Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje :)

Alez wysokie temperatury sa nawet na tym coolerze, nic sie nie obawiac gdy temp siega 80C? Boje sie o proca...

 

 

A jeszcze jedno, szukam i szukam, a nie moge znalezc, jak sie nazywalo modowanie E2140, zeby wstawal na 266 lub 333 magistrali? Jak krece proca normalnie to plyta ustawia obroty na 100%, zmodowalbym to dzialaloby zwalnianie obrotow...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje icon_smile3.gif

Alez wysokie temperatury sa nawet na tym coolerze, nic sie nie obawiac gdy temp siega 80C? Boje sie o proca...

Ale zauważ że M0 mają na stracie 1,28v i jak im zapodasz 1,45v to już naprawde sporo ;] Ale te proce mają wysoka tolerancje na temperatury i ponoć kiepską czujke więc trzeba mieć dystans :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawostki, kupiłem niedawno zestaw E2140 na steppingu L2, pamięci 2xA-Data 800 MHz (zwykłe, bez radiatorów z sklepwgk.pl za 220zł) i Foxconn P35-A.

Po kombinowaniach w biosie doszedłem do dwóch wniosków: najoptymalniejszym ustawieniem samego procesora wydaje się być 2800MHz na domyślnym napięciu - SP2004 po 1.5h testu procesora nie miał nic do zarzucenia. Niby fajnie, ale procesor ma prawdopodobnie barierę przy szynie około 1460. Podwyższenie tej wartości o jakieś 5-10 MHz powoduje, że komputer nie wstaje (wiatraki dwa razy zatrzymują się i rozpędzają, ale obrazu brak. Sprawdziłem na napięciu procesora 1.45V i chipsetu 1.40V i nie pomogło. Szkoda, sprawiał pozytywne wrażenie przy tych 2800MHz a ma barierę na niskiej szynie. Temperatura w stresie wynosi nie więcej niż 57*C, a chłodzenie mam od Intela, pastę od Zalmana (STG1, muszę przyznać, że przyjemnie się ją nakłada).

 

Tak przy okazji, myślicie, że zmiana zasilacza na inny markowy z aktualnym standardem ATX pomoże? Obecnie mam Enermax'a 353W z epoki nforce2 bez przejściówek do złącz na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

selektor19 @

 

Rozumiem ze sprzedajesz te procki , ale trochę robisz pranie z mózgu ludziom.

Prawie kazda padaka idzie na 3000.

Ja kupilem 4 proce z czego 2 robia powyżej 3,4 a kazdy inny min 3.0 na def.

 

Szacunek dla ciebie .... ale nie mąć dzieciakom w głowach

Edytowane przez hhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam e2160 ktory 3ghz robi dopiero na 1,370v a jest to L2 tylko oczywiscie po orthosie 5h bo i na standardzie zrobi 3ghz ale po 1-2h sie orthos wylozy

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

selektor19 @

 

Rozumiem ze sprzedajesz te procki , ale trochę robisz pranie z mózgu ludziom.

Prawie kazda padaka idzie na 3000.

Ja kupilem 4 proce z czego 2 robia powyżej 3,4 a kazdy inny min 3.0 na def.

 

Szacunek dla ciebie .... ale nie mąć dzieciakom w głowach

przepraszam ale chyba trafiles na jakies swietne sztuki...

 

mam w domu 2 sztuki M0 E2180 ktore NAWET NIE ROBIA 2,7GHz @ def... chcesz kupic moze jako box nowki?? - watpie...

 

ja mowie tylko i wylacznie o def napieciu

 

popytaj ludzi... nie wiem chociazby meerona, albo kogo tam - tych co szukali dobrej sztuki i juz nie jedna mieli w reku...

 

Czesto trudno dorwac jakiegokolwiek procka z danej serii ktory robilby 3,0Ghz @ def...

 

A bo to FSBwall nisko (za nisko ja na mnoznik np 8x w e2140)... a bo to costam srostam...

 

Wiesz miewalem takie sztuki prockow co sobie smigaly 1,4v @ 3,4Ghz orthos...

 

Ale jakby policzyc glupia srednia z prockow jakie leza przede mna w pokoju to mam

 

E2140 @ 3,1Ghz FSB 415 L2

E2140 @ 3,0Ghz FSB 415 L2

E2180 @ 2,7Ghz FSB 380 M0

E2180 @ 2,67Ghz FSB 340 M0

 

Policz sobie srednia

 

Moim zdaniem srednio jest szansa na 2,8Ghz - 2,9Ghz @ def... ale zazwyczaj

 

(zwlaszcza w przypadku e2140 jest to bardzo meczace)

 

te gorsze sztuki maja strasznie nisko FSBWALLA... i majac sztuke ktora robi 2,9Ghz @ def moze sie okazac ze 3,0Ghz jest bariera nie do przejscia... bo mozesz miec walla na 365Mhz i [gluteus maximus] jasie...

 

Ten najgorszy E2180 robi orthosa @ 3,0Ghz @ 1,5v,a takich sztuk jest sporo... a to ten niby oslawiony M0... po ktorym ostatnio chce mi sie zygac... bo ma taki rozrzut ze hej... TO JEST DOPIERO PADAKA...

 

Dac za procka 320zl i miec cos takiego...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

E2140 @ 3,1Ghz FSB 415 L2

E2140 @ 3,0Ghz FSB 415 L2

E2180 @ 2,7Ghz FSB 380 M0

E2180 @ 2,67Ghz FSB 340 M0

(...)

Czegoś tu nie rozumiem, E2180 ma mnożnik x10 i pracuje na szynie 200MHz. Po podbiciu do 266 mamy 2,66GHz, a 333 da nam 3,3GHz. Jakim cudem uzyskałeś 2,67GHz na magistrali 340MHz? Obniżałeś mnożnik? W jakim celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem, E2180 ma mnożnik x10 i pracuje na szynie 200MHz. Po podbiciu do 266 mamy 2,66GHz, a 333 da nam 3,3GHz. Jakim cudem uzyskałeś 2,67GHz na magistrali 340MHz? Obniżałeś mnożnik? W jakim celu?

W celu zwiekszenia FSB. Przeciez zazwyczaj na mniejszych mnoznikach mozemy wieksze FSB uzyskac. Mam nadzieje, ze teraz wszystko jest zrozumiale. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale co daje większe FSB? W czym lepsze jest "E2180 @ 2,67Ghz FSB 340 M0" od 2,66 @ 266? Przepraszam za moją niewiedzę, ale moja przygoda z O/C skończyła się na Duronie ;)

Oj oj oj :)

 

wartosci podane przeze mnie sa po to, aby kazdy widzial jakie maxymalne FSB ma procesor...

 

Czyli taki "E2180 @ 2,67Ghz FSB 340 M0" ma max FSB 340mhz co jest TRAGICZNYM wynikiem... bo 10x340 = Max tego proca na dodatniej temperaturze (ale i tak tyle sie nie uzyska bo ten porc nie robi 3,1Ghz orthosa nawet na 1,6v :) )...

 

podalem wartosci po to zebyscie mogli zobaczyc jakie sztuki sie trafiaja :)

 

(ps moze dla Ciebie FSB nie ejst wazne ale dla Mnie jest) - PRZYKLAD E2160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim E2180

2.5ghz - 1.10V

3.0ghz - 1.25V

3.2ghz - 1.30V

3.4ghz - 1.40V

max fsb na mnozniku x6 to 450

Chociaz z tego fsb raczej pozytku nie bedzie poniewaz powyzej 340 nie chce ruszyc. Dawałem nawet 1.6V. Może sekcja zasilania plyty nie wyrabia , nie wiem.

I teraz pytanie chciałbym tego procka zostawić dla siebie. A mój włożyć znajomemu do zestawu który mu składam. On nie bawi się w OC , więc jemu wszystko jedno.

Tyle , że nie będę miał gwary na procek bo nie będę miał jego faORT: ORT: ORT: ktury. Czy procki się psują? Czy mogę śmiało robić CPU swapa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu zabralem sie do podkrecenia procka (E2160) :) Nie mam ostatnio zbyt wiele czasu wiec przeprowadzilem tylko pobiezne testy.

 

Tak wiec:

 

1) def V-core @ 2,8 smiga bez problemu (1 godzina orthosa [temp 50-52*)] i cala noc z Gothiciem 3 - nie dawal mi spokoju i spogladal na mnie z pulki no i nie wytrzymalem ;) ).

 

2) def V-core @ 3,0 zawiesza sie podczas ladowania systemu.

 

3) def V-core @ 3,24 nie wstaje, czarny ekran, komputer wlacza sie i resetuje.

 

4) def V-core @ 8x360 to samo co punkt wyzej.

 

5) def V-core @ 9x266 nie wstaje. Jakas dziura albo cos. Najpierw probowalem od tego ustawienia i juz myslalem ze mam mega padake wkurzylem sie i dalem na 300 i ruszyl :)

 

Tak wiec podejrzewam ze te 360 to FSB WALL ale oczywiscie moge sie mylic (moze tak jak przy 266 - dziura). Co o tym myslicie?

 

Nie bawilem sie za bardzo napieciami i nie podnosilem zadnego z nich (jedynie pamieci na 1,9V).

 

Tak czy siak jestem zadowolony :) Jesli pojdzie stabilnie @ 3,0 przy niewielkim podniesieniu napiecia bedzie git :) I tak moim zdaniem bardzo dobry wynik jak na procek za 250zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim E2180

2.5ghz - 1.10V

3.0ghz - 1.25V

3.2ghz - 1.30V

3.4ghz - 1.40V

max fsb na mnozniku x6 to 450

Chociaz z tego fsb raczej pozytku nie bedzie poniewaz powyzej 340 nie chce ruszyc. Dawałem nawet 1.6V. Może sekcja zasilania plyty nie wyrabia , nie wiem.

I teraz pytanie chciałbym tego procka zostawić dla siebie. A mój włożyć znajomemu do zestawu który mu składam. On nie bawi się w OC , więc jemu wszystko jedno.

Tyle , że nie będę miał gwary na procek bo nie będę miał jego faORT: ORT: ORT: ktury. Czy procki się psują? Czy mogę śmiało robić CPU swapa?

Fajny procek ;] Miałem takie 2. Tzn E2160 i E2180 z baardzo podobnym O/C. 3.4Ghz na ~1.4-1.45, 3.5 ~1.5v oba. 3.6Ghz pewnie okolice 1.55-1.6v. Takie już są te procki i więcej niż 3.4-3.5 na codzień na normalnym napięciu nie zrobią :sad:

 

A co do psucia się CPU to nie masz się czego obawiać [;

 

EDIT

3.6 ghz przy 1.55V ram 1200mhz 2.2V

Więcej nie mogę chyba przez ram (brak 1:1)

Patrz wyżej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jaka plyte glowna polecacie pod E2160 ? Bede moze lekko kręcił... Najwazniejsze zeby byla stabilna. Jak mozna to link do apollo bo tam skladam kompa poki co mam cos takiego " Płyta MSI P35 Neo-F "

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos to prosze wytlumaczy czy ram jest zrypany czy proc a moze to normalne? (sorki ze w tym temacie nie wiedzialem gdzie zapytac)

 

oczywiscie ustawienia napiecia na ramy i proc takie same

 

 

proc 2394Mhz (9x266) ram ustawiony na 1066 - super pi 16m + orthos 2h stabilnie

 

proc 2997Mhz (9x333) ram ustawiony na 800 - super pi 16m + orthos 2h stabilnie

 

proc 2997Mhz (9x333) ram ustawiony na 1066 - odrazu lub po chwili zwiecha windowsa a nawet restart

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...