Skocz do zawartości
PeWe

Z5500 + X-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podłączyć głośniki logitech z-5500 do karty x-fi music kablem COAX?Mam chyba odpowiedni kabel(z jednej strony rca podłączony do panela a z drugiej mini jack podłączony do karty).Probowałem podłączyć do każdego z czterech złącz w karcie ale panel nie wyczytuje sygnału

Czy w ustawieniach "Volume Panel" masz ustawione

FlexiJack Mode:

Digital I/O

 

post-106822-1189706455_thumb.jpg

 

a kabelek podpiety do gniazda "Digital I/O"

 

post-106822-1189706462_thumb.jpg

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Mam pytanie dotyczace X-fi i postanowilem ze podepne sie do tego juz istniejacego tematu. zastanawiam sie jaka wersje karty kupic?

karta ma sluzyc przede wszystkim do sluchania muzyki i filmow a gry sa najmniej wazne. interesuuje mnie wersje x-fi bez panela przedniego i rozwazam nastepujace wersje:

1) CREATIVE SoundBlaster X-Fi Xtreme Music

2) CREATIVE Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition

 

chyba ze polecacie cos innego.

 

posiadam glosniki logitech z-5500 i zamowilem juz Creative Digital I/O Module

 

pozdrawiam

crowM

 

 

ps. czym roznia sie dwie zaproponowane przeze mnie karty?

Edytowane przez crowM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzialem Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition ale jak mam byc szczery jestem rozczarowany. modol I/O dopiero mi idzie a na analogu zadna rewelacja. poza tym jak slucham mp3 to wydaje mi sie ze raz slychac glosniej a raz ciszej (wlaczalem i wylaczalem opcje svm). zobaczymy jak puszcze coaxialem albo optycznym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za lamerskie pytanie ale do czego służą te wyjścia ? Optyczne chyba np do odtwarzacza DVD w kinie domowym i gdzie jeszcze? a to drugie ?

 

Sorki za offtop :)

 

EDIT: Ciężko to nzaleść w necie :| Ale chyba z Creativa można kupić

http://pl.europe.creative.com/shop/product...t=773&page=

Edytowane przez Juziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jets taka przejsciowka z minijacka na coaxial/toslink. na creativie (z linka ktorego podales) kosztuja prawie 40Euro a na amazon (http://www.amazon.com/Sound-Blaster-Digital-I-Module/dp/B000ECSHPE/ref=pd_bbs_sr_1/103-8390044-6591037?ie=UTF8&s=electronics&qid=1190317105&sr=8-1) 19$ wiec roznica jest zaczaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic glosniki Logitech'a Z5500 do tego prawdziwe X-Fi Extreme Music

( bo to co posiadam to programowa lipa i tyle )

 

Moje pytanie , czy przy polonczeniu cyfrowym karty Creative X-Fi z Logitechami

beda graly wszystkie glosniki , gdzies na forum widzialem wypowiedzi ze niby w grach

obslugujacych 5.1 bede mial dzwiek tylko na 2 glosnikach :/

ewentualnie napiszcie cos wiecej jak wspolpracuja te glosniki z X-Fi

czy ogolna jakosc muzy np instrumentalnej ( Mike Oldfield , Jean Michel Jarre )

bedzie kolosalnie lepsza niz na obecnych glosnikach Logitech x530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach z obsługą DD bedziesz miał 5.1, w reszcie tylko stereo (jesli podlaczysz glosniki cyfrowo). Jak podlaczysz głosniki analogowo to wszystkie głosniki beda grały.

 

BTW nie widze sensu kupowania X-fi jak masz zamiar podlaczyc glosniki przez wyjscie cyfrowe.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach z obsługą DD bedziesz miał 5.1

Ja osobiście jeszcze takiej gry nie widziałem. Chyba najlepiej jeśli kupi jakąś kartę kompresującą w locie do AC3 (dolby digital).

 

czy ogolna jakosc muzy np instrumentalnej ( Mike Oldfield , Jean Michel Jarre )

bedzie kolosalnie lepsza niz na obecnych glosnikach Logitech x530

Nie bardzo - słuchałem Z-5500 ... smętnie to gra (no chyba że jest ktoś fanem łubu dubu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo - słuchałem Z-5500 ... smętnie to gra (no chyba że jest ktoś fanem łubu dubu).

Jak Z-5500 smętnie grają, to ja jestem Batman.

To w takim razie napisz jakie twoim zdaniem nie grają smętnie?

Jak pobawisz się opcjami na karcie to nie będzie (łubu dubu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Z-5500 smętnie grają, to ja jestem Batman.

To w takim razie napisz jakie twoim zdaniem nie grają smętnie?

Jak pobawisz się opcjami na karcie to nie będzie (łubu dubu)

KRK RP5 nie grają smętnie. Z-5500 to bym nawet za darmo nie chciał (no chyba że bym miał natychmiast wystawić je na allegro i się pozbyć). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRK RP5 nie grają smętnie. Z-5500 to bym nawet za darmo nie chciał (no chyba że bym miał natychmiast wystawić je na allegro i się pozbyć).

Każdy chwali to, co ma :lol2: :lol2:

Ja tam na swoje logi nie narzekam, a że uwielbiam dobry basik w filmach i grach to jestem zajebiście z nich zadowolony :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeszcze takiej gry nie widziałem. Chyba najlepiej jeśli kupi jakąś kartę kompresującą w locie do AC3 (dolby digital).

 

Nie bardzo - słuchałem Z-5500 ... smętnie to gra (no chyba że jest ktoś fanem łubu dubu).

Z takich gier to np. Warcraft3 ;) Ale fakt faktem jest ich bardzo mało...

 

Każdy chwali to, co ma :lol2: :lol2:

Ja tam na swoje logi nie narzekam, a że uwielbiam dobry basik w filmach i grach to jestem zajebiście z nich zadowolony :rolleyes: :rolleyes:

Jestem przekonany ze Z-5500 daje niezłego czadu w filmach i w grach, zapewne duzo lepiej niz zwykle dobre stereo w tej cenie! Aczkolwiek jesli chodzi o muzyke to zapewne daleko im do stereo ;)

 

Z-5500 jesli ktos nie słucha muzyki i oglada duzo filmow i gra na konsoli.

Stereo to przynajmniej 50% muzyki, filmy od czasu do czasu i raczej mało grania.

 

Dla majetnych to zestaw z 5ciu dobrych kolumn :) (i dobrego ampli ofc ;) )

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stereo to przynajmniej 50% muzyki, filmy od czasu do czasu i raczej mało grania.

Wybór jest trochę inny moim zdaniem. W 5.1 są ciekawe efekty przestrzenne z tyłu. Na dobrym stereo jest dobra przestrzeń/holografia ale nie sięga właściwie na tył. Po prostu wybór jest ilość albo jakość (najlepiej byłoby ilość + jakość). Ja miałem testowo 2 zestawy 5.1 (za 300-350 PLN [dość udany jak na tą cenę] i 600-700 PLN [ten jak na swoją cenę gorszy]) ... pamiętam jak by to było dziś ... porównywałem dźwięk między innymi w filmie Tomb Rider (chyba część 2 - nieistotne) - tak czy inaczej na 5.1 dialogi/głos ludzki był wyraźnie nienaturalny i nieprzekonujący ... wolałem zobaczyć ten film na naturalnie brzmiącym 2.0 (~300 PLN - dość udany zestaw w tej cenie) kosztem efektów zza głowy. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadne, to za 300-350zł były geniusy ? :)

 

Dlatego napisałem filmy "od czasu do czasu".

Wiadomo ze kinomaniak bedzie miał coś w stylu Z-5500 lub zestaw fajnych kolumn, kosztem np. kompa ;)

"Muzyk" bedzie słuchał swojej muzyki na odpicowanym stereo ew słuchawki, gracz wybierze zapewne słuchawki i do tego tani zestaw 5.1.

Reszta siedzi zazwyczaj na zwykłych tanich głosnikach stereo/starych kolumnach/wiezy hi-fi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW nie widze sensu kupowania X-fi jak masz zamiar podlaczyc glosniki przez wyjscie cyfrowe.

czemu nie widzisz sensu? Przed zmiana kompa mialem to co w opisie. Do Soundstorm`a podlaczalem optykiem. Bylem bardzo zadowolony w tego rozwiazania. Obecnie mam kompa opartego na p5kc mobo i zamierzam kupic w tym tygodniu karte X-Fi Platinium Fatal1ty Champion Series i podpinac glosniki optykiem do przedniego panela. Z jakimi problemami moge sie zderzyc? Glownie glosnikow uzywac do filmow (media player classic) i czasami do grania (niestety zadko moge sobie poszalec, zazwyczaj uzywam sluchawek). Nie lubie podlaczenia direct trzema kablami, glownie z powodu niewygody ciagneicia ich przez pare metrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie widzisz sensu? Przed zmiana kompa mialem to co w opisie. Do Soundstorm`a podlaczalem optykiem. Bylem bardzo zadowolony w tego rozwiazania. Obecnie mam kompa opartego na p5kc mobo i zamierzam kupic w tym tygodniu karte X-Fi Platinium Fatal1ty Champion Series i podpinac glosniki optykiem do przedniego panela. Z jakimi problemami moge sie zderzyc? Glownie glosnikow uzywac do filmow (media player classic) i czasami do grania (niestety zadko moge sobie poszalec, zazwyczaj uzywam sluchawek). Nie lubie podlaczenia direct trzema kablami, glownie z powodu niewygody ciagneicia ich przez pare metrow.

Przy połączeniu cyfrowym nie ma różnicy w jakości przetwarzania C/A między najdroższą X-Fi (Elite) a najpodlejszą integrą ... bo konwersją C/A zajmuje się zewnętrzny DAC Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moja niestety nie dekoduje dzwieku po cyfrze na 5.1 ... wiec musze jakas karte muzyczna kupic a jak juz kupowac to zaszalec :). W takim razie wiekszy sens jest podlaczac wtedy glosniki po jack`ach? Jakie dobre kable jack-jack bys polecil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moja niestety nie dekoduje dzwieku po cyfrze na 5.1 ... wiec musze jakas karte muzyczna kupic a jak juz kupowac to zaszalec :). W takim razie wiekszy sens jest podlaczac wtedy glosniki po jack`ach? Jakie dobre kable jack-jack bys polecil?

Może lepiej kup kartę która koduje 5.1 do AC3 (X-Fi tego nie potrafi, Creative generalnie znany jest z olewania swoich klientów - wieczne problemy ze sterami ... za alchemy do np. Audigy każą sobie nawet płacić !!!)

 

ps. nie potrzebujesz karty która dekoduje AC3 tylko potrzebujesz model zdolny do kodowania/kompresji do AC3

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co oni wala te wejscia cyfrowe jak to i tak jest na nic ...

 

poradzcie w takim razie jakie dla mnie rozwiazaniem bedzie najlepsze. Moze jednak podlacze analogowo ale jakie kable jack-jack kupic, na co zwrocic uwage no i ostatecznie ktora dzwiekowke wziac? Czytalem topic i widze, ze polecacie extreme music, czy ona rozni sie czymkolwiek od tej http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,34056/ ? czym? Ktore sterowniki najlepiej pobrac 2.15.0006 ? Czy warto pobrac jeszcze jakies aplikacje ze strony creatve, ktore?

 

I ostatnie pytanie, czy dzwiek ma lepsza jakosc jak idzie po analogu czy po cyfrze bo z soundstorma mam doswiadczenie ze jednak cyfra wypadla lepiej ale moze to kwestia tego, ze SS nie dorasta porzadnemu x-fi.

Edytowane przez Lcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co oni wala te wejscia cyfrowe jak to i tak jest na nic ...

 

poradzcie w takim razie jakie dla mnie rozwiazaniem bedzie najlepsze. Moze jednak podlacze analogowo ale jakie kable jack-jack kupic, na co zwrocic uwage no i ostatecznie ktora dzwiekowke wziac? Czytalem topic i widze, ze polecacie extreme music, czy ona rozni sie czymkolwiek od tej http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,34056/ ? czym? Ktore sterowniki najlepiej pobrac 2.15.0006 ? Czy warto pobrac jeszcze jakies aplikacje ze strony creatve, ktore?

 

I ostatnie pytanie, czy dzwiek ma lepsza jakosc jak idzie po analogu czy po cyfrze bo z soundstorma mam doswiadczenie ze jednak cyfra wypadla lepiej ale moze to kwestia tego, ze SS nie dorasta porzadnemu x-fi.

1.Cyfrowe wyjscia daja po to, zeby niedoinformowani uzytkownicy kupowali ich karty myslac ze uzyskaja lepszy dzwiek lub zeby poprostu puscic sygnal z dzwiekowki do dwoch roznych systemów naglosniajacych. :)

2.Ja bym z kablami nie przesadzał, te ktore dostajesz w zestawie powinny wystarczeć ;)

3. Roznia sie zbedna pamiecia X-ram, ktora praktycznie zadna gra obsluguje. Szkoda kasy

4 i 5. Nie wiem, ja bym korzystał z najnowszych sterownikow, a wybor aplikacji zalezy juz tylko od ciebie :P.

6. Jakosc dzwieku w przypadku podlaczenia cyfrowego zalezy od amplituner'a (DAC'a) ;) A bez dodatkowych informacji tego stwierdzic nie mozna (model amplitunera/dekodera). W przypadku sygnalu analogowego masz pewnosc ze zawsze i wszedzie bedziesz miał dzwiek 5.1 (lub tak jak juz bedziesz chciał), a w cyfrowym PCM -> tylko stereo, lub DD/DTS by mieć 5.1 (spotykany tylko w filmach, raczej tylko na DVD/BD/HD-DVD lub w grach na konsole :P)

 

Edit:

Kyle: No chodziło mi akurat o jego przypadek ;) Co do Hdmi i dzwieku PCM to znajac zycie wbuduja to w najnowsze karty graficzne (jak wszystko w ostatnich czasach :P).

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sygnalu analogowego masz pewnosc ze zawsze i wszedzie bedziesz miał dzwiek 5.1 (lub tak jak juz bedziesz chciał), a w cyfrowym PCM -> tylko stereo, lub DD/DTS by mieć 5.1 (spotykany tylko w filmach, raczej tylko na DVD/BD/HD-DVD lub w grach na konsole :P)

Mała poprawka - ograniczenie do dwóch kanałów przy PCM wynika ze specyfikacji SP-DIF ... przy HDMI v1.1 jest możliwe przesłanie 8 kanałów PCM o parametrach 192 khz 24 bity. Wszystkie problemy z wielokanałowym dźwiękiem rozwiążą karty audio ze złączem HDMI i odpowiednie zestawy głośnikowe. Na dłuższą metę taniej wychodzi mieć zewnętrzny DAC niż za każdym razem jak pojawia się nowy numerek EAX kupować DAC na nowo. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Cyfrowe wyjscia daja po to, zeby niedoinformowani uzytkownicy kupowali ich karty myslac ze uzyskaja lepszy dzwiek lub zeby poprostu puscic sygnal z dzwiekowki do dwoch roznych systemów naglosniajacych. :)

2.Ja bym z kablami nie przesadzał, te ktore dostajesz w zestawie powinny wystarczeć ;)

3. Roznia sie zbedna pamiecia X-ram, ktora praktycznie zadna gra obsluguje. Szkoda kasy

4 i 5. Nie wiem, ja bym korzystał z najnowszych sterownikow, a wybor aplikacji zalezy juz tylko od ciebie :P.

6. Jakosc dzwieku w przypadku podlaczenia cyfrowego zalezy od amplituner'a (DAC'a) ;) A bez dodatkowych informacji tego stwierdzic nie mozna (model amplitunera/dekodera). W przypadku sygnalu analogowego masz pewnosc ze zawsze i wszedzie bedziesz miał dzwiek 5.1 (lub tak jak juz bedziesz chciał), a w cyfrowym PCM -> tylko stereo, lub DD/DTS by mieć 5.1 (spotykany tylko w filmach, raczej tylko na DVD/BD/HD-DVD lub w grach na konsole :P)

 

Edit:

Kyle: No chodziło mi akurat o jego przypadek ;) Co do Hdmi i dzwieku PCM to znajac zycie wbuduja to w najnowsze karty graficzne (jak wszystko w ostatnich czasach :P).

ad3. przeciez i music i fatality do ktorej dalem linka maja ta pamiec. Moge miec ja za 350zl.

ad6. ja mam przeciez z-5500

 

ok reasumujac, kupic ta fatality i laczyc z z-5500 analogowo (jako najlepsza opcje), czy moze kupic cos takiego http://allegro.pl/item340605295_auzentech_...live_fv_gw.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...