Skocz do zawartości
adamek@

Nie Mogę Uruchomić Płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! własnie złożyłem :

ABIT NF-M2 nView

Sempron 3000+

Kingston Dual Kit 2x512MB

zailacz amacrox 300W

nagrywarka liteon.

wszystko leży na kartoniku na stole, dioda na płycie się świeci, zwieram kabelki PWR i lipa! Na sekundę , może pół wiatraczek procka i zasilacza jakby próbowały się rozkręcić i nic się nie dzieje! zwierałem zworkę coby BIOS zresetować i to samo. ...ratujcie bo ma ło zawału nie dostałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zaraz tak zrobię...

oczami wyobraźni już widzę jakie błędy popełniłem i się zaczynam obwiniać:

-resetowałem zworką BIOS ale zapomniałem wyłączyć kable zasilające a piszą tak w instrukcji (ale przed tym i tak nie wstawała)

-w tym pokoju się cuda z prądem działy (1 komp padł, ale był to stary dziadek). w każdym razie przed chwilą dodknąłem CD i kaloryfera to mnie lekko kopneło ; zwarcie???

zaraz się odezwe, dzięki, mam puls chyba ze 300.....

 

 

EDIT:

przekładałem kość pamięci w każdy slot i nic

jakieś pomysły??

ps. wyciągać proca jeszcze raz?? bo nałożyłem BOXowy radiatro i nie wiem jak z tą pastą itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. próbowałem już też z 20 i 24 pin

EDIT:

tylko płyta +zintegrowana grafa+ 512 667Mhz i proc. teraz widzę że oficjalnie to tylko 800Mhz obsługuje ale wiem że ludzie używają innych pamięci tznL:667 ponoć chodzą

Edytowane przez adamek@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci 533 i 667 na 100% dzialaja na tej plycie.

Sprawdz moze wszystkie wtyczki od zasilacza. Mialem podobny objaw po podlaczeniu

dodatkowego hdd, przyczyna okazala sie rozgieta za bardzo wtyczka (slabe polaczenie?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem , docisnąłem i nic. najgorsze ż e nie mam innych części. Same stare graty(p3 itp.).. zasilacz mogę sprawdzić ale nic więcej. najpierw muszę na strychu poszukać, ale to już chyba jutro.

EDIT:

ogólnie zadowolony jesteś z tej płyty? oprócz tego miałeś inne problemy?

Edytowane przez adamek@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zadnych problemow nie mam z ta plyta (dwa miesiace uzywam jej).

Po zmontowaniu wszystkiego nie chciala wystartowac wlasciwie, tzn. czarny ekran.

Ale po zresetowaniu ustawien biosu, wszystko jest dobrze.

Jeden problem jaki mam z nia to nie dziala jak powinna funkcja Cool and Quiet.

Mozliwe ze jest to problem wspolpracy X2 z plyta (bios moze uwalony) i sterownikiem (inny system :) ).

Czy zadowolony? Tak, mi ona wystarcza i przede wszystkim stabilnie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że mi się przytrafia zawsze jakiś problem :( właśnie podłączyłem zasilacz do płyty ABIT bx133 z celkiem 533 i wszystko chodzi. Z tego wynika że zasilacz w porządku. Umówiłem się na sprawdzenie u kumpla pod innym zasilaczem, może jeszcze ramy sprawdze; on ma pentium4 także proca już nie włoże :) Co jeszcze? może przed tym jeszcze procka wyjąć i włozyć ponownie? tylko co z pastą; to box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dioda na płycie się świeci, zwieram kabelki PWR i lipa! Na sekundę , może pół wiatraczek procka i zasilacza jakby próbowały się rozkręcić i nic się nie dzieje!

Takie objawy to na bank mobo lub CPU. Mialem taki sam problem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padł Ci po jakimś czasie czy może nowy od razu po złożeniu? jestem ciekawy jak często się takie reczy zdarzają; kupujesz nówkę uszkodzoną ? teraz to muszę kupić drugą, bo bujać się na starym pentium 3 a nowym częściom gwarancja ucieka. wszystko kupione w sklepie internetowym; kurierm zanim dotrze, zanim łaskawie rozpatrzą itp... pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TARAMM!!:

Uszkodzony procesor!! Ponoć jakieś zwarcie robi itp....wysle go na gwarancję i kupuje nowy na miejscu bo co będe czekał...

 

ps. jeszcze jedno pytanie nie związane z tematem:

duża jest różnica w wydajności ATA 100 vs SATA ?

bo kupiłem przez pomyłkę Segate 7200.10 ATA a nie sata :) :) właściwie pomyłkowo zamówiłem 7200.10 ATA (miałbyc SATA) a przyszedł 7200.9 ATA :) :) istny cyrk...nie ten dysk, cpu zwalony ...ma sie to szczęście..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo przyznaje że dotykałem cdrom-u i dodknąłem kaloryfera żeby się uziemnić i kopnęło..

Mam to samo.

 

Dla pewnosci udaj sie do sklepu gdzie kupiles drugi procesor, niech panowie serwisanci

uruchomia (sprawdza) ten procesor na plycie, jesli twierdza ze plyta jest sprawna.

 

Odnosnie pytania o dysk:

Jeden dysk ATA 100 nawet ATA 133 nie jest w stanie wysycic pasma przepustowosci

kontrolera UDMA 133 jaki jest na plycie.

IMO roznicy nie bedzie (mowimy o tym samym modelu dysku z innymi interfejsami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobną sytuacje klika dni temu w pracy

komputer najpierw sie wyłączał niedługo po starcie(może to przypadek ale pierwszy restart zdarzył się jak był podpięty player mp3 robiący za pendrivea do usb), a potem nie chciał się już uruchomić. Było jak u Ciebie, jakby próbował ruszyć i nic. Powyciągałem wszystko, grafe, ram, została sama płyta z procesorem, nawet wyciągnąłem ją z obudowy i dalej to samo. Zasilacz sprawdzałem, dobry.

Przez telefon serwis powiedział że 99% to płyta, po sprawdzeniu na miejscu potwierdziło się to.

płyta na jakieś 3-4 tygodnie poszła na gwarancje :?

płyta gigabyte K8NS (s754)

proc sempron 2600

 

a z taką płyta juz kiedyś miałem ciekawą historię

złożyłem całą skrzynkę, włączam i.... i nic

ale się nakombinowałem wtedy co może być nie tak

w końcu okazało się wkręciłem do obudowy za dużo tych śrubek przejściówek do których przykręca się mobo. jedna z nich dotykała płytę tam gdzie nie powinna, trochę zwierała i dlatego nie działało

Na moje szczęście nic się nie popaliło :D i wszystko działało już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem drugą płytę - ASUS M2N-MX. Nie jest to cud techniki ale działa przynajmniej z tym drugim procem. Abit i pierwszy proc idzie na gwarancje.

Edytowane przez adamek@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem drugą płytę - ASUS M2N-MX. Nie jest to cud techniki ale działa przynajmniej z tym drugim procem. Abit i pierwszy proc idzie na gwarancje.

Witam. Dzisiaj kupiłem Abita i co? i to samo :angry: Na czym stanęło z twoją płytą???

 

 

Jeden problem jaki mam z nia to nie dziala jak powinna funkcja Cool and Quiet.

Mozliwe ze jest to problem wspolpracy X2 z plyta (bios moze uwalony) i sterownikiem (inny system :) ).

Znalazłem coś takiego:

Procesor Sempron nie wspiera funkcji Cool and Quiet, stąd też brak w BIOS-ie ustawień CPU Vcore, nie jest równie ż dostępna opcja zmiany mnożnika CPU.

Edytowane przez slawomirrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku pomóżcie błagam :mur:

Dołączam do klubu Abit NF-M2 NVIEW!

Mam to samo, pali się czerwona wiatraczek dwa obroty mignięcie zielonej diody i cisza.

PCta złożyłem z nowych części:

Sempron AM2 3000+

Goodram DDR2 Dual Channel 2x512MB 533MHz CL4.0 BOX

Samsung SpinPoint P120S SP2504C

PIONEER DVD+/-RW DVR-111D

Fortron 370W i oczywiście

Abit NF-M2 NVIEW

 

Pożyczyłem drugiego kompa

MSI K9NU Neo-V

AMD Sempron 2800+ AM2

Samsung SpinPoint P80SD HD160JJ

Lite-On DVD+/-RW SHM-165P6S-09C

Kingston DDR2 2x256MB 533MHz CL4 BOX

Modecom Step 207 srebrna 400W

 

Przekładałem wszystkie graty na wszystkie możliwe kombinacje i nie chce odpalić cały czas ten sam objaw jaki opisałem na górze. Zerowałem CMOS składałem rozkładałem i nic.

Wszystkie części są 100% sprawne bo moje graty działają w pożyczonym kompie.

Tylko w konfiguracji z Abit NF-M2 NVIEW nic nie działa!

Płytę wymieniłem na nową na gwarancji bo myślałem że jest zepsuta. Dostaje nową i ciągle to samo, ni jak nie chce działać z żadnym z tych sempronów ani z pamięciami, resztę odłączyłem (dvd, hdd).

Pomóżcie bo osiwieje. :mur:

Co nie pasuje Semprony 3000+ lub 2800+ czy RAMY Goodram DDR2 Dual Channel 2x512MB 533MHz CL4.0 BOX lub Kingston DDR2 2x256MB 533MHz CL4 BOX???? :cry:

A może ktoś uruchomił kompa to niech napisze z jakimi gratami. Dzięki za pomoc!!

 

Ze strnki Abita

Socket AM2 Motherboards

Model Name NF-M2 nView

NB Chipset Geforce 6150

Last Update: Feb, 2007

CPU List Rev. MB Rev.BIOS Ver. Result

Athlon 64 FX 62 F2 All 11 OK

Athlon 64 X2 5200+ F2 All 11 OK

Athlon 64 X2 5000+ F2 All 11 OK

Athlon 64 X2 4800+ F2 All 11 OK

Athlon 64 X2 4600+ F2 All 11 OK

Athlon 64 X2 4400+ F2 All 11 OK

Athlon 64 X2 4200+ F2 All 11 OK

Athlon 64 X2 4000+ F2 All 11 OK

Athlon 64 X2 3800+ F2 All 11 OK

Athlon 64 X2 3600+ F2 All 11 OK

Athlon 64 3800+ F2 All 11 OK

Athlon 64 3500+ F2 All 11 OK

Athlon 64 3200+ F2 All 11 OK

Athlon 64 3000+ F2 All 11 OK

Sempron 3800+ F2 All 11 OK

Sempron 3600+ F2 All 11 OK

Sempron 3500+ F2 All 11 OK

Sempron 3400+ F2 All 11 OK

Sempron 3200+ F2 All 11 OK

Sempron 3000+ F2 All 11 OK

Sempron 2800+ F2 All 11 OK

 

Więc te moje procki pasują.

Edytowane przez Strzelon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta jest uszkodzona. Dostałem drugą także nie uruchamiającą się płytę. Kiedy oddawałem tą drugą do sklepu powiedziano mi że wszystkie płyty jakie są w hurtowni są uszkodzone w ten sam sposób. Cóż pochwaliłem się w innym sklepie i gość zadzwonił do hurtowni, Okazało się, że w hurtowni nic nie wiedzą o serii uszkodzonych płyt głównych.

Ciekawe <_<

Po tym drugim abicie musiałem się zdecydować na jakąś inną płytkę i wziąłem gigabyta.

Jest cieńki w poównaniu do abita... ale działa.

Ciekaw jestem w którym sklepie adamek@ i Strzelon kupili swoje płyty.

Może ja miałem tą którą zwrócił adamek@ a Strzelon ma tą którą zwróciłem ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...