Skocz do zawartości
sergio

Problem Z Płytą Gigabyte Ga-m55s-s3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złożyłem sprzęt w następującej konfiguracji:

-Płyta gł. Gigabyte GA-M55S-S3

-Procesor AMD Athlon 64 X2 EE 3800+ BOX

-Pamięci PDP Patriot Dual 2x 512MB DDR2 800 MHz CL5

-Karta graf. GeForce 6800GS Palit 256MB (256-bit) TV & DVI (PCI-E)

-HDD Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8MB)

-Zasilacz Modecom 400 W

obecnie problem polega na tym, że często podczas uruchamiania lub restartu komputera , po wczytaniu systemu następują restarty, podczas których nie są wyświetlane żadne komunikaty o błędach. Wcześniej (gdy pamięci były osadzone w dniazdach 1-2) zdarzało się, że w czasie uruchamiania systemu był skanowany twardy dysk i występowało bardzo dużo błędów w plikach systemowych. Aktualnie pamięci są w gniazdach 3-4. Zmieniałem pamięci na Kingston DDR2 2x 512MB 667MHz CL5 i występują te same problemy. Pamięci podczas testów nie wykazują żadnych błędów. Nie wiem w czym tkwi problem, sterowniki zainstalowane są najnowsze, bios płyty gł. też najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w budzie czy wszystko jest dobrze podlaczone. Czy sprzet jest krecony ? Najnowsze stery poinstalowane: mobo, grafa ?

Podłączenia wielokrotnie zostały sprawdzone, sprzęt nie jest kręcony, wszystkie sterowniki i bios są najnowsze. Wszystkie przewody zasilające są podłączone do płyty głównej i karty graficznej. Na chipsecie dodany jest wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli problem nie wystepuje w pamieciach pozostaje Ci sprawdzenie reszty sprzetu, mobo i HDD w innym kompie lub wlozenie zamiennikow do Twojego kompa. Wystepowanie bledow w plikach czesto spowodowane jest uszkodzonym HDD lub mobo.

Ewentualnie reinstal systemu. :-|

 

EDIT:

Restatry wystepuja w dowolnym momencie czy tylko np. jak jest system obciazony?

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restarty występują tylko tylko podczas uruchamiania lub restartu komputera (od 1 do 5 restartów). Podczas pracy nie zdarzyło się aby nastąpił restart (na razie).

W miarę możliwości postaram się sprawdzić jeszcze HDD i mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z podobnym problemem na tej płycie; tzn. komputer restartował się po kilku minutach, czasami nawet po kilku sekundach od włączenia. Komputer do celów biurowych nie kręcony na sempronie 2800+. Zauważyłem, że gdy docinąłem mocniej radiator chipsetu to restart nie następował. Inna możliwa przyczyna to źle zaintalowane sterowniki gigabyte do mobo a z tym wiąże się ponowne stawianie systemu i tu rada: nie używaj instalatora gigabyte ale instaluj sterowniki do mobo pojedyńczo z menedżera urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...