Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie warto zmieniać procka dla 30% wydajnosci bo po OC wyjdzie na to samo.

No nie wyjdzie na to samo. Ja miałem Athlona XP 2000+ podkręconego na 9x200MHz. Jak zmieniłem na Pentium E2160 to komp dostał takiego kopa, że nawet nie ma co porównywać. Choćby zwykły Winrar - nawet duże pliki rozpakowywuje bardzo szybko i nie muli przy tym kompa. To samo nagrywanie - jak przedtem chciałem wypalić DVD to praktycznie nic innego nie mogłem robić, a teraz... :) Dwa rdzenie, to dwa rdzenie, pamiętaj o tym :)

 

EDIT: Zauważyłem ciekawą rzecz, jeśli chodzi o mój procek. Mam go na EVGA 650i nForce Ultra. Przy 3000MHz potrzebuje 1.4125V z BIOSU. Przy otwartej budzie jest całkowicie stabilny w Orthosie, natomiast jak zamknę budę, to miałem reseta, gdy temperatura doszła do 70C (z tym, że mam pierwszą wersję BIOSU, która podobno zawyża temperatury o jakieś 8-10C, więc wszystko OK). Gdy otwarłem budę, to był całkowicie stabilny na 1.40625V, niżej nie sprawdzałem. W budzie mam tylko jeden wentyl, który chłodzi mi dysk, resztę muszę wrzucić. Jaki stąd wniosek - albo coś na mojej płycie sie przegrzewa, albo im niższa temperatura tym potrzeba mniejszego napięcia i więcej można uzyskać MHz. Sprawdzę to dzisiaj dokładnie, ale wydaje mi się, że gdy ma się lepsze chłodzenie to można uzyskać bez problemu te 3GHz na niższym napięciu niż na boxowym coolerze. Nie mam w tej chwili nic, czym bym mógł zastąpić boxa, ale dołożę jakiś nawiew czy coś i wtedy się pobawię. to by wyjaśniało niektóre wyniki tutaj na forum (~3000MHz), które są przy niższym napięciu.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie kapujesz o co mi chodzi. Powiedzmy proc chodzi na 3GHz przy napięciu 1,41250V. Ma jakieś 60-65C w stresie jak mu obniżysz temp. do powiedzmy 55C to możesz mu obniżyć napięcie. Dla mnie nie jest to takie oczywiste - zawsze było tak, że masz 3GHz, ale niestabilnie - podnosisz napięcie - jest 65C, kupujesz lepszy cooler masz 55C, ale nic poza tym. Przynajmniej tak mi się wydaje :P To mój pierwszy Intel, więc wybaczcie.. :P To na FC można zejść z napięciem do 1V? :) Chyba nie... :) W każdym razie dla mnie to takie błędne koło - kupując lepszy cooler mamy jakby podwójny zysk - mamy niższą temperaturę, w związku z czy możemy dać niższe napięcie i na koniec mamy jeszcze niższą temperaturę?? :P A na boxie z kolei podnosimy napięcie, mamy wysoką temp., przez co trzeba jeszcze bardziej podnieść napięcie itd...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie kapujesz o co mi chodzi. Powiedzmy proc chodzi na 3GHz przy napięciu 1,41250V. Ma jakieś 60-65C w stresie jak mu obniżysz temp. do powiedzmy 55C to możesz mu obniżyć napięcie. Dla mnie nie jest to takie oczywiste - zawsze było tak, że masz 3GHz, ale niestabilnie - podnosisz napięcie - jest 65C, kupujesz lepszy cooler masz 55C, ale nic poza tym. Przynajmniej tak mi się wydaje :P To mój pierwszy Intel, więc wybaczcie.. :P To na FC można zejść z napięciem do 1V? :) Chyba nie... :) W każdym razie dla mnie to takie błędne koło - kupując lepszy cooler mamy jakby podwójny zysk - mamy niższą temperaturę, w związku z czy możemy dać niższe napięcie i na koniec mamy jeszcze niższą temperaturę?? :P A na boxie z kolei podnosimy napięcie, mamy wysoką temp., przez co trzeba jeszcze bardziej podnieść napięcie itd...?

Zawsze tak było..... Masz X mhz przy x vcore, kupujesz lepszy cooler to masz X+Y Mhz przy x vcore, analogicznie masz X mhz przy x-y vcore ;)

 

Dodam od siebie P=U*I .... więc chyba jasne że wszystko zależne od U skoro I=const'

A tego nie rozumiem....... rozwiń to, bo imo ten wzór tu nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny to delikatnie mowiac !! skad wyrwales takiego procka MaSell? ;)

 

napiecie bios czy z miernika?

Napiecie bios, procek wysolował dziś Pan w sklepie. Kupowany do kompa znajomego, totalnie w ciemno. Szkoda, ze na fsb 10MHz wyzszym atakuje fsb wall i nawet nie ma zamiaru się zbootować <_< . Może jakoś zakombinuje i zostawie go dla siebie, pasywnie pewnie tyle da rade ;) .

 

Konfig:

- E2410

- GB 965 S3

- Antec 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taki proc to prawdziwy skarb ;) i tak wiekszosc nowych nie robi 3ghz, albo z trudem..

 

bawisz sie w pasyw? ja czekam na mobo z reanimacji i wlasnie bede wrzucal mojego pdc na passiv (tacens gelus xtreme bez wiatraka), i zastanawiam sie na ile mhz mi pojdzie przy ludzkich temperaturach... (oc 1.3v real, ok.2900mhz)

 

ktos wogole juz puszczal te proce pasywnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3040MHz 1.22v na E2140 to fajny wynik? Wszystko na boxie, sp2004 stabilnie. 1.20 troszke jest za malo na megawydajnego boxa

Wynik OK

 

Mialem Poprzednio E2140

 

3,2GHz @ 1,4v i to w porownaniu z tymi E2140 ktore teraz testuje to... kosmiczny wynik ale najgosze jest to ze... FSB WALL WSZYSTKO ZABIJA...

 

teraz mam procka Celerona 420 ktory robi 3,0GHz @ 1,25v (375Mhz fsb) a na 380MHz fsb ma juz walla :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic. Zostawie tego procka na 375x8 zeby ladne 3 gigsy byly i niech sie chlopaki nowym sprzetem ciesza ;] . Przesiadka z axp 1.5ghz, 256mb i gf4 na c2d 3ghz, 1gb i 73gt ddr3 to i tak bedzie mega szok dla nich [;

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A jaki sens pasywnie? Najsłabszy nawiew będzie 100 razy lepszy niż pasywne chłodzenie, coś musi to ciepło z radiatora zabierać.

 

Do pewnej granicy wiadomo pasywne chłodzenie wystarcza, bo np. u mnie proc obecnie chodzi na 1.60 GHz i 0.96 V, i temperatura identyczna jak przy OC w podpisie, tyle że przy OC już wiatrak lekko musiał się kręcić bo inaczej troche temperatura rosła, natomiast bez OC nie ma żadnej różnicy między pasywnym a aktywnym. Mimo wszystko wiatrak nie generuje żadnego hałasu, więc po co go wyłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wiatrak nie generuje żadnego hałasu, więc po co go wyłączać.

Jest sens duzy. Odlacz wszystkie wentyle jakie masz (te w zasilce tez), odlacz dysk i wlacz pc w srodku nocy. Potem podepnij jakikolwiek wentylator @5v. Jak nie slyszysz roznicy, to oznacza, ze nie myjesz uszu, albo masz problemy ze sluchem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez przy rownych 380mhz wall :?

Dołączona grafika

narazie moj rekord w 16M :) jak powalcze z pamieciami to moze sie uda zejsc ponizej 10 minut co uwazam za calkiem niezly wynik :D

 

btw. noiseblockera na 5v nie slysze w ogole :D

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praca przy cichym komputerze jest znacznie przyjemniejsza, szczegolnie jesli sie przesiaduje godzinami przed tym komputerem ;)

 

nawet jesli nie slyszysz komputera bezposrednio, generowany halas meczy mimowszystko powodujac takie sztuczne zmeczenie

 

a tak wogole to zawsze jakies wyzwanie, szybko i cicho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez przy rownych 380mhz wall :?

URL

narazie moj rekord w 16M :) jak powalcze z pamieciami to moze sie uda zejsc ponizej 10 minut co uwazam za calkiem niezly wynik :D

 

btw. noiseblockera na 5v nie slysze w ogole :D

wynik zacny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3040MHz 1.22v na E2140 to fajny wynik? Wszystko na boxie, sp2004 stabilnie. 1.20 troszke jest za malo na megawydajnego boxa

Ja mam starszego procka, ktory lezal juz troche w sklepie i tez na 360-380 chodzi bez problemu.

 

MaSell - jaką masz temp na 3,04GHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka temp, bo testuje go na systemie do spi i nie bede sobie go psuł jakimiś śmieciami.

No, pierwszy mądry człowiek. Ludzie, co wam bije do tej głowy z tymi temperaturami!? gdzie zajrzę @bakupl to tylko widzę jak pytasz sie o temperatury :damage_wall: sory...musialem bo mi nerwy puściły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pierwszy mądry człowiek. Ludzie, co wam bije do tej głowy z tymi temperaturami!? gdzie zajrzę @bakupl to tylko widzę jak pytasz sie o temperatury :damage_wall: sory...musialem bo mi nerwy puściły.

bo temperatura=atmosfera, a dobra atmosfera musi być :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo temperatura=atmosfera, a dobra atmosfera musi być :lol:

taaa... dobra atmosfera do psucia nerw. No ale przyznasz mi chyba racje, że staje się to irytujące? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa... dobra atmosfera do psucia nerw. No ale przyznasz mi chyba racje, że staje się to irytujące? :wink:

nie jest wszystko ok :wink:

 

Jeśli jest stabilnie, a dolna cześć radiatora nie parzy to oznacza, że temp jest odpowiednia. Co tu wymyślać

do FAQu to! genialne w swojej prostocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój niedawno kupiony E2140 robi 3GhZ na 1.3V. Szkoda, że intel zamieszał coś z tymi "łolami", bo takie procki jak mój czy MaSella dopiero na wyższym FSB rozwinąłby skrzydła... Ja z nadzieją patrzę na E2180, bo ma mnożnik x10, więc fsb wall mu nie straszny (chyba, że intel jeszcze coś innego wykombinuje).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jeden problem - nie wiesz jak ten E2180 się będzie kręcił. Może lepiej, a może gorzej. Ja mam E2160, to już mnożnik 9, więc teoretycznie wall też mnie nie dotyczy, a mój procek robi na razie 3GHz przy 1,41V (chociaż nie wykluczam, że przy lepszym chłodzeniu, będzie można obniżyć napięcie). Teoretycznie wall powinien być tak gdzieś od 3500MHz, a widzisz co mam. Uważam, że nie opłaca się zmieniać. Chyba, że na E4300. Na razie w znaku widziałem, że E2180 będzie kosztował ok. 350 zł, czyli więcej niż E2160 jakiś czas temu (ja kupowałem po 330 zł). Moim zdaniem jeśli już to coś z serii E4x00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez przy rownych 380mhz wall :?

WYNIK

narazie moj rekord w 16M :) jak powalcze z pamieciami to moze sie uda zejsc ponizej 10 minut co uwazam za calkiem niezly wynik :D

 

btw. noiseblockera na 5v nie slysze w ogole :D

Wynik ISCIE REWELACYJNY popracuj troche nad systemem...

 

Dołączona grafika i bez 8 minut tu sie nie pokazuj. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...