Skocz do zawartości
aisH

Mandaty...

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam

 

Mam pytanie : dostalem mandat 20 zl (btw. pierwszy w swoim zyciu :) i czy jak nie zaplace to bede mial z tym faktem jakies nieprzyjemnoscie np. odsetki, komornik itd. itp. ??

 

Za odpowiedz z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam

 

Mam pytanie : dostalem mandat 20 zl (btw. pierwszy w swoim zyciu :) i czy jak nie zaplace to bede mial z tym faktem jakies nieprzyjemnoscie np. odsetki, komornik itd. itp. ??

 

Za odpowiedz z góry dziekuje

 

Brat cioteczny w zimie chcial słupa przestawic, nie wiem jak tam dokladnie bylo i kto tam policje wzywal, ale po 4 misiacach przyszedl komornik do niego.

 

Mnie jak zlapali 3 raz tego samego miesiaca to powiedzalem ze i tak nie zaplace, to mi powiedzieli ze po nowym roku komornik przyjdzie, no wiec zaplacilem :(

 

A za co tylko 20zł daja ?? Niechce mi sie szukac w taryfikatorze...

 

Ja tam swoje mandaty płace, ale to nie takie drobnostki :( Mi jak dowala to odrazu 300zł, pech.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam

 

Mam pytanie : dostalem mandat 20 zl (btw. pierwszy w swoim zyciu :) i czy jak nie zaplace to bede mial z tym faktem jakies nieprzyjemnoscie np. odsetki, komornik itd. itp. ??

 

Za odpowiedz z góry dziekuje

Idz zapłac, bo do 20zł dostaniesz jeszcze 20% gratis ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec czerwca 300zeta mandacik i 6 punkcików.

Ja jechałem lewym pasem a prawym stary citroenik AX z jakąś kobitką, gliniarz wyskoczył na środek drogi i ta kobitka też sie zatrzymała na poboczu, a jechała wszystkiego moze z 60 hihi, gliniarz ją puścił, podchodzi do mnie i mu mówie, że przez chwile miałem nadzieje, że to jednak o nią chodziło :D

Władza sie mnie pyta czy zgadne ile jechałem, strzeliłem po chwili zastonowienia, że 113km/h a on 117, nie wiele sie pomyliłem, szkodaże tam było ograniczenie do 70km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...szlag by ich trafił. Jakieś 3 tygodnie temu, trasa Rzeszów - Lublin, wlokę się zakręt za zakrętem za 3 samochodami jadącymi ok. 60km/h. W końcu kawałek prostej, pusto po horyzont więc zaczynam wyprzedzać. Wyprzedziłem te 3, a tu Octavia która jechała jakieś 300m przed nimi zawraca prawie na ręcznym i w oknie pokazuje się...tak oczywiście "lizak". Jako że było tam przejście dla pieszych i podwójna ciągła zarobiłem jednorazowo 14pkt. i 400PLN.

A wczoraj to już klasyk - 78 na zabudowanym, gdy zza krzaków się wyłania... No i 4PKT i 100PLN.

Także ogólnie zaczynam łapać schiza. Jeżdżę już od 6 lat, przejechałem pewnie z 80000km i nic, a tu nagle w miesiąc 18pkt :( Że już o kasie nie wspomnę :(

Chyba trzeba będzie pomyśleć nad tym kursem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siora byla na kursie sciagajacym te punkty... Mowia ze dobrze sie im spalo tylko troche [ciach!]li o ofiarach wypadkow i takie tam. Moze bylo cos tam sensownego ale jak jezdze z nia jako pasazer zastanawiam sie nad mocna seria kamikaze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co widziałem na Chorwacji to masakara, policjant kucał w krzaczku qz radarem, radiowóz stał pareset metrów dalej z kolegą, mierzył do nas jak mieliścy 80 na 70 ale jak zobaczył tablice PL machnął ręką i pojechaliśmy,miejscowi mają chyba tam sajgon :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szlag mnie trafił, kurf...^&%& coś strasznego niby przepisy, przepisami, ale mieć takiego pecha to już ..przesada, aczkolwiek jechałem po braciaka na hale, i jeszcze kumplem pyta mi sie to siąde z przodu a później sie przesiąde do tyłu, hmmm.. w ostateczności siadł od razu z tyłu, stoimy na skrzyżowaniu zielone, a tu kurf^^* nieoznakowanym wozem suki, machają lizakiem, niewiem jakim cudem koleś zauważył brak pasów z tyłu //przez czarne szyby// ale dobra...

niestety nic sie nie dało zrobić....koleś do mnie tkaim tekstem "zero tolerancji dla kierowców" :blink: "be like giertych" co za patałachy to ja pierd&^*%^^ ostatecznie 100zł w plecy + 1 punkcik... <_< <_< <_< strasznego dostałem wqrw^&^^%& jedyny plus --> bardzo dobry mecz na hali !!!! :rolleyes:

 

ps.

czy mandat miał być wystawiony na mnie ? kierowce? czy pasażera bez pasów z tyłu?

tak tylko pytam bo kiedyś wiem że było inaczej !!!

Edytowane przez JORDAN 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.

czy mandat miał być wystawiony na mnie ? kierowce? czy pasażera bez pasów z tyłu?

tak tylko pytam bo kiedyś wiem że było inaczej !!!

Mandat i punkty zbierasz tylko i wylacznie ty. Po zajeciu miejesc w pojezdzie, jestes zobowiazany zadbac o to aby wszyscy pasazerowie zapieli pasy.

 

Swoja droga ja czasami z kolezankami musze sie uzeraz bo nigdy nie chca zapinac pasów :mur:

 

EDIT: a tak z ciekawosci, to kto wyklada kase na mandat ?? ty cz kumpel ??

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandat i punkty zbierasz tylko i wylacznie ty. Po zajeciu miejesc w pojezdzie, jestes zobowiazany zadbac o to aby wszyscy pasazerowie zapieli pasy.

 

Swoja droga ja czasami z kolezankami musze sie uzeraz bo nigdy nie chca zapinac pasów :mur:

 

EDIT: a tak z ciekawosci, to kto wyklada kase na mandat ?? ty cz kumpel ??

 

Niestety "JA" :angry: byłem troche zły, ale poźniej sobie tłumaczyłem heee jakoś, ze koleś jeszze sie uczy nie ma kasy itd... :blink: a z drugiej strony myślisz sobie czemu ja mam płacić!!....wrrrrrrrrrrrrrrrr !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam problem.

 

Dostałam wczoraj pisemko wraz ze zdjęciem w Człuchowie (wielkopolska cześć północna) przekroczyłam dopuszczalną prędkość o 56km. W piśmie zostało zawarte, ile mam zapłacić itp itd, ale i tez to, ze można sie odwołać.

 

Czy ktoś probował już odwołać się od mandatu? Sprawa dość pilna. Nadmienię, iż mandat przyszedł na właściciela auta, czyli mojego ojca;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam problem.

 

Dostałam wczoraj pisemko wraz ze zdjęciem w Człuchowie (wielkopolska cześć północna) przekroczyłam dopuszczalną prędkość o 56km. W piśmie zostało zawarte, ile mam zapłacić itp itd, ale i tez to, ze można sie odwołać.

 

Czy ktoś probował już odwołać się od mandatu? Sprawa dość pilna. Nadmienię, iż mandat przyszedł na właściciela auta, czyli mojego ojca;]

tez dostałem taką przesyłeczke z Człuchowa :) (ale jeszcze rok temu ich foto radary były nielegalne i delikatnie mówiąc kazałem im sie wypchać)

 

teraz po uchwaleniu nowej ustawy o foto radarach i straży miejskiej (dziękujemy wam PISiory) polecam jednak zaplacic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Słuchajcie, mam problem.

 

Dostałam wczoraj pisemko wraz ze zdjęciem w Człuchowie (wielkopolska cześć północna) przekroczyłam dopuszczalną prędkość o 56km. W piśmie zostało zawarte, ile mam zapłacić itp itd, ale i tez to, ze można sie odwołać.

 

Czy ktoś probował już odwołać się od mandatu? Sprawa dość pilna. Nadmienię, iż mandat przyszedł na właściciela auta, czyli mojego ojca;]

A gdzieś kiedyś widziałem link jak ich wycyckać, był podawany tu na forum ale chyba w innym temacie (nazwa chyba fotoradary).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam problem.

 

Dostałam wczoraj pisemko wraz ze zdjęciem w Człuchowie (wielkopolska cześć północna) przekroczyłam dopuszczalną prędkość o 56km. W piśmie zostało zawarte, ile mam zapłacić itp itd, ale i tez to, ze można sie odwołać.

 

Czy ktoś probował już odwołać się od mandatu? Sprawa dość pilna. Nadmienię, iż mandat przyszedł na właściciela auta, czyli mojego ojca;]

A twarz widać??

 

W okolicach Człuchowa radzę uważać właśnie. Jechałem ostatnio z Bydgoszczy do Kołobrzegu, nad morze, i właśnie w tych okolicach stoi budka wygladająca jak smietnik. I tam jest fotoradar. 2 kolesiom przede mną strzelili foty :-|

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez dostałem taką przesyłeczke z Człuchowa :) (ale jeszcze rok temu ich foto radary były nielegalne i delikatnie mówiąc kazałem im sie wypchać)

 

teraz po uchwaleniu nowej ustawy o foto radarach i straży miejskiej (dziękujemy wam PISiory) polecam jednak zaplacic

a czemu dziekujemy "PiSiory"?

co moze wogole zdelegalizowac policje, wszystkie zakazy i nakazy na drodze i wogole przepisy...a co!

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam problem.

 

Dostałam wczoraj pisemko wraz ze zdjęciem w Człuchowie (wielkopolska cześć północna) przekroczyłam dopuszczalną prędkość o 56km. W piśmie zostało zawarte, ile mam zapłacić itp itd, ale i tez to, ze można sie odwołać.

 

Czy ktoś probował już odwołać się od mandatu? Sprawa dość pilna. Nadmienię, iż mandat przyszedł na właściciela auta, czyli mojego ojca;]

Idź z ojcem i kimś jedzcze kto nie jeździ samochodem, a ma prawko. Jak nie widać twarzy to jasna sprawa:> Od pkt. się wykręcić da, ale od mandatu bez pleców już b. ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu dziekujemy "PiSiory"?

co moze wogole zdelegalizowac policje, wszystkie zakazy i nakazy na drodze i wogole przepisy...a co!

:mur:

Czemu? Niech straż miejska zacznie się wywiązywać ze swoich podstawowych obowiązków a nie bawi sie w policjantów.A po co to? Bo trzaśnięcie kilkunastu zdjęć dziennie jest bardziej opłacalne niż zgarnięcie meneli z ławki na placu zabaw, czy łosi którzy potrafią zaparkować na przejściu dla pieszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu dziekujemy "PiSiory"?

co moze wogole zdelegalizowac policje, wszystkie zakazy i nakazy na drodze i wogole przepisy...a co!

:mur:

 

:mur:

 

Twoim zdaniem straż miejska jest po to żeby siedzieć na [gluteus maximus] i zbierać kasę z fotoradarów czy po to żeby pilnowali porządku w mieście ?

 

fotoradary z Człuchowa są własnością straży miejskiej i jeszcze niedawno wszystkie mandaty przez nich wystawiane były nielegalne (bo to może czynić tylko policja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry Panowie ale czy stojacy fotoradar ktory angazuje do pracy az jedna osobe i dzieki temu w tym miejscu x kierowcow zwolni to taka straszna rzecz? echhhh...

nie wazne nie mam ochoty o tym dyskutowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry Panowie ale czy stojacy fotoradar ktory angazuje do pracy az jedna osobe i dzieki temu w tym miejscu x kierowcow zwolni to taka straszna rzecz? echhhh...

nie wazne nie mam ochoty o tym dyskutowac...

i dobrze ze nie masz ochoty, bo takie dyskusje do niczego nie prowadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry Panowie ale czy stojacy fotoradar ktory angazuje do pracy az jedna osobe i dzieki temu w tym miejscu x kierowcow zwolni to taka straszna rzecz? echhhh...

nie wazne nie mam ochoty o tym dyskutowac...

nvm

 

PS.

Jedną osobę? Raczej dwie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli samochód mam zarejstrowany we francji, a cykna mi zdjęcie w kaczogrodzie to co wyślą mi może fotke do domu :huh: :huh: ??

 

A co do straży miejskiej z fooradarami to zgadzam sie zupełnie że zamiast ruszyć cztery litery i zrobic porządek na ulicach (gdzie są bardziej potrzebni) bawią sie w fotoreporterów.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem mandat o następującej treści:

 

Za zjazd po schodach ruchomych, pod prąd na dworcu Centralnym w Katowicach.

 

Śmiechu było dużo, nawet pani na poczcie patrzyła dziwnie. Chcieli zabrać prawo jazdy ale nie mam, no i wlepili mi 100 ( dobrze, że tylko tyle po przepisów połamałem dużo ).

 

ps. Jechałem na rowerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus kolejna do obrabiania zdjec z tegoz fotoradaru...

 

tym już sie zajmują zazwyczaj zewnętrzne firmy. Mam kumpele która obrabia te fotki :) ...to co dostajemy to miniaturka :) te fotki w oryginale są tak dokładne że można liczyć pryszcze na czole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...