Skocz do zawartości
capone

Celeron 430 I 440

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zakinho

a do ilu dojde na vmodzie ? ile mhz bede wiecej osiaglal na moim procku ? czy to jest bezpieczne ? czy macie jakias polska instrukcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... mnoznik moge obnizac z 8 do 6 :P

Ale max stabilne fsb raptem 320 :unsure:

Celina chlodzona AC freezer i w biosie podaje 13C :lol: aczkolwiek bios dobrze wykryl cepa :)

jakies sugestie co do ustawien zeby z fsb pojsc w gore ?? ile max V mu dac ??

 

Doszedlem co mnie chamuje :(

Dzielnik fsb:memy 3:4 i memy smigaja na 860mhz i juz nie daja rady pewnie :?

 

Ale wymyslilem ze jakby zrobic jakiegos moda zeby mobo wykrywalo proca na standardowym fsb jako 266 to dzielnik spadlby mi na 1:1 i wtedy moglbym posmigac dalej :wink:

Co o tym sadzicie?? ma ktos moze jakis namiar o takiej przerobce do tej celeroniady??

Pozdro

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach, w super pi, szybsza obróbka wideo/audio, kompresja zdjęć - no porpsotu wydajniejszy i bardziej komfortowy.

 

A to mój - rozbujał sie wreszcie :D

 

Dołączona grafika

 

Może ktoś pragnie takiego celka? ;) Mam już dośc monotonii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 pytanka ;)

 

Czy to ze celek bedzie latal z DDR 400MHz mocno zmniejszy jego wydajnosc? ;)

 

Czy dalo by rade aby box pociagnal go na 2.4GHz przy standard Vcore , i zeby byl przy tym nie slyszalny? (czyt. 5v ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 pytanka ;)

 

Czy to ze celek bedzie latal z DDR 400MHz mocno zmniejszy jego wydajnosc? ;)

 

Czy dalo by rade aby box pociagnal go na 2.4GHz przy standard Vcore , i zeby byl przy tym nie slyszalny? (czyt. 5v ;) )

Zmniejszy, pamieć wpływa znacząco na wydajność

Da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

mam problem podkrecialem procka i pusicilem superpi 16M i mialem wynik 10min 04 s gdy podkrecilem pamieci do 900 mhz mailem 11 min ale w everescie o 1000mb lepsze wyniki w winrarze tez lepszy co moze byc przyczyna ze mam taki maly wynik w superpi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT - irytuje mnie ten Twój znak wodny - za mało przeźroczysty.

Zrobilem sobie 2 takie znaki wodne jeden bardziej przezrozysty a drugi mniej... i zawsze przypadkowo klikam w ten mniej przezroczysty, a potem nei chce misie juz wywalac wiec daje do konca :P... ale OK obiecuje!!! Od nastepnego screena bedzie wszystko widac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odgrzebałem :) ale jestem na etapie wiec mam pytanie do uzytkowników którzy troche obcowali z Celina D420. Starczają Wam te procki ?? na ile jest FSB wall średnio. Dobiję na nim do 3,0Ghz bo maks mnoznik 8, to 375 fsb musiałbym mieć co raczej nie jest pewne na tym procku chyba :? Jak sie grzeja na Boxie przy ok 3.0Ghz. Gracie na tym w jakies nowsze gierki ile macie Fps średnio i na jakich detalach i rozdziałkach puszczacie gry na tych prockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zę ktos za procka chce dać mniej niż 100 zł (70-80) zł to wtedy chyba sie opłaca. Jak wyjda te nowe Celerony E1... to na pewno nie będą kosztować te 100 zł od razu. A i pewnie na wiosne je dopiero zobaczymy w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 100 masz a Apollo w Kraku na allegro były nowe po 95 ale + przesyłka , uzywki prawie nowe sa po 70-75-80 pln-ów ( ale tu trzeba się zastanowić dlaczego goscie sprzedają :unsure: może brak OC - ryzyk fizyk). W sumie ceny nie najgorsze, byleby nie trafić w fsb walla na 300-350 :sad: .

 

To co odpowie jakis posiadacz tego Celofana

Gracie na tym w jakies nowsze gierki ile macie Fps średnio, w jakich grach i na jakich detalach i rozdziałkach puszczacie gry na tych prockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawy fenomenon dziś miałem.

 

Podlączałem sobie dziś napęd FDD, włączam kompa i ok, ale po pewnym czasi coś mi wszystko zaczęło przycinać. Tak jakoś włączyłem EVERESTa, patrzę a tu temperatura CPU pokazuje 85*, Core -22*.

Okazało się że poruszyłem kabelek od wentyla (podłączony do fanmate) i wentyl się wogóle nie kręcił.

Włączam Core Temp i pokazuje 122*. Wszystko sie cieło strasznie, wyglądało jakby włączył się jakiś mocny throttling. Możliwa wogóle taka temperatura? Myślałem że proce sie powinny wyłączyć, thermal control czy coś w BIOSie włączone.

Jak przystawiłem głowe do budy to mi buchnęło ciepłem niemiłosiernie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...