Skocz do zawartości
PeWe

Z5500 + X-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to jak masz Z-5500 to nie bedzie najmniejszego problemu porownac jakosc pomiedzy analogiem a cyfra ;) Sam to stwierdzisz :P

 

Ta karta z linka wyglada fajnie, ale nie wiadomo jak z jakoscia dzwieku przez analog. Aczkolwiek jest dosyc tania i posiada DD live, ktos juz na forum chwalił sie i był zadowolony z tej karty ;) Jak laczyc cyfrowo to bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jak masz Z-5500 to nie bedzie najmniejszego problemu porownac jakosc pomiedzy analogiem a cyfra ;) Sam to stwierdzisz :P

 

Ta karta z linka wyglada fajnie, ale nie wiadomo jak z jakoscia dzwieku przez analog. Aczkolwiek jest dosyc tania i posiada DD live, ktos juz na forum chwalił sie i był zadowolony z tej karty ;) Jak laczyc cyfrowo to bym brał.

zamowilem juz dzisiaj ta fatality pro edition. Jesli analogowo jest lepiej, lepsza jakosc dzwieku to dokupie jakies jack-jack porzadniejsze i przeboleje ciagniecie trzech kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Jako znawcy mam nadzieję, że będziecie potrafili odpowiedź na mych kilka banalnych pytań którymi zawracam se łeb przez ostatnie dni... do rzeczy.

Jak to wszystko poustawiać? Głównie chodzi mi o filmy..

W jakich do choliery trybach odpalać poszczególne rzeczy? Muze odpalam mając włączony entertainment mode w x-fi, crystalizer na on, głośniki ustawione na 5.1, CMSS na off, w zetkach ustawione na stereo x2. Jakoś to gra...

Ale pytanie, co robić z filmami?

Dodam, że podłączone ma standartowymi mini-jackami, i w zetkach mam wybrane Input na Direct. Gdy odpalam filmy to w X-fi zostawiam wszystko to samo, z tym ze w zetkach zmieniam na PLII Movie. Gra to jakoś, ale nie wiem czy wszystko jest tak jak powinno.

 

pzdr i liczę na pomoc..

 

zacytuje moj sposob ktory juz opisalem na innym forum

 

 

Witam,

 

Miałem taki sam problem z karta dzwiękowa Creative X-Fi Gamer podłączałem rózne kabelki pod wtyk flexijack i wkoncu zostało na optyke.

 

Karta w/w nie obsluguje coax tylko spdif optyke kablem toslink na mini jack. Sprawa jest bajecznie prosta jeszcze jak masz Z-5500 podlaczasz tym kablem.

 

Co do sterownikow i DTS to TAK!!! mozna na gamerze uruchomic DTS i byte stream wystarcza odpowiednio spreparowana sterowniki i zamiana kilku plików w systemie.

Oto cytat z jednej stronki:

 

"Zakładka ta jest niedostępna pod Windows Vista dla wszystkich Sound Blaster X-Fi oraz w kartach OEM, Xtreme Audio, Xtreme Gamer także pod Windows XP."

 

Zeby uruchomic zewnetrzny dekoder Z-5500 trzeba wysłąc dane byte stream które oryginalnie w tych ze kartach sa zablokowane poniewaz sa to karty low profile ale komponenty tych kart są wzięte z drogi dobrych kart, kwestia zostaje tylko odblokowanie tych bajerkow programowo... Creative dodaje DTS i inne standardy oryginalnie tylko do drogich kart bo w koncu za to placisz a tutaj masz wszystko tanim kosztem i z taka sama jakoscia bodajze za mojego gamera oem zaplacilem 200zł

 

 

Wystarczy ze zastosujesz taka oto moja metodę: (znalazłem te pliczki dopiero na rosyjskiej stronie )

 

http://vbkesha.prgr.org/

 

 

1. Instalacja Youp Paxy na czystych sterach nie instalowac Creative

 

2. Podmiana plików tak jak na stronie nizej...

 

----------------------------------------------------------------

Creative X-Fi DolbyDigital/DTS Unlocker

 

http://rapidshare.com/files/100734229/Drivers.rar.html

 

1) Download AC3 and DTS decoder driver files from http://rapidshare.com/files/100734229/Drivers.rar.html, and extract them to %windir%\windows\system32\drivers folder (don't forget to make backups).

 

2) Reboot.

 

Backup %windir%\Windows\system32\drivers and %windir%\Windows\system32\data

 

http://vbkesha.prgr.org/2_18_0004(X-Fi_DD_DTS_FIX).rar

 

1) Copy the files from the archive 32Bit_x86 or 64Bit_x64 to %windir%\Windows\system32\drivers replacing the original ones.

 

2) Copy the files from 2_18_0004(X-Fi_DD_DTS_FIX).rar into %windir%\system32\data replacing the original ones.

 

3) After restart do Restore Defaults for Creative software (Start->Programs->Creative->Restore Defauts)

 

4) Now, if you launch Audio console, you'll see a new decoder tab, which appeared. You can choose, which decoder to use - internal or external there.

 

This method works ONLY for XteremeGamer Fatal1ty Professional Series, Platinum Fatal1ty Champion Series, Elite Pro (6L) (as website says http://vbkesha.prgr.org

 

 

------------------------------------------------------------------------------------

Zródło:

http://www.youp-pax.org/viewthread.php?tid...;extra=page%3D1

-------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Pisze tam ze nie obsluguje X-Fi Gamerów... jedynie czego nie bedziesz mial to tych zakladek DTS DD itd ale to jest nie potrzebne!! standardowo ustawione w tych plikach jest dekodowanie przez external device... wazne zeby grało i gra tak jak na drogich kartach!

 

 

MIODZIO WLASNIE IDE OGLADAC FILM W DTS :D Dark Knight :) fajny efekt jak wybucha Gotham Hospital :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że już to nie działa na wyższych sterach niż 2.18.0004 ?

po pierwsze po co komu dekodery od X-fi w sterownikach, mając Z-5500 ? po drugie komponenty na kartach lol one nie mają nic do rzeczy "sprzętowe" są dla tego bo w driverach :) a tak to czysty software i nawet elite nie ma tych dekoderów w nowszej wersji ani żadna nowa karta która ma A w numerze seryjnym. Z-5500 wyraźnie zyskuje przy cyfrowym połączeniu mam Fatality pro + DDL/DTSC pack szczególnie sub lepiej gra, połączane po dts interactive i po swapach dają radę,

dodatkowo dla zainteresowanych Audigy 2 otrzyma DDL w połowie stycznia podobno ;) po trzecie nic co opisałeś nie jest konieczne do wypuszczenia bit-streama w DD/DTS, wystarczy Ac3filter bądź nawet w ffd zaznaczenie passthrough i nie musisz podmieniać plików i siedzieć na zbugowanych driverach lol

 

btw fatality pro obsługuje cyfrowe elektryczne a gamer tak jak kolega wyżej napisał optyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że już to nie działa na wyższych sterach niż 2.18.0004 ?

po pierwsze po co komu dekodery od X-fi w sterownikach, mając Z-5500 ? po drugie komponenty na kartach lol one nie mają nic do rzeczy "sprzętowe" są dla tego bo w driverach :) a tak to czysty software i nawet elite nie ma tych dekoderów w nowszej wersji ani żadna nowa karta która ma A w numerze seryjnym. Z-5500 wyraźnie zyskuje przy cyfrowym połączeniu mam Fatality pro + DDL/DTSC pack szczególnie sub lepiej gra, połączane po dts interactive i po swapach dają radę,

dodatkowo dla zainteresowanych Audigy 2 otrzyma DDL w połowie stycznia podobno ;) po trzecie nic co opisałeś nie jest konieczne do wypuszczenia bit-streama w DD/DTS, wystarczy Ac3filter bądź nawet w ffd zaznaczenie passthrough i nie musisz podmieniać plików i siedzieć na zbugowanych driverach lol

 

btw fatality pro obsługuje cyfrowe elektryczne a gamer tak jak kolega wyżej napisał optyczne

 

sa to najnowsze stery od Youp Paxy na oryginalnych od Creative na SPDIF byte stream nie dziala!!! testowałem juz pare razy tak wiec wiem cos na ten temat bo sam mam ten sprzet i taki sam problem mialem do rozwiazania sterowniki od Youp Paxy najnowsze + drivery od drozszych kart z ta obsluga byte stream czyli z tanszej zrobilem drozsza wersje tak wiec jest to dobry sposob jak nie masz tego zestawu to cicho bo sie nie znasz

 

byte stream a normalne granie przez SPDIF to sa dwie rozne rzeczy sterowniki maja domyslnie ustawione zeby dekodowala karta DTS a w glosnikach jest lepszy dekoder, tylko drozsze wersje posiadaja taka funkcjie a nie tak jak moje OEM przeczytaj sobie tekst dokladnie mam nawet cytat z jeden strony gdzie jest wszystko wyjasnione jakie obsluguja DTS a ktore nie ... tak wiec sorki mylisz sie

 

 

tutaj juz nie chodzi o drivery bo takie sa najnowsze przy instalacji YP ale o ustawienia gdzie domyslnie jest DTS wylaczony na karcie wtedy leci dzwiek byte stream w nowszysch kartach jest taka opcja do zmiany tego a w kartach tanszych nie ma nawet na najnowszych softach od creativa bo za taka opcje trzeba zaplacic kupuja np x-fi gamer fatality... wystarczy podmienic pliki konfiguracyjne z nowszej karty gdzie to domyslnie jest wylaczone przez karte! bez tego nie puscisz sygnalu DTS bo karta go dekoduje !!!!! jedynie co mozesz sluchac na SPDIF to Stereo (+surround dd music, movie przerobione na Z-5500) na samych sterach od YP

Edytowane przez JKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wszystko rozumiem i jestem stałym bywalcem forum youp-paxa i nie raz dostarczam feedback ;) nie musisz mi nic tłumaczyć spdif działa normalnie ;) wystarczy ustawić domyślnie spdif-out w viscie bo inaczej pokaże się, że spdif jest disabled wina Visty, stary napisze ci tak much more practice, każda karta z serii X-fi/A2/A/A4 i starsze też obsługuje spdif-out i bit-stream.

W X-fi do nowszych kart dodawany jest PowerDVD zamiast dekoderów który obsługuje spdif-out passthrough itd. lol a normalnie passthrough ustawiasz sobie obojętne czy to w FFD czy AC3fitrze czy w driverach czy nawet w media playerze, nie ważne czym ominiesz kartę i tak uzyskasz nie naruszony strumień danych.

Creative rozumie to samo przez się po prostu myślą, że jak ktoś kupuje X-fi to ma na tyle wiedzy, że wie jak uruchomić passthrough i zna się na zabawach ze spdif ;) ale jak bardzo oni się mylą lol i przez to mają taki a nie inny PR.

Fatality pro nie ma żadnych dekoderów, Elite też nie, champion także nawet gamer zwykły, żadna z nowszej edycji kart nie ma dekoderów zamiast nich jest powerDVD którego nikt nie używa lol ale rób jak uważasz passthrough czy jak ty to nazywasz "byte" lol stream można uzyskać na wiele prostych sposobów i korzystać z najnowszych driverów i nie dowalać im plików dat ( które nie są driverami lol) z starszej rewizji sterowników bo niby po co ? ale rób jak ci wygodnie nic mi do tego

A tak naprawdę jestem bardziej obczajony niż sobie zdajesz sprawę ja tylko mogę napisać lol bo ty mnie u góry chyba nie zrozumiałeś bo użyłem innego nazewnictwa. Oczywiście bez urazy a to, że odkryłeś drivery youp-paxa to się cieszą i pewnie zaraz znajdzie się kilka bugów zapewne w trybie ent. mode DTSneo PC da się tylko włączyć i nie da się go regulować :( poza tym niedługo może wyjdą 6.35 z nowym CSL

 

edit: przecinki

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wszystko rozumiem i jestem stałym bywalcem forum youp-paxa i nie raz dostarczam feedback ;) nie musisz mi nic tłumaczyć spdif działa normalnie ;) wystarczy ustawić domyślnie spdif-out w viscie bo inaczej pokaże się, że spdif jest disabled wina Visty, stary napisze ci tak much more practice, każda karta z serii X-fi/A2/A/A4 i starsze też obsługuje spdif-out i bit-stream.

W X-fi do nowszych kart dodawany jest PowerDVD zamiast dekoderów który obsługuje spdif-out passthrough itd. lol a normalnie passthrough ustawiasz sobie obojętne czy to w FFD czy AC3fitrze czy w driverach czy nawet w media playerze, nie ważne czym ominiesz kartę i tak uzyskasz nie naruszony strumień danych.

Creative rozumie to samo przez się po prostu myślą, że jak ktoś kupuje X-fi to ma na tyle wiedzy, że wie jak uruchomić passthrough i zna się na zabawach ze spdif ;) ale jak bardzo oni się mylą lol i przez to mają taki a nie inny PR.

Fatality pro nie ma żadnych dekoderów, Elite też nie, champion także nawet gamer zwykły, żadna z nowszej edycji kart nie ma dekoderów zamiast nich jest powerDVD którego nikt nie używa lol ale rób jak uważasz passthrough czy jak ty to nazywasz "byte" lol stream można uzyskać na wiele prostych sposobów i korzystać z najnowszych driverów i nie dowalać im plików dat ( które nie są driverami lol) z starszej rewizji sterowników bo niby po co ? ale rób jak ci wygodnie nic mi do tego

A tak naprawdę jestem bardziej obczajony niż sobie zdajesz sprawę ja tylko mogę napisać lol bo ty mnie u góry chyba nie zrozumiałeś bo użyłem innego nazewnictwa. Oczywiście bez urazy a to, że odkryłeś drivery youp-paxa to się cieszą i pewnie zaraz znajdzie się kilka bugów zapewne w trybie ent. mode DTSneo PC da się tylko włączyć i nie da się go regulować :( poza tym niedługo może wyjdą 6.35 z nowym CSL

 

edit: przecinki

 

 

 

teraz to tak napisałes ze nie mam pojecia o niczym :D lol

 

co do przecinkow tez ich nie daje wylewam na strone co mi do glowy przyjdzie

 

no wiec tak od 3 dni bawilem sie jak to wszystko popodlanczac z-5500 z x-fi gamer oem wszystko robilem tak jak jest opisane na roznych forach pisali ze niby wystarczy ac3 zainstalowac i wlaczyc SPDIF w systemie baaa i tu jest pies pogrzebany! nie mozliwe bylo wyslanie takim sposobem czystego sygnalu do glosnikow dts poniewaz nie karta ale SOFT karty ma wlaczone dekodowanie albo jakies blokowanie nie wiem co ale cos jest co nie przepuszcza dzwieku na ztki jak puszczam dzwiek to bylo tylko stereo po optical na ztkach i moglem wybra sobie dd music dd movie stereo 2x i stereo nic wiecej i to nie jest dzwiek surround tylko emulowany stereo

 

w nijaki sposob na oryginalnych sterach od creativa nie da rady tego zrobic zeby dzwiek byl 5.1 dts max dla tej karty to stereo! tak jest opisane na stronie creative i tak jest w zyciu caly czas piszemy o SPDIF bo po direct mozna zrobic na 6ch w ustawieniach ztek i w sterach dzwiekowej karty na 5.1 i jakos to gra baa nawet jest surround... ja jednak wole po spdifie cyfrowy sygnal zeby dekodowaly mi glosniki... i takie wiec bawilem sie ustawieniami kilka dni filmy mialem w DTS puszczlem przez ac3 pass tez przepuszczalem do DTS i AC3 ale na glosnikach tylko mialem stereo wszystkie ustawienia w ac3 byly dobre! aha i jeszcze jedno power dvd nie chodzilo niby film lecial a dzwiek nie dochodzil do glosnikow bylo tez ustawione na spdif w power dvd...

 

do tego wszystkiego musialem miec opcje DTS w programie creative a jej nie mialem przeczytalem stronki w necie o DTS i x-fi gamerze i co sie okazało zaraz zacytuje

 

"Zakładka ta jest niedostępna pod Windows Vista dla wszystkich Sound Blaster X-Fi oraz w kartach OEM, Xtreme Audio, Xtreme Gamer także pod Windows XP."

 

 

 

czyli du..a nie pojdzie bo mam zablokowane zakladki troche poszukalem na temat DTS unlocker i znalazlem stery na ruskiej stronie wzielem je i zrobilem wg instrukcji wyzej wymienionej skopiowalem tam i tam wlaczam film no i o dziwno wszystko gra! zastanawia mnie jedno dlaczego creative nie dodaje tej zakladkich do tych kart jezeli te karty to obsluguja? nie chodzi mi o zwykle SPDIF bo to karta wysyla na zwyklych sterach ale o bitstream czy byte stream pomylka tylko o 8 bitow :) ...baa nawet power dvd zaczelo grac tak jak powinno

 

nie mam tylko panelu do sterowania DTS ale nie potrzebuje tego bo wszystko jest dobrze ustawione czyli otworzone wyjscie bitstream standardowo tego nie ma a w sterach creative nie ma takiej zakladki i nic tutaj nie pomoze ac3 power dvd i inne... kodeki/playery...

 

czekam na odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo nie ma a filtry pomogą bo się zachowują jak ten bajer w sterach ;) Pod Vistą mi spdif-out od razu chodzi tylko jeśli korzystam z enkoderów jesli chce przesłać czysty sygnał bezpośrednio to musze wybrać spdif na domyślne plus zaznaczyć enable I/O w panelu Visty a nie tak jak teraz z lenistwa film->strumień->Ac3fiter->dekodowanie strumienia->encodowanie do DTS digital obojętnie co by nie leciało zawsze mam encode ustawiony do DTS po prostu dzięki spdif-out nie muszę nigdy odłączać słuchawek :) a kosztowało tylko 5$ lol opcja DTS w sterach jest tylko po to oby rozkodować sygnał dts i puścić go na analogowe głośniki ;) a ty masz głośniki z full opcją nawet DTS 96/24 jest ;) zrób swap frontów i centrala i zobaczysz co z nich można wycisnąć ;) w końcu obczaisz wszystko korzystanie z spdif-out szczegolnie Viscie jest zamotane nie wspominam już tej bez Sp1 gdzie najczęściej po prostu nie działa ;) a w x64 w ogóle nie działa dopiero Sp1 daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Koledzy posiadam kartę X-Fi Audio Notebook oraz Z5500 połączone po optyku no i mam taki mały problemik, że w filmie HD (Transformers) nie słyszę dialogów w centralnej satelitce. Jak odpalam Szerogowca Ryana oraz Helikopter w ogniu wszystko cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte creative xfi ftality titanium pro pci-e i z-5500 ,i w zasadzie wszystko ustawione standardowo eax wlaczony ,cmss-3d wlaczone i w zasadzie to wsio ,co pozmieniać aby uzyskać jak najlepszy efekt ? Kabelek mam optical i ustawione jeszcze DTS digital w ustawieniach x-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanowną szlachte, mam problem a dokladniej moj przyjaciel ma. Znajomy posiada z-5500 i X-FI MUSIC (oem) i jak sie okazało chciałby on miec zarowno jak i ja mam na swoim sprzęcie (z5500+prodigy7.1) DTS i DD w filmach, niestety nie ma na tej karcie gdzie wpiąć coaxiala ani toslinka i tu własnie ten problem - moglby ktos dać link do jakiesj "przelotki" czy czegoś takiego zeby mogl wpiąć jakiś kabel cyfrowo ale nie do wejść "jack" - na karcie jest jeszcze przeciez biała wtyczka wewnątrz i coś jakby Dsub na tyle karty - czy do tego mozna prócz oryginalnego panela za strasznie duze pieniądze wpiąć kabel cyfrowy? jesli niema takiej opcji - pomijając drogi panel - to czy jest jakaś karta dzwiękowa tańsza niz 250zł ktora oferuje wyjscie cyfrowe i porządnie radziła sobie analogowo z z5500 ? (nie musi jak X-FI ale zeby ładnie grało). Jeśli jednak jest jakaś opcja przejściówki czy coś to prosze mi podac linka - bardzo prosze w imieniu przyjaciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to już z flexi-jacka nie może skorzystać i puścić po Coaxie ? a np. majka wypuscić na front panela przelotką z alledrogo ? a do flexi-jacka potrzebujesz takiego bajeru http://www.allegro.pl/item535771914_kabel_...uner_hq_3m.html.

Od biedy możesz kupić panel lub mini rozgłeźnik spdif ale znając życie ma wersje OEM nie Creative bez ADi linka więc jakiekolwiek panele czy rozgłeźniki odpadają i zostaje ci tylko flexi-jack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to już z flexi-jacka nie może skorzystać i puścić po Coaxie ? a np. majka wypuscić na front panela przelotką z alledrogo ? a do flexi-jacka potrzebujesz takiego bajeru http://www.allegro.pl/item535771914_kabel_...uner_hq_3m.html.

Od biedy możesz kupić panel lub mini rozgłeźnik spdif ale znając życie ma wersje OEM nie Creative bez ADi linka więc jakiekolwiek panele czy rozgłeźniki odpadają i zostaje ci tylko flexi-jack.

 

o dzięki Ci o wielki posiadaczu mojej odpowiedzi.

 

 

PS. podpinając przez jacka musi on wtedy wypiąć jednego analoga (frontowe lewy prawy) nie? a czy mozna zastosować rozgałęziacz? http://allegro.pl/item534361229_rozgalezni...ablu_f_vat.html

 

albo coś ? chyba ze inny sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi wypinać ten jeden jest od mikrofonu/line-in/digital out jak chce to może sobie dokupić paczkę DDL/DTS i podłaczyć Zetki z kartą jednym kablem na stałe i mieć do wszystkiego albo DTS albo DD w zależności od upodobań a nie tylko filmy jak co paczka 5$ i potrzebna karta płatnicza jak mu tylko na filmach zeleży to mu wystarczy ac3filtr i opcja spdif passthrough lub spdif w mpc HC

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi wypinać ten jeden jest od mikrofonu/line-in/digital out jak chce to może sobie dokupić paczkę DDL/DTS i podłaczyć Zetki z kartą jednym kablem na stałe i mieć do wszystkiego albo DTS albo DD w zależności od upodobań a nie tylko filmy jak co paczka 5$ i potrzebna karta płatnicza jak mu tylko na filmach zeleży to mu wystarczy ac3filtr i opcja spdif passthrough lub spdif w mpc HC

stary weź pisz mi troche bardziej prosto bo ja na dźwiękowych sprawach aż tak sie nie znam, mam duże pojęcie o innych komponentach komputera ale od strony dźwiękowej dopiero od września 2008 zacząłem sie bardziej interesować dziwkiem i wtedy u siebie odkrylem dts ;P

 

więc prosze napisz to "zielonym językiem", aha ale przez złącze mikrofonowe znajomy ma wpięty mikrofon do rozmów skype itp, a filmy to nie jego głowny cel - on bardziej siedzi w mp3 a dts mu zasmakował słysząc go u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...