Skocz do zawartości
PeWe

Z5500 + X-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Jako znawcy mam nadzieję, że będziecie potrafili odpowiedź na mych kilka banalnych pytań którymi zawracam se łeb przez ostatnie dni... do rzeczy.

Jak to wszystko poustawiać? Głównie chodzi mi o filmy..

W jakich do choliery trybach odpalać poszczególne rzeczy? Muze odpalam mając włączony entertainment mode w x-fi, crystalizer na on, głośniki ustawione na 5.1, CMSS na off, w zetkach ustawione na stereo x2. Jakoś to gra...

Ale pytanie, co robić z filmami?

Dodam, że podłączone ma standartowymi mini-jackami, i w zetkach mam wybrane Input na Direct. Gdy odpalam filmy to w X-fi zostawiam wszystko to samo, z tym ze w zetkach zmieniam na PLII Movie. Gra to jakoś, ale nie wiem czy wszystko jest tak jak powinno.

 

pzdr i liczę na pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jesli juz masz z5500 i x-fi to mozesz sie cieszyc pieronskie dobrym dzwiekiem jak i w filmach tak i w muzie tylko walsnie warunek: dobre ustawienie wszystkiego, glosnikow w pokoju tez :)

 

tryb w karcie nie wazny, kazdy jest to samo tyle ze gdzies nie ma CMSS

 

ja uzywam trybu GAME MODE bo podoba mi sie PANEL

 

na muzie mam podpiete COAXem glosniki i ustawione na MUSIC w panelu, surround na maxa, center powyzej polowy, sub powyzej polowy

 

w karcie mam ustawione crystalizer na ON (w logach to koniecznosci), EQ w X-FI ustawiony tak, zaczynajac ustawiac suwaki od lewej strony (czyli od basu)

4; 0; -4; 0; 2,2; 3,5; 2,4; 0; 2; 3,1, do tego w winnampie tez mam sporo podniesiony EQ aby z satelitek wyksztusic siodme poty

CMSS wylaczony, no i ENABLE SVM koniecznie odfajkowac

 

chyba wsio co do muzy :)

 

 

co do filmow to najpierw kup kabelek COAX bo na analogu nie poszalejesz, jedynie na grach :)

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, o to mi chodziło ;)

odnośnie tego kabelka...w x-fi jest wyjście "flexi jack" cokolwiek to znaczy...mógłbyś np. korzystając z allegro pokazać mi konkretny kabelek, który będzie pasował...wiem wiem lama jestem na maxa ale czuje się zagubiony w gąszczu tych wszystkich urządzeń :)

do niedawna miałem 2.1 samsunga i było wszystko ok, zachciało mi sie qrde x-fi z zetkami :P

 

Co do filmów, to obecnie mam podpięte to trzema mini jackami bezpośrednio do x-fi. W zetkach wybieram na direct, a effect daję na PLII Movie. Czy w sterownikach w kompie trzeba coś zmieniać? Zainstalowałem jakieś ac3 i coś mi niby lepiej gra ale nadal nie wiem czy to max możliwości...

 

dzięki za requesta ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawie kolege LuKe

w logach z5500 mozesz sie cieszyc glosnym halasem ktore potrafia one wydac z siebie oraz mocnym waleniem/brumieniem subwoofera

do filmow sie nadaja do muzyki nie

 

tutaj masz maly poradnik jak rozstawic

http://www.audiostereo.pl/art01.html

 

moze dla ciebie do muzyki sie nienadaja ale dla 95% uzytkownikow tego forum napewno wystarczajaco i ladnie bede graly zetki

 

wypowiadasz sie w kazdym topiku jakie one sa beznadziejne a nawet ich nie slyszales na mojej konfiguracji, dla mnie i dla wielu uzytkownikow glosniki te sa rewelacyjne

 

ostatnio bylem u kumpla i slyszalem jego pioneery 5.1 + sub warte 2 tysiace, i zadna rewelacja, bardziej jakosc dzwieku i oczywiscie bass podobal mi sie na moich zetkach, jeszcze to rewelacyjne dekodowanie muzy na 5.1, sama radosc smutku zero

 

P.S

 

co do kabelka COAX to musisz miec taki

http://allegro.pl/item167095908_jack_3_5_r...y_kabelek_.html

 

na analogu nic z filmow nie wyciagniesz, ani DD ani DTS jak zakupisz ten kabelek dopiero mozna sie bawic w kodeki i ustawianie ich

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawie kolege LuKe

w logach z5500 mozesz sie cieszyc glosnym halasem ktore potrafia one wydac z siebie oraz mocnym waleniem/brumieniem subwoofera

do filmow sie nadaja do muzyki nie

 

tutaj masz maly poradnik jak rozstawic

http://www.audiostereo.pl/art01.html

Popieram sluszlaem u qmpla zadna rewelacja, owszem przyzwoity dziwek , w skrocie za duzo dziwactwa piaskowate wysokie tony i dominujacy bass (strasznie rozlazly, aczykolwiek mocny) srednicy prawie nie zanotowalem. Owszem wszystko zalezy od USTAWIEn, pokoju itd ale dla mnie zestaw wart gora hmm 700zl.. wtedy moze sam bym je nabyl

W tej cenie jednak zlozylem swoje stereo....bo stawiam na jakosc i nie naleze do 95% userow forum ktozy popadli w zachwyt zetkami, a nie slyszeli porzadnych kolumn.

ps. Obie wypowiedzi odnosza sie do stwierdzenia LuKe "pieronskie dobrym dzwiekiem", co mija sie z prawda, a ktos nieobeznany w temacie przeczyta cos takiego i pomysli OHO WSPANIALY ZESTAW.... owszem na tle wszelkich komputerowych pierdziawek g500, 6100 etc wypada rewelacyjnie, ale deklasuje go pierwsza lepsza srednia para kolumn:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, pierwsza lepsza para kolumn warta 1500zeta + drugie tyle wzmachol do tego i to jeszcze zadnego pozadnego basu w tym nie bedzie, kiedys sam chcialem kupic stereo ale zrezygnowalem bo za pozadne cza wywalic 3 tysace

 

te u kumpla pioneery jakos nie miazdzyly zetek :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie bo żal naprawde, ile już sie naczytałem N-takich postów w N-takich tematach za każdym razem o tym samym. Jeden pisze jakie Logi są wspaniałe, wpadnie Canti, przyłączy sie ktoś jeszcze i jedzie na N-stron. Żal, bo inaczej tego sie nie da określić.

PeWe pytał zupełnie o co innego, skończcie.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie zaczolem, a PeWemu odpowiedzialem na jego pytania, czekam az zakupi kabelek coax to podam mu odpowiednie kodeki jakie powinien zainstalowac zeby mu wsio hulalo jak ma hulac

 

co do opini zetek to narawde mi to wisi co ludzie za glupoty wypisuja, moga se pisac mnie to juz nie rusza :) , wazne ze ja jestem bardzo zadowolony, chociaz juz mam 2 lata te logusie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:) Zarówno te pozytywne jak i mniej ;)

Generalnie to mi także nie zależy aby słuchać jakie to one są cudowne bądź [ciach!]iane. Pytałem o to, jak to wszystko skonfigurować. Wielkie THX Luke. Kabelek zakupiłem. Niestety po przejechaniu połowy trójmiasta musiałem poddać się i wygrało Allegro > będzie pewnie w połowie tygodnia więc wtedy Cię pomęczę (bez skojarzeń:)

Co do muzyki to oczywiste jest, że dobre stereo zagra lepiej niż 5.1. Nie chcę nawet o tym pisać...

Ten zestawik ma być przede wszystkim do filmów, czasem do gierek, a do muzy też mi nawet wystarczy, więc czego chcieć więcej :]

Dzięki za odpowiedzi, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luke bo wprowadzasz ludzi w blad dlatego piszemy aby ktos potem nie wtopil pieniedzy niepotrzebnie czytajac twoje opinie

 

aha i wiesz ze akurat twojemu koledze nie gra to nic nie znaczy

mozna kupic np. sprzet za 10000zł i zle go rozstawic to bedzie gral jak za 2000zl

wydaje ci sie ze co ze cena sie liczy tylko w glosnikach ze co drozsze to lepsze? wcale nie to ze logi kosztuja 1000zl wcale nie oznacza ze sa dobre

 

-------------edit

oczywiscie zera brakowalo :D

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic np. sprzet za 1000zł i zle go rozstawic to bedzie gral jak za 2000zl

popraw to lepiej bo ktos schowa głośniki do szafy sugerując się Twoją wypowiedzią.

 

A co do zestawów stereo i 5.1:

sam posiadam zestaw stereo może nie najwyższych lotów ale z pewnością jakością dźwięku przewyższa większość głośników dedykowanych do komputerów.

Mimo tego za kilka tygodni zamierzam sprzedać moje JBL i kupić zestaw 5.1 firmy Creative (dla niektórych może i głupota) ale chodzi tu głównie o priorytety.

Oglądam więcej filmów i gram więcej w gry niż słucham muzyki a nawet słuchając muzyki najczęściej zakładam słuchawki dlatego ważny dla mnie jest dźwięk przestrzenny w grach i filmach.

Oczywiście gdybym miał 1200zł to kupiłbym zestaw 5.1 na kodach i przyzwoitym ampie ale mam tylko połowe tego więc wyboru nie ma.

Pozdr.

Sory za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luke bo wprowadzasz ludzi w blad dlatego piszemy aby ktos potem nie wtopil pieniedzy niepotrzebnie czytajac twoje opinie

 

aha i wiesz ze akurat twojemu koledze nie gra to nic nie znaczy

mozna kupic np. sprzet za 10000zł i zle go rozstawic to bedzie gral jak za 2000zl

wydaje ci sie ze co ze cena sie liczy tylko w glosnikach ze co drozsze to lepsze? wcale nie to ze logi kosztuja 1000zl wcale nie oznacza ze sa dobre

 

-------------edit

oczywiscie zera brakowalo :D

 

glupoty to ty gadasz, kumpel mial dobrze rozstawione glosniki...

nie przeczytalem w necie i nie znam nikogo kto kupil zetki i nie byl z nich zadowolony, jedynie ludzie narzekali na trzaski ale to juz inna kwesta, kto kupujac te glosniki wie dobrze ze moze to zjawisko u niego wystepowac, ale to nie o tym mowa, mowa o jakosci dzwieku

 

a te kody to taki sam szmelc jak te pioneery u kumpla, hehe, kazdy zestaw w drewnie 5,1 do tysiaca to sie nadaje ale tylko do pieca na podpalke

 

P.S

 

ja nie pisalem ze co drozsze to lepsze!!! tylko ze widzialem juz twoje wypowiedzi ze kazde drewno lepsze niz plastik, no niestety nie kazde i tu podalem przyklad tych pioneerow a to ze akurat one kosztowaly 2 tys no to trudno, podalem cene bo zaraz bys sie pytal ile kosztowaly

 

i tu bede zawsze bronil zetek ze do tysiaka nowego lepszego zestawu 5.1 nigdzie sie nie dostanie

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ktorzy kupili zetki zazwyczaj w zyciu nie slyszeli naprawde lepszego zestawu

 

poza tym jak moga sie w ogole pojawiac trzaski w "najlepszym" zestawie "THX" do kompa, tansze zestawy altec lansing nie trzeszcza

poza tym byly juz przypadki na forum ze zetki sciagaly radio wolna moskwa i inne tego typu przypadki

 

nie potrafisz zrozumiec oczywistych rzeczy

wierzysz ze co ze te zetki zagraja glosniej/lepiej niz inne zestawy? smiech na sali czlowieku, maja jeden glosnik na kanal i efektywnosc pewnie jest na biednym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ktorzy kupili zetki zazwyczaj w zyciu nie slyszeli naprawde lepszego zestawu

 

poza tym jak moga sie w ogole pojawiac trzaski w "najlepszym" zestawie "THX" do kompa, tansze zestawy altec lansing nie trzeszcza

poza tym byly juz przypadki na forum ze zetki sciagaly radio wolna moskwa i inne tego typu przypadki

 

nie potrafisz zrozumiec oczywistych rzeczy

wierzysz ze co ze te zetki zagraja glosniej/lepiej niz inne zestawy? smiech na sali czlowieku, maja jeden glosnik na kanal i efektywnosc pewnie jest na biednym poziomie

i tu sie podpisuje recami i nogami. A osobiscie preferuje DIY dlatego kolumny ze sklepu za 1000zl tazke omijam z daleka, jesli ktos z Zabrza zapraszam na odsluchy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ładnie pięknie ale zdecydowana większość DoItYourself to niestety tragiczne domowe geszefty robione na kaszaniastych materiałach, fatalnych zwrotnicach, czy na zlituj się boże jakiś polskich czy czeskich przetwornikach :D. Mierzone i dobierane programami do projektowania obudów itd. :D. Zagra to na pewno lepiej niż jakiś komputerowy zestaw ale na prawde 90% z DIY jest bardzo kiepska. Trzeba mieć naprawdę ogromną wiedzę i praktykę z akustyki i elektroniki żeby zrobić coś dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ktorzy kupili zetki zazwyczaj w zyciu nie slyszeli naprawde lepszego zestawu

 

tak zgadza sie, nie slyszalem dobrego zestawu 5.1 w drewnie bo takowe kosztuja znacznie wiecej niz tysiac zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem to jeszcze raz, nie porównujcie kolumn do głośników komputerowych, bo zetki nimi są i trzeba te dwie rzeczy odróżnić, nie będe nikomu wmawiał że Zetki zagrają lepiej niż jakieś kolumny za 1,5k+wzmak bo to prawdą nie jest, ale dla przeciętnego zjadacza chleba takie Z-5500 to niezły sprzet i w 100% mu wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kiedys w 100% wystarczala integra i 2 glosniki za 20zł z MM czulem sie z tym bardzo dobrze i nie mialem zastrzezen dopoki nie uslyszalem prawdziwego audio

 

LuKe

problem w tym ze jeden sprzet zagra lepiej drugi gorzej tak samo jak w sprzecie komputerowym cos co kosztuje mase kasy nie musi byc najwydajniejsze, wierze w to ze za 1000zl mozna kupic naprawde kolumny lepsze od tych logow a uzywki to juz w ogole

 

razor1

czyli sugerujesz ze slyszales kazde DIY? albo przynajmniej polowe "wyprodukowanych" aby taka opinie wystawiac? :) to ze trafiles na kaszaniastych "kynstrouktoroof" to nie twoja wina :)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeWe napisał w tytyle Z5500 + X-fi, czyli jak to zgrabnie poustawiać

a Ty Canti tak burdel tutaj robisz [zresztą jak zawsze] pisząc zupełnie nie na temat, nie to żebym Ciebie obrażał, bo nie robie tego, ale żal, jeśli chcesz porozmawiać sobie o Z-5500 i innych zestawach audio załóż sobie topic i nie rób wszędzie takiego [ciach!]ego burdelu, tyle mam do powiedzenia.

 

canti czy ja napisałem gdziekolwiek że cie nie lubi czy coś w tym stylu?? NIE! Ale nie podoba mi sie jak wszedzie w topicach o tych logach piszesz zupełnie nie na temat, powtarzając po kilka razy to samo jak kiepsko grają itp. a wogle nikt nie pyta cie o opinie. Może poprostu masz jakieś uprzedzenia dot ego zestawu, może kupiłeś je kiedyś i boli cie to dalej, nie wnikam [joke]. Zgodze sie że do odsłuchu muzyki nie są najlepsze, ale przecietnemu użytkwnikowi spokojnie wystarczają, jeśli ty takim nie jesteś to po co sie odzywasz, w dodatku że ktoś pisze jeszcze, o zastosownaiu ich do filmów i gier, a do tego są chyba wymażone. I wcale cie nie prowokuje, ale nie wytrzymałem już widząc kolejny nowy topic i twoje "gadki" znowu i znowu, no sory. A to na PM, co to za porównania ehym, jaki związek z tematem.

I nie odpisuj już tutaj, chcesz możemy popisać na PM :lol:

------------------------------------------------------------------------- echh nie chciałem tego pisać ale:

[...] nie rozumiem twojego oburzenia sam przyznajesz ze nie nadaja sie do muzyki [...]

GDZIE JA TO NAPISAŁEM ? napisałem że przecietnemu użytkownikowi spokojnie wystarczają. nie przekręcaj znaczenia wyrazów.

[...] ale ktos moze nie wiedziec i je kupic. [...]

jak ktoś szuka zestawu audio,to chyba dobrze wie do czego bedzie go używał i nie widze nic złego w zakupie logów.

 

[...] ciekawe jest to jak tylko moje opinie cie denerwuja [...]

Denerwują mnie opinie w tym topicu na temat logów, bez różnicy negatywne czy pozytwne, ale to ty zaczełeś i jak w każdym innym topicu o logach nie skończyłeś po 1 poście, CZYTAJ POST 4 swój.

 

KONIEC, ok Canti.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalosne poprostu

ja w pierwszej odpowiedzi podalem linka do guida jak poprawnie ustawic glosniki, spelnilem swoj obowiazek wobec glownego postu

oszczedzie ci bólu czytania moich postow i i wkleje cytat

 

tutaj masz maly poradnik jak rozstawic

http://www.audiostereo.pl/art01.html

przy okazji dopisalem ze nie zgadzam sie z opinia uzytkownika ktory wypowiedzial sie PRZEDEMNA

 

i NIE JESTEM JEDYNA OSOBA która nie zgadza sie z rzeczami wypisanymi w 2 poscie

prowadzisz jakas krucjate przeciwko mnie czy co?

 

a tak na dluzsza mete to ty napisales juz 2 posty i oba na moj temat ktory nie ma nawet daleko idacego zwiazku z rozmowa ktora sie tutaj toczy

 

zasmiecasz watke nie potrzebnymi postami

nie jestes moderatorem wiec przestan zwracac ludziom uwage masz jakis kompleks czy co

myslisz ze co ze Bog cie stworzyl do tego abys zwracal uwage w watkach ludziom ktorzy ci sie nie podobaja?

nie podoba sie nie czytaj

i tym bardziej nie troluj bo twoje posty w niczym nie pomogly ani mnie ani PeWe ani nikomu innemu

 

fakt jest taki ze poprostu zaznaczalem z innymi ludzmi ze logi nie maja pieronsko dobrego dzwieku jak to sie wypowiedzial czlowiek w poscie nr2

co 90% ludzi na tym forum uznaje za prawde i oczywista rzecz ze logi sa do gier a nie do muzyki, wiec powiniens jak juz to byc wdzieczny ze ratujemy ewentualnego nie znajacego sie na sprzecie entuzjaste sluchania muzyki przed zakupem tego zestawu

 

najgorsze w tym wszystkim jest to

ze prowokujesz takie rozmowy w watku, przez co doprowadzasz do offtopu i zasmiecania, jak masz cos do mnie to na PW wal, chyba ze chcesz sie pokazac na forum jako wielki moralizator/moderator bez uprawnien

 

------------------------------------------------------------------------------------

edit do postu powyzszego

zgadza sie ze niektorym uzytkownikom moga zupelnie wystarczyc

tylko problem polega na tym ze masz bardzo ograniczone pole widzenia kolego i nie potrafisz zrozumiec o co nam chodzi

wiele ludzi kupuje sprzet na podstawie opini/artykulow i jesli pojawi sie tutaj jakis entuzjasta muzyki moze troche filmow ktory wcale nie gra w gry

poczyta sobie mase samozachwytow jakie te glosniki sa wspaniale, kupi je a potem bedzie wkurzony gdy gdzies indziej za niewiele wiecej lub taka sama cene uslyszy znacznie lepszy dzwiek, albo kiedy uslyszy g500 i stwierdzi ze wiele sie nie rozni jedno od drugiego a wartosc ta sama

nie mialem logow ale sluchac dosc czesto bo kumpel ma i czesto u niego bywam to posluchac moge nie?

nie rozumiem twojego oburzenia sam przyznajesz ze nie nadaja sie do muzyki a akceptujesz wypowiedzi ze maja piekny dzwiek, ty to wiesz ze do muzyki sie nie nadaja i spoko ale ktos moze nie wiedziec i je kupic.

o to tu chodzi

tym bardziej irytuje cie ze ja tylko odpowiadam opinią NA OPINIE KOGOS INNEGo na dodatek dotyczace sprzetu

ciekawe jest to jak tylko moje opinie cie denerwuja, i ciekawe wiesz ze watek wcale nie nazywa sie "opinie o postac canti"

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ładnie pięknie ale zdecydowana większość DoItYourself to niestety tragiczne domowe geszefty robione na kaszaniastych materiałach, fatalnych zwrotnicach, czy na zlituj się boże jakiś polskich czy czeskich przetwornikach :D. Mierzone i dobierane programami do projektowania obudów itd. :D. Zagra to na pewno lepiej niż jakiś komputerowy zestaw ale na prawde 90% z DIY jest bardzo kiepska. Trzeba mieć naprawdę ogromną wiedzę i praktykę z akustyki i elektroniki żeby zrobić coś dobrego.

Ten opis to pasuje ale do kolum kupywanych za kilkaset zl, seryjnie produkowanych z tandetnym wykonaniem, uniwersalne zwrotnice klejona wiorowka 6, 8 mm i wszystko ledwo gra. Jak napisal Canti trafiles na jakies dziwne konstrukcje, ale nie ukrywajmy takie tez sa, ja tam poprzedzilem moje pierwsze DIY miesiacem planowania analizy i studiowania odpowiednich forum, potem wysylka glosnikow na pomiary, zwrotnica zamowienie dech u stolarza wyciete na miare, jedynie fornirowania nie wspominam dobrze:P no i dla mnie to DIY:) jednak DIY to takze woofer mego qmpla na 1000W jakims noname z allegro ktory wsadzil do obitej dechami skrzynki i sie cieszy ze mu trzesie pokojem....

Wiec najpierw wacpan posluchaj porownaj a dopiero sie wypowiadaj, majac doswiadczenia z odsluchu kilku kolum i zestawow powiem wprost Z-5500 graja jak graja ale nie sa WARTE SWEJ CENY!!!!!!!!!! jakby byly o polowe tansze sam bym je kupil, i czytajce uwarznie co ludzie pisza, Canti poprostu chcial sprostowac ze nie graja pieronsko dobrze bo jak widac slyszal cos lepszego i dla niego i innych te zetki graja conajwyzej poprawnie. To tak jakby ktos powiedzial ze maluch ma super przyspieszenie, bo nie jechal nigdy niczym lepszym, a dla uzytkonika jakiejs BMKi to przyspieszenie z malucha jest zalosne. Owszem swego czasu zachwycalem sie sb560 , x-530, g500, z5500 ale to wszystko mija w momencie w ktorym uslyszy czlowiek cos lepszego, sam juz dzis planuje zmiane moich kolumn na lepsze to jest naturalny proces, ale wypisywanie i popadanie w samozachwyt jakoze z5500 sa takie super fajniutkie jest glupota, z ktora trzeba walczyc i tyle.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeWeprzypomniało mi sie, co do rozstawienia ;) http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=138345&st=0 luknij to, od postu 29 może - do końca.

A u mnie w tej chwili wygląda to tak:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

I satelity z tyłu, odległość LCD od łóżka troszke ponad 3metry, wysokość nad łóżkiem 170cm. Sub pod biurkiem, bo kabel do panela jest za krótki i inaczej niebardzo jak sie da ustawić.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

 

Chłopaki prosze, HeatheN nie psujcie topicu, [pomyślałem teraz , że i ja kiedyś miałem problemy z podłączeniem wszystkiego to sie wypowiem], nam nie chodzi o audiofilskie słuchanie muzyki na logach, my używamy tego także do gier i filmów. Nie mamy aż takich wymogów co do audio. Do moich zastosowań, głównie filmy wystarczają spokojnie, choć jakby trafiła sie okazja zmieniłbym je na JBL w drewnie. MOże być ? ok.

 

a Fan milczy bo pisać nie może ;)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiem jak gra większość tzw. DIY i kilka takowych słuchałem, na pewno są lepsze od sprzętu za pareset zł za marketu i większości zestawów komputerowych ale porównywanie ich do prawdziwego markowego sprzętu renomowanych producentów to głupota i nie na miejscu takowe porównanie.

 

Ale wracając do tematu to rozmawiamy o Z5500 i X-Fi ;D a nie o jakiś DIY czy sprzęcie HiFi więc proponuje wrócić do tematu tak na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk - ja bym jednak satelity ustawił sporo niżej.

Może warto zainwestowac kilkadziesią zł w stojaki pod satelity?

Ja właśnie rozryzowywuje sobie projekt stojaków pod moje przyszłe satelity frontowe (tylnie muszą być do ściany przymocowane u mnie)

I wg mnie subwoofer powinien być bardziej oddalony od jakichkolwiek powierzchni typu biurko/ściana min 30-40cm

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozstawienie na obrazkach jest zle w calym tego slowa znaczniu, fronty w rzadnym przypadku nie powinny byc tak wysoko

jest to akceptowalne jedynie w tylach

sub pod biurkiem to tez zly pomysl, on potrzebuje przestrzeni przed membrana i br by moc swobodnie "oddychac"

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk

Wrocisz za tydzien jesli bedziesz miec cos sensownego do napisania? Nie podoba sie - nie zasmiecaj watku. Masz pewna opcje co nazywa sie ignoruj.

Canti

Hmm... Co do Ciebie to sie jeszcze zastanowie. Moze jakas robota spoleczna na forum zebys nie wdawal sie w zbedne dyskusje?

Tyle [ot] ze nie chce mi sie sprzatac :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, widzę, że wywołałem burzę :) Pora trochę ochłonąć panowie;) Olać to kto ma większego a kto lepszego... nie o to tu chodzi :)

Po mału "dochodzę";) do odpowiednich ustawień...

co do muzy to mam tak, jak mi wygodnie czyli X-fi(entertainment, crystal na on, 5.1, bez wspomagaczy cmss)

Co do gierek w karcie ustawiam na game, 5.1, crystal, cmss na surround, w zetkach właczam direct i 6channel

Co do filmów to narazie czekam na kabelka coaxiala no i wtedy będę myśleć czy jeszcze coś z tego wycisnę. Póki co to na stereofonicznych divix'ach ustawiam: xfi na entert.., crystal on, cmss off, w zetkach daje dolby movie i podglasniam troche tylny kanal. Daje to jako taka przestrzennosc. Zobaczymy co bedzie jak przyjdzie kabelek...

Więcej luzu panowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk te glosniki w takim rozstawieniu grac dobrze nie beda

 

sub od logow musi sie znajdowac w rogu pokoju odsuniety troche od sciany, satelity zdecydowanie nizej, nizej niz glowa, no i odleglosci masz koszmarnie za duze

 

chyba masz troche zdeka za duzy pokoj do tych glosniczkow :wink:

 

P.S

 

ile metrow kwadratowych masz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sub nie musi znajdowac sie koniecznie w rogu pokoju

roznica jest taka za rog pokoju dziala troche jak tuba basowac wzmacniajac go ale traci on wtedy na jakosci, musisz z nim troche polatac wziac sobie jeden film ktory ci sie podoba i poprobowac

 

zgadzam sie z tym ze pokoj moze byc za duzy

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...