Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

No większość G0 robi 3.6 GHz w okolicach default Vcore.

M0 koło 3.3 GHz na default Vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, super, tylko kiedy wchodzą do sklepów? 3.6ghz mi całkowicie wystarczy... tzn mowa o G0

przeczytaj post wyżej, przeczytaj kawałek postów o c2d i napisz czy masz jeszcze jakies pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

sSpec jest podany na końcu Product Code na każdym pudełku, tak więc łatwo rozpoznać stepping.

A to G0 przy Pentium Dual-Core to raczej bląd. Musi być M0 skoro E4400 i E4500 taki mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sSpec jest podany na końcu Product Code na każdym pudełku, tak więc łatwo rozpoznać stepping.

Tak ale z tego co widzę w powyższych opisach znany jest tylko CPUID, a to chyba tylko w odczycie widać, no różnice są jeszcze w rozmieszczeniu elementów, ale sklepy rzadko chcą współpracować w tej kwestii :(

A to G0 przy Pentium Dual-Core to raczej bląd. Musi być M0 skoro E4400 i E4500 taki mają.

W sumie fajnie by było. Może ktoś ma już SLA8Z lub SLA93 i mógłby zarzucić fotkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napalajcie sie tak strasznie,zobaczymy jak bedą sie krecic sztuki sklepowe bo w testach to przewaznie wyglada rózowo a pózniej płacz :lol2:

 

No większość G0 robi 3.6 GHz w okolicach default Vcore.

M0 koło 3.3 GHz na default Vcore.

skąd wiesz że wiekszosc tyle zrobi testowales pare sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, że w sklepie sami to sprawdzą .

Czeka mnie spacer po kilku sklepach :)

Tutaj kilka informacji potrzbenych do identyfikacji nowego M0

http://www.ocforums.com/showthread.php?t=519106

pcprojekt raczej podaje takie rzeczy, kilka razy mi odpisali jak pisalem o serie czy steppingi jakie mają na stanie

 

A co do napalania się... cóż... stara seria jest przebrana, wiec trafić w nowej serii fatalnego procka, (gorszego od przeciętnego z pozostałych ze starego stepingu) to juz trzeba miec pecha

 

@Sector19

Właśnie, trzeba sprawdzić co zrobili tym razem, moim zdaniem idiotyczne posuniecie z tym wallem ale cóż... coraz mniej rzeczy zaczyna mnie dziwić w obecnych czasch :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sSpec jest podany na końcu Product Code na każdym pudełku, tak więc łatwo rozpoznać stepping.

Ja mam zamiar odwidzić kilka sklepów, więc jeżeli ktoś wie jak po oznaczeniach na pudełku rozpoznać M0 to niech napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że M0 będą na dniach? Kupiłem E2140, ale jeśli za kilka dni mogę mieć procesor na nowym steppingu, to odeśle tego E2140 i poczekam. Zapłaciłem 267zł składając zamówienie w Apollo w piątek i właśnie tyle mi zwrócą, a teraz ten sam procek kosztuje 240zł, więc na tym nie stracę.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że M0 będą na dniach? Kupiłem E2140, ale jeśli za kilka dni mogę mieć procesor na nowym steppingu, to odeśle tego E2140 i poczekam. Zapłaciłem 267zł składając zamówienie w Apollo w piątek i właśnie tyle mi zwrócą, a teraz ten sam procek kosztuje 240zł, więc na tym nie stracę.

Ja czekam na nowy M0. Co da nowy stepping zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do apollo i przy okazji spytałem o nowy stepping E2100. Gość powiedział, że jeszcze jest niedostępny i że jeżeli pojawia się informacja o pojawieniu się na rynku nowego steppingu, to do realnej sprzedaży trafi on za jakieś półtorej miesiąca. :| Nie wiem, czy tak późno go dostaną, czy dostaną od razu, ale najpierw chcą wyprzedać to co mają na magazynie...

 

aldam W jakim sensie czekasz? Zamówiłeś i czekasz, czy czekasz, aż będziesz mógł go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że M0 będą na dniach? Kupiłem E2140, ale jeśli za kilka dni mogę mieć procesor na nowym steppingu, to odeśle tego E2140 i poczekam. Zapłaciłem 267zł składając zamówienie w Apollo w piątek i właśnie tyle mi zwrócą, a teraz ten sam procek kosztuje 240zł, więc na tym nie stracę.

Na nowym steppingu napewno wykrecisz E2140 na 3.5GHZ dev core,czekacie na to jak na jakies zbawienie :lol2: a zakładam sie ze wszystko zniweczy fsbwall ale życze powodzenia i trafienia dobrej sztuki Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do apollo i przy okazji spytałem o nowy stepping E2100. Gość powiedział, że jeszcze jest niedostępny i że jeżeli pojawia się informacja o pojawieniu się na rynku nowego steppingu, to do realnej sprzedaży trafi on za jakieś półtorej miesiąca. :| Nie wiem, czy tak późno go dostaną, czy dostaną od razu, ale najpierw chcą wyprzedać to co mają na magazynie...

 

aldam W jakim sensie czekasz? Zamówiłeś i czekasz, czy czekasz, aż będziesz mógł go kupić?

Nie wierzę, że trzeba tyle będzie czekać! Tak czy inaczej, jak ktoś chce już w tym momencie mieć nowy stepping, to zawsze może sobie kupic o 100 droższego E4500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do apollo i przy okazji spytałem o nowy stepping E2100. Gość powiedział, że jeszcze jest niedostępny i że jeżeli pojawia się informacja o pojawieniu się na rynku nowego steppingu, to do realnej sprzedaży trafi on za jakieś półtorej miesiąca. :| Nie wiem, czy tak późno go dostaną, czy dostaną od razu, ale najpierw chcą wyprzedać to co mają na magazynie...

 

aldam W jakim sensie czekasz? Zamówiłeś i czekasz, czy czekasz, aż będziesz mógł go kupić?

wszystkie części będę miał za tydzień. Zostaje mi do kupienia ten nieszczęsny procesor.

Trochę z tym terminem przegieli. Chyba, że rzeczywiście będą go przetrzymywać na magazynie.

Nie wiem czy nie szybciej i łatwiej będzie mozna dostać e4400 na M0. Ale tutaj będzie konieczne wyłożenie większej sumy.

 

Na nowym steppingu napewno wykrecisz E2140 na 3.5GHZ dev core,czekacie na to jak na jakies zbawienie :lol2: a zakładam sie ze wszystko zniweczy fsbwall ale życze powodzenia i trafienia dobrej sztuki

Akurat dla mnie istotniejszy jest mniejszy pobór mocy nowego steppingu. Podobno jest on wykorzystywany w prockach mobilnych.

 

Nie wierzę, że trzeba tyle będzie czekać! Tak czy inaczej, jak ktoś chce już w tym momencie mieć nowy stepping, to zawsze może sobie kupic o 100 droższego E4500.

100zł gdzie?

 

btw może za niedługo będzie e2180. Pewnie już na nowym M0. Niby premiera 26 sierpnia, ale znając intela już koło 10.08 będzie dostępny. Jednak to i tak długo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predzej 10 wrzesnia ;)

intel miał wycofac e2140, ale ze wzgledu na swietna sprzedaz zrezygnował z tego pomysłu ;) co za tym idzie e2180 wchodzac na rynek miał wyprzec z obiegu e2140 ;) jednak wszystko sie zmieniło, ceny spadna ale nie tak duzo jak by spadły gdyby wycofano e2140 :D i dzieki temy IMHO wejscie e2180 sie opozni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predzej 10 wrzesnia ;)

intel miał wycofac e2140, ale ze wzgledu na swietna sprzedaz zrezygnował z tego pomysłu ;) co za tym idzie e2180 wchodzac na rynek miał wyprzec z obiegu e2140 ;) jednak wszystko sie zmieniło, ceny spadna ale nie tak duzo jak by spadły gdyby wycofano e2140 :D i dzieki temy IMHO wejscie e2180 sie opozni ;)

http://www.bit-tech.net/news/2007/07/18/in...ing_e2140_cpu/1

 

We have learned that, instead of just phasing it out with faster products, Intel is going to continue the squeeze on AMD and just drop the price of the Pentium E2140 processor when it launches the E2160 and E2180 on August 26th.

 

Termin pewnie będzie dochowany.

e2140 będzie po prostu nadal dostępny jako główny konkurent x2 3600+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdyby e2140 "zniknął" ceny 2160/2180 musiały by spasc bardziej :D

chociaz z drugiej strony cena e2140 jest/bedzie na tyle niska ze i tak bedzie to bez roznicy ;)

btw tez mialem zamiar czekac na e2180 ale stwierdzilem ze nie warto... skusiło mnie za to, to ze 140 kosztuje ~240 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...