Skocz do zawartości
pisarz

Jonizator Powietrza...

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nosze się z zamiarem kupna jonizatora powietrza. Niestety, ze nie znam się w tej dziedzinie za bardzo to chciałbym się spytac o jakies opinie. Czy takie jonizatory rzeczywiscie daja zamierzone efekty?

Podam dla przykładów kilka aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item165165894_joniza..._mln_jonow.html

 

http://www.allegro.pl/item166215789_joniza..._wydajnosc.html

 

Czy to co jest opisane w tych aukcjach jest prawdą? Bo nie wiem czy w ogole warto sie nawet zastanawiać nad tymi urządzeniami, czy szukać jakiś innych alternatywnych sposobów :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za niewielką cenę możesz sam zbudować jak masz smykałkę i przekonać się czy coś Ci to da

 

jakiś mały transformator, elektrody, przerzutnik astabilny (żeby nie powiedzieć multiwibrator :P ) i viola :wink:

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma wspominała kilka lat temu o urzadzeniu, ktory miał pomoc w walce z kurzem. Byc moze był to własnie jonizator.. Wiem ze była z niego zadowolona, choc miała ten wynalazek tylko na probe. Gdybym miał kase, byc moze bym zaryzykował, groziła by najwyzej odsprzedaz go za niewiele nizsza kwote ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma wspominała kilka lat temu o urzadzeniu, ktory miał pomoc w walce z kurzem. Byc moze był to własnie jonizator.. Wiem ze była z niego zadowolona, choc miała ten wynalazek tylko na probe. Gdybym miał kase, byc moze bym zaryzykował, groziła by najwyzej odsprzedaz go za niewiele nizsza kwote ;)

Lub ewentualnie lot przez okno ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat sprzed 10 lat no ale w sumie szukam na teraz

ktos ma cos poleca?
wymagania zeby nie bylo wkurzalo mnie (glosnosc) i psów (ultra dzwieki)

http://allegro.pl/oczyszczacz-powietrza-jonizator-filtr-hepa-i6390573925.html

duzo osob kupilo, ale ogolnie budzetu nie mam - jak taki za 1000-1500 bedzie lepiej działał to tymbardziej moze byc

pokoj mam 20m^2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonizator wytwarzający jony jedynie jednego ładunku, to trucizna. Ozon to gaz trujący. W pomieszczeniu trudno wyznaczyć samemu ilość potrzebną na 1m3. Zależy to od ilości ładunków wytworzonych przez tarcie i urządzeń elektrycznych, ich liczby i typu.

Polecam ze wszech miar, coś co sam mam Sharp KC-930EU-W. Najpierw jest siateczka 0,3mm która zbiera większy kurz, dalej powietrze leci przez miks filtra HEPA z węglem aktywnym, później przez rozbudowaną powierzchnię nawilżającą, oczyszczone i nawilżone powietrze poddawane jest jonizacji, ale zbilansowanej jonami o obu ładunkach.

Pełno w sieci informacji, sharp opatentował taki jonizator, nazywa się sharp plasmacluster.

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mogą leżeć, są zafoliowane. Ale są też zamienniki sporo tańsze. Te filtry to nic wyszukanego. W sumie samemu można by to zrobić. Odnośnie filtra do nawilżania to wkładasz do garnka z ciepłą wodą i odkamieniaczem na parę godzin i masz nowy filtr ;)

Płacić sharpowi ponad 200zł za filtr powietrza gdzie to jest w ramce trochę filcu i poprószone węglem aktywnym to przesada. Filtr do wody, to sprytnie sklejona ściereczka do naczyń kuchennych. Pomysł praktyczny, sprawdzający się, wręcz genialny, ale żeby za ściereczkę do naczyń brak ponad 100zł to zdzierstwo. 

Mam to od 2 lat, sprawdza się, pytaj jak coś chcesz wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maniakalny, kupiłeś? Jak wrażenia? Sam szukam jakiegoś oczyszczacza powietrza <1000zł i zastanawiam się czy warto dopłacić do wersji z nawilżaczem (ww. sharp . Patrząc na fotki myślałem, że te urządzenia są małe jak ~karton soku, dopiero po przeczytaniu wymiarów poszukaniu fotek zdałem sobie sprawę, że to dosyć duże pudła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem ale nie mieli na stanie
pozniej kupilem innny ale tez nie mieli bo wszsyscy z Krakowa wykupili :lol:

pozniej mialem wyjazd i robote i zapomnialem o sprawie
 

wlasnie teraz sobie o tym przypomnialem i zakupilem 
SHARP FU-Y30EU-W

z dostawą 3-4 dni wiec pewnie w czwartek bedzie

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, pozwólcie ze dołączę i zapytam co ten jonizator w sumie takiego daje ? Szukam oczyszczacza powietrza i do tej pory myślałem o philips ac3256 ze względu na podawana wydajność.. tylko na ile się to spawdza nie wiadomo.. moglibyście polecić jakiś sprzęt do większego mieszkania ? Ktoś miał doświadczenie ze sprzętem od philipsa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wziąłeś SHARP FU-Y30EU-W, było wziąć Sharp KC-930EU-W. No chyba, że mieszkasz w domu, a nie w bloku i masz zimą wilgotność ponad 40% wtedy to faktycznie ma mniejsze znaczenia. Choć jonizacja działa wydajniej z nawilżaniem. Fizyka tego procesu jest w sieci wyjaśniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry 
od 13 kwietnia chodzi caly czas
kataru brak, lepiej sie oddycha

narazie tego z nawilazaniem nie kupuje bo kosztuje 2x tyle

wiec nie wiem czy jest sens tyle wydawac, chociaz jakbym sprzedął najpierw ten to moge zaryzykowac

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mniej kurzu, ale pod warunkiem, że chodzi to non stop i dany pokój jest zamykany. W dodatku na siateczce widać wyraźnie kurz, który należy odkurzaczem ściągać choć raz na tydzień.

 

Osobiście kupiłem taki z nawilżaczem i właśnie tą funkcję uważam za najcenniejszą. Nawilżanie to bajka, ale zaznaczam, że jak ktoś mieszka w leśniczówce, czy nad morzem, jeziorem i ma wilgotność 50% i więcej, to nie ma sensu nawilżać.

 

Jonizacja pomaga minimalizować/skracać czas przeziębienia. Najzwyczajniej jak się kichnie w pomieszczeniu z jonizatorem Sharpa, to bakterie/wirusy, które przy okazji wyleciały zostaną unicestwione. W ten sposób nie zarażamy innych, a w dodatku sami nie oddychamy w zamkniętym pomieszczeniu bakteriami/wirusami. Zmniejszenie koncentracji bakterii/wirusów w środowisko pozwala układowi immunologicznemu łatwiej uporać się z tymi co są w organizmie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...