Skocz do zawartości
Gość Damikor

Który Zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damikor

Witajcie,

 

Złożyłem sobie takie zestawy:

 

AMD

Abit KN9 285zł

AMD Athlon 64 X2 3800+ EE BOX 415zł

GOODRam Pro 1GB 800Mhz CL5 Micron D9 485zł

Palit Sonic 7600GS 348zł

Amacrox AX-450 170zł

buda 50zł

suma 1753zł

 

Intel

ASUS P5N-E SLI 419zł

Intel Pentium 4 631 3.0Ghz BOX (Cedar Mill 65nm) 275zł

GOODRam Pro 1GB 800Mhz CL5 Micron D9 485zł

Palit Sonic 7600GS 348zł

Amacrox AX-450 170zł

buda 50zł

suma 1747zł

 

Miałem brać zdecydowanie AMD, ale kiedy poczytałem topic o najszybszym modelu X2 6000+, i w artykule wyczytałem że wydajności jest między E6600 a E6700, a po podkręceniu między E6700 a E6800. A C2D E6300 lub E4300 (raczej do tej płyty i pamięci to E6300) będzie po podkręceniu wydajniejszy od 6800. Więc pomyślałem, że wezmę Cedar Milla i resztę gotową pod C2D i za jakieś pół roku do roku wymienię na C2D (nie jest to pewne). Do ilu powinien się taki cedar mill na BOXie wykręcić (nie mówcie mi żebym poszedł do wróżki, tylko mi wartość przy której najgorsza sztuka o jakiej słyszeliście szła na BOXie)? Jeśli bym postawił obok siebie Northwooda 3.0GHz, Prescotta 3.0GHz i Cedar Milla 3.0GHz, to który będzie szybszy (nie biorac pod uwagę ilość pamięci podręcznej tylko architekturę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Zestaw na Intelu bym brał a potem przesiadka tak jak pisałeś na C2D tylko inny zasilacz np. http://zenfist.pl/pID/164.htm :-) tani a mocny jak skała.

Tak tylko z tą przesiadką na C2D to niewiadomo jak i kiedy. Ten Cedar Mill na boxie powinien pójść 4GHz lub więcej, a to chyba pozwoli mi przez pół roku max rok pograć we wszystkie gry bez spadków FPS. Czy mógłby ktoś porównać te 3 rdzenie i pochwalić się swoim wynikiem. Co byście mi polecili najpierw brać: E4300 lub E6300 czy Noctue na procka (Cedar Mill)?

 

Huntkey powinien być lepszy, ale Amacrox przecież też nie jest zły (to jest bliźniak Modecom'a MC-400), a ma większą moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Bierz Huntkey i nie marudź ;-) co do procka to może do zbieraj trochę i kup E4300 :-) nieźle się kręcą. A co do chłodzenia na proca to http://zenfist.pl/pID/975.htm

Chyba żartujesz? Początkowo miałem przeznaczyć na kompa 700zł. Chłodzenei BOXowe narazie. Czym się różni AB9 od AB9 Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Zestaw nr. 2 :)

tylko zmień ten śmieszny zasilacz na hk350ap :wink:

Niech ktoś mi uzasadni czemu ten zasilacz jest śmieszny? Poczytaj sobie więcej nt. zasilaczy. Jest to klon serii MC, tylko że Amacroxy Warrior posiadają cichszy wiatrak. Wiem, że HK350AP będzie lepszy, ale ja potrzebuję większą moc niż ciszę! Przecież te Amacroxy są produkowane przrez Fortrona! Amacrox AX-450 ma o 10 Watt mocniejszą linię +12V niż Huntkey HK-400AP.

 

Co do kompa, to czy ktoś może zrobić porównanie AB9 z AB9 Pro, bo raczej biorę AB9, nie P5N-E SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Jak kolega nie chce hantkeya to mu nie wciskajcie na siłę, to on będzie żałował.

 

Zestaw nr1. A mobo weź lepiej tego asusa, nie jest zły wcale.

Mówisz o ASUSie M2N-E SLI pod zestaw nr. 1? czy o ASUSie P5N-E SLI?

 

Taa Huntkey z linia 260 ciągnie 8800GTX który sam żre około 150 :damage_wall:

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...