Skocz do zawartości
Mck

Sieć - Ap <---> Ap - Drukarka Sieciowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małą sieć podłączoną do internetu przez router WiFI (Linksys WRT54GS) mniej więcej jak po lewej stronie obrazka

 

Dołączona grafika

 

w innym pokoju jest drukarka ze złączem ethernet którą potrzebuje podłączyć do sieci, ale nie mogę przeciągnąć tam kabla

dlatego chciałbym podłączyć ja bezprzewodowo

 

mam pytanie czy dało by się podłączyć tą drukarkę przez inny router WiFi np Linksys BEFW11S4, tak jak na rysunku, czy by to działało, nie zależy mi na dużej szybkości a ten router jest tani

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź

wydaje mi się że ten mój linksys nie ma trybu APC, ale gdzieś wyczytałem że po wgraniu alternatywnego firmwaru może mieć

a czy ten OVISLINK WL-5450AP to dobry sprzęt? bo nigdy o tej firmie nie słyszałem. No i najważniejsze czy jest stabilny

Słabo się znam na tych sprawach

więc proszę jeszcze o pomoc

 

EDIT

Dodam jeszcze pytanie (może głupie, ale jak już wspomniałem, nie znam się na tym za bardzo)

czy gdyby udało mi się przestawić router 1 w tryb APC to czy komputery które łączą się z nim bezprzewodowo dalej będa mogły się z nim łączyć, czy tylko drugi AP bedzie sie mógł z nim łączyć?

Edytowane przez Mck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź

wydaje mi się że ten mój linksys nie ma trybu APC, ale gdzieś wyczytałem że po wgraniu alternatywnego firmwaru może mieć

a czy ten OVISLINK WL-5450AP to dobry sprzęt? bo nigdy o tej firmie nie słyszałem. No i najważniejsze czy jest stabilny

Słabo się znam na tych sprawach

więc proszę jeszcze o pomoc

 

EDIT

Dodam jeszcze pytanie (może głupie, ale jak już wspomniałem, nie znam się na tym za bardzo)

czy gdyby udało mi się przestawić router 1 w tryb APC to czy komputery które łączą się z nim bezprzewodowo dalej będa mogły się z nim łączyć, czy tylko drugi AP bedzie sie mógł z nim łączyć?

Ten Ovislink to bardzodobry sprzęt (stabilny). APC jest to tryb podobny do infrastructure - czyli taki jak na kartach sieciowych, które łączą się z AP. AP pracujący jako APC może się łączyć (bezprzewodowo) tylko z urządzeniem pracującym w trybie AP. :-P

 

@PartyBOY: powiedz mi, czy orintujesz sie czy ten ovies jest przezroczysty w trybie client - czy przpusci dhcp i bootp do wielu kompow ?

Nie jestem pewien, ale chyba jest możliwość wybory czy tryb APC ma być całkowicie przezroczysty i wtedy przepuści wszystko, lub jako klasyczny APC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki PartyBOY za pomoc

 

To ja może spróbuje jeszcze podsumować bo słabo się na tym znam i nie wiem czy dobrze rozumiałem

 

teraz jest:

router Wifi linksys WRT54GS

do niego podłaczone 4 komputery po kablu

1-2 komputery przez wifi

1 drukarka sieciowa przez wifi (HP officejet pro k550)

 

do tego jest kopiarko/drukarka (panasonic DP-1520P) którą chciałbym podłączyć do sieci (nie mogę kablem musi być wifi, bezprzewodowy serwer druku odpada bo za drogi)

 

co kupić?

OVISLINK WL-5450AP przez który podłączam drukarkę skrętką.

 

co zrobić?

Router (linksys) pracuje tak jak do tej pory, OVISLINK w trybie APClient

Dzięki temu komputery które są w sieci będą drukarkę widziały tak jakby była w tej samej podsieci, tak jakby była do routera bezpośredni kablem podpięta i będą mogły na niej normalnie drukować

Czy dobrze zrozumiałem?

Bardzo proszę o odpowiedź i poprawienie mnie jakbym jakieś głupoty napisał

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

 

Ciesze się że wystarczy jeden taki ovislink bo jeden gościu nastraszył mnie że będę musiał dwa takie kupić żeby mi to działało

 

tak to będzie w końcu wyglądało

Dołączona grafika

mam nadzieje że dobrze i będzie działało

 

mam jeszcze tylko jedno pytanie czy warto dopłacić do WL 5460? różnica ok 20zł jak by było warto to mógłbym tyle dopłacić, może w przyszłości się przyda

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ovislink (5460) już zakupiony i podłączony, do tego drukarka działa :) z czego jestem niesamowicie dumny bo sam to podłączałem i ustawiałem :D

Co prawda nijak nie mogę jej zmusić żeby drukowała z programu DOSowego (drugą drukarkę sieciową udało mi się do tego nakłonić sposobem z buforowaniem drukarek i zaznaczeniem portu LPT) ale to już chyba temat na inną bajkę

 

Jeszcze raz dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...