Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Troszeczkę...

 

Sprawdzał ktoś jak zachowują się napięcia po dobrze zrobionym VDrop modzie na płycie? Bo zdaje się że mogłoby to bardzo pomóc w oc, szczególnie tych zasranych testach typu Orthos i SPI

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba vdroop jest zależny od płyty a nie od procka, a właściwie jej sekcji zasilania <_<

pozatym niewiem co chcesz wiedzieć? będziesz miał poprostu mniejszego dropa i w idlu prawdopodobie będziesz mógł ustawić mniejsze napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcilem procka do 9x333 i problemy znikły.. dziwne... a temperatury grafiki były spoko, max50stopni

moze zmienia Ci sie predkosc pci-e i daje tryb x1? ustaw predkosc pci-e na 101mhz i zobacz czy wtedy bedzie działać Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kręce mojego E2180... Chce dobić do 3.6GHz... Ustawiam napięcie w biosie 1.525V... pod obciążeniem mam 1.42V... da się coś zrobić by pod obciążeniem było troche więcej voltów na procku (1.46) itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kręce mojego E2180... Chce dobić do 3.6GHz... Ustawiam napięcie w biosie 1.525V... pod obciążeniem mam 1.42V... da się coś zrobić by pod obciążeniem było troche więcej voltów na procku (1.46) itp ?

kilka postów wyżej Palato pytał się o to co daje Vdroop mod a Ty jak mu odpowiedziałem pytasz się co zrobić aby mieć mniejszego vdroopa <_< poszukaj w topicu o swojej płycie sposobu na vdroop moda i go zrób to biędziesz miał mniejszą rożnice pomiedzy napięciami

 

P.S. pytanie jest związena z płytą a nie zprockiem... zresztą tam też zadałeś to pytanie :mur:

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do użytkowników e2180 - na ile macie FSB walla? U mnie 359x9=2872 1,4V i to jest chyba max, na 369x9 już nie wstaje - nawet na 1,5V. Pamięci dawałem do 2,3 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do użytkowników e2180 - na ile macie FSB walla? U mnie 359x9=2872 1,4V i to jest chyba max, na 369x9 już nie wstaje - nawet na 1,5V. Pamięci dawałem do 2,3 V

470MHz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że duża rozbieżność w wynikach ;). Ok, sprawdzę na mnożniku x6 ale wątpie żeby wyniki poszły w górę. Do 3 Ghz na (różnych ustawieniach) jeszcze nie dobiłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kręce mojego E2180... Chce dobić do 3.6GHz... Ustawiam napięcie w biosie 1.525V... pod obciążeniem mam 1.42V... da się coś zrobić by pod obciążeniem było troche więcej voltów na procku (1.46) itp ?

VDroop Mod

 

 

 

pytanie do użytkowników e2180 - na ile macie FSB walla? U mnie 359x9=2872 1,4V i to jest chyba max, na 369x9 już nie wstaje - nawet na 1,5V. Pamięci dawałem do 2,3 V

450MHz FSB Wall :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do użytkowników e2180 - na ile macie FSB walla? U mnie 359x9=2872 1,4V i to jest chyba max, na 369x9 już nie wstaje - nawet na 1,5V. Pamięci dawałem do 2,3 V

Sprawdzasz wall na najwyższym mnożniku?? :D:D

 

U mnie wall na 430(2160)

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, fsb wall ~410mhz. Ale teraz mi powiedzcie takie coś:

320x9=2880 stabilnie 1,4V

409x6=2454 stabilnie 1,3V

409x7=2863 nie chodzi nawet na 1,45V

 

Pamięci dochodzą do 960 cl5, ale puściłem je dla świętego spokoju na 818 cl4 więc one nie mają tu nic do rzeczy. O co tu chodzi, czyżby mnożnik x7 był jakoś mniej "lubiany" od x6 i x9 ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym robiłeś, jeśli można wiedzieć? Bo u mnie mod ołówkiem tylko trochę zmniejszył vdropa.

 

Ołówkiem. Masz miernik? Ja pomalowałem rezystor na 20kOhm...Może Ty go lekko pomalowałeś np. na 100kOhm i nie widać zbytnio roznicy...

 

@ddadam - spróbuj niższe FSB troche (np. 405x7)

I spróbuj 400x8 i 1.475V... na boxie da rade :)

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi, czyżby mnożnik x7 był jakoś mniej "lubiany" od x6 i x9 icon_wink2.gif ?

Mnożnik x7 często jest problemowy, lepiej używać wszystkich oprócz tego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym robiłeś, jeśli można wiedzieć? Bo u mnie mod ołówkiem tylko trochę zmniejszył vdropa.

Maluj stanowczo musisz dobrze zewrzeć rezystor. Może za słabo pomalowałeś i cos przepuszcza. Na Asusach nie ma żadnego vdropa między idle a stress. Jest tylko minimalny między biosem a Cpu-z idle. Nie wiem jak z Gigabyte , co piszą ludzie na vr-zone bo nieczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...