Skocz do zawartości
capone

Celeron 430 I 440

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając to forum w trafiłem na taką oto stronę. Zaciekawiła mnie informacja o Nowym celeron'ie. Prawdopodobnie będzie na rdzeniu Conroe. Naprowadziło mnie na to dosyć niska częstotliwość zegarów. Od pentiu'ma E2160 rożni się tylko pamięcią cache (pentium 1mb, celeron 512 kb. Jak myślicie czy za króluje na polskim rynku tak jak kiedyś athlon 3000+ venice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to oba procki sa bez sensu dla tzw. entuzjasty.

 

ok 80$ w porownaniu do dwurdzeniowego e4300 za 113$ musialby naprawde super sie krecic zeby warto bylo rezykowac z drugiego rdzenia dla 100 zeta.

A jak ktos nie ma kasy na e4300 po tej cenie to nie ma tez raczej na dobra plyte czy najprawdopodobniej lepiej wyjdzie na x 3600+ gdzie mobo kosztuje 250 zeta za bardzo dobry sprzet do oc.

 

celeron za 50$ moze sobie pokonkurowac z jakimis am2 3000+ ale musialby sporo ponizej 200 zeta kosztowac , zeby fiknac do 3600+ za 335 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro mi koles odpisze czy te procki z 1mb cache beda pylily na pt880pro/ultra jak tak to za pare dni stane sie posiadaczem i dam znac :P robie to bo niepotrafie wytrzymac do kwietnia na obnizki cen :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dawno przecie zo nim było - bedzie tani... ale nie wydajny.... 512k to za malo, zeby core moglo byc wydajne.

a takie http://forum.pclab.pl/t233798.html coś mało wydajne?? może za kilka dni podobnego będę posiadał(jak skołuje gdzieś 300zl bo ostatnio mam dużo wydatków - niespodziewanych). za bardzo nie pobenciach!e (asrock...) ale coś spróbuje pocisnąć. Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad goscie go dorwali ale pierwsze testy celerona juz sa;)

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...-preview_4.html

 

I coz chyba wole dowolnego a64 niz to "cudo". Ledwo dobija do 3Ghz.Wydajnosc tez umiarkowana. jedyne co w nim fajnego to niskie zuzycie energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wieść niesie mają się niedługo ukazać....

Cytuję za jednym z serwisów internetowych:

 

"Celeron L. Układy te, to nic innego, jak pojedynczy rdzeń Conroe z dość mocno okrojoną ilością pamięci L2 Cache. Model Celeron L 440 pracuje z prędkością 2 GHz. Wyposażono go w 512 KB pamięci podręcznej i współpracuje z szyną FSB 800 MHz. Drugi model o oznaczeniu 430, różni się tylko niższym taktowaniem, wynoszącym 1.8 GHz."

Według zamieszczonych na stronie DailyTech testów, 440-ka ma wydajność Athlona 64 3500+ i ponadprzeciętną podatność na zabawy w Overclocking..."

 

Pytanie mam takie przekorne... jak sądzicie czy te procki jako że jednordzeniowe i z małą ilością cache a co za tym idzie małym zapotrzebowaniem na prąd pójdą na płytach które oficjalnie nie wspierają C2D??

 

mam na myśli np. moją MB czyli Asus P5LD2, czyli wersję która oficjalnie nie wspiera C2D ale już jej rev. 2 czyli P5LD2/C ze zmodyfikowanym układem zasilania właśnie pod C2D... wspiera... biosy są te same itd...

 

jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tu nei chodzi o zapotrzebowanie na prad. a racze o samo napiecie i jego regulacje.

Wiec nie a szans by ten celek oparty na architekturze core 2 chodzil na twoim asusie

To zalezy od rewizji. Asus w 2.01G ja wspiera. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie wydajność celka 4XX po oc. Może będzie na poziomie e4300, to wtedy można by zrezygnować z jednego jajka :D

Raczej nie będzie... Kiedyś były screeny ESa z pi w dużym temacie o C2D (ale to już pare miesięcy temu, wiec sporo szukania) i wyglądało to marnie. O ile jakichś magicznych usprawnień w finalnych wersjach nie ma, to bida będzie... 512k cache <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ciekawiło mnie co to celina potrafi. Ale tu widzę że nie jest tak kolorowa. Mała ilość pamięci cache do tego. Co do tego A64 za śmieszne 225 zł to jestem pod wrażeniem :| Szkoda że mam 939. SD 3700 kosztuje więcej od tego X2 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką trzeba mieć płytkę żeby cielaka pociągnąć na 3-3,5 ?

Najtańsze to Asus P5B, Abit IB9 dla D420 i tu dochodzimy do pewnej kwestii- płyta 2 razy droższa od procka. Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...