Skocz do zawartości
capone

Celeron 430 I 440

Rekomendowane odpowiedzi

No to niezłe ciepeło musiało być. Dlatego warto mieć monitoring tempów cały czas włączony. W sumie powinien się wyłączyc lub wiuchnąć przy takiej temp. Ale głowy nie dam bo ja sie staram TJ nie przekraczać nacodzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt przejrzyj temat wydaje mi się że były normalne tempy u niektórych , z tego co wiem to @xacti ma celofana też to się mozesz go zapytać

np everest pokazuje normalne tempy,na konkurencyjnym forum ktos ma taki sam problem i ma takiego proca i płyte jak ja cos w tym jest,skoro core temp pokazuje 95-100stopni to chyba proc na 3.4Ghz by nie latał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może z niektórymi płytami jest problem tylko bo w tym temacie ludzie nie raportowali Sector zdaje sie też testował na msi neo2 fr i miał 55* po oc chyba. Olej core temp albo sprawdź rózne wersje , zobacz speedfana i HWMonitor, Intel TAT

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem Celerona 430 (nie mieli już 420) bo mój E8200 padł i na dzień dobry poszedł na szynie 333 bez zmiany napięć tj. 3 GHz , temp. w idle : procesor 36 ,rdzeń 50 , stres : procesor 58 ,rdzeń 77 i to na chłodzeniu boxowym ( nawet fajne małe i ciche ) pasta zmieniona na AC Ceramique . Pobawię się nim trochę i zobaczymy ile pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

Jakiś czas temu pokazałem wyniki C420 na P5W DH i na tej mobo fsb wall był ok386MHz na AC.

Przyszedł czas,że celka 420 przełozyłem do DFI P965-S,wyniki:

na AC: 8 x 391MHz:

Dołączona grafika

 

Na FC: 8 x 425MHz:

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleron 430@3.4Ghz 1.45V

 

 

Dołączona grafika

 

max to chyba ok 3.6Ghz jak za taka kase bardzo ok na przeczekanie :) Chłodzenie podłączone pod zasilacz praktycznie niesłyszalne

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron 430 @ 3.24 GHz na def.V (FSB 360) i to już max na domyślnym V, nieźle 80% więcej mocy na takim napięciu i to przy boxowym chłodzeniu :

pokaz lepiej gdzie masz walla,bo dobra sztuke masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są tak spartolone ?

Edit: tu jest błąd - prawidłowo jest w poście 174.

post-146994-1202749087_thumb.jpg

W idle jest bagatela 50 czy jakoś tak. Radiator zimny.

Zdaje się, że trzeba będzie wentyl na sztywno ustawić bo kontrola obrotów to będzie lipa - 1700 w stresie na 90 mm wentylku mnie nie bawi :c

Pasta AC radiator to box z pentium 4:

post-146994-1202750056_thumb.jpg

Idę sie z tym chłodzeniem dogadać i szukam walla.

Stepping 1 rewizja A1.

Wstał na 3 Ghz - szukamy 378*9 = 3,4 ? Zobaczymy [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są tak spartolone ?

 

W idle jest bagatela 50 czy jakoś tak. Radiator zimny.

Zdaje się, że trzeba będzie wentyl na sztywno ustawić bo kontrola obrotów to będzie lipa - 1700 w stresie na 90 mm wentylku mnie nie bawi :c

Pasta AC radiator to box z pentium 4:

 

Idę sie z tym chłodzeniem dogadać i szukam walla.

Stepping 1 rewizja A1.

Wstał na 3 Ghz - szukamy 378*9 = 3,4 ? Zobaczymy [;

tak tempy sa przekłamane,u mnie tylko w biosie pokazuje poprawnie,wentylator mam podłaczony do zasilacza i jest w miare cicho. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech - liczyłem na 400 a jest 365 :/

Zobaczę może da sie dobić do równego 3,3.

Przynajmniej wiem, że mogę sobie darować totka ;E

Już podłączyłem wentyl pod stałe 5V - 1050 rpm.

 

Edit:

Lipa - stabilnie to może będzie 3,25. Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;D

3,25@1,425v ;c temperatury wskazywane pod 80 wyczuwane palcem jakieś 40 MAX.

 

Edit2:

No nic - to będzie tyle teraz jeszcze jakoś memki muszę ustawić sensownie bo teraz to 720 chodza.

Wydawało mi się, że tak zamieszać z odczytami temperatur jak przy PD to już szczyt - myliłem się ;D

 

Edit3:

Stanęło na 3,25@1,4v

post-146994-1202832096_thumb.jpg

Ale w marku 05 sie wywala - chyba jednak ustawie na 3,2 ..

Edit4:

2 godziny w orthosie to nic w porównaniu z 5 minutami testu cpu w 3dmarku05 ;D

3,2 - 1,38 Orthos do smarka trzeba 1,41

3,25 - 1,4 orthos do smarka pewnie coś koło 1,43

Smarkiem sie nawet szybciej tetuje ;p

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech - liczyłem na 400 a jest 365 :/

Zobaczę może da sie dobić do równego 3,3.

Przynajmniej wiem, że mogę sobie darować totka ;E

Już podłączyłem wentyl pod stałe 5V - 1050 rpm.

Edit:

Lipa - stabilnie to może będzie 3,25. Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;D

3,25@1,425v ;c temperatury wskazywane pod 80 wyczuwane palcem jakieś 40 MAX.

u mnie 3.4GHz 1.45V(real) i to juz koniec mojego procka,przy wyzszym napieciu orthos zawiesza całego kompa :) temp max 80stopi co jest oczywiscie bujdą Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem procesorek Celeron 430 i pierwszy boot, nawet nie sprawdzałem jak chodzi na def. zresztą zaraz sprawdze, puściłem go na 1,35V

 

oto screen :

 

Dołączona grafika\\

 

 

A więc na def V spokojnie bootuje i przechodzi 10 minut orthosa 390FSB.

 

 

Dobra sztuka mi się trafiła ?

 

pozdro...

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sztuka mi się trafiła ?

Padaka :wink: Testuj w cpu test 3dmark05 na 30 minut zapętl - dowiesz się czy naprawdę stabilny. Jak robisz screena i chcesz tylko aktywne okno naciśnij Alt + Prt Scr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Zapuściłem Orthos'a i 4 godziny 14 minut stabilnie na 1,3625V.

3dmarka puściłem i jakoś nie widze problemu ze stabilnością.

 

w superPi mam 18s na 400FSB.

 

Chłodzenie mam Scythe Infinity, temp. diody jest w idle 40st w stress 65,na procku w idle jest 30 stopni, natomiast w stresie 38 stopni.

 

probowałem najwyżej na 1,3625V z FSB, zatrzymałem się na 423, po 30 minutach orthosa wywaliło :/. Wyżej nie probowałem.

Czy są może jakieś konkretne napięcia na VTT, NB, SB itd. ?? myśle, że procek spokojnie zrobi 450 FSB, nie wygląda na zmęczonego :D.

Martwi mnie temperatura Diody procesora... prawie 80 stopni przy 423FSB... da się to jakoś zmniejszyć ;>

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmarka puściłem i jakoś nie widze problemu ze stabilnością.

Czy są może jakieś konkretne napięcia na VTT, NB, SB itd. ?? myśle, że procek spokojnie zrobi 450 FSB, nie wygląda na zmęczonego :D.

Martwi mnie temperatura Diody procesora... prawie 80 stopni przy 423FSB... da się to jakoś zmniejszyć ;>

Chodzi o sam test cpu w 3d marku 05 najlepiej zapętlony - jak działa to ok - ja musiałem zwiększyć z 1,38 (Orthos) na 1,41 żeby mieć tu stabilnie.

Pewnie są - zajrzyj do biosu na pewno znajdziesz.

Czy zrobi to zależy od walla. Mój poprzedni procek kończył sie przy napięciu 1,37 z biosu (w rzeczywistości pewnie niższe).

Temperatura niech Cie nie martwi bo to są ewidentne bzdury, można w biosie wyłączyć CPU Thermal Monitor - powinno nie zwracać na nią uwagi.

ps. ja mam przy ustawieniach jak w sigu 55-77*C - jakiekolwiek lepsze chłodzenie do tego procka to zbytek ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sam test cpu w 3d marku 05 najlepiej zapętlony - jak działa to ok - ja musiałem zwiększyć z 1,38 (Orthos) na 1,41 żeby mieć tu stabilnie.

Pewnie są - zajrzyj do biosu na pewno znajdziesz.

Czy zrobi to zależy od walla. Mój poprzedni procek kończył sie przy napięciu 1,37 z biosu (w rzeczywistości pewnie niższe).

Temperatura niech Cie nie martwi bo to są ewidentne bzdury, można w biosie wyłączyć CPU Thermal Monitor - powinno nie zwracać na nią uwagi.

ps. ja mam przy ustawieniach jak w sigu 55-77*C - jakiekolwiek lepsze chłodzenie do tego procka to zbytek ..

 

Znaleźć to ja znalazłem w biosie, i nie oto pytam ;) pytam czy są jakieś tu na forum, albo ogólnie przyjęte napięcia dla NB, VTT,SB itd...

 

nie mam czegoś takiego jak CPU Thermal Monitor, mam płytę MSI p35 FiR z biosem 1,83B.

 

sprawdze teraz jaką ma granice FSB, a jaką stabilną...

 

EDIT :

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=313937

 

Dołączona grafika

 

To co pokazałem niestety jest to full stabilna szyna FSB, ale nie rozumiem dlaczego na 1,38V chodzi a juz na 1,4V albo wyżej nie... Nie wiem co jest grane... ale sądze, że proc potrafi znacznie więcej...

 

Macie jakieś pomysły ??

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim fsb pewnie już trzeba coś tam podbić (na ga-p31 trzeba by) - to zależy przecież od płyty więc to w temacie o płycie.

Co do tej opcji Thermal monitor i możliwości jej wł/wył - przejrzałem manual MSI i nie ma.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy temp. pokojowej 4st. :D doszedłem do 4050Mhz, i na hwbot dostałem pierwszego awarda :-P zadowolony w sumie jestem, ale jednak co do tego SuperPi, to coś czuje ze moze byc znacznie lepiej, nawet o 1 sekunde, tylko nie wiem czemu mam tak słaby wynik przy takim taktowaniu...

 

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cache

Dołączona grafika

Przy 4Ghz szacowane Pi 16m 3400 *9,37 = x *4000 powinno być gdzieś 7,96.

Normalny c2d jest szybszy przy 3GHz :wink:

 

Ale i tak gratki - pięknie sie podkręcił B-)

 

ps. chciałem sprostować tego screena z temperaturami z postu 162 dopiero teraz zauważyłem - jest źle opisany - prawidłowo powinno być tak:

post-146994-1203428171_thumb.jpg

Przepraszam tych których wprowadziłem w błąd :oops:

I nie absolutnie sie tym nie przejmuję bo to są bzdury [;

 

ps2. Z ciekawości sprawdziłem - 16m na ustawieniach i windzie codziennych: robi 9m 30a

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jutro ma ostro wiać i ma być niższa temperatura , więc może przewieje kompa, a co do tego wyniku 7.96 w 16m to miałem 7.17 min. :o B)

 

Jeszcze popróbuje z tym SPi 1M, może coś mi się uda więcej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...