Skocz do zawartości
guziq

Prehistoryczna Wojna Nuklearna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj gosciu od fizyki powiedział jedna ciekawostke:

że na terenie Indii bardzo dawno temu (nie pamietał dokładnie) miał miejsce wybuch nuklearny. Naukowcy stwierdzili to na podstawie zwiekszonego promieniowana radioaktywnego. Znacznie wiekszego niz mozna by przypuszczac po rudach uranu znajdujacych sie pod ziemia.

Jak czytałem o tym na jednej stronie:

http://www.wandaluzja.com/?p=p_17&sNam...MERICAN-GENESIS

mogło istniec cos takiego jak prehistoryczna wojna nuklearna.

Napisane jest tam równiez o homo sapiens sprzed 50 milionów lat.

 

Strasznie zaintrygował mnie ten temat (cywilazacja prehistoryczna bardziej zaawansowana od naszej (lub na równi)).

Znacie gdzies serwisy poswiecone tej tematyce?

Podawajcie jakiekolwiek informacje zwiazane z tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, kurde przydalyby sie jakies niezbite dowody i wogole. Ogolnie to lubie takie ciekawostki, bo ubarwiaja troche rzeczywistkosc, chcialbym, zeby sie okazalo, ze rzeczywiscie kiedys istniala taka cywilizacja, Atlandyda i takie tam, ehh pomarzyc sobie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dänikena sie naczytał ten gosciu od fizyki :wink:

 

Była to prawdopodobnie jakaś populacja marginalna, np. łowców fok, którzy lepiej chodzili po lodzie od wielkich kromaniończyków. Ci mongoloidzi zajęli się w Ameryce wielkimi łowami, z takim skutkiem, że w ciągu 300 lat wybili ponad sto miliardów wielkich i dużych zwierząt – w tym 32 gatunki całkowicie – aby następnie powrócić częściowo do Azji i dokonać w jej północnej części zagłady megafauny wraz z kromaniończykiem

a to to już zakrawa na kpine Edytowane przez LPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne dowody geologiczne na wybuchy nuklearne bardzo bardzo danwo temu. Przykładowa SODOMA I GOMORA, słup "soli", morze martwe, itd itd. Trzeba by żyć w tamtych czasach żeby zobaczyć na własne oczy i uwierzyć. [;

 

kto zainsteresowany, niech to sobie przeczyta. Jest o wybuchach nuklearnych sprzed tysięcy lat.

 

http://bogowie.org.pl/baza.php3?ido=5&poz=12

 

To jest dosyć głęboki temat dotyczący czegoś co ma znikome potwierdzenie w dzisiejszej nauce więc radził bym go nie rozkręcać i traktować to raczej jako ciekawostkę bo się skończy jak w temacie roku 2012 [;

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mogła być jakaś cywilizacja, podobno homo sapiens sapiens nie ewoluowali z małp tylko byli już prędzej, widziałem w telewizji jakiś program naukowy, w którym mówili że nie ma żadnych dowodów że ludzie wzięli się od małp, nie znaleziono do tej pory szczątków które by o tym świadczyły*. Mówiono tam że małpy ewoluowały ale do stworzeń typu yeti, a nie do ludzi. Pisało też że znaleziono czaszke człowieka współczesnego sprzed kilku dziesięciu milionów lat.

Taka wojna wiele by tłumaczyła, może ludzie żyli już wtedy na jakimś niewielkim obszarze, wybili się nawzajem bombami nuklearnymi, a reszta co preżyła to się rozeszła gdzieś i wytłukli neandertalczyków i reszte hołoty.

 

*Niby coś kiedyś znaleźli ale okazało się że szczątki były spreparowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już gdzieś czytałem na ten temat. Tak samo jak o tym że piramidy mają po 20 000 lat :D. Nieprawdopodobne nie znaczy niemożliwe ale jakoś dziwnie dokładnie ten temat mi podkolorowanymi mitami sumeryjskimi podlatuje :> W takim wypadku widzę tylko takie możliwości:

 

1.) Ludzie nie pochodzą z ziemi. Już nawet nie polemizuje jak się tu dostali.

2.) Jesteśmy kolejną generacja cywilizacji.

3.) Ta teoria to jedna wielka bzdura

4.) Jakims cudem rozszczepienie atomu nastąpiło w sposob naturalny (o ile to w ogole możliwe)

5.) Jakis obiekt z kosmosu przywalił w skorupe ziemi i mamy podwyższone promieniowanie?

 

Ale jeżeli ostatnia super cywilizacja opanowała atom to … nieeee to jest zbyt porąbane. Musieli by opuścić ziemie latającymi spodkami ze względu na skażenie po wojnie? O_O. W takim wypadku nie można tutaj brać pod uwagę ani Atlantyków ani Sumerów a grzebanie w historii nic tutaj nie pomoże. Poza tym nie ma jakichkolwiek śladów ich egzystencji … bo chyba nie budowali w tylko piaskowcu tylko i obróbkę metali tez mieli obcykane? Więc przynajmniej kilkaset tysiecy lat musiałoby być dziury. A tak poza tym to mozna sobie gdybać do śmierci ....

 

Albo lepiej na marsie tez byli i tam dopiero się ładnie zabawili skoro cała atmosfera wyparowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mnie nic nie zdziwi. Ostatnio na kółku historycznym się dowiedziałem że pierwsza broń palna została skonstruowana pod koniec upadku cesarstwa rzymskiego. później masowo została użyta przez Czechów w średniowieczu (nie pamiętam jak się nazywali).

 

Jeżeli opanowali rozszczep atomu to musieli też biegle znać fizykę, matematykę,chemię. I jeszcze jedno koniec świata będzie w 2013 przewidziałem to jak pierwszy raz się upiłem i musieli mnie do domu przynieść.

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzyjcie sobie film "Threads-Nuclear War"

http://video.google.com/videoplay?docid=-2023790698427111488 trwa ponad 1,47 h

tam jest całkiem dobrze pokazane co sie dzieje po wojnie nuklearnej ;)

Podobnie jak średniowiecze ;) też kiedys słyszałem o różnych teoriach, że niby iles kilometrow pod ziemią jest warstwa stopionego zielonego szkła taka jak po eksplozji nuklearnej, nie znam sie na tym za bardzo ale dla mnie bardziej prawdopodobne jest to, że przed nami była nie jedna cywilizacja, która kończyła istnienie poprzez nuklearną wojne niż to, że w Polsce kiedykolwiek bedzie lepiej :lol:

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podwyższonego promieniowania to raczej stawiałbym na:

1) coś rąbnęło z nieba

2) na danym terenie było więcej pierwiastków promieniotwórczych

3) szczególny przypadek punktu 2, było tam duże stężenie uranu-235 i powstał naturalny reaktor jądrowy (powtarzam: reaktor nie wybuch!)

 

Ad1 to by tłumaczyło zeszklone roztopione skały

 

Ad2 Wszystko świeci, nawet my, a szczególnie różne skały i minerały, jedne mniej inne więcej, mogło się zdarzyć że w jakimś miejscu było zdecydowanie więcej tych co bardziej świecą

 

Ad3 Ciekawa historia mówili nam o niej na fizyce, można o tym przeczytać w podanym linku albo np tu po angielsku, lub poprostu wrzucić do google "naturalny reaktor jądrowy"

 

Natomiast co do możliwości prehistorycznych wybuchów jądrowych, to jakims dowodem na nie mogło by być nie podwyższone promieniowanie, ale pozostałem po nich pierwiastki które powstają w takich wybuchach a nie występują normalnie na ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdej takiej "teorii" jest ziarno prawdy (w niektórych ziarenko)

 

jak choćby popularny ostatnio temat ostatecznego końca świata zaplanowanego na 22-23.12.2012

 

jest to data w której kończy się kalendarz Majów, kilkadziesiąt tysięcy lat temu był taki sam układ planet jaki ma być tego dnia i podobno Atlantydę szlag trafił - no i wtedy właśnie mają zmienić się bieguny Ziemi, czyli jednym słowem nieciekawie

 

co do zmiany biegunów Ziemi - owszem - istnieją całkiem mocne dowody, że faktycznie w przeszłości tak było (należy szukać dowodów w ruchach płyt tektonicznych i ich położeniu)

 

co do kolejnych dat końca świata - powiem tak - nie jest tak naprawdę na 100% wiadomo skąd wzięło się pole magnetyczne Ziemi, więc jeżeli ktoś mi wmawia że on wyliczył dokładną datę końca świata to ja mu pokazuję drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm, nie wyskakujcie prosze was z datami typu 2012 i pozniejszymi.. ;)

 

Co do watku temaru. I ja o tym cos słyszałem, moze nawet na discovery badz planet, nie pamietam juz gdzie, bo swego czasu ogladałem je w koło az zglupiałem od tego :P Ja bym nie snuł zadnych teorii, bo to bardziej bezsensowne niz dumanie co bedzie za tych kilka lat, tak przynajmniej sadze. aspekt jest ciekawe, ale zeby zakrzatac sobie nim głowe? Sa lepsze i bardziej 'udokumentowane' do chocby przemyslenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

później masowo została użyta przez Czechów w średniowieczu (nie pamiętam jak się nazywali).

Husyci.

 

Nie mieszajcie końca świata z zapowiadanym Armageddonem :P bo to dwa rózne pojęcia. Zjawisko przebiegunowania Ziemi jest cykliczne bodajże i powtarza się z niezłą dokładnością - jak na rozwalony o kilkaset tysięcy lat okres czasu. Masa krytyczna do zaistnienia reakcji nuklearnej tez gdzieś się przez fizykę przedzierzguje czasami i nikt nie wykluczył dotąd samoistnie powstałej reakcji łańcuchowej. Meteoryt Tunguski z kolei tez nie jest mitem o ile mi wiadomo, a skąd mamy pewność, że cuś takiego nie wycięło kiedyś w ziemię i nie spowodowało np: połączenia pierwiastków zdolnych do reakcji łańcuchowej? (gdybam).

 

Pamiętacie genialny pomysł Amerykańców żeby zrobić nuklearne ozywienie Marsa? Jakoś zaraz po odkryciu wody w postaci lodu stwierdzili, ze szybki efekt cieplarniany mógłby się przysłużyć powstaniu oceanów i warunków dla człowieka. Przestali o tym myśleć jak ktoś trzeźwo zauwazył, że minie z 10K lat zanim jakakolwiek żywa istota poleci tam bez ryzyka oberwania białaczką. Tyle w trmacie cudów - niewidów.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zaprzeczysz że jest to ciekawe, mnie ciekawi skąd się wzięli ludzie od kiedy widziałem w telewizji ten program, w którym mówili że znaleźli czache sprzed 50mln lat. Gdzie indziej słyszałem że tę jedną piramidę w Gizie wybudowali kosmici, bo nie ma żadnych papirusów, ani innych dokumentów z jej budowy. Od wszystkich innych są i wszystkie inne piramidy nie są idealnie symetryczne, posiadają jakieś odchylenia czy coś. Mnie takie rzeczy ciekawią ale odkrycie jak było naprawde jest niemożliwe, chyba że ktoś wehikuł czasu wynajdzie.

 

A co do dat 2012 to uważam to za kompletną bzdurę, ale się przekonamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Kiedys kumpel przeslal mi linka o starozytnych wynalazkach etc. Dla mnie to jakas kpina i mega zart... mowil on o samolotach, helikopterach i innych pojazadach a jak zapytalem sie do dowody to wspomnial ze kiedys, w jakis wykopaliskach znaleziono mala baterie. Bardzo ciekawy dowod :lol:

 

A tutaj macie linka - uwaga, mozna wybuchnac smiechem czytajac takie fragmenty:

"Wydaje się pewne, że starożytni Hindusi latali na swych maszynach po całej Azji, prawdopodobnie też do Atlantydy, a nawet do Ameryki Południowej. Może o tym świadczyć nieodczytane jeszcze pismo znalezione w starożytnym mieście Mohendżo Daro (na terenie obecnego Pakistanu), które bardzo przypomina również jeszcze nie odczytane pismo rongo-rongo z Wyspy Wielkanocnej."

 

http://www.sm.fki.pl/samoloty_starozytnosci.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nautilus.org.pl - haft.. Fajna była pare lat temu. Teraz to kicz dla podnieconych zagadkowymi sprawami. Raczej ogłupiajaca trescia.

 

Pioorek: Jelsi jestes wierzacy i znasz rozne historyjki z biblii, to nie pzoostaje Ci nic innego jak podrapanie sie po głowie i rozpoczenie rozmyslania ... ;)

Chyba ze twardo stapasz po ziemi i wierzysz jedynie w to co widziałes itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem już teorie o byłych cywilizacjach co: przylecieli z Marsa i osiedlili Ziemię ,bo zasoby naturalne na czerwonej planecie się wyczerpały i doszło do jakiegoś wypadku czy też słoneczko bardziej przygrzewało czy uderzyła w nią Asteroida ,taka z jaką walczył Bruce Willis, i stąd te pustki , i temperatury. Do tego fakt odnalezienia bakterii czy wody zamarzniętej pod ziemią. Jakoś to tak z Discovery pamiętam. Inna to właśnie o cywilizacji czy też cywilizacjach ,co kilkadziesiąt mln lat temu mogli mieć wysoko rozwiniętą technologię.Dużo tam wspominano też o Atlantydzie ( nie pamiętam, bo dość dawno to widziałem) i że właśnie coś musiało pójść nie tak i zniszczyło ich cywilizacje. Oczywiście ja nie wierze w takie "teorie"

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... i nie zapominajmy o Trójkącie !!!! Trójkąt Panowie to podstawa wszystkiego :D

 

A tyak na powaznie to trochę racji moze mieć Jacek wskazując na biblię. W sumie kilku uczonych chciało już wyjaśnić różności tam opisane i jakoś nie wyszło w kategorii zjawisk fizyki. Odbijam od teorii, że Arka Przymierza to broń nuklearna czy to, że rydwan kogośtam to spejsszip, ale trochę niejasności tam jednak jest. Nie uważacie za dziwne, że mozliwości ludzkiego mózgu wykorzystywane są w zaledwie kilku - kilkunastu procentach ? Ciekawie by było móc wykorzystać tak ze 100% jego możliwości. Pokusiłbym się o zakład, że nawet teleportacja byłaby mozliwa bez jakichś urządzeń. Chcesz być na Haiti, pomyśl o plaży i PYK już na niej jesteś :P

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj gdy dojdzie do wykorzystania 100%, a chocby i tylko 50% to Haiti pewnie juz nie bedzie ;)

 

Sama teoria, moze i dziwna, ale jak to zawsze bywa, pewnie ziarenko prawdy w tym jest, a kto wie czy nie dwa. Tak samo bylo z Kopernikiem i innymi wielkimi, ktorzy glosili teorie sprzeczne z aktualnymi. Kto wie czy tym razem tez tak nie jest, choc nikt nie da na to gwarancji. Okaze sie to za pare, paredziesiat, pareset lat i wtedy beda uczyc ze Atlantydzi to i tamto, a my zylismy w ciemnocie i otepieniu.

;]

 

Tak czy inaczej, zycze powodzenia tym naukowcom i poszukiwaczom. Moze sie im uda znalezc jakis dowod na ich teorie, przynajmniej bedizemy swiadkami czegos nowego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tyak na powaznie to trochę racji moze mieć Jacek wskazując na biblię. W sumie kilku uczonych chciało już wyjaśnić różności tam opisane i jakoś nie wyszło w kategorii zjawisk fizyki. Odbijam od teorii, że Arka Przymierza to broń nuklearna czy to, że rydwan kogośtam to spejsszip, ale trochę niejasności tam jednak jest.

Właśnie! Wyobraźnia ludzka rodzi niesamowite fantazje, a ludzkie fantazje nie mają granic!

 

Eliasz odjeżdżający na swoim ognistym rydwanie czyli na 'spejszipie'? Sodoma i Gomora zniszczone w wyniku wojny nuklearnej? Nuklearna wojna Atlantydów z Hindusami? Ludzie jako nieudane potomstwo Marsjan? Stworzenie świata przez Jahwe w ciągu 6 dni? A skrzydła Dedala były rodzajem motolotni?

 

Eeeee... za dużo oglądacie filmów i zbyt dużo czasu spędzacie przed kompem! Już lepiej jedźcie do Doliny Rospudy - tam zobaczycie ludzi chodzących po drzewach... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki idźcie o tym pogadać na temat ufo, albo 2012 ;) bo tak między Bogiem a prawdą to nuklearne wybuchy z przeszlosci zaprowadzą Was do tego co już w wyżej wymienionych tematach zostało napisane. Szkoda zakładać kolejny topic aby rozgrzebywac temat przybycia innej cywilizacji na ziemie, budowania piramid przez tą cywilizację itd.

A jeśli chodzi o wybuchy nuklearne na ziemi, jest o nich wzmianka w "mitologii" paleoastronautycznej, a brzmi ona nastepująco:

 

 

Autor: szembor, temat: 2012

 

"WYDARZENIA PRZED POTOPEM

 

450 000

Na Nibiru, odległej planecie Układu Słonecznego, życiu zagraża niebezpieczeństwo, zagłada wskutek degradacji atmosfery. Władca Nibiru Alalu, zrzucony z tronu przez Anu, ucieka statkiem kosmicznym i znajduje schronienie na Ziemi. Odkrywa że na Ziemi jest złoto, które można użyć do ratowania atmosfery Nibiru.

 

445 000

Annunaki pod dowództwem Enki, syna Anu, lądują na Ziemi i zakładają ERIDU - stację Ziemia I - aby pozyskiwać złoto z wód zatoki perskiej.

 

430 000

Klimat Ziemi łagodnieje, Przybywa więcej Annunaki, wśród nich siostra przyrodnia Enki, Ninhursag, przełożona służb medycznych.

 

416 000

Gdy wydajność złota nie jest wystarczająca, na Ziemię przybywa Anu z Enlilem ( brat Enki'ego ) następcą tronu. Zapada decyzja pozyskiwania złota metodami górniczymi w południowej Afryce. Ciągnąc losy, Enlil zdobywa dowództwo misji ziemskiej; Enki zostaje skierowany do Afryki. Opuszczającemu Ziemię Anu wyzwanie rzuca wnuk Alalu.

 

400 000

W południowej Mezopotamii założonych zostaje siedem osad pełniących szczególne funkcje, takie jak port kosmiczny ( Sippar ), centrum kontroli lotów ( Nippur ), centrum metalurgii ( Badtibira ), centrum medyczne ( Szuruppak ). Rudę się przewozi statkami z Afryki; oczyszczony metal wysyła się na stację orbitalne obsługiwane przez Igigi, potem transportuje się go na Nibiru przybywającymi okresowo statkami kosmicznymi.

 

380 000

Uzyskawszy wsparcie Igigi, wnuk Alalu usiłuje zawładnąć Ziemią, Enlilci zwycięzają w tej wojnie dawnych bogów ( wszystko można przeczytać w Mahabharatta - epos staro indyjskie, to wszystko jest spisane )

 

300 000

bunt Annunaki pracujących cięzko w kopalniach złota. Enki i Ninhursag stwarzają prymitywnych Robotników przez manipulacje genetyczną na gamecie samicy małpy człekokształtnej. ( to my, stad też około 95 % jest takich samych genów u nas jak i u małp, reszta wiadomo ) Nowe istoty przejmują od Annunaki mozoł pracy fi\zycznej. Enlil urządza najazd na kopalnie i sprowadza prymitywnych robotników do Edin w Mezopotamii. Otrzymawszy zdolność rozrodu, Homo Sapiens zaczyna się rozmnażać

 

200 000

Życie na Ziemi ulega regresji podczas nowego okresu zlodowacenia

 

100 000

Klimat znów się ociepla. Annunaki ( biblijnii Nefilim ), ku coraz większym zmartwieniu Enlila, poślubiają córki ludzkie.

 

75 000

" Przekleństwo nad Ziemią " - zaczyna się nowa epoka lodowcowa. Regresywne formy człowieku wędrują po Ziemi. Formą która przetrwa jest człowiek z CRO - MAGNON !!

 

49 000

Enki i Ninhursag podnoszą status ludzi pochodzących z małżeństw mieszanych Annunaki do godności władców w Szuruppak. Rozwścieczony Enlil knuje zagładę ludzkości.

 

13 000

Uświadamjając sobie, że przejście Nibiru w pobliżu Ziemi wywoła OLBRZYMIĄ FALĘ PRZYPŁYWOWĄ, Enlil nakłania Annunaki do złożenia przysięgi iż nadchodzącą klęskę żywiołową zachowają w tajemnicy przed ludzkością.

 

WYDARZENIA PO POTOPIE !!!

 

11 000

Enki łamię przysięge nakazuje Ziusudrze ( Noemu ) zbudować łódź mogącą się zanurzać. Potop przelewa się przez Ziemię; Annunaki krążący na orbicie w swych pojazdach kosmicznych są świadkami totalnego zniszczenia. Enlil zgadza się przydzielić niedobitkom ludzkości narzędzia nasiona; rolnictwo zaczyna się w górach ( tybey, macu picchu, jeź. tititaca, najwyższe szczyty tam powstaja osrodki ludzkie, mozna do dzis tam spotkac slady ) Enki UDOMAWIA ZWIERZĘTA !!

 

10 500

Potomkom Noego przydzielone zostają trzy rejony. Ninurta, najważniejszy syn Enlila, wznosi groble w górach i osusza rzeki, aby uczynić Mezopotamię zdatną do zasiedlenia; Enki melioruję dolinę Nilu !! !!. Annunaki zatrzymują dla siebie półwysep synaj ( centrum lotów, do dziś można zobaczyć geometryczne powiązanie wczesniej wymienionych miast, wszystko się zgadza ) aby zbudować tam popotopowy port kosmiczny; centrum kontroli lotów zakładają na górze Moria ( przyszła Jerozolima )

 

9780

Ra (czyli Marduk; jak widać róznie nazywami bogowie na całym świecie byli tymi samymi )pierwotny syn Enki, władzę nad Egiptem dzieli międzu Ozyrysa i Seta

 

9330

Set porywa i rozczłonkowywuje Ozyrysa ( rozpad planet ? pas planetoid w naszym ukł. słonecznym ) przywłaszcza sobie rządy nad doliną Nilu (!!)

 

8970

Horus mści swego ojca Ozyrysa wszczynając I wojnę o PIRAMIDY (!!). Set ucieka do Azji, zajmuje półwysep Synaj i Kanaan.

 

8670

Sprzeciwiając się wynikłemu w ten sposób panowaniu potomków Enki nad wszystkimi instalacjami kosmicznymi, Enlilci rozpoczynają II wojnę o piramidy. Zwycięski Ninurta opróżnia Wielką Piramidę z jej urządzeń ( znaleziona przez archeologów maszyna do antygrwaitacji, nie ujawnienie światu ponieważ nie dorósł do tego ) (!!) Ninhursag, siostra przyrodnia Enki i Enlila, zwołują konferencję pokojową. Podział Ziemi ponownie zatwierdzony. Władza nad Egiptem przechodzi od dynastii Ra/Marduka w ręce dynastii Thota.

Powstaje Heliopolis jako zastępcze miasto-drogowskaz.

 

8500

Annunaki zakładają strażnice placówki u wrót instalacji kosmicznych; jedną z takich warowni jest JERYCHO (!!) ( chyba każdy zna ? )

 

7400

gdy era pokoju trwa nieprzerwanie, Annunaki obdarzają ludzkość dalszym postępem cywilizacyjnym; zaczyna się okres NEOLITU. Egiptem rządzą półbogowie ( stąd też ich mniemanie iż są bogami i inne obsesje )

 

3800

w Sumerze zaczyna się cywilizacja miejska, ( już w podręcznikach są wzmianki o Sumerze jako o pierwszej cywilizacji [ale niewiele]) gdy Annunaki zakładają na nowo dawne miasta. zaczynają od ERIDU i Nippur. Na Ziemię przybywa Anu z widowiskową wizytą ((!!!!!!!!)) - wyobraxcie to sobie. Na jego cześć buduje się nowe miasto Uruk !! ( Erech ); świątynię tego miasta Anu oddaje ukochanej wnuczce Innanie/Isztar.

 

KRÓLESTWO ZIEMI !! !!

przed Chrystusem.

3760

Ludzkosć otrzymuję królestwo. Pierwszą stolicą jest Kisz (!!) pod egidą Ninurty. Początek kalendarza w Nippur. Cywilizacja rozkwita w Sumerze ( Rejon I )

 

3450

Prynat w Sumerze przechodzi do rąk Nannara/Sina. Marduk ogłasza Babilon " bramją bogów ". Incydent z " wiezą Babel ". Annunaki mieszają języki ludzkości (!!). Zamach stanu nie udaje się . Marduk /Ra powraca do Egiptu, usuwa z tronu Thota i aresztuje swego młodszego brata Dumuziego, który zaręczył się z Inanną. Dumuzi ginie przypadkowo ; Marduk zostaje zamurowany żywcem w Wielkiej Piramidzie ( stąd też ślady eksplozji wew. Piramidy podczas prób uwolnienia MArduka - można je oglądać i dziś ) Uwolniony przez specjalne wykuty szyb, udaje się na wygnanie.

 

3100

Wstąpienie na tron pierwszego faraona w Memfis konczy okres 350 lat chaosu. Cywilizacja przychodzi do Rejonu II.

 

2900

Królestwo w Sumerze przeniesione do Erech. Inanna otrzymuje władzę na Rejonem III; zaczyna się cywilizacja doliny Indu.

 

2650

Królewska stolica w Sumerze wciąż zmienia miejsce. Królestwo po[gluteus maximus]da. Enlil traci cierpliwość do niezdyscyplinowanych mas ludzkich ( wiadomo jak jest )

 

2371

Inanna zakociach!e sie w Szarrum-kinie ( Sargonie ). Zakłada on nową stolicę, Agade ( Akad ). Powstaje Imperium Akadu.

 

2316

Zmierzając do zawładnięcia czterema stronami świata [ czterema rejonami ], Sargon usuwa poświęcopną Ziemię z Babilonu. Konflikt Marduka, Nergal, który przybywa z południowej Afryki do Babilonu i namawia Marduka do opuszczenia Mezopotamii.

 

2291

Naramsuen wstępuje na tron Akadu. Pod kierownictwem wojowniczej Inanny penetruje półwysep Synaj, dokonuje inwazji na Egipt.

 

2255

Inanna uzurpuje sobie władzę nad Mezopotamią. Naramsuen bezcześci Nippur. Wielcy Annunaki ścierają z powierzchni Ziemi Agade. Inanna ucieka. Sumer i Akad okupowane przez obce wojska. wierne Enlilowi i Ninurcie.

 

2220

Sumeryjska cywilizacja wznosi się na nowe wyżynypod oświeconymi władcami Lagasz. Thot pomaga królowi Lagasz, Gudei, zbudować świątynię-zikkurat dla Ninurty.

 

2139

Terach, ojciec Abrahama(tego z bibli (!!)), rodzi się w Nippur w rodzinie królewsko kapłańskiej.

 

2180

Egipt podzielony : stronnicy Ra/Marduka zatrzymują część południową, faraonowie przeciwni Ra zdobywają tron Dolnego Egiptu.

 

2130

W czasie, gdy Enlil i Ninurta są coraz częściej nieobecni, władza centralna po[gluteus maximus]da także w Mezopotamii. Próba odzyskania przez Inannę królestwa dla Erech nie udaje się.

 

BRZEMIENNY WIEK prz. Chr.

 

( to są już rejony Bibli )

 

2123

Abraham rodzi się w Nippur.

 

2113

Enlil powierza kraje Szem Nannarowi; Ur ogłoszone stolicą nowego imperium. Na tron wstępuje Urnammu, nazywany opiekunem Nippur. Nippuryjski kapłan - Terach. ojciec Abrahama - przybywa do Ur w charakterze łącznika dworu królewskiego.

 

2096

Urnammu ginie w bitwie. Lud poczytuje jego niewczesną śmierć za akt zdrady ze strony Anu i Enlila. Terach wyrusza z rodziną do Harranu.

 

2095

Szulgi wstępuje na tron Ur, umacnia jedność imperium. Gdy królestwo kwitnie, Szulgi ulega czarowi Inanny, zostaje jej kochankiem. Oddaję Larsę Elamitom za przysłanie mu elamickie posiłki wojskowe.

 

2080

Książęta Tebańscy, wierni Ra/Mardukowi, prą na północ pod wodzą Mentuhotepa I. Nabu, syn Marduka, pozyskuję stronników dla ojca w zachodniej Azji.

 

2055

Z rozkazu Nannara Szulgiwysyła wojska elamickie z zadaniem uśmierzenia buntu miast kananejskich. Elamici docierają do wrót półwyspu Synaj, gdzie znajduje się port kosmiczny.

 

2048

Szulgi umiera . Marduk udaje się do kraju Hetytów. Abraham otrzymuje rozkaz wymarszu do południowego Kananu z elitarnymi odziałami jazdy.

 

2047

Amarsuen ( biblijny Amrafel ) zostaje królem Ur. Abraham idzie do Egiptu, przebywa tam pięc lat, potem powraca z większym wojskiem.

 

2041

Prowadzony przez Inannę Amarsuen zawiązuje koalicję królów Wschodu i wyprawia militarną ekspedycję do Kanaanu i na Synaj. Wodzem wyprawy jest Elamita Kedorlaomer. Abraham powstrzymuję jego pochód u wrót portu kosmicznego .

 

2038

Szusuen zastępuje Amarsuena na tronie Ur, gdy imperium się rozpada.

 

2029

Ibbisuen zastępuje Szusuena. Prowincje zachodnie przechylają się coraz bardziej na stronę Marduka.

 

2024

Prowadząc ze sobą stronników, Marduk maszeruje na Sumer, intronizuje siebie w Babilonie. Walki rozszerzają się ne centralną Mezopotamię. Święty przybytek Nippur zostaje sprofanowany. Enlil żąda kary dla Marduka i Nabu; Enki się sprzeciwia, ale jego syn Nergal staje po stronie Enlila ( w końcu jego wujek ) Gdy Nabu szykuje swoich kananejskich stronników do zajęcia portu kosmicznego , wielcy Annunaki zatwierdzają plan uzycia BRONI ATOMOWEJ (!!). Nergal i Ninurta niszczą port kosmiczny i miasta kananejskie ( do dziś mozna spotkac slady tych wydarzen, od promieniowania po skarzona woda [ morze martwe ] )

 

2023

Wiatry niosą radioaktywną chmurę do Sumeru. Ludzie umierają straszną śmiercią, zwierzęta giną woda jest skażona, gleba staje się jałowa. Sumer wraz ze swą wielką cywilizacją pogrąza się w zniszczeniu. Dziedzictwo Sumeru przechodzi do lini Abrahama, gdy płodzi on - wieku lat stu - prawowitego następce : Izaaka

 

później powstaje państwo ISRA - El ( dzisiejszy izrael ) [...] "

 

Traktujcie to jak mit, nie chcę z nikim polemizować ile w tym jest prawdy, bynajmniej ziarnko było by juz CZYMŚ. :)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak zydzi juz dawno mieli atomowe! Wciac maja ich na pewno kilka..!! Zart.

 

Ciekawa historyjka ;)

 

misico: Z tymi 6 dniami to było inaczej ;) 1 dzien miał oznaczac 100 czy 1000 lat ;) Jakos tak :P A ze wiadomo iz dla niego to mogło byc dosłownie 6 dni, tak umownie, lecz na ziemi czas tem mogł byc liczony w tysiacach lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misico: Z tymi 6 dniami to było inaczej ;) 1 dzien miał oznaczac 100 czy 1000 lat ;) Jakos tak :P A ze wiadomo iz dla niego to mogło byc dosłownie 6 dni, tak umownie, lecz na ziemi czas tem mogł byc liczony w tysiacach lat.

Właśnie nieprawidłowe odczytanie i zrozumienie Biblii, legend, mitów rodzi takie bzdety!

 

Te 6 dni nie mają nic wspólnego z rzeczywistym czasem powstania świata! Autor tego fragmentu w Biblii nie pisał kroniki (bo nie 'widział' tych wydarzeń - nie mógł opisać kolejności ich powstawania, czasu trwania, itp.!), lecz w poetycki sposób przedstawił pewną prawdę, że wszystko co istnieje zawdzięcza swoje istnienie Bogu; to on sprawił, że to wszystko istnieje! Nie mógł opisać faktów (procesu powstawania), bo nie był przy tym, więc ujął to w poetycką formę, której za bardzo nie widać w języku polskim, ale w hebrajskim dobitnie to widać!

 

Te 6 dni w żaden sposób nie mają odzwierciedlać jakichś etapów w stwarzaniu świata, lecz autor chce 'zachęcić' innych (czytelników!) do świętowania szabatu (skoro sam Bóg pracował przy tak wielkim dziele 'tylko' 6 dni, a 7-go odpoczął, to każdy człowiek (bo każdy pochodzi od Stwórcy!) powinien pracować tylko 6 dni a 7-go odpocząć (zachować nakaz szabatu!) i świętować szabat!

 

Biblia bowiem to nie książka do matematyki, historii, astronomii, czy innych rzeczy, lecz 'książka', która ma człowiekowi pomóc zbliżyć się do Boga (natchniona!) - u podstaw leżą prawdziwe wydarzenia, fakty, ludzie, zjawiska, lecz tak skomponowane, żeby człowieka prowadziły do Boga, a nie żeby dawały mu jakiś podręcznik do historii, astronomii, matematyki...

 

Podobnie rzecz ma się z kodem Da Vinci! Pracując na tekście hebrajskim (orginalnym!) zauważono pewne... problem w tym, że w wielu miejscach tekst uległ skażeniu, tzn. że nie wiemy jak wyglądał orginał! Skoro już u podstaw mamy tekst niepewny, to jaką mamy gwarancję, że otrzymamy wynik pewny? Przecież to już a priori można wykluczyć! Samo szukanie 'kodu' w Biblii jest głupotą do n-tej potęgi:

- znając trochę matematyki widzimy, że w tak długim tekście (jakim jest Stary Testament) możemy na wiele sposobów dobierać sobie litery i układać z nich wyrazy (w 2005 miała być III wojna światowa atomowa!)

- Biblia jest księgą pomocną człowiekowi w zbliżaniu się do Boga a nie 'księgą jasnowidztwa'!

- chcąc dokonać egzegezy (tak to się fachowo nazywa :) ), musimy 'stanąć na miejscu' autora danego fragmentu: jakie znał fakty, co wiedział, do kogo pisał, jakie były jego umiejętności, co chciał przekazać, o czym pouczyć, pod jakim kątem pisał, dlaczego w ogóle napisał - a nie dokonywać założeń! Nie możemy dokonywać żadnych założeń wypływających z naszego myślenia, bo w przeciwnym razie nie zrozumiemy tekstu, tylko będziemy szukać uzasadnienia własnych poglądów, a takie 'docieranie do prawdy' jest nic nie warte i tylko zafałszowuje prawdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"WYDARZENIA PRZED POTOPEM

...

no jest jeszcze ciąg dalszy tej historii:

- 2063r. Doktor Zefram Cochrane odbywa swój pierwszy lot z prędkością nadświetlną

- dwa tysiące sto któryś - Statek kosmiczny enterprise ratuje Ziemię przed machiną bojową Zindi (czy jak to tam się pisze)

...

resztę można obejrzeć w proroczym serialu Star Trek.

 

Natomiast w odległej galaktyce Anakin Skywalker wpadł do wulkanu i został lordem Darth Vaderem, który obecnie wszelkimi środkami chce przejąć władzę nad Warszawą. W dzienniku nawet go pokazywali!

 

Swoją drogą ciekawe co by się stało jakby jakieś prawie całkowicie zamazane kawałki Star Treka lub Star Wars dostały się w łapy ludzi za powiedzmy 100.000lat, może też stwierdzili by, że kiedyś istniała na Ziemi niesłychanie rozwinięta cywilizacja, potrafiąca naginać, ba! przeginać wszelkie prawa fizyki :lol:

 

Z tego co mi wiadomo w starożytności osoby chore umysłowo często posądzano o kontakt z bóstwami, tak samo jak osoby zażywające w dużej ilości środki za posiadanie których można dzisiaj pójść do paki, więc wszelkie starożytne teksty religijne należy poczytywać jako natchnione, a nie źródła informacji historycznej, dodatkowo nie popartej żadnymi innymi dowodami.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mitologii greckiej albo do wydarzeń biblijnych też potrafisz dopisać jakieś hitoryjki? Idąc Twoim tokiem myślenia to cała religia chrzescijańska to jakaś baja, w którą wierzą miliony na planecie Ziemia, nabijając kiesy tym którzy wszystko zainicjowali...pieniądze to zguba ludzkości.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromym zdaniem jest tożerowanie na nieudolnych tezach naukowych. Nie wiem jak to nzawać więc pomże wytłumaczę.

Naukowcy lubią trochę jak księza mówić w formie "ostateczych prawd".

Jak pokazuje postę technologiczny - coraz mniej jesttych prawd ostatecznych.

Metoda datowania węglem - nie jest wcale tak doskonała jak wcisk się nam przy każdych wiekszych wykopaliskach biblijnych związanych z ewolucją i nnych sprawach spornych.

Skor ci sami naukowcy spierają się ze ta metoda jest tak doskonała - to trudno by mogli przyznac przy następnej kwestii ta metoda nie działa.. Weżmy np małże - te naturalne filtry wody - potrafią oszukać nawet o 200 lat badaczy!! - skoro da się oszukać to czemu nie w kwestaich spornych.. więc co robią ci naukowcy - zamiast przyznac się ze ich rewelacje sa tylko teoriami (bo na dzień dzisiejszy mamy za mały zasób wiedzy) - wolą brnąc w to kłamstwo i ignorować niektóre "zonki" badania izotopowego..

A to powoduje że ludzie tacy jak Deniken - który jest dla mnie Marlyn Mansonem nauki.. wykorzystują niewiedzą wielu ludzi.

 

Tak dla odkryć świadczących o wielkich energetycznych zmianach w przyrodzie - nie dla zbdur o rakietach i broni atomowej.

Podpieranie się jakimiś wycinkami, biblią - to typowe kłamstwa wiązane. Coś z prawdy coś z kłamstwa..

Tak JHVH jest w biblii pokazanym jako ktoś z niebios. Ale gdzie w mitach Sumeryjczyków JHVH? Ano tak.. tu się okazuje ze nie IHVH a jakiś Enuki czy inny.. bo się okazuje ze podobny, (tylko ze Sumeryjczycy mieli plejadę bóstw - a haldejczycy byli monoteistami itd..).. ze rakieta w zebach krokodyla - to jednak też przypomina miejscowy okaz suma (takiej ryby ;) )... itd...

 

Jeśli jest szklana warstwa (zbdura - szkło może być rozdrobnione nie w formie warstwy bo ziemia jest w ciągłym ruchu) - to świadczy o wzroście temp - a nie o rodzaju broni czy jej braku..

Biblia pisze o ogniu z nieba - nie soli z nieba - ale ogień nie ozacza tylko broni atomowej.. mógł być to napalm, mógł być to ładunek neutronowy - ale mógł być to też wymysł pisarza, lub jakieś ciało niebieskie..

Czy ciała niebieskie nie są często radioaktywne?

Czy w niektórych skałach pod wpływem wielkiego ciśnienia nie wzrasta radioaktywność?

 

Wszystko to lawirowanie na krawędzi nauki a początku szarlatanerii.. ale jęst to tylko i wyłacznie wina dzisiejszych naukowców - którzy pracują w świecie bez odcieni szarości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4TEUSZ: A czym niby jest dzisiejsza historia? Rownie zakłamana choc w mniejszym stopniu niz mity, ktore fakt faktem z powodu kilku czynnikow powinny byc odbierane jako mniej lub bardziej przyjemne opowiadanka. Lecz czesciowo i one ukazuja faktyczne wydarzenia, tyle tylko, ze tak intrpretowane jak przystało na ludzi w dawnych czasach... - jak dzisiejsze baje ;)

Dumanie co mogło byc tysiace lat temu to juz czarowanie ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem myślenia to cała religia chrzescijańska to jakaś baja, w którą wierzą miliony na planecie Ziemia.

Otóż to! Jest jeszcze wieele innych bajek ;)

 

nabijając kiesy tym (..)

Hm.. ;)

 

(..)którzy wszystko zainicjowali...

kosmici?

 

pieniądze to zguba ludzkości

Kiedys tłukli sie o muszelki, teraz o papierki ;)

 

Tak w ogóle, to teoria fajna, ale wolę jednak Muminki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmici?

Dokładniej chodziło mi o kościół, może użyłem złego słowa. Nie zainicjowali tylko odpowiednio przeinaczyli, dostosowali do własnych potrzeb żeby się bogacić na głupcach którzy są wiernymi barankami...coś na zasadzie obecnego radia maryja. No chyba każdy widzi co się dzieje i z jaką prędkością ojciec ryzyk (wykorzystując religię, tudzież religijność ludzi) manipuluje moherami z dnia na dzień bogacąc się o kilkadziesią tysięcy złotych. To się nazywa sługa Boży. Każdy kto wykorzystuje wizerunek Boga do bogacenia się zostanie z tego rozliczony, krótko mówiąc, a co za tym idzie, połowę kościoła i nierzetelnych księży piekło pochłonie. :rolleyes: Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...