Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą mój syn grał w rozdzielczości 1280/1024, gra była na całej szerokości ekranu.

Grafika wyglądała dobrze.

 

 

Niestety wszystkie LCDki łącznie z tym mają beznadziejną czerń.

W dzień tak tego nie widać ale w nocy to już kaszanka.

Jak ktoś ogląda filmy na LCD to musi być bardzo zdesperowany.

 

 

Czym czyścicie ekran, jakieś specjalne środki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposob skalowania ustawiasz w osd i jest on mozliwy niezaleznie od sposobu podlaczenia - po vga i dvi dziala na pewno innych nie mialem okazji uzywac. powinno byc nawet na ten temat cos w instrukcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam.

Trzeba wejść w MENU-Video Adjust-Video Scling i wybrac tryb 1:1

Wtedy wszystkie gry w rozdzielczości 1280/1024 będą miały czarne pasy po lewej i prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy.

Czy teraz z perspektywy czasu, nadal kupilibyście ten monitor?

Mam ten monitorek od dwóch miesięcy. Jestem z niego bardzo zadowolony. W żadnym wypadku nie żałuję zakupu. Edytowane przez Arciuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam.

Trzeba wejść w MENU-Video Adjust-Video Scling i wybrac tryb 1:1

Wtedy wszystkie gry w rozdzielczości 1280/1024 będą miały czarne pasy po lewej i prawej stronie.

To ja sie przyczepie ze to nie jest obraz 1:1 tylko skalowanie z zachowaniem proporcji. W obrazie 1:1 w przypadku gry np 1280x1024 powinienes miec dodatkowo czarne pasy o wysokosci 13 pikseli na gorze i dole ekranu :P

 

A swoja droga nie wiem jak wy, ale ja nie mam dostepnej tej opcji bedac podlaczony pod vga, only pod SVHS i Component jak to costi napisal (pod DVI nie wiem bo mi nie dziala :P)

Edytowane przez behemot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta opcja działa pod DVI.

 

Musiałem tak zrobić bo granie w Crysis w natywnej rozdzielczości na mojej karcie mija sie z celem.

A nie będę zmniejszał detali w grze.

 

Tak np wygląda gra w rozdzielczości 1024/768

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ummm... to nie lepiej zrobic skalowanie z zachowaniem proporcji? Chyba, ze lubisz grac na takiej pocztowce ;)

 

BTW. u mnie opcja Video Adjust po DVI jest calkowicie nieaktywna... Moze musi byc sygnal o nienatywnej rozdzialce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie gram, pokazałem tylko jak to wygląda.

W rozdzielczości 1280/1024 masz pasy po obu stronach i jest ok.

Najlepiej gra się w natywnej, w CoHu dodatkowo gra wykorzystuje panoramiczną rozdzielczośc i więcej widać pola walki niż przy 4:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie gram, pokazałem tylko jak to wygląda.

W rozdzielczości 1280/1024 masz pasy po obu stronach i jest ok.

Najlepiej gra się w natywnej, w CoHu dodatkowo gra wykorzystuje panoramiczną rozdzielczośc i więcej widać pola walki niż przy 4:3

A widzisz, na DVI 1:1 to faktyczne 1:1, czyli grajac na 1280x1024 jednak masz male, 13 pikselowe, paski na gorze i dole ekranu. Przy polaczeniu przez composite ta opcja dziala inaczej - rozciaga ekran maksymalnie przy jednoczesnym utrzymaniu proporcji.

 

Costi, a nie masz przypadkiem EZtune zainstalowanego? Albo jakiegos innego oprogramowania np. od pivotu? Ew. moze to wina starszej wersji firmware'u monitora? Chociaz z drugiej strony skoro mozesz sobie odpowiednia opcje ustawic w sterownikach to nie ma chyba sensu szukac zrodla "problemu" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam firmware 1,1,1.

 

A widzisz, na DVI 1:1 to faktyczne 1:1, czyli grajac na 1280x1024 jednak masz male, 13 pikselowe, paski na gorze i dole ekranu. Przy polaczeniu przez composite ta opcja dziala inaczej - rozciaga ekran maksymalnie przy jednoczesnym utrzymaniu proporcji.

Czyli jednak tak lepiej, bo jak rozciąga to i skaluje, a to już wpływa na jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam po polsku w instrukcji, którą znalazłem właśnie w pudełku :D

 

Na jakich u siebie ustawieniach obrazu siedzicie?

 

Ja mam:

Brightness 60

Contrast 50

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brightness 20, Contrast 45

 

Co do mojego problemu z dlugim wlaczaniem: pomogla rada Nobody z wyciagnieciem kabla od zasilania podczas pracy :)

Przy takiej jasności monitor daje ostro po uszach (chodzi o te bzyczenie/pisk)? Masz wyciszonego kompa? Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej jasności monitor daje ostro po uszach (chodzi o te bzyczenie/pisk)? Masz wyciszonego kompa?

mozliwosci sa 3:

1. ma glosnego kompa, ktory na dodatek stoi obok monitora, co wydatnie zaglusza monitor.

2. nie jest wrazliwy na dzwieki o takiej charakterystyce.

3. ma 'naprawiona' sekcje zasilania w standardzie.

 

innych mozliwosci nie widze, nawet kolesie na infolinii serwisowej w ck mediator po uslyszeniu modelu monitora mowia - ten model tak ma i jest glosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fabrycznie to jak jest?

Wydaje mi się, że fabrycznie miałem kontrast na 60 a jasność na 80. Bzyczenie praktycznie ustaje przy jasności 90-91. Zastanawiają mnie te podane przez kolegów wyżej parametry pracy np.20/45 ...toż to u mnie ciemny ekran. Trzeba by jeszcze powiedzieć przy jakim R G B te ustawienia bo nie jest to obojętne. Dzisiaj mija tydzień odkąd monitor w serwisie i ni widu ni słychu... dzisiaj się dodzwoniłem to powiedzieli, że załatwiają dość szybko reklamacje a nie te 21 dni roboczych jak w gwarancji. W przypadku kreski na matrycy jak u mnie to raczej wymiana... ciekawe tylko na co ? ..czy na nowy czy jakiś inny zwrócony albo naprawiony. Wkurzę się jak będą badpiksele nawet w zgodnej z gwarancją ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to piszczenie zazwyczaj nie przeszkadza - jest slyszalne, ale nie irytuje. Poza tym przez 99% czasu jak siedze przy kompie albo gram, albo cos ogladam albo mam wlaczona muzyke, wiec problem sie sam rozwiazuje ;) Poza tym az tak glosno nie piszczy (a kompa mam dosc cichego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to nie glosnosc tego bzyku/pisku w&*%^& tylko charakterystyka - ja poprostu nie znosze tego dzwieku i musi byc naprawde glosno zeby nie wybijal sie z otoczenia. w przypadku kiedy nic nie gra, albo gra na srednim poziomie, bez problemu wylapuje tego 'komara' i to z 3 metrow. a jak zboostuje jasnosc na 95, to nawet probujac regulacji karta i kolorami, nie jestem w stanie tak ustawic monita zeby obraz byl ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ja jestem, albo głuchy, albo trafił mi się cichszy niż wasze LCDki

Komputer mam naprawdę cichy, trochę może słychać 8800GT bo jeszcze nie założyłem na niego bloku wodnego (wiatrak na 29%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu czytam ten temat (właściwie to przeczytałem od deski do deski zarówno tu, jak i na mvp.pl), bo chcę odprawić samsunga 17" CRT na emeryturę i proszę o pomoc.

Na polu walki zostały dwa monitory Gateway Fpd2185w oraz Benq Fp93gp.

 

Abstraciach!ąc od ich wielkości; od tego że jeden to panorama, a drugi "kwadrat", od różnic w cenie, funkcjonalności itd... zastanawiam się, który będzie miał lepszy obraz: odwzorowanie barw (w tym czerni), podświetlenie matrycy, smużenie i imput lag.

 

Co do zasady (wg wikipedii) imput lag jest mniejszy na matrychach P-MVA. Co do smużenia - obie matryce powinny być porównywalne. Za to podświetlenie, wbrew zastosowanej matrycy, nie jest raczej silną stroną Gatewaya (opierając się na opiniach i fotkach - zwłaszcza te fotki z jaśniejszą lewą stroną to masakra), nawet chrakterystyczne mva jaśniejsze rogi można w nim zauważyć.

 

To chyba ja jestem, albo głuchy, albo trafił mi się cichszy niż wasze LCDki

Komputer mam naprawdę cichy, trochę może słychać 8800GT bo jeszcze nie założyłem na niego bloku wodnego (wiatrak na 29%)

Nie wiem, jak działa wiatrak na 29% w 8800GT, ale wiem jak działa NV Silencer 5 rev3 - dla mnie mocno hałasuje, a wegług użytkowników 8800gt to i tak ciszej jak oryginalny cooler na 29%. Monitor CRT jest najgłośniejszy w moim kompie, potem szum dysku umieszczonego w Scythe Quiet Drive. Mam naprawdę cichego kompa i jeśli te Gejtłeje bzyczą/piszczą to dla mnie może być wadą rozstrzygającą na korzyść Benq.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te modele tak mają że jedna strona jest troszę jaśniejsza ale to widac w specyficznych warunkach.

Jak gram w CoH czy Crysis absolutnie tego nie widać.

Coście się tego imput lag czepili, to tylko widac jak masz przed sobą CRTka i LCD.

W życiu czegoś takiego nie zobaczysz grając w gry.

Czerń jak w każdym LCDku jest do [gluteus maximus] i nigdy nie będzie czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstraciach!ąc od ich wielkości; od tego że jeden to panorama, a drugi "kwadrat", od różnic w cenie, funkcjonalności itd... zastanawiam się, który będzie miał lepszy obraz: odwzorowanie barw (w tym czerni), podświetlenie matrycy, smużenie i imput lag.

 

Co do zasady (wg wikipedii) imput lag jest mniejszy na matrychach P-MVA. Co do smużenia - obie matryce powinny być porównywalne. Za to podświetlenie, wbrew zastosowanej matrycy, nie jest raczej silną stroną Gatewaya (opierając się na opiniach i fotkach - zwłaszcza te fotki z jaśniejszą lewą stroną to masakra), nawet chrakterystyczne mva jaśniejsze rogi można w nim zauważyć.

Jeśli chodzi o piszczenie, to miałem dwa egzemplarze Gateway-a i żaden nie piszczał pomomo tego że jasność mam ustawioną na 35.

Jeśli chcesz grać to według mnie tylko panorama, troche pograłem na tej panoramie i gdy teraz przełącza skalowanie na 1:1 i obraz ma wymiary zwykłego "kwadrata" to jakoś tak mi dziwnie, strasznie wąskie pole widzenia :)

Natomiast to nieszczęsne podświetlenie, no z tym jest mały problem, robiłem te zdjęcia tak aby uwypuklić tą wadę, w normalnych warunkach nie jest ono aż tak widoczne, w grach gdzie coś się dzieje praktycznie tego nie zauważysz, ogólnie na z jasnymi kolorami nie ma problemu, jest to trochę widoczne w ciemnych scenach.

Przy przeglądanie neta zupełnie nie przeszkadza, największy problem i to cxałkiem spory jest z filmami, tu to widać i nie ma się co oszukiwać że jest inaczej, im film gorszewj jakości tym bardziej się to rzuca w oczy. Nie jest to jakoś chorror ale jednak.

Co do input laga i smużenie, to na to nie patrz, to trzeba być zboczkiem :) aby to zauważyć, chyba że chcesz konkurować z tym gostkiem fatality czy jak mu tam.

Smużenie nie widzę, a może mój mózg odbiera to jako naturalne rozmycie obrazu w ruchu, input lag to jakaś paranoja, którą mierzą maniacy zegarami bo normalnie tego nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupuje LCD żeby później oglądać filmy o zgrozo horrory, to albo jest desperatem ale nie wie co go czeka.

Czy ten model czy inny LCD nigdy ale to przenigdy nie będzie się nadawał do oglądania filmów.

Ciemne sceny wypadają beznadziejnie z uwagi na brak czerni.

Na mową generacje monitorów z prawdziwą czernią pewnie sobie jeszcze poczekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...