Skocz do zawartości
lothar345

California Access M158n Wsxga+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

 

Piszę do Was z prośba o rzetelne opinie. Chciałbym kupić notebooka w cenie do ok. 4k. Ma być to sprzęt zastępujący kompa stacjonarnego

z w miarę przyzwoitą grafiką (np. 7600) i prockiem, do codziennego uzytkowania i czasem - do grania. Sprzętu nie zamierzam nosić za często

- ot potrzebuje małego zwartego komputerka który mógłbym przenosić z pokoju do pokoju bez plątaniny kabli.

 

Przeglądałem trochę informacji w sieci i wybrałem sobie wstępnie takiego laptopa jak w temacie. Nie szukam sprzętu super wytrzymałego ale

o najlepszych parametrach w stosunku do ceny (do noszenia na codzień uzywam ibma t42). Czy ktoś z Was miał styczność z California Access i ich serwisem? Wiem że wielu ludzi uważa tą markę za złom ale szukam opini rzetelnych od ludzi którzy mieli lub użytkowali notebooki tej firmy.

Co ew. moglibyscie polecic w alternatywie?

 

 

Pozdrawiam,

Lothar345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i miałem kontakt i styczność. CA to modele robione albo przez MSI albo przez Clevo. Generalnie M158 jest robiona przez MSI a to dobrze wróży. M158 jest porządnie wykonanym komputerkiem. Jedyne chyba zastrzeżenia można kierować co do baterii. Co prawda nie słyszałem o tym aby były jakieś problemy z bateriami w tym modelu ale radziłbym uważać na baterię. Jeśli ma robić za desktop to naładować i wyjąć. Co do zastrzeżeń do CA to firma kiedyś popełniła kilka błędów które po dziś dzień czkawką jej wychodzą pod postacią takich a nie innych opinii, poza tym raczej nie mam zastrzeżeń. Porządny bardzo szyki serwis (chyba najszybszy w Polsce). Raczej niski odsetek uszkodzeń i awarii. Opinia na temat CA jest najczęściej taka, że 1-2 osoby strasznie na nie pomstuje, a reszta klientów jest zadowolona. Szczerze mówiąc nie zdarzyło mi się wśród osób które przynosiły do serwisu F-S czy Toshibę aby ktoś je dobrze chwalił. Z kolei miałem kilka osób które przynosząc do serwisu CA mimo wszystko bardzo sobie chwaliły tą markę (sic!). Moim zdaniem dla CA należy się ocena 4.

Uzasadnienie:

Plusy

- dobre wykonanie

- niewygórowana cena za mocną konfigurację

- dobry i szybki serwis, i do tego "userfrendly" :)

- możliwość zmiany konfiguracji przy zakupie (możemy sobie zamówić na przykład z innym procesorem)

Minusy:

- często tylko rok gwarancji (ale od czego jest rękojmia :-) )

- problemy z bateriami - w niektórych modelach baterie były dość słabe i przy intensywnej eksploatacji padały po roku-dwóch. Nie wiem w jakim stopniu ten problem dotyczy M158N ale na wszelki wypadek ostrzegam.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Excray ale Ca 158 to ani Clevo ani MSI ... zreszta CA juz jakis czas temu zrezygnowalo z usub firmy CLEVO bo im sie ciagle psuly Ca6900 czy 7000 nie mowiac o Ca9x00 :D

 

 

 

CA M158 to nic innego jak COMPAL HEL80 ;)

 

EDIT:Literowka ;)

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z pytaniem zawędrowałeś aż tutaj z twojepcboard :)

 

Śledzę temat compala hel80 od 2 tygodni i jak narazie dużo plusów i mało tych drugich. Poszukaj w swoim mieście dobrego sklepu komputerowego, który zamawia części w AB http://www.ab.pl/. Złożysz sobie, to co chcesz i za mniejsze pieniądze (o ile to niedrogi sklep:). Niektóre podzespoły możesz zamówić sobie w morele.net - mają tańszy (niż wiele innych ofert internetowych) procesor np. t7200, ew. dysk (polecam Hitachi 7k100). Podobnie jak na twojepc polecam stronę http://forum.notebookreview.com, to naprawdę kopalnia wiedzy na temat notebooków.

 

Widzę, że z pytaniem zawędrowałeś aż tutaj z twojepcboard :)

 

Śledzę temat compala hel80 od 2 tygodni i jak narazie dużo plusów i mało tych drugich. Poszukaj w swoim mieście dobrego sklepu komputerowego, który zamawia części w AB http://www.ab.pl/. Złożysz sobie, to co chcesz i za mniejsze pieniądze (o ile to niedrogi sklep:). Niektóre podzespoły możesz zamówić sobie w morele.net - mają tańszy (niż wiele innych ofert internetowych) procesor np. t7200, ew. dysk (polecam Hitachi 7k100). Podobnie jak na twojepc polecam stronę http://forum.notebookreview.com, to naprawdę kopalnia wiedzy na temat notebooków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...