Skocz do zawartości
TomCat

Czy To Bad Sectory Czy Uszkodzone Pliki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Przeleciałem dysk programem EasyRecovery Prof.

Wyniki podaję w załączniku.

 

Nie za bardzo znam się na diagnostyce dysków przez to proszę o komentarz o co chodzi. Wiem tyle że jakikolwiek error na dysku źle się kojarzy :)

 

pozdrawiam

post-142646-1172231187_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie strasz :(

Przeleciałem go chkdsk`iem ale nic mi nie znalazł.

czytałem z kolei że HDD Regenerator mógłby pomóc tylko po tym trzeba sformatować dysk ale ja go mam cały zapchany danymi. Ew mógłbym to robić po jednej partycji ale nie wiem czy tak tam można.

 

Oto smart.

I jeszcze hd-tach - nie za bardzo poszarpany ?

post-142646-1172239842_thumb.jpg

post-142646-1172251830_thumb.jpg

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Sorry, że się wtrącam ale mam wielką probę.

Widze że pierwszy twój dysk to seagate barracuda i z tąd moja prośba:

chciałbym porównać wykaz smart z moim dyskiem, to czy mógłbyś go zamieścić tutaj albo wysłać mi na mirek.bialon@neostrada.pl

Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomCat nie chce Cie martwic ale w SMARCIe parametry C5 i C6 to wlasnie bad bloki. Powinno tutaj byc w obu przypadkach 0.

Do tego te zalamania transferu na wykresie oznaczaja ze dysk jest uszkodzony.

Sproboj przeskanowac go hddregeneratorem. Nie musisz robic zadnego formata po nim. On nie usuwa zadnych danych.

Jesli jednak dysk jest na gwaracji to bym go reklamowal. Hddregenerator moze tutaj niewiele pomoc jesli sa to trwale uszkodzenia powierzchi dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś tyle że nie skanowałem całego dysku hdd regeneratorem ( skanuje 1gb w ciągu 5 min) ale przeskanowałem tylko te sektory w których w których easy recovery pokazał mi błędy.

Następnie jeszcze raz przeleciałem dysk easy recovery w poszukiwaniu błedów i nic mi nie znajduje.

 

Załączam smart i hd tach jednak c5 i c6 dalej wskazują chyba błędy.

Sam dysk chodzi dobrze - nie zauważyłem nic szczególnego jednak nie chcę żeby któregoś dnia padł i stracę masę ważnych danych.

 

Prosze o komentarz do smart`a - czy mam z nim lecieć na gwarancję ? Ew które parametry obserwować i których zmiany będą świadczyć o tym, że dysk pada ?

 

dzięki !

post-142646-1172421447_thumb.jpg

post-142646-1172421474_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...