowników , reszta (w tym ja) jesteśmy zadowoleni z zakupu.Jesli chodzi o zwrot kasy od Funtechu to sadze ,ze nie ma problemu.Wystarczy,że wyslecie im opis histori z wyszczególnieniem ilosci wymian(czytaj kosztów transportu) oddadza Wam kase z pocałowaniem w rekę.

 

Gdzie i za ile go zamówłeś ? Bo też bym sie skusił.

oczywiscie w funtechu,

jestem z wawki , znam tą firme bo kupiłem juz 3 sztuki 2185 wiec nie mam podstaw by sadzić,ze bede niezadowolony.

A monitor napewno wart swojej ceny ,zreszta to nie ja płace tylko boss

 

1999zł za uzywany 24" monitor z takim rozrzutem jakosciowym to chyba lekka pszesada :?.No chyba ze to nówki ale ta 22" panorama Geatweya za 899zł na TN juz ma przyzwoita cene nawet jak na TN

nie wiem czy przesada-spróbuj zamówic!

ja juz czekam tydzień i powiedzieli mi,ze przyjdzie pierwsze 40 sztuk i wszystkie sprzedane !!!!!!!

Jakąs nastepna ilosć maja wystawić na allegro z odbiorem za 2 tygodnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj mój monitor, niby ten sam ale Everest pokazuje, że jest z 17 tygodnia 2007 ale nic to ważne, ze świeci równo, pisk przetwornicy słychać gdy przyłożę ucho do obudowy w okolicy kabla sieciowego. OSD Vers. 1.11. Oby tylko nie padło DVI. Myślę teraz nad tym 24 calowym ale cena trochę za wysoka.

Jestem pod wrażeniem szybkości załatwiania reklamacji przez Funtech, gdy wysyłałem monitor do serwisu IIYAMY naprawa trwała o wiele dłużej i czasami próbowali mi wmówić, że z monitorem jest wszystko w porządku, a tak nie było.

Mam dwa takie monitory (2185) i gdy postawię je obok siebie i podłączę do mojego Radeona 1950 GT to nie mogę dopatrzeć ę różnicy w wyświetlanym obrazie na tych monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pozytywne opinie też się w tym wątku zdażają - ale jakoś dziwnie od początkujących użytkowników

(...)

Hmmm. Siedzę w branży (jestem programistą) od kilkunastu lat. Kiedyś nawet sprzedawałem i składałem komputery. Jakiś czas temu po zakupie wyraziłem bardzo pozytywną opinie o tym monitorze i nadal ją podtrzymuję, a za początkującego się nie uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale akurat raczej chodzilo o osoby ktore rejestruja sie tylko po to by powiedziec cos pozytywnego o tym monitorze i dziwnym przypadkiem nie maja postow w jakimkolwiek innym temacie.

aaa, to przepraszam. W takim razie jestem[!] początkujący, ale monitorek fajny. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie kabel zasilający ? Nie mam uwag oczywiście uwag do tej części od strony monitora i samego kabla, który jest dość gruby ale wtyczka od strony zasilania jest jakaś taka cienka i lata dość luźno w listwie zasilającej. Czy ona raczej nie powinna być pod gniazdo z bolcem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa, to przepraszam. W takim razie jestem[!] początkujący, ale monitorek fajny. :lol:

Dokładnie o to chodziło. Było kiedyś takie forum o projektorach chyba ally i tam sprzedawca sam pisał o nim pod różnymi nikami pozytywne opinie. Był też moderatorem więc negatywne opinie odrazu usuwał...

 

No ale może tu z tym monitorem to przypadek po prostu... Nie wiem, monitora na oczy nie widziałem, tylko czytam i zastanawiam się czy warto ryzykować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale może tu z tym monitorem to przypadek po prostu... Nie wiem, monitora na oczy nie widziałem, tylko czytam i zastanawiam się czy warto ryzykować...

Wiem co czujesz, sam się nad nim zastanawiam, ale trochę mnie przeraża ta ruletka, ale chyba się zdecyduję, najwyżej bedę wymieniał do zwycięstwa, w funtechu mnie znienawidzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale akurat raczej chodzilo o osoby ktore rejestruja sie tylko po to by powiedziec cos pozytywnego o tym monitorze i dziwnym przypadkiem nie maja postow w jakimkolwiek innym temacie.

Dziekuje, ze mnie tak odmladzasz ;)

 

szczerze mowiac "zwrot kasy po trzeciej reklamacji" to tak na dobra sprawe mit, sprzedawca nie ma takiego obowiazku.

Jaki mit, jak jest to w ustawie zapisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam - mam od kwietnia ten sprzęt i przyznam ze od razu troszke piszczał jesli jasnosc jest mniej niz 84 - pozatym wszystko inne działa doskonale - często korzystam z PIPa - i bardzo cenie ten dodatek. USB - DVI - wszystko jak powinno - obraz najważniejsze bije wszelkie wynalazki typu TN łacznie z TN3 na głowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...