Skocz do zawartości
adamek@

Nie Mogę Uruchomić Płyty

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś uruchomił kompa to niech napisze z jakimi gratami. Dzięki za pomoc!!

Na poczatku kilka dni, w celu sprawdzenie plyty

Sempron 3000 i GoodRamy 2x512 533 (pozyczone) i troche slabszy zasilacz.

Aktualnie to co podpisie, brak problemow (4 miesiace).

 

Podlaczales plyte pod zasilacz z pozyczonego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Podłączałem trzy rózne zasilacze i nic.

 

To napisał do mnie niejaki voyager_CG z forum idg.pl

 

Witaj!

 

Z płytą nie miałem "większych" problemów. Ale jednak to pierwszy raz sam budowałem zestaw. Można powiedzieć, że jestem laikiem w składaniu PC, więc nie obyło się bez zgrzytów.

 

Najpierw zapomniałem podłączyć zasilanie CPU. Efekt - czarny obraz i pipkanie głośniczka więc zresetowałem BIOS. Jednak to nie było to. Jak już się zorientowałem o co chodzi i podłączyłem zasilanie, to komputer znowu sie nie włączył i zaczął sygnalizować, że coś jest nie tak. Okazało się, że Wiatraczek CPU podłączyłem pod SYS FAN zamiast CPU FAN. Poprawiłem i już wszystko działało jak należy. I to tyle problemów z Abitem

 

Konfig:

Athlon x2 3800+ EE

Kingmax DDR2 800 CL5 1GB

Zasiłka EVER Silver 380W

 

płyta kupiona w morele.net

 

Nie podejrzewam, żebyś popełnił takie podstawowe błędy jak ja, ale wszystko jest możliwe

 

Na PurePC nie będę się rejestrował, bo nie chce być kolejną "martwą duszą". W tym PM-ie napisałem wszystko co wiem i możesz go wkleić na forum. Mam nadzieje, że chociaż trochę pomogłem i życzę powodzenia, bo płyta jest przekozacka - taki potwór w mniejszej skórze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odśweżam starucha. Problemów z abitem ciąg dalszy. Jak tam Panowie, poradziliście sobie?

 

Wczoraj płyta ABIT NF-M2 nview wróciła z serwisu z notką mniej więcej :

--------------------------------------------------------------------------

Usterki nie stwierdzono ! testowano z AMD Athlon 64 X2 3600+

--------------------------------------------------------------------------

Zwariować można. Podsumowując:

Zestaw działający:

 

ASUS M2N-MX

CPU Sempron 3000+ manila

2x512 MB Kingston

Amacrox Warrior 350W

 

z powyższymi częściami płyta ABIT nie działa....a według serwisu sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że opory są na Semp. 3000+ (generalnie na Semp.). Być może są to nowsze/starsze płyty, niż ta wspomniana przez piteq (nowszy/starszy bios). Poza tym uszkodzona seria płyt to też możliwe. Jeśli jednak macie możliwość, to spróbujcie odpalić na tej płycie jakiegoś Athlona.

 

Generalnie to nie wiem, dlaczego uparliście się na tego Abita. Jest kilku innych producentów do wyboru (imho lepszych).

Moja rada: Jak się raz poparzycie, zmieńcie model płyty na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES tu masz rację z tymi sempami bo zanim ją na gwarancję wysłałem dałem do sklepu osiedlowego i facet poweidział, że na athlonie się odpaliła (gwarant też testował na athlonie). Facet w sklepiku stwierdził, że to proc jest winien i kupiłem drugiego semprona :) Szkoda trylko że oficjalnie płyty wspierają semprona ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte kupilem w grudniu zeszlego roku.

Sempron 3000 pracowal na pierwszej wersji biosu.

 

Odnosnie tego co napisal voyager_CG:

Wetylator od procka podlaczylem do "sys fan"

(gniazdko moze automatycznie regulowac obroty normalnego wentylatora),

plyta piszczy ale sie uruchamia.

Wystarczy wylaczyc monitorowanie obrotow lub przestawic na "sys fan" i po klopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to muszę sprawdzić wersję biosu. Zauważ, że nie jestem już sam piteq i wszyscy mamy semprony ...

ps. kiedyś czytałem jeszcze o konfliktach zasilaczy ATX z (amd/pamięciami/płytami - nie pamiętam z czym). :) tak tylko pomyślałem bo nie mam sił na tą płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy wątek:

http://www.nforcershq.com/forum/fri-may-11...m-vp593825.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"check this out: http://www.lejabeach.com/ABIT/nf-m2/

 

Look at the 3. change in the BIOS version nfm211.zip: Cool n' Quiet: Set to disable

 

Sempron doesn't support Cool n' Quiet. Maybe that's why the system won't start. "

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Może Cool& Quiet rzeczywiście jest winne? w odpowiedzi w linku jest takie zdanie :

Refund RMA will fix the issue.

Co to jest to RMA?? Dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez adamek@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem drugi nowy egzemplarz i objawy były dokłatnie takie same "trup" zero reakcji. Nie chcąc bawić się po raz trzeci w to samo poprosiłem o wymianę na KN9 i graf. GF7100GS. Zgodzili się i ten zestaw śmiga. Szkoda bo ta zintegrowana fajnie się zapowiadała jako konstrukcja. Sprawdzałem tą drugą z trzema rodzajami pamięci i dwoma prockami (oba Semprony) i nic. Mój wniosek albo wadliwa seria albo nie chodzą z Sempkami. Trzymam kciuki za udane rozwiązanie zagadki. Pozdrawiam. I piszcie w temacie co nowego.

Procedura RMA (ang. Return to Manufacturer Assignment) stosowana jest przez dużych dostawców podzespołów i formalizuje proces przyjmowania towarów do serwisu. Proces ten przebiega w następujący sposób:

Klient zgłasza serwisowi listę uszkodzonych produktów telefonicznie, pocztą elektroniczną lub przez Internet.

Serwis ręcznie lub automatycznie akceptuje listę i przydziela numer RMA.

Klient wysyła do serwisu paczkę oznaczoną numerem RMA.

Serwis przyjmuje paczkę, weryfikując zgodność zawartości ze zgłoszeniem RMA. System wiąże operację przyjęcia ze zgłoszeniem RMA, dzięki czemu otrzymuje wszystkie informacje o towarach, ich uszkodzeniach, zgłaszającym i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze na forum pcformat:

http://www.pcformat.pl/forum/showthread.ph...8312&page=2

przekładałem 2 inne zworki i po kilkunastu próbach włączył się!! ale monitor nie zaskoczył. Wentylator kręcił i nic więcej. Po nastepnym restarcie wszystko wróciło do normy, czyli nie działa :) Raczej to przypadek a już miałem się cieszyć.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem płytę ASUS M2N-SLI Deluxe i Athlona64 X2 3600+ Brisbane. Po złożeniu kompa i próbie włączenia wiatraki się kręcą obraz czarny zero pisków z głośnika i wyłączenie. Receptą było włożenie starszego proca na którym płyta ruszyła i aktualizacja biosu. Po tej operacje wszystko zaczęlo śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chaos .... dzięki bogu że mi kiedyś Duron wypadł z socketem bo teraz na Inhella stawiam ... tam nie ma niedoróbek aż takich jak u konkurencji i jej kompanii... Niestety AMD ostatnio się nie przykłada do koproducentów sprzętu jako że sami mają niezłe problemy a szkoda :( Życzę powodzenia w bojach i przebojach... jak się unormuje to może się zastanowię nad tymi firmami a jak na razie tylko intel .... niestety :twisted:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC_Speaker: No fakt, u AMD i spólki różnie to bywa...wcześniej miałem tylko intele i żadnych problemów nie było ale to była inna epoka procesorów. A poza tym intel jets droższy.

chester76: płyta chodzi na athlonie więc pewnie muszę go zdobyć , zrobić update biosu i spowrotem wsadzić semprona ..

dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...