Skocz do zawartości
capone

Celeron 430 I 440

Rekomendowane odpowiedzi

To z tego że ma jeden rdzeń, wiadomo że w większości tych testów dual core będzie szybsze.

W gierkach już tak nie odstaje, choć 512 kB cache to już jednak troche mało dla tych procków.

Przeciez wlasnie o gierkach mowilem wedlug testow z egieldy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W gierkach jednowątkowych różnice jakieś powalające nie są (Doom 3 czy Quake 4 owszem). Owszem fakt, są większe między Celeronami i E2xxx niż między E2xxx a E4xxx, ale tu właśnie mały cache to powoduje.

 

Ogólnie procesor rzeczywiście nie jest rewelacją, ale na przeczekanie do Core 2 Duo jest świetny. Przesiadłem sie z Semprona S939 @ 2.4 GHz i różnica jest bardzo duża.

 

W wakacje zmienie mobo na być może abita na P35, zobaczymy czy sie uda większe OC. Jak nie to pomyśle nad jakimś selektem Core 2 Duo, a może i przeczekam już do Penryna.

 

Póki co mam zaległości w grach od wielu lat, więc najpierw nadrobie te z 2001-2003, do tego mi ten proc i grafa zupełnie wystarczą, jak i do innych zastosowań domowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D420-bawię się nim od godziny.Zakupiony na potrzeby serwerka, w tandemie z opuszczoną P5W DH.( :blink: )

Ustawiłem 2,4 GHz na def Vcore ,ruszył z kopyta. :) Wiatrak BOX,ale z C2D jest trochę solidniejszy,ale tempy spoko.zreszta sami zobaczcie:

 

Dołączona grafika

 

jak widać w Pi 16 zegar 2,4GHz D-420 skroił 4-litery mojemu Opkowi przy zegarze 3,0GHz!

O temperaturach i Vcore to juz nie wspominam,A-64 3GHz n acodzień to już nie lada wyzwanie,nie każdy egz tak potrafi,mój Opek np tylko na WC i to z lodem.

Zresztą co się będę rozpisywał ten screen mówi sam za siebie. :)

I nie każcie mi go kręcić wyżej. :lol2:

Acha. działa obniżenie mnoznika na mojej mobo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem,nie każcie mi kręcić wyżej :lol2:

 

8x375 1,4V, na def juz nie szło zapodałem bez zbędnych ceregieli 1,4V

 

Dołączona grafika

 

Ricci, nie wymiękaj :) Zobacz przynjamniej do ilu doleci na BOXie :D

W ogóle mnie nie słuchacie,mówiłem że to nie do kręcenia. :lol2:

Nie bądź lama, załóż FCta i kręć do bólu :P

Tutaj musze przejść na ciemną stronę mocy,z tym że nie wiem czy na Dark odpali bo ona nie obsługuje 200MHz fsb (min 266MHz) :)

Dojedz ponad FSB 400MHz bo chce zobaczyc czy ma FSB Wall'a... Ja tez bede mial 420... to dam znac jak smiga na P5N-E SLI

Dobra. :)

11 minut na 2.40 GHz? Jak żeś to zrobił?

A, co dobry? trochę trenuję tą dyscyplinę. :) Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ricci serio pytam, bo chyba pamięci 500 MHz przy FSB 300 MHz aż tyle nie dają?

U mnie jak w podpisie było 12:40. W sumie jeszcze zrobie wyłączając wszystko ale wątpie żeby to jakoś dużo dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Wall przywitał mnie na wys.387MHz. :unsure:

 

Dołączona grafika

 

Zrób moda na 266MHz i będzie ;)

Jak widać nie będzie to konieczne. :)

Ricci serio pytam, bo chyba pamięci 500 MHz przy FSB 300 MHz aż tyle nie dają?U mnie jak w podpisie było 12:40. W sumie jeszcze zrobie wyłączając wszystko ale wątpie żeby to jakoś dużo dało.

Serio odpowiadałem,wynik zrobiony na takim ustawieniu, boot z biosu,żadne clockgeny nie były używane.975X jest szybkim chipsetem,memki też wysoko idą na ostrych alphach.Cieszę się,że wynik jaki wyszedł jest "nie do uwierzenia". :)

fajowy cep :|

Mam taką osobistą prośbe do Ciebie - zrób na tych 3Ghz benchmark win rara oki? :D

Zarzuć linka do tego bencha,to zrobię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 710 na 3,68Ghz na dwóch jajkach...

bo myśle czy zmienić mobo bo nie daje rady z tym prockiem, czy procka na jakiegoś niej prądozernego, coby asrock miał spokojną śmierć :D

I chyba zainwestuje w mobo sprzedając asrocka.. przy okazji podgonie pentiuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem

Mam płytke taka jak tu http://www.capslock.pl/produkty/msi_p4m890...ata)_matx/21568

i mam problem z podkręceniem Celerona 420

 

Miałem pamieci 2x 512ddr2 533mhz i przy podnoszeniu Fsb do 220mhz działało ok. po prezekroczeniu 220mhz system nie odpalil i co dziwne straciłem system błędy na dysku itp.

Zmieniłem pamieci na 1GB Kingstone DDR 533 i już lepiej ale czemu tak słabo. Ustawiam pamieci na predkosc 400mhz daje szyne na 266mhz i odpala ale co dziwne dysk wykrywa jako np 8gb lub 300gb a powinno być 120gb

Nie wiem czemu ciągle coś ma zwiazek z dyskiem :(

Mam ustawione PCI freq - 32mhz wiec powinno być zablokowane :(

Co ciekawe po odlaczeniu dysku wstaje ten celeron nawet na 3400mhz i nawet mi Ubuntu z live cd poszlo i sie zaladowalo i dzialalo bez zarzutu. WIec czemu dysk marudzi :( ? Zmieniłem biosa na najnowszego jaki jest

Czyżby blokada PCI nie działała ? ale czemu CD startuje a dysk nie powyzej 220mhz :(

Aha dodam ze dysk jest na SATA 1 ustawiony jako IDE czy na Raid i tak i tak nie startuje i zle go wykrywa :(

Edytowane przez Puffy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw pci na 33mhz

pci express na 101mhz

FSB 270

i jedziesz

Nadal bez dysku działa podkręca sie itp ale jak podłącze dysk na sata to nie wykrywa go poprawnie strasznie to dziwne :( Pci=32mhz wiec w czym problem nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Słabo, 3.4 - 3.8 te proce robią.

 

Co istotniejsze to testuj walla, to mnie najbardziej ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak - max FSB na jakim bootuje to 343mhz.

Po ustawieniu 344mhz w biosie, nie startuje, włacza sie kilka razy i resetuje ustawienia biosu.

Natomiast w windzie jestem w stanie dojechać tak nawet stabilnie do FSB 350, w porywach do 355 :)

Mam wrazenie ze to pamięci mi się już sypią, na walla to chyba jeszcze ciut za wczesnie :/

Niewazne jakie napięcie dam prockowi, dzieje sie tak samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

ja mam procesor intela 420 i maksymalna wartosc do jakiej doszedlem to 2.36 ghz .Moja plyta glowna to AsRock 4CoreDual-VSTA VIA PT880 Ultra.Jak ustawiam wiecej to komp sie nie wlacza co moze byc przyczyna ? plyta ma blokade ? Pomoze zmiana biosu od plyty ? Czym mierzycie temperature tego procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...