Skocz do zawartości
capone

Celeron 430 I 440

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam procesor intela 420 i maksymalna wartosc do jakiej doszedlem to 2.36 ghz .Moja plyta glowna to AsRock 4CoreDual-VSTA VIA PT880 Ultra.Jak ustawiam wiecej to komp sie nie wlacza co moze byc przyczyna ? plyta ma blokade ? Pomoze zmiana biosu od plyty ? Czym mierzycie temperature tego procesora ?

Jedynym wyjściem jest zrobienie moda na vtt i vagp klik

Powinno to ci dać stabilne fsb 300< przy odpowiednim chlodzonku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

u mnie teraz chodzi procek na 8x295 nie wiem czy sie oplaca robic tego moda ?

Programy do temperatury pokazyja mi bledna temperature bo w programiem mam 30 a w bisoe 36 C . jaki program polecacie do tego procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viktor kupił sobie celeronka :)

ma go od 2 godzin i zdązył zainstalowac winde by puścić spi :)

 

Dołączona grafika

 

i jak? :)

 

I co jak oceniasz? Zmiana na plus po 805 ? Bo mnie juz ostatnio rachunki za prad zaczynaja dobijac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - do pi fajny, do gierek jeszcze lepszy od pentiuma, kastracja o jedno jajko jakos mi sie nie rzuca zbyt na łoczy...

in plus że gigabyte jakos prowadzi te moje goodramy.

Mysle że warto icon_smile3.gif

 

Edit:

Przevoltowywalem pamięci i mostki - teraz dałem napięcia na def, prockowi 1,5v z biosu i śmignał tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af8c281126ad27c9.html ;d

przeszedł też w prime 1024m (są na hwbocie wszystkie benche)

w prime testowalem go max na 3,25Ghz - 3 godzinki przeszedł, dalej wyłączyłem bo zzzz :D

 

Mam tez problemy z temperaturami z powodu złego montażu bloku - 80*C stress na 1,5v @ 3,25Ghz [; Może to i przez to? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja na zwolnionym BOX-ie od Celerona D (tym wyższym niż dają do 4xx) mam obecnie 55-57 w Windowsie, pare dni temu było 10 stopni mniej. Core Temp 0.95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem płyte i mam Celerona 420 oraz teraz ASROCK 775XFire-eSata2 myślalem że po zmianie w końcu go troszke podkręce ale porażka. Jak tylko zmienie Fsb z 200 na chociażby 201 to komputer się włącza i wyłącza i pożniej wraca default w biosie.Zmieniłem biosa na najnowszego P2.0 i nic to samo ciągle. Nie wiem co o tym myśleć nawet jak pamieci dam na DDR 2 - 400mhz to i tak się nie odpali na podkręconych ustawieniach jakaś blokada czy zabezpieczenie? HELP :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

a jaka jest maksymalna ,bezpieczna temperatura dla Celerona 420 ?

Edytowane przez zakinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maksymalna niebezpieczna? Mysle ze jakbyś wrzucił cepa w jądro słońca byłoby ok.

A maksymalna bezpieczna - 90*C

 

ej własnie - załozyłem drugi raz blok, zmieniłem paste, wszystko jest równo przykręcone i nadal mam po 80*c w stresie w coretempie;/

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zwolnionym BOX-ie od Celerona D (tym wyższym niż dają do 4xx) mam obecnie 55-57 w Windowsie, pare dni temu było 10 stopni mniej. Core Temp 0.95.

Ło, matko. I ja sie przejmowałem 41st. jak miałem na Venicie... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No też bym sie przejmował bo porównanie troche nie na miejscu. Porównuje sie zużycie energii a nie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maksymalna niebezpieczna? Mysle ze jakbyś wrzucił cepa w jądro słońca byłoby ok.

Padłem.......

 

//

 

Znowu pytania o maksymalna temperaturę, co Wy ludzie chcecie, na czym ma polegać ta temperatura, jak procki dopiero co wyszły to nikt nie sprawdzi przy jakiej będzie "bezpiecznie" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie umiem zmienić mnożnika na tej płycie i na tym cepie :lol:

Opcjami power managment kombinowalem na lewo i prawo, wszelkie alpejskie kombinacje przeprowadzałem - mnożnik zmienia się tylko ja procek przechodzi w stan idle, jeśli oczywiściewłacze sobie taką opcje. Na sztywno zamiast 9 nie idzie przypisać mu zadnej wartości.. bo i w biosie nie widze takiej opcji ;(

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da ręcznie się zmieniać mnożnika Celeronom.

dokładnie to podejrzewałem że jako najuboższe z rodziny nie mają takiej opcji :)

Nic to - narazie leci godzinke prawie że na tych 3,3Ghz - ja spadam do tesco - następny raport jak wróce :D

 

edith:

Dołączona grafika

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem sobie tymczasowo celka 420, i co do temp. to też coś wysokie mam :/

 

3ghz @ 1,375v - ~51* idle, ~68* orthos (wg. CT).

 

Ogólnie trafiła mi się raczej średnia sztuka. 3ghz robi napewno na tym napieciu co wyżej (na niższych jeszcze nie miał czasu potestować). Walla łapie gdzieś w okolicy fsb 395 (ehh kolejny proc co nawet fsb 400 nie chce przekroczyć... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak narzekasz to może sie zamienisz?

 

Mój to totalny paściak bo na dwóch płytach chodzi tak jak widać.

 

A teraz mierzenie temp jest mało obiektywne, bo nawet z wypas chłodzeniem i wentylacją budy będzie lipa, a przez zdecydowaną większość roku jest dużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawą rzecz z temperaturami zaobserwowałem. OC praktycznie żadnej różnicy nie robi. Dziś w pokoju mam 25 stopni a na polu poniżej 20, proc odkręcony na 1.60 GHz (C1E włączone) i 1.07 V i w idle jest 45-46 stopni w CoreTemp 0.95. Wczoraj popołudniu na podkręconym miałem 52-54, a było gorąco na polu, w pokoju 30 stopni, widać to TDP 35 W to ustalone z bardzo dużym zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 420 na chwilę obecną 405x8 przy 1,375V i Orthos leci od pół godziny. W sumie procesorem bawiłem się 1-2 godziny, więc coś jeszcze może wyciągne. Wall na około 420, zobaczymy za tydzień jak na DI.

 

Screena z godzinnego Orthosa wrzuce za pół godziny(więcej nie robie, bo to jeszcze nie koniec)

 

EDIT:

 

Później niż miało być, ale 1,375V to było trochę mało. Teraz 3,25 GHz(407x8) przy 1,425V:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...