Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

mój e2180 chodzi stabilnie na 4,0 ghz na 1,6 v. tempy w stresie do 50*. moge na codzien na takim napieciu jechać?

:blink:

 

Orthos... Albo przynajmniej screen O_o

 

śmiało!

co do temp, jesli na WC to prawdopodobne, AC przy tych taktach i tym vcore niej jest mozliwe (:

Nieprawdopodobne... Chyba, że ma mega wydajną chłodnicę, pompkę i bloczek. Bo E21x0 grzeją się bardziej od pełnych Conroe i taka temp jest niemożliwa...

 

@Przemek

Ty temp sprawdzasz CT 0.95 ? Ta temp w stresie to orthos czy może pi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co tutaj gadac... Uwierzylbym w 3600/3700 @ 1,6v bez najmniejszego problemu bo takie sztuki mialem w kompie, ale 4000MHz to odkupie go za 450zl :wink:

To pewnie bedzie 4000MHz z orthosa a procek na mnozniku 8x 400 :) Orhosa nie interesuje mnoznik, podaje czestotliwosc na podstawie oryginalnego mnoznika i ustawionego fsb..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Orthos... Albo przynajmniej screen O_o

... Bo E21x0 grzeją się bardziej od pełnych Conroe i taka temp jest niemożliwa ...

nie chce obstawiac za stabilnym 4ghz na tym e2180 ale dlaczego uwazasz ze grzeja sie one bardziej niz pelne - powiedzialbym ze jest raczej na odwrot - mniej cache - nawet 4 razy m mniej w stosunku do np e6xx0 to niewatpliwie nizsze temperatury ... chyba ze o czyms nie wiem ;]

 

anyway - w przyszlym tygodniu zmieniam platforme wiec organoleptycznie sie przekonam co i jak ;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie bedzie 4000MHz z orthosa a procek na mnozniku 8x 400 :) Orhosa nie interesuje mnoznik, podaje czestotliwosc na podstawie oryginalnego mnoznika i ustawionego fsb..

dokladnie tak samo pomyslalem... pewnie wrzuci takiego screena bez cpu-z i bedzie swiecil oczami :wink:

 

nie chce obstawiac za stabilnym 4ghz na tym e2180 ale dlaczego uwazasz ze grzeja sie one bardziej niz pelne - powiedzialbym ze jest raczej na odwrot - mniej cache - nawet 4 razy m mniej w stosunku do np e6xx0 to niewatpliwie nizsze temperatury ... chyba ze o czyms nie wiem ;]

 

anyway - w przyszlym tygodniu zmieniam platforme wiec organoleptycznie sie przekonam co i jak ;]

Po doswiadczeniach empirycznych z roznymi procesorami... taki E21xx potrafi bardziej rozgrzac kontener niz taki e6600 przy extremalnym oc :)... zreszta roznica widac od razu na boxie :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce obstawiac za stabilnym 4ghz na tym e2180 ale dlaczego uwazasz ze grzeja sie one bardziej niz pelne - powiedzialbym ze jest raczej na odwrot - mniej cache - nawet 4 razy m mniej w stosunku do np e6xx0 to niewatpliwie nizsze temperatury ... chyba ze o czyms nie wiem ;]

 

anyway - w przyszlym tygodniu zmieniam platforme wiec organoleptycznie sie przekonam co i jak ;]

Teoretycznie powinne być zimniejsze od pełnych Conroe... No ale tak niestety nie jest...

 

Dlaczego tak uważam ? Bo miałem na mojej mobo już parenaście E2140-E2180 i każdy z nich grzał się bardziej od mojego E6600.

Na przykład...

E6600 9x389 @ 1.585v - 60* pod Orthosem

E2160 9x389 @ 1.505v - 68-70* pod Orthosem

 

Taki E2140 @ 3Ghz @ 1.275v rozgrzewa się pod Orthosem do około 55-60*, mój E6600 przy 3.1Ghz @ 1.325v nie przekracza w takim wypadku 50*.. :wink:

 

Co by nie było, że sobie wymyślam [;

2781389[/snapback]

dokladnie tak samo pomyslalem... pewnie wrzuci takiego screena bez cpu-z i bedzie swiecil oczami :wink:

Po doswiadczeniach empirycznych z roznymi procesorami... taki E21xx potrafi bardziej rozgrzac kontener niz taki e6600 przy extremalnym oc :)... zreszta roznica widac od razu na boxie :)...

I na WC ;]]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe info - dzieki ;] w kazdym razie nie zamierzam mierzyc w wyzej niz 3ghz [mam nadzieje ze i to uda sie osiagnac bez powazniejszych trudnosci] - roznica w cenie miedzy e2180 a takim e6600 jest na tyle duza ze wlaczajac w to logike i zasobnosc mojego portfela zakup czegokolwiek innego niz proca z serii e21xx nie ma w obecnym okresie najmniejszego sensu ... mam nadzieje ze kiedy penryn zadomowi sie na polkach, q6600 beda sprzedawane po obecnych cenach e21xx ;] heh .. idac dalj tym tokiem myslenia procki serii e21xx intel zacznie rozdawac za darmo !!! ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieliście racje źle odczytałem wartość :-| udało mi się osiągnąć superPI na napieciu 1,6 v powyzej tego napiecia temp. PMW juz jest za wysoka i sie restartuje.

3,8GHZ @ 8M50s Superpi 16M :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

 

Popracuj nad optymalizacja systemu i bedz 6M(minut) sie tu nie pokazuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś wyczytałem że najlepiej się kręcą te procesory z FPO#: LXXBXXX. Te X to przykłady dla jakichkolwiek cyfr. Chodzi o litere B. Zauważyliście taką prawidłowość?

Ja kupiłem "niestety" E2160 z FPO#: L728A962. Więc mam A :-/ ...jeszcze nie testowałem drania bo nie mam na czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś wyczytałem że najlepiej się kręcą te procesory z FPO#: LXXBXXX. Te X to przykłady dla jakichkolwiek cyfr. Chodzi o litere B. Zauważyliście taką prawidłowość?

Selekcjonuje procesory i spisuje sobei dane Wszystkich prockow jakie przeselekcjonowalem i NIE ZAUWAZYLEM ZADNEJ PRAWIDLOWOSCI :)...

 

ZADNEJ !!! B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic wiecej nie uadło mi sie osiągnąć na nowszych wersjach :-| czy macie jakies pomysły co moze być przyczyna takiego wyniku. dałem dodatkowy nawiew na pmw i proca póściłem na 3,9 ghz, wynik troche podskoczył....superpi 16m

Edytowane przez Przemek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wlasnie mam 330x10 przy vcore 1,35 i jest stabilnie nie wiem czy to dobry wynik? Jak daleko jechac z vcore (trza tez wliczac v-dropa) ? Nie wiem ile ten proc wytrzyma a szkoda mi 300zl :D

 

walnalem juz nawet 340x10 przy 1,350 i system sie odpalil, ale PI juz na 1 pętli wywalilo, a system zalapal zwieche po 5min :D Jak dam 1,4 bedzie dobrze tak mysle ale czy to juz nie za duzo jak na "bezpieczne" OC? :wink:

 

Dodam tylko ze temperaturki ok, a ram smigal nawet na 900mhz wiec jest zapas...

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wlasnie mam 330x10 przy vcore 1,35 i jest stabilnie nie wiem czy to dobry wynik? Jak daleko jechac z vcore (trza tez wliczac v-dropa) ? Nie wiem ile ten proc wytrzyma a szkoda mi 300zl :D

 

walnalem juz nawet 340x10 przy 1,350 i system sie odpalil, ale PI juz na 1 pętli wywalilo, a system zalapal zwieche po 5min :D Jak dam 1,4 bedzie dobrze tak mysle ale czy to juz nie za duzo jak na "bezpieczne" OC? :wink:

 

Dodam tylko ze temperaturki ok, a ram smigal nawet na 900mhz wiec jest zapas...

Testuj orthosem... Bo przy 3,3Ghz @ 1,35v to powinienes miec tempy z 75*C na rdzeniach na boxie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierze w te temperatury z coretemp 0.95 . zeby taki e2140 przy 1.25v real i 3ghz grzal sie do 57/58 stopni pod otrthosem , to ja tyle mialem na e6420 przy 3.8ghz i vcore jakos 1.6v . a wc mam porzadne i woda w ukladzie ledwo sie podgrzewa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector przeciez pisalem ze temp to nie problem? AF7Pro :wink:

 

EDIT: Dziwna sprawa, PI liczy mi nawet 32m, ale Orthlos przy 330x10 1,35vcore zawiesza sie po paru minutach :wink: Temperatury w normanie (na core0 i core1 po ~50C) wiec chyba malo mocy? Spector widzialem ze troche bawiles sie z tymi procesorami, ile moge zapodac maxymalnie zeby czegos nie usmazyc? ^^"

 

Puscilem na 320x10 i godzinka Orhlosa bez problemow, ale vdroop spory wystepuje (0,03v) shit!

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie wczoraj EasyTune 5 Pro. Z ciekawości podniosłem fsb i doszedłem do 3250 MHz. Z biosu nie mogę przekroczyć fsb 342 bo płyta przywraca oryginalne ustawienia i myślałem, że procek ma walla przy 343. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic wiecej nie uadło mi sie osiągnąć na nowszych wersjach :-| czy macie jakies pomysły co moze być przyczyna takiego wyniku. dałem dodatkowy nawiew na pmw i proca póściłem na 3,9 ghz, wynik troche podskoczył....superpi 16m

podczas , a raczej zanim zaczniesz liczyć musisz mieć wyłaczone wszelakie programy działające w tle , antywirus, GG, internet i inne badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...