Skocz do zawartości
Yagi

Problem Z Pentium 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników zabytkowych, ale jakże pieknych maszyn na slotach i socketach 370 :)

Mam poważny problem z zakupionym niedawno procesorem fcpga370 P3 850/256/100:cry: Wygląda to tak: Po wsadzeniu go w płyte, komp bez problemu sie uruchamia i wykrywa procesor, nastepnie pojawia sie komunikat: Please enter bios to set clock ratio( w biosie frequency i vcore na automatic). Dalej : system odpala sie raz na 10 razy i to na krótko, zawsze pojawiają się bluescreeny windows, zawsze tez pojawiają sie dwa krótkie błyski ekranu: przzy ładowaniu systemu i przy scandisku.

Tylko raz winda xp pracowała stabilnie-pograłem na nfs porshe, obejrzałem film- wnioskuje z tego ze procesor jest sprawny. Oto konfiguracja mojego sprzętu:

mobo:ecs p6bat-A+ rev2.2 z najnowszym biosem 5.6

ram: noname:64mb pc100 +noname 64 mb pc133

gpu: geforce2mx400 32mb

zasiłka-Codegen 300W

Przy procku jaki siedział od paru lat w tej płycie ( fcpga370 celeron 566/128/66) wszystko pracuje idealnie.

Oczywiście próbowałem sam rozwiązać problem:zworki na płycie są przestawione zgodnie z instrukcją, kondensatory sprawdzone i sprawne, sprawdzałem też na innych zasilaczach(modecom i inny codegen). W biosie przestawiałem chyba większość możliwych opcji+parokrotny clear cmos...swoje pamięci próbowałem wkładać w różnych konfiguracjach, cudzych nie bo nie mam do takich dostępu chwilowo. Nic nie pomaga. Probowalem też zreinstalowac winde przy założonym Pentiumie, jest to niemożliwe-nagle na płycie zaczeło brakować plikówi i ogólnia instalacja w różnych momentach sie sypała.

A oto błędy wyświetlane na tych bluescreenach( występuja losowo :? ):

-bad system config info

-page fault in nonpaged area classpnp.sys-adress fc50cc9e base at fc50c000 datestamp 3b7dc5af

-możliwe zidentyfikowanie uszkadzającego sterownika

-nie mozna odnalesc pliku config.sys

+zrzuty pamieci fizycznej

 

Bede wdzieczny za kazda pomoc i z góry za takową dziekuje. Pozdrawiam, desperat :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że źle założony cooler możemy wykluczyć (jest pasta, dobrze przylega, ...). A ten proc był sprawdzany przed zakupem ? Bo może to jest egz. mocno katowany przez jakiegoś maniaka OC. Ja bym, spróbował dać go na FSB=66MHz i wtedy sprawdzić czy też taki niestabilny.

Jak nic nie pomoże to spróbuj sposób "nekromantów" z PCL. (procek do worka antystatycznego i na noc do zamrażalnika ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek: Cooler założony dobrze i z pastą, nie miałem możliwości sprawdzenia proca przed zakupem(allegro), nie mam też możliwości sprawdzenia go na innym kompie:( Ale tak jak pisalem:"(...) komp bez problemu sie uruchamia i wykrywa procesor(....)Tylko raz winda xp pracowała stabilnie-pograłem na nfs porshe, obejrzałem film- wnioskuje z tego ze procesor jest sprawny." Chyba że sie myle... Nie moge też przestawic magistrali na 66, ponieważ płyta sama dobiera dostepne czestotliwości w zależności od proca(przy pentiumie mam wybór 100,112,133). Mógłbyś coś więcej napisac o metodzie nakromantów? Nawet ciekawie brzmi :)

 

XwA-pamieci testowałem memtestem, wszystko ok

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O magistrali 66MHz dlatego napisałem, bo może masz właśnie takie pamięci na 66MHz dedykowane, ale skoro nie możesz zapuścić na takiej magistrali to szkoda ...

 

Benek: ... nie miałem możliwości sprawdzenia proca przed zakupem(allegro), nie mam też możliwości sprawdzenia go na innym kompie:( ... Mógłbyś coś więcej napisac o metodzie nakromantów? Nawet ciekawie brzmi :)...

A co tam sie będę się rozpisywał zerknij TU - ja już "zregenerowałem" stary akumulatorek od Motorolki - nie chciał się nawet ładować, a teraz już 9 godzin trzyma po nocy spędzonej w zamrażalniku :razz: W kolejce czeka mój padnięty ASUS P2B - tylko muszę zrobić dla niego miejsce w którejś szufladzie w zamrażarce :lol2:

 

Więc moja rada - spróbuj zamrozić procka, może był przegrzany i teraz coś to da, w razie co nic nie stracisz - chyba że ktoś z rodziny zrobi z niego prez pomyłkę kotleta :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taka sama plytke.

jestem ciekaw rozwiazania problemu, napisz do mnie - moje GG 4742311. U mnie w tej plytce tez siedzi celeron FC-PGA 370 566/128/66 i tez się noszę z zamiarem wymiany procesora. Ja w sobotę za tydzień będę testował Pentium 700 s370, Celerona 800 s370 z przlotką i bez i procki na szynie 133MHz. Wyniki testów podam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek: hehe, fajna sprawa, procesor nie wydaje sie jednak upieczony wiec poczekam z wkładaniem go do lodówki az zawioda inne srodki :wink:

Wydaje mi sie ze problemy z ramem odpadaja, ponieważ próbowałem wszystkich możliwych konfiguracji timingów przy różnym case latency na kościach swoich i cudzych. System uruchomił sie kilka razy, najdłużej na ok.7 minut, było to przy case 2 i timingach turbo :blink:

Jak juz pisałem ram był puszczany przez memtesta który nie znalazł żadnych błędów:/ Dlatego mysle ze problemy z pamiecia odpadaja.

Zastanawiaja mnie te błyski ekranu w okreslonych miejscach, moze problem wypływa z agp?

Ogolnie prawie cały dzień nad tym spedziłem i dalej :mur: Pozdrawiam.

 

Neho, wysłałem ci wiadomośc na gg

 

 

edit: Dzis sprawdziłem jeszcze raz, dużo dokładniej płyte pod kątem uszkodzenia kondensatorów. Okazuje sie ze kilka w okolicy gniazda procesora jest nieznacznie wybrzuszona. Czy to może być powód problemów? Jak tak to dlaczego na konfiguracji z założonym celeronem wszystko działa idealnie? Kosmos...

Edytowane przez Yagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...