Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Czy 3040MHz 1.22v na E2140 to fajny wynik? Wszystko na boxie, sp2004 stabilnie. 1.20 troszke jest za malo na megawydajnego boxa

Heh, tzn. że mój sprzedawca również miał szczęśliwą rękę. Proc kupiony niecały miesiąc temu i przy standartowym napięciu (nie AUTO) leci na 380. Próbowałem i działa również na 400 ale wtedy to jest zwiecha i trzeba podbijać napięcie, a tego na boxowym coolerze robić nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Jest do osiagniecia... tylko ogarnij system.

sektor powiedz jak to zrobiles :) puscilem na 3ghz, pamieci 417 4-4-4-12 i wyniki to okolo 9.50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest do osiagniecia... pamieci moge puscic max 420 5-5-5-15 i to chyba głowny powód ;) system jest czysty, instalowany ze 2 dni temu, chyba ze w gre wchodzi "jeszcze coś do ogarniecia" moze jakies rejestry w windzie czy cus, poki co za mało sie znam... proc ma walla przy 380 i przy 375 na 1.34/1.36 stabilnie nie jest... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac o co chodzi?:)

kopiujesz plik 1-2gb z partycji na ktorej nie masz spi na ta która masz spi :-P i jak sie skopiuje naciskasz OK i liczy :) Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

kopiujesz plik 1-2gb z partycji na ktorej nie masz spi na ta która masz spi :-P i jak sie skopiuje naciskasz OK i liczy :)

Dzieki :) na gorszych ustawieniach pamieci, z tym trickiem mam niecale 8.30 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa i jest różnica w wynikach, ale nie taka jak u amapi3d. Przedtem miałem 9m 19s, teraz 8m 56s. W każdym razie ta rywalizacja w SuperPi jest z lekka chora, ale można się przy tym dość sporo podszkolić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takich trickow, zeby urwac sekundy jest na kilogramy. :]

Jest na kilogramy, ale waza pomaga najbardziej (szczególnie jak inne nie są powyciągane).

 

A wypisywać ich tu nie ma sensu, nie o tym dyskusja, a wszytko jest w innych tematach. Zresztą zrobicie krzywdę Waszym systemom i bedziecie żałować ;)

 

Dlaczego niby rywalizacja w spi jest chora O-o ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo tyle tych różnych trików itp., że można zwariować z wynikami. Pomijając już to, ze nie są one żadnym wyznacznikiem wydajności komputera. Czytałem co nieco o trikach na xtremesystems.org no i trochę się dowiedziałem co i jak. Ja SuperPi używam głównie jako pomiar wydajności - a to po zmianie timingów, FSB etc., czasem wrzucę gdzieś swój wynik i tyle. Poza tym w tym rankingu głównie rządzi kasa, no ale nie będę podejmował tego tematu, wszyscy wiedzą o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

U mnie działa i jest różnica w wynikach, ale nie taka jak u amapi3d. Przedtem miałem 9m 19s, teraz 8m 56s. W każdym razie ta rywalizacja w SuperPi jest z lekka chora, ale można się przy tym dość sporo podszkolić :P

pokaz na jakich ustawieniach masz ten wynik?

ja mam tak(robione na szybko)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Wydaje mi się, że moje ustawienia (pamięć) są wydajniejsze od Twoich, ale tutaj jest najprawdopodobniej różnica chipsetów - Ty masz na i965, a ja na 650i nForce Ultra - płyty główne oparte o Intela chyba mają lepsze wyniki w SPi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Dołączona grafika

 

Wydaje mi się, że moje ustawienia (pamięć) są wydajniejsze od Twoich, ale tutaj jest najprawdopodobniej różnica chipsetów - Ty masz na i965, a ja na 650i nForce Ultra - płyty główne oparte o Intela chyba mają lepsze wyniki w SPi.

a ja jednak mysle ze twoje ustawienia pamieci sa gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też w sumie nie jest tak łatwo stwierdzić. Robiłem testy u siebie, to cokolwiek ustawiłem na 2T - może być nawet i 860MHz CL5 było gorsze od tego co mam. Na chipsecie Intela chyba nie ma tej regulacji, na nVidii jest i ustawienie 1T daje dużo. Przeglądnij sobie to: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2589-8, to wszystko będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

To też w sumie nie jest tak łatwo stwierdzić. Robiłem testy u siebie, to cokolwiek ustawiłem na 2T - może być nawet i 860MHz CL5 było gorsze od tego co mam. Na chipsecie Intela chyba nie ma tej regulacji, na nVidii jest i ustawienie 1T daje dużo. Przeglądnij sobie to: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2589-8, to wszystko będziesz wiedział.

no moze faktycznie to wina chipsetu

 

dobra, udalo mi sie zejsc ponizej 8 minut :) sztuka dla sztuki ale jest :]

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...