Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam pojecia :D wydaje mi sie ze ~400 +/- 30 :D :D słabszy model pod 3.0 powinien podciagnać ;) w apollo wykupili mi juz mobo, jak bedzie znowu to zamawiam odrazu i dam znac przy ilu bedzie wall ;)

__________

zamowienie juz poszło za 2 dni napisze co i jak ;)

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem do PCP, nie odpowiedzieli mi jednoznacznie, ale jak podam jaki numer mnie interesuje to mogą sprawdzić, tylko jest problem, nie wiem jakim numerkiem legitymuje się nowy stepping :/ bo ta strona intela cos dziwnie wygląda :/

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem do PCP, nie odpowiedzieli mi jednoznacznie, ale jak podam jaki numer mnie interesuje to mogą sprawdzić, tylko jest problem, nie wiem jakim numerkiem legitymuje się nowy stepping :/ bo ta strona intela cos dziwnie wygląda :/

Mam ten sam problem, nie mam z czym iść do sklepów, bo nie wiem jak poznać czy to M0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, nie mam z czym iść do sklepów, bo nie wiem jak poznać czy to M0

http://processorfinder.intel.com/List.aspx...c=&OrdCode=

SLA8Z 1.80 GHz E2160 06 800 MHz 65 nm G0 1 MB LGA775

SLA3H 1.80 GHz E2160 06 800 MHz 65 nm L2 1 MB LGA775

SLA3J 1.60 GHz E2140 06 800 MHz 65 nm L2 1 MB LGA775

SLA93 1.60 GHz E2140 06 800 MHz 65 nm G0 1 MB LGA775

 

To pogrubione jest na pudełku. Tylko wg intela to jest G0.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://processorfinder.intel.com/List.aspx...c=&OrdCode=

SLA8Z 1.80 GHz E2160 06 800 MHz 65 nm G0 1 MB LGA775

SLA3H 1.80 GHz E2160 06 800 MHz 65 nm L2 1 MB LGA775

SLA3J 1.60 GHz E2140 06 800 MHz 65 nm L2 1 MB LGA775

SLA93 1.60 GHz E2140 06 800 MHz 65 nm G0 1 MB LGA775

 

To pogrubione jest na pudełku. Tylko wg intela to jest G0.

No to chyba jakiś błąd jest na tej stronie. Myślicie, że intel ykorzystał rewizję G0 do swoich najtańszych procków i bawił sięw blokowanie 3MB kaszy? Coś tu nie tak.... W każdym razie jestem badzo ciekaw, jakie procki można obecnie znaleźć w sklepach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jakiś błąd jest na tej stronie. Myślicie, że intel ykorzystał rewizję G0 do swoich najtańszych procków i bawił sięw blokowanie 3MB kaszy? Coś tu nie tak.... W każdym razie jestem badzo ciekaw, jakie procki można obecnie znaleźć w sklepach....

To napewno jest błąd , istotniejsze jest to ,że teraz wiadomo co szukać - dzięki WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napewno jest błąd , istotniejsze jest to ,że teraz wiadomo co szukać - dzięki WDK

to wcale nie jest takie pewne :/ Jak wczesniej pisałem coś nie tak z tą stronka chyba jest. Jezeli stepping jest podany "błędnie" to istnieje spore prawdopodobienstwo ze i numerek z pudełka jest nie ten :(

 

Ale spytać można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"According to this intel official document . The deliveries of processors core 2 Duo e4400 (2.0 GHz) M0 stepping with the marking SLA98 already began, users will obtain the updated processors from 13 August, 2007"

http://xtreview.com/addcomment-id-2963-vie...0-stepping.html

Co prawda o 4400 ale pewnie tak samo będzie z e21XX

Przyjdzie nam jeszcze poczekać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, ze te nowe procki wcale nie będą wiele lepsze. Owszem - mniejszy pobór mocy, wyższa dopuszczalna temperatura pracy itp., ale z OC może być podobnie jak z E2160 L2. W testach wypada dość ładnie, a u użytkowników już gorzej. Ja tam nie narzekam i tak jest dość sporo mocy do uzyskania za darmo :) Jeśli procki Intela kręcą się z czasem coraz gorzej, pojawia się FSB wall, to na nagłą odmianę bym nie liczył. Intel nie jest głupi, na pewno jego pracownicy fora przeglądają :D i pewnie wyciągnęli wnioski, ze tańsze procesory nie mogą się zbyt dobrze podkręcać, bo będą stanowić zagrożenie dla droższych modeli. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już olałem sprawę. Dostanę swojego 2140 L0 i czekam na 45nm, choć wątek będę śledził z zaciekawieniem.

Ja chyba też. Właduje teraz E2140 na Abita IP35-e i zmienie go na jego odpowiednik (lub odpowierdnik E4xxx) w 45nm. Tak to można do usranej śmierci czekać, bo na "horyzoncie" wciąż pojawia się coś lepszego... Zresztą wcale nie jest przesądzone, że M0 będzie się tak świetnie kręcić. E4500 jest na M0, więc jak się pokażą pierwsze testy, to będzie już coś wiadomo o nowej rewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem pomoże, albo nie pomoże. Dla tego dobrze by było poczekać na jakieś sprawdzone info.

różnie to bywa...pamietam czasy prescott'a G1, E0 najlepsze do oc, reszta kupa. W tym przypadku może być podobnie, ale możemy sobie tak gdybać :) Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie temp. Jaka powinna być temperaturka e2140 ?

W programie Core Temp u mnie wynosi 45-48, stress 61-62;

a CPU 34 a w stresie 48;

nie podkręcany, wsio jest w normie ?? Chłodzenie Box

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaknajbardziej tak. Choć zależy też co rozumiesz przez pojęcie "dobry OC" Jeśli coś takiego jak ja mam w sygnaturce, albo trochę lepiej, to tak. Jest dobry.

BTW. Jak będziesz miał już ten sprzęt, to sprawdź jak mocno kręci się ram i odezwij się do mnie na PW. Miałem go kupować, ale w ostatniej chwili zmieniłem decyzję i wybrałem kingstony 667mhz, bo czytałem, że ostatnio w sklepach jest dobra seria na kościach elpida, które nawet dobrze się kręcą. W sumie żałuję, choć 800mhz 4.4.4.12 i 900Mhz 5.5.5.15 przy 2.3v to dobry wynik, ale mogłem zaryzykować. Pewnie poszłyby lepiej od Kingów.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

3.2 to juz jest dopbre OC na tym procu :) Jednak dużo zależy od konkretnego egzemplarza :/

Goodram o którym napisałem ma specyfikację 800MHz CL5. Są tanie dlatego o nich myślę. Goodram Pro jest w podobnej cenie co OCZ 800MHz Platinum rev 1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zakupić sobie jakieś tanie pamięci i różnicę kasy dodać do grafy. Wg. testów, różnica w wydajności C2D z Hi-End pamięciami i z tanimi jest znikoma - np. jakieś 3-5% w grach.

 

Na E2140 jest zapewne tak samo, w końcu to prawie taki sam proc (troszkę wykastrowany tylko :lol2: )

 

Aha... na 3.2Ghz na e2140 to raczej nie powinieneś się nastawiać. Czasem trudno jest nawet dotrzeć do 3.0Ghz. Ja właśnie mam 3.0Ghz i dalej to już wall.

 

Pozdr

Edytowane przez Rogue1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mam pytanko bo na platformie Intel to jestem nowy, zawsze mialem AMD, raz tylko P3 i P4 2.4.

 

 

Mam E2140 i dałem mu FSB 333MHz, ramy 1;1, napiecie std, timmingi pamieci tak jak powinny... co daje 2,66GHz

 

 

Ale pytanie brzmi, musze coś wyłączyć np. SpeedStep czy co to tam jest albo cos ustawic? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cala pewnoscia stwierdzam ze Intel musial jakos ograniczac E2140, przeciez jezeli procek robi rowno 3GHz na napieciu ponizej 1.3V.. jakos 1.288V... to krzem spokojnie powinien dac rade wiecej.. a tu mozna zapomniec o 3010MHz, bo juz FSBWall daje sie we znaki, i neizaleznie od napiecia /az do 1.4V sprawdzalem/ niemozna uzyskac stabilnosci :/

 

Szkoda, bo taki E2140 ktorego mozna kupic za 236zł bylby rewelacyjny przy taktowaniu w okolicach 3.2-3.3GHz... bo niskie napiecie przy 3GHz spokojnie na to pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cala pewnoscia stwierdzam ze Intel musial jakos ograniczac E2140, przeciez jezeli procek robi rowno 3GHz na napieciu ponizej 1.3V.. jakos 1.288V... to krzem spokojnie powinien dac rade wiecej.. a tu mozna zapomniec o 3010MHz, bo juz FSBWall daje sie we znaki, i neizaleznie od napiecia /az do 1.4V sprawdzalem/ niemozna uzyskac stabilnosci :/

 

Szkoda, bo taki E2140 ktorego mozna kupic za 236zł bylby rewelacyjny przy taktowaniu w okolicach 3.2-3.3GHz... bo niskie napiecie przy 3GHz spokojnie na to pozwala.

O co chodzi z tym FSBWall ? To maksymalne FSB dla płyty czy jak ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...