Skocz do zawartości
timmon24

Bóle Kręgosłupa A Praca Za Biurkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zacznę od tego że już od wieku 17 lat mam skrzywienie kręgosłupa .Zasadniczo mam zalecane aby unikać siedzenia(wtedy kręgosłup jest silnie odciążony) jednak trafiła mi się praca po 8 godzin dziennie w biurze praktycznie tylko siedzę.Prze to zwiększyły się moje bóle kręgosłupa znacznie ,miałem to samo w szkole :( ale to już inna bajka .

Słuchajcie macie jakieś sposoby na takie bóle ?zapewne spora część społeczeństwa cierpli na podobne dolegliwości jak sobie z tym radzicie szczególnie kieruje to pytanie do osób pracujących za biurkiem

 

mam zrezygnować z roboty ?

no naprawdę już nie wiem co począć

 

 

pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ja po godzinie zmieniam pozycję i klękam na kolanach na fotelu, w zasadzie to pomaga, bo wtedy nie czuć tak bardzo kręosłupa, ale nie wiem czy to go nie obciąża w inny sposób,

 

generalnie jedynym bardzo dobrym sposobem jest CZĘSTE i REGULARNE uczęszczanie na pływalnię, ja mam w szkolę basen za darmo więc staram się możliwie często pływać - to ważne pływać! a nie stać w wodzie i podziwiać ładne laski :P

 

basen basen i jeszcze raz basen :) a jak nie umiesz pływać to tym bardziej idź na basen i się naucz.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba pocwiczyc, mi pomagała gimnastyka. Nie wiem czemu wspomniałes o pracy za biurkiem.. ;) Ja np narzekałem okresowo na owe bole, ale bedac jeszcze w lo. Po skonczeniu szkoły nie siedze wcale mniej przy pc, włansnie w pozycji typowej do pracy przy stanowisku biurowym i na bole nie narzekam. Szkoła mnie nizszyła.. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz wyjścia - musisz zacząć się ruszać

 

basen - skręty tułowia - skłony - brzuszki

 

jak masz pracę w biurze to wstawaj jak najczęściej i poruszaj się trochę - rozluźnij mięsnie - porozciągaj się - zrelaksuj

 

i broń Cię Panie Boże przed zakładaniem nogi na nogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie kosmodysk'i ;] ... ja pier... co za temat ;/ normalnie lol !

a mnie boli dupsko od ślęczenia przy kompie i ostatnio bolący pryszcz na tyłku wyskoczył... Co wy na to? jakieś rady :D

Podrap się.

 

Co do tematu to juz chyba wszystko zostało powiedziane - aktywniejszy tryb życia prowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawaj od biurka co 45 min i sie prostuj, schyl sie pare razy.. patrz przez okno na jakis dalszy punkt.... no i codzienne sporty... takze mam skrzywienie kregoslupa ale ja nalogowo jezdze na rowerze i od czasu do czasu na lyzwach, nartach, rolkach i skacze sobie po parku przez barierki, plywam i nawet biegam do kibla jak bardzo musze a nie moglem przez dluzszy czas odejsc od pc ;DDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrażeniem pozna godzina a tyle ludzi siedzi na forum ale miło :)

dzięki za rady

Co do Cigaretten Pause to nie pale :) staram się możliwie często wstawać nawet symulując wycieczkę do WC :D ,gdy sięgam po telefon który jestem trochę oddalony .Tak na marginesie chyba nie wspomniałem pracuje w biurze turystycznym jako stażysta.

Masz racje moja była lekarka "pani kręgosłupowa ;) " zalecała mi jak najczęściej korzystać z basenu tyle ze niestety nie mam za bardzo takiej możliwości .Mieszkam w małej miejscowości ale w weekend postaram się na jakaś pływalnie dostać

Jutro muszę wstać o 8,ciągle mnie boli,położę się na płaskim,twardym podłożu czyli podłoga ,nie bede spał tym razem w rozkosznym łóżku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Moja metoda na brak bólu w krzyżu mimo wieeelu godzin przed kompem:

krzesełko ogrodowe + pod oparcie poduszka (twarda - lędźwie) + podpórka pod łydki i stopy (cokolwiek) - pozycja półleżąca umożliwiająca wielogodzinne siedzenie czego ten post jest dowodem xD

A sporty to swoją drogą - dźwiganie ciężarków and koszykówka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale która część kręgosłupa boli - bo inaczej trzeba postępować przy bólach cześć dolnej (lędźwiowo-krzyżowej), środkowej (między łopatkami) a inaczej górnej (szyjnej) :!:

Generalnie wszytkiemu winne: brak ruchu (stała pozycja i na dodatek pewnie niewłaściwa) i przykurcze mięśni zlokalizowanych przy kręgosłupie. Na pierwsze dostałeś już porady, a na drugie (dokąd jeszcze nie potrzebujesz rehabilitacji) moja rada - wzmacnianie kręgosłupa ("skłony"/unoszenie nóg leżąć na brzuchu) i rozciąganie kręgosłupa (mostki itp). A najlepiej likwidować przykurcze mięśni na piłce lekarskiej - może ktoś pamięta ze szkoły takie wilekie skórzane piłki. Kładziesz się na plecach na to i powoli poruszasz sie tył-przód. Bez piłki też sie da, ale potrzeba pomocy 2 osoby - stajecie plecami do siebie, unosicie ręce i łapiecie się, następnie Twój "pomagier" :razz: powoli nachyla się (jego plecy tworzą łuk) a Twoje plecy wyginają się (dodatkowo stopy nie dotykaja ziemi, przez co masz odciążony i "rozciągnięty" cały kręgosłup)

 

A z ruchu na takie dolegliwości polecam coś w stylu Joga/Pilates/... itp

 

PS.

No i oczywista sprawa - z sypilani pozbywamy się miekkich/dużych poduch. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak przy okazji odnośnie kręgosłupa xD mam skręcony ;p (jak znajdę czas to zeskanuje kartkę napisaną przez chirurga) bo coś tam robiłem i wesoło teraz 2 tygodnie w miękkim kołnierzu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem bóle kręgosłupa :P

Porządny fotel z dobrym podparciem części lędźwiowej załatwił sprawe..

A sport swoją droga, kregosłup bolał mnie mimo katorgi na rowerze i wypadów na siłownie ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o fotel to proponuje coś co ma b.wysokie oparcie żeby do głowy sięgało (tak żeby było wyżej od szyi) i dać sobie jakąś poduszkę od szyję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dobry lekarz, który od razu! da ci skierowanie na rehabilitację!

2. Regularnie na basen!

 

Albo szykuj się do krojenia kręgosłupa :D Wiem z własnego doświadczenia - nic ciekawego a ponadto nie zawsze pomaga ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem cały krzywy do tego miałem kiedyś wybity dysk co mi pomogło to co już powiedziano : najważniejsze to wzmocnić mieśnie brucha i pleców , bruszki , skłony do tyłu leząc na brzuchu pełno jest takich cwiczen w necie. Basen bardo pomaga. Co godzinę wstań(ważne) i przejdz się nawet te parę metrów, śpij na plecach na tzw orła nogi podkurczone (podłóz sobie poduszkę) , zrzuć trochę ciała jak masz go za dużo . Ew mozesz iść do lekarza swojego i dostać skierowanie na darmowe masaże , naswietlanie takim laserem (nie wiem jak to się nazywa ) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze.. ja też mam krzywy kręgosłup... ino mnie boli jak stoję... siedziec moge 24h/dobę :).. ino co jakiś czas zmieniam pozycje... raz prawie leżę na krześle, raz siedzę prosto.. nie pamiętam kiedy mnie przy biurku bolał kręgosłup.. a siedzę 8h w pracy, i kilka w domu... :). Byc może to kwestia przyzwyczajenia albo dobrania sobie odpowiedniej pozycji... Jak ktoś ma krzywy kręgosłup to wbrew pozorom.. siedzenie prosto - boli :). Skoro ludzie prości (z prostym kręgosłupem) siedzą i chodzą prosto... to naturalnym jest fakt, iż ludziom z krzywym kręgosłupem chodzi i siedzi się lepiej w pozycji skrzywionej... bo tak są fizycznie zbudowani.

 

kończąc, zacytuję: "ale tofik, nie wydurniaj się.. normalnie idź" - ani mru mru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś może używał czegoś takiego?

 

klękosiad

 

Nie wiem czy to bardziej pomoze czy zaszkodzi.

 

Mnie tez bardzo nawala kregosłup i lekarka powiedziala ze mam kregosłup jak 40 letnia sekretarka a mam 25 lat. Praca siedziaca po 10-12 godzin, potem w chacie przy kompie projekty na uczelnie. Zaczynam chodzic na base ale chciałbym w każdej dziedzinie życia jesli to tak moge określić podziałać w kierunku poprawy warunków dla mojego biednego kręgosłupa. W najbliższym czasie chce wymienić jeszcze łóżko i zacząć chodzić na masaże. NIedawno skończyłem jakieś naświetlania laserem, pole magnetyczne i inne jakies zabiegi. Troche pomogły ale to jest tylko przejściowe a ja chce zadbać troche na następne lata.

 

A w ogole to mnie i szyjny i lędźwiowy nawalaja ostro.

 

Napiszcie czy macie jakieś doświadczenia z tym klękosiadem i dodatkowo jakie dobre materace są bo jak pisałem wcześniej chce kupić sie nowe łóżko z jakimś dobrym materacem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tez mam problemy z kregosłupem, tez od siedzenia (przy kompie). Na krześle leze a nie siedze, i keidys przez takie siedzenie lekarz na wizycie powiedziałe mi ze mam jedna noge krótsza. Na skrzywienia kregosłupa polecam kregarza, ktory ładnei wysztskie kregi wstawi. mi bardzo pomaga.

niedawno tez mama kupiła mi własnie taki klękosiad do pokoju, siedzi sie na tym całkiem fajnie, a i cały czas wyprostowany, wiec mysle ze swoje zadanie spełnia. jakby ktos był zainteresowany takim klekosiadem, to mam jeden na sprzedaz, zainteresowanych zapraszam na priv, jakies pytania / fotki

pozdro

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie maść ichtiolową posmaruj i ci pomoże :wink:

ona smierdzi strasznie;p

no i sport sport i jeszcze raz sport..

mozesz tez pochodzic na masaze.. jak jestes z Białegostoku lub okolic to moge polecic kolesia ktory robi naprawde dobre masaze metoda yumeiho(czy jakos tak sie pisze) tyle ze to kosztuje calkiem nie malo.. ale jak chcesz sie leczyc to jest to super, mi przynajmniej sie podobalo i efekty byly calkiem fajne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tez mam problemy z kregosłupem, tez od siedzenia (przy kompie). Na krześle leze a nie siedze, i keidys przez takie siedzenie lekarz na wizycie powiedziałe mi ze mam jedna noge krótsza. Na skrzywienia kregosłupa polecam kregarza, ktory ładnei wysztskie kregi wstawi. Mi bardzo pomaga.

witam

 

Na dzień dobry chciałbym zauważyć, że mnie, jako osobę z poważną wadą kręgosłupa trafia jasny szlag, jak ktoś pisze takie bzdury. Przez kręgarzy i innych znachorów możesz sobie zmarnować zdrowie i zostać kaleką do końca życia :mur: Jeśli jest Ci to obojętne, to nie zachęcaj chociaż do tego innych.

 

Po pierwsze i najważniejsze. Kręgosłupa nie da się wyleczyć! Można tylko PRÓBOWAĆ hamować ból! Jeśli masz nąście albo dwadzieścia lat i już odczuwasz ból, to pomysł: kręgosłupa nie przeszczepisz, nie ma na to lekarstwa w tabletkach / proszku / syropie!

 

Kręgosłup to BARDZO czuły narząd. Chyba nie muszę pisać, co się dzieje, jeśli rdzeń w środku zostanie przerwany / uszkodzony / naruszony? Dyski znajdujące się miedzy kręgami są miękkie i mają za zadanie amortyzować wszelakie naprężenia. Zdarza się niestety tak, że wskutek gwałtownego dźwignięcia czegoś ciężkiego, jakiegoś "nie trafionego" ruchu, długotrwałego siedzenia itp. kręgosłup oraz same dyski ulegają deformacji. Pewnie tak jak u Ciebie. Bardzo często dysk potrafi się wysunąć i a) uciskać na rdzeń (maskaryczny ból, niedowłady) b) uciskać na nerwy (gdy wysunie się na zewnątrz - masakryczny ból).

 

Stosowanie maści i tabletek "leczy" skutek, a nie przyczynę (nie to co Nizoral ;)) Jeśli mamy problemy z kręgosłupem, to zawczasu należy się udać na jakąś gimnastykę, basen etc. Mam tu na myśli ból związany z siedzeniem przed kompem i sztywnością kręgosłupa. Tu może kryć się druga możliwość - nie wypadnięty dysk, a choroba Scheuermanna ( Choroba_Scheuermanna ).

 

Piszecie "Sport". Bzdura!, nie każdy sport jest zdrowy dla kręgosłupa! Są wręcz takie, które go jeszcze bardziej wyniszczają - bieganie, nieprawidłowe ćwiczenia na siłowni, jazda na nartach, siatkówka, kosztkówka... Dramatyzuję? Przejdzie się na oddział neurohirurgiczny szpitala w waszej okolicy. Zobaczycie jaki tam jest przemiał ludzi do operacji kręgosłupa. Nastolatków też. Dziennie duży szpital przeprowadza nawet kilka operacji kręgosłupa, także u młodych ludzi, bo "źle dźwignął", "siedział godzinami przed kompem, ale olał i ból jest taki silny, ze nie moze wytrzymać".

 

Pewnie uważacie, że dramatyzuję? Przykład na mojej skromnej osobie:

 

Wakacje 2004 - praca fizyczna. Źle coś dźwignąłem - boli. Ale luz, dam rade. Na następny dzień nie mogę wstać z łóżka. Po 2 dniach nie przeszło, jade do kręglarza. Wcisnął mi dysk na miejsce.

Wakacje 2005 - zaczyna mnie boleć kolano. Potem biodro. Mam problemy z chodzeniem

Wakacje 2006 - (po roku chodzenia po lekarzach, łykania mega silnych środków przeciwbólowych) trafiam na rezonans. Wynik? Dysk który wsunał mi kręglarz został źle potraktowany (bo w ogole nie wolno ich ruszać!!), na skutek czego obumarł, rozpadł się u uciska na nerwy Pacjent pod nóż. Oczywiscie do końca nie wyzdrowiałem, przez znachora, który wpychał mi dysk na siłę mam problemy żeby dłuzej siedzieć (3 miesiące po operacji stałem na wykladach, bo 30 minut siedzenia bez tabletek = piekło), nie moge biegać, skakać itp.

 

Jeżeli długo siedzicie przed kompem, to macie zagwarantowane na 100% problemy z kręgosłupem piersiowym (nie wierze, że każdy siedzi jakby kij połknął) oraz lędźwiowym (na to nie ma rady). Proponuję się 2 razy zastanowić jakie środki podeORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>, jeśli boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mowisz, ze kregarze sa do kitu, to co zaproponujesz mi, zeby wyprostowac mi miednice, ktora od złego siedzenia wykrzywiła mi sie razem z kregosłupem ?

kilka razy mnei koles wstawiał, efekty zauwazalne praktycznie odrazu, moze akurat Ty trafiłes na jakiegos "kregarza specjaliste od 7 boleści". W medycynie błedy tez sie zdarzaja, loteria. Mnie narazie pomogł, a zdarzyło mi sie to ponad rok temu. Dodam ze trenuje jeszcze koszykowke, ponad 10 lat i od niej kregosłup tez ostro dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...