Skocz do zawartości
HugoZak

Mobo + Cpu Do 450zł Z Agp I Ddr

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety spalilem moje mobo i cpu (z podpisu) i teraz poszukuje czegos nowego do 450zl.

Mysle o socket 939, jedynym warunkiem jest to ze plyta musi byc z AGP zeby moja stara grafika pasowala oraz pamieci DDR.

Mam dosc dobre chlodzenie wiec mysle ze moge jeszcze troche pokrecic :D

 

Myslalem o takim zestawie:

AMD Athlon 64 3500+ 939

ECS NFORCE3-939A

 

Prosze o jakies rady czy dobrze wybralem a jezeli nie to o nakierowanie na inne czesci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do asrock'ow raczej nie mam zaufania. Zreszta chcialbym troche pokrecic (mam niezle chlodzenie) a nie wiem czy na tej plycie da rade.

 

Ewentualnie cena moze wykraczac troche ponad 450zl bo na plycie glownej nie chce oszczedzac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mobo MSI prezentuje sie niezle a marka chyba nawet lepsza od ECS. Jedynie zastanawiam sie czy ten chipset VIA bedzie dobry bo nigdy nie mialem do czynienia z nim.

 

Proszę o jakies rady, bo dzis musze zdecydowac i dokonac zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 450 zł to można pomyślić o kupieniu czegoś z inegrą i z PCI-E. Napewno lepiej będzie niż kupno nieopłacalnych płyt z AGP.]

Taki BIOSTAR i jakiś Dobry A64. Konfig dużo wydajniejszy niż AGP i MX440.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos z AGP poniewaz grafika lepsza nie jest mi wogole potrzebna.

 

Po tym co napisaliscie mam dylemat co wybrac :( Czekam jeszcze na jakies rady i jezeli macie to linki do sklepow z plytami s.939 i agp.

 

W ostatecznosci wstrzymam sie z zakupem do jutra. Wole nie popelnic bledu przy kupnie tak waznych podzespolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc :) Chyba faktycznie wezme tego x600, jedyne co to bede musial wymienic tego coolerka na radiatorek ale mysle ze to nie bedzie problem i niebieski zalman pociagnie ta grafe.

 

 

Bardzo prosze o rady odnosnie procesora i plyty ( a szczegolnie plyty bo procesor to juz nie problem dobrac). Sam od dawna nie jestem na biezaco ze sprzetem a teraz taka nagla przykra sytuacja mnie spotkala i nawet nie mam czasu aby dobrze o wszystkim poczytac i czesci dobrac.

 

Pomozcie drodzy forumowicze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawe rozwiązanie :

 

Sapphire AX480AS9 Xpress 200 - 235 zł

 

No i proc - tu masz do wyboru :

 

AMD Athlon64 3500+ Venice BOX - 269 zł

AMD Athlon64 3700+ SanDiego OEM - musisz załatwić cooler - 267 zł

 

Lub jeśli chcesz się trzymać budżetu :

 

AMD Athlon64 3200+ Venice BOX - 220 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler ten co mam w podpisie bedzie pasowac na socket 939 :)

 

Faktycznie ciekawa ta płytka ale czy bede mogl na niej troche pokrecic? Jak juz mowilem wole dorzucic do plyty aby byla dobra i sprawdzona a proca sobie zawsze dobiore za reszte kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok 200 zł jest Biostar NF4-A9A który wyciąga htt koło 360-385MHz.

Więcej o tej płycie jest TUTAJ

 

Co do grafy to warto dołożyć do GF6600 (około 150-160). Jak będziesz licytować to nawet taniej :)

 

Co do proc to weź jakiegoś Venice'a selekta :) tak żeby te ok 2,7GHz robił bez podnoszenia napięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O firmie Biostar nigdy nie slyszalem (nie jestem na biezaco jak juz mowilem), wiec raczej nie bede ryzykowal.

 

Bardzo podoba mi sie ten Asus :) Jutro juz ostatecznie zakupy i na obecna chwile mysle ze zdecyduje sie na:

1. Mobo

2. CPU

3. GPU

 

"troche" wykraczam poza moj budzet ale mysle ze wyrobie i warto bedzie :)

 

Dziekuje wszystkim za pomoc i jezeli macie jeszcze jakies rady to piszcie - jutro zdam relacje co kupilem ostatecznie.

Edytowane przez HugoZak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde polecam poczytać o biostarze :) Tu jest dobrze opisana :) poza tym ma ją guru od biosów więc naprawde warto się nią zainteresować :)

 

Co do garfiki to lepiej kupić jakąś gf6600 albo jakąś wylicytować za troche mniej :) a wydajność dużo wyższa a cena minimalnie tylko wyższa.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Biostara, to też mogę go polecić. Zaosczędzoną kasę można wydać na lepsze CPU/GPU (tutaj lepiej GPU). I tak do 150 zł dodasz 100 zł i masz 250 zł. Dodajesz trochę zł i możesz mieć :

 

Palit Sonic 7300GT GDDR3 256Mb - 279 zl

 

Można też dołożyć do Palita Sonic 7600GS GDDR3 256MB - 349 zł

 

Według mnie :

 

Proca bierz na SanDiego - poszukaj selektów

Mobo - Biostar to też dobry wybór

Grafa - za zaoszczędzoną kasę z mobo możesz kupić Palit Sonic 7300GT, a jak jeszcze dołożysz, to Palita Sonic 7600GS. Są one o wiele wydajniejsze od X600Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze juz chyba ktorys raz ze lepsza grafika nie jest mi potrzebna :)

Jedyna gra w jaka gram jest CS 1.6, ktory ladnie smiga mi na GPU z podpisu, wiec nie ma sensu kupowac jakiejs duzo lepszej.

Zdecydowanie bardziej wole lepszy procesor.

 

Grafika zostaje bez zmian tak jak pisalem:Radeon x600pro

 

Rozwazam jeszcze tylko ktora plyte wziac, bo procesor to juz dobiore na koniec.

 

Za biostarem przemawia zdecydowanie cena, a za asusem z kolei marka oraz brak wentylatora na NB co jest dla mnie bardzo wazne.

Czy istnieje mozliwosc zainstalowania zalmana blue na NB biostara?

 

 

Pisze juz chyba ktorys raz ze lepsza grafika nie jest mi potrzebna :)

Jedyna gra w jaka gram jest CS 1.6, ktory ladnie smiga mi na GPU z podpisu, wiec nie ma sensu kupowac jakiejs duzo lepszej.

Zdecydowanie bardziej wole lepszy procesor.

 

Grafika zostaje bez zmian tak jak pisalem:Radeon x600pro

 

Rozwazam jeszcze tylko ktora plyte wziac, bo procesor to juz dobiore na koniec.

 

Za biostarem przemawia zdecydowanie cena, a za asusem z kolei marka oraz brak wentylatora na NB co jest dla mnie bardzo wazne.

Czy istnieje mozliwosc zainstalowania zalmana blue na NB biostara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafy zamiast x600pro weź lepiej GeForce 6600GT. Cena troszkę wyższa, a wydajność o wiele lepsza. Proca możesz poszukać X2. Co do mobo z tego co słyszałem, to żeby na Biostarze zainstalować blue zalmana trzeba przyciąć/wygiąć parę ząbków radiatora. Jeśli kupisz Biostara żałować nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa mnie kompletnie nie obchodzi bo po prostu jej nie wykorzystam :/ Nie gram w gry (oprocz wspomnianego CS1.6, ktoremy wystarcza moja grafa z podpisu, a w ktorego gram raz na miesiac:D).

 

Mam teraz chwilke to poczytam o tym biostarze. Priorytetem jest dla mnie cisza wiec ten wentylator z NB musialby zniknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...