Skocz do zawartości
k2

Problem z Caviarem, ginÄ…ce GB

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam dysk Caviar WD800JB i mam z nim lekki probelm, moze jest to wina windy XP?

 

Sukcesywnie gina mi GB na partycjach. Przykladowo UT2003 zajmowolo mi na parycji 2.5GB usunelem gre a na dysku zwolnilo sie 1GB, dysk nadal ma zajete jeden GB extra. Zaznaczam wyszystkie katalogi jakie mam na partycji i widze ze zajmuje 1GB mniej niz rzeczywiscie widze to winda. Próbowalem zadziałać cos norton system works 2003 ale nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czesto tez winda zle pokazuje. zrob sobie scandisk i powinno juz dobrze pokazywac.ale czesto tez winda zle pokazuje. zrob sobie scandisk i powinno juz dobrze pokazywac.

zapomnielem dodać skandisk i defragmacja tez nie pomaga.

Mam dysk logiczny 10GB a mniejsca na nim na 7.5GB jak mam te 7.5 GB to juz nic nie da sie przegrac bo winda widzi ze juz dysk jest pełny, i to nie dzieje sie na partycji logicznej ale i na rozszezonej.

Tak jakby czesc dysku byla nagle niewidoczna, a nie mam bad sectorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz serio przez system zarezerwowana reszte. np kurcze masz przywracanie wlaczone i on robi backup na dyskach, albo wirtualna pamiec moze masz jakos recznie ustawiona zeby z tego dysku bralo. pomysl nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz serio przez system zarezerwowana reszte. np kurcze masz przywracanie wlaczone i on robi backup na dyskach, albo wirtualna pamiec moze masz jakos recznie ustawiona zeby z tego dysku bralo. pomysl nad tym.

Tak, to może być przez pamięć wirtualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki problem w WindowsME

tez widzial mi okolo 80% procet faktycznej powierzchni, co sie okazalo nawet przy wlaczonym pokazywaniu ukrytych katalogow windows nie pokazywal mi jednego - najwiekszego :)

wlazlem do DOSU usunolem go i jak reką odioł

sprobuj w ten sposob !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest na 100% wina windy i to karzdej niezzaleznie jaka bys mial .Ja tez tak mam (i mnie to wkurza jak <span style="color:red;">[ciach!]</span>) Daje na wlasciwosci dysku i pisze zajete 6.3 GB dobra no to daje w opcjach wdoku pokazuj ukryte foldery i pliki i nie ukrywaj chronionych plikow systemowych.No i sie wszystko na dysku pokazuje wszystkie pliki te chronione windowsa tez plik wymiany i te wszystkie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly i jak zaznaczam wszystko albosutnie wszystko co mam na dysku i daje wlasciwosci to pisze ze to wszystko zajmuje 5.42 GB no to ja co do <span style="color:red;">[ciach!]</span>y jest i normalnie z ciach!a nie umiem teog zrobic probowalem wszystkimi nortonami,scandiskami ,defregmatorami i nic .Ale taki blad wystepuje umnie tylko na partycji gdzie mam system © a w innych parycjach jest dobrze .CO jest normalnie jak temu zaracic ja juz nie mam sily .Moze cos wymyslicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna mozliwosc...ale to tylko jak masz zainstalowany Norton System WOrks....nawet jak usuwasz pliki to on je dalej trzyma, wtedy trzeba prawy przycisk na koszu i Empty Norton Protected Files i je usuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest na 100% wina windy i to karzdej niezzaleznie jaka bys mial .Ja tez tak mam (i mnie to wkurza jak <font color="#FF0000">[ciach!]</font>) Daje na wlasciwosci dysku i pisze zajete 6.3 GB dobra no to daje w opcjach wdoku pokazuj ukryte foldery i pliki i nie ukrywaj chronionych plikow systemowych.No i sie wszystko na dysku pokazuje wszystkie pliki te chronione windowsa tez plik wymiany i te wszystkie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i jak zaznaczam wszystko albosutnie wszystko co mam na dysku i daje wlasciwosci to pisze  ze to wszystko zajmuje 5.42 GB no to ja co do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jest i normalnie z <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nie umiem teog zrobic probowalem wszystkimi nortonami,scandiskami ,defregmatorami i nic .Ale taki blad wystepuje umnie tylko na partycji gdzie mam system © a w innych parycjach jest dobrze .CO jest normalnie jak temu zaracic ja juz nie mam sily .Moze cos wymyslicie

 

chronione pliki systemowe to bylo własnie to.... 2GB nieotrzebnych smieci to bylo gorsze niz temp

 

powiedzmy ze mniej wiecej rozwiazal sie moj problem

thx

 

a... ten sey co sie nawarstwia to System Volume Information

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest na 100% wina windy i to karzdej niezzaleznie jaka bys mial .Ja tez tak mam (i mnie to wkurza jak <font color="#FF0000">[ciach!]</font>) Daje na wlasciwosci dysku i pisze zajete 6.3 GB dobra no to daje w opcjach wdoku pokazuj ukryte foldery i pliki i nie ukrywaj chronionych plikow systemowych.No i sie wszystko na dysku pokazuje wszystkie pliki te chronione windowsa tez plik wymiany i te wszystkie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i jak zaznaczam wszystko albosutnie wszystko co mam na dysku i daje wlasciwosci to pisze ze to wszystko zajmuje 5.42 GB no to ja co do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jest i normalnie z <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nie umiem teog zrobic probowalem wszystkimi nortonami,scandiskami ,defregmatorami i nic .Ale taki blad wystepuje umnie tylko na partycji gdzie mam system © a w innych parycjach jest dobrze .CO jest normalnie jak temu zaracic ja juz nie mam sily .Moze cos wymyslicie

 

 

chronione pliki systemowe to bylo własnie to.... 2GB nieotrzebnych smieci to bylo gorsze niz temp

 

powiedzmy ze mniej wiecej rozwiazal sie moj problem

thx

 

a... ten syf co sie nawarstwia to System Volume Information

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...