Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Fredek czy masz mnie za deb..a?. icon_wink3.gif To jest core temp 0.94-Tjuncion 85 stopni-luknij choc na screen.W core temp 0.95 tjuncion wynosi 100 stopni ,speedfan przeklamuje zaniza temperature(przynajmniej u mnie,moze nie mam najnowszej wersji).Poprawna wskazuje core temp 0.95(pokrywa sie z biosem i chyba z TAT) a nie 0.95.4(czyli 0.94).Fredek zreszta rusz głową 20 stopni na procku-to nierealne na chłodzeniu powietrznym,w pokuje pewnie jest cieplej icon_lol.gif bądzmy powazni icon_wink3.gif

O ile mnie pamięć nie myli jest to CoreTemp 0.95.4 :wink: Poprawiona beta która nie resetowała kompa tyle razy co zwykła 0.95 ;] A to dziwne bo zarówno 0.95 jak i 0.95.4 pokazują u mnie Tjunction 85*C :) I wszystkie odczyty pokrywają sie z tymi ze speedfana, co do tych 20*C to raczej jest to nie możliwe, gdyż temperatura procesora na chłodzeniu powietrznym nie będzie niższa od temperatury otoczenia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, co do tych 20*C to raczej jest to nie możliwe, gdyż temperatura procesora na chłodzeniu powietrznym nie będzie niższa od temperatury otoczenia ;]

czyli sam sobie odpowiedziales,dolicz te 15 stopni i bedzie to realna temperatura,core temp 0.95 tjuction = 100 stopni,zreszta sprawdz jakie tempy masz w biosie lub TAT i czy zzgadzaja sie z core temp Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że u mnie coretemp nie pokazuje 20*C a jakieś 28-29*C więc to jest już bardziej realne :wink:

Tak zeby nie byc gołosłownym

 

Dołączona grafika

 

wierzysz w temp pokazywane przez speedfan przy tym taktowaniu E4300-bo ja nie :wink:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Core 0.95.4 i pokazuje identyko jak TAT tempy :)

sprawdz ile w biosie pokazuje(masz tjucion 85 czy 100?) bo mi Core 0.95.4 uruchamia sie z tjuncion 100 i wtedy sa poprawne tempy wedlug mnie,przy tjuncion 85 powinno sie dodac 15 stopni Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ile w biosie pokazuje(masz tjucion 85 czy 100?) bo mi Core 0.95.4 uruchamia sie z tjuncion 100 i wtedy sa poprawne tempy wedlug mnie,przy tjuncion 85 powinno sie dodac 15 stopni

Nie chce tutaj ocenić poprawności wskazań temperatur (bo ten wiadomo bywa mylny, zwłaszcza gdy pokazuje temp nizsze niż temp otoczenia), ale moim zdaniem mylnie twierdzisz, że trzeba akurat dodawac te 15*, bo tj wynosi 85*, a nie tak jak u Ciebie 100*. I owszem, czyjnik nie pokaże prawdziwej temp, ale ile sie myli tego nie ocenimy.... chyba że zmierzymy zew. prof. urzadzeniem ;)

 

A co do samego tj i jakie "powinno" być, to ja mysle, ze to zalezy od rewizji procka. Otóż te M0, ktore mialem miały wszystkie tj = 85* (niezaleznie czy to CT 0.94 / 0.95 / 0.95.4). L2 zaś miały tj = 100* (w CT 0.95 / 0.95.4, w starszej wersji z tego co pamietam akurat yło chyba 85*, ale tylko dlatego, ze te wersje źle rozpoznawały tj).

Tak mi sie przynajmniej wydaje....

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tutaj ocenić poprawności wskazań temperatur (bo ten wiadomo bywa mylny, zwłaszcza gdy pokazuje temp nizsze niż temp otoczenia), ale moim zdaniem mylnie twierdzisz, że trzeba akurat dodawac te 15*, bo tj wynosi 85*, a nie tak jak u Ciebie 100*. I owszem, czyjnik nie pokaże prawdziwej temp, ale ile sie myli tego nie ocenimy.... chyba że zmierzymy zew. prof. urzadzeniem ;)

bede uparty,trzeba jednak dodac te 15 stopni ,bo temp ok 20-25 stopni sa praktycznie niemozliwe na chłodzeniu powietrznym i tu widac dosc sporo przeklamanie temperatury(a widze takie temp 20-28 dosc czesto na roznych forach wlasnie przy tjuncion 85) przy 100 takich jaj nie ma i temp pokrywaja sie przynajmniej u mnie z temp pokazywana przez bios

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede uparty,trzeba jednak dodac te 15 stopni ,bo temp ok 20-25 stopni sa praktycznie niemozliwe na chłodzeniu powietrznym i tu widac dosc sporo przeklamanie temperatury przy tjuncion 85 przy 100 takich jaj nie ma

Ok, trzeba dodać, ale skad wiesz, ze akurat te 15*? To np. temp ok 28* nie moze być? Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, trzeba dodać, ale skad wiesz, ze akurat te 15*? To np. temp ok 28* nie moze być?

nie wiem ,najlepiej to miernikiem temp zmierzyc-tak bedzie najlepiej,ale jak ktos wierzy ze ma tempy typu 20-25 to powodzenia,28 tez bedzie trudno osiagnac na powietrznym Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ile w biosie pokazuje(masz tjucion 85 czy 100?) bo mi Core 0.95.4 uruchamia sie z tjuncion 100 i wtedy sa poprawne tempy wedlug mnie,przy tjuncion 85 powinno sie dodac 15 stopni

W biosie to w ogole pokazuje 35C, kiedy TAT i Core pokazuja 45C. Moim zdaniem 0.95.4 pokazuje identyko tempy jak 0.95, w koncu to sa praktycznie te same wersje, tylko 0.95 zwieszala kompa, to szybko wypuscili 0.95.4, pozbawiona tego bledu. Ze 20C to trzeba dodawac do 0.94, bo ona to mi pokazuje duzo mniejsze niz TAT tempy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID 1.21V wow - brales tego procka zupelnie w ciemno czy jakis selekt?

zupełnie w ciemno - takiego mi w sklepie dali (kupowałem na miejscu w K-linie)

 

btw. u mnie bez różnicy w czym - czy to TAT, core tempy wszystkie, everest (no speedfana nie mam bo nie czuje potrzeby) zawsze pokazują taką sama temperaturę. No easy tune pokazuje 1st więcej od reszty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do samego tj i jakie "powinno" być, to ja mysle, ze to zalezy od rewizji procka. Otóż te M0, ktore mialem miały wszystkie tj = 85* (niezaleznie czy to CT 0.94 / 0.95 / 0.95.4). L2 zaś miały tj = 100* (w CT 0.95 / 0.95.4, w starszej wersji z tego co pamietam akurat yło chyba 85*, ale tylko dlatego, ze te wersje źle rozpoznawały tj).

Tak mi sie przynajmniej wydaje....

Potwierdzam co do L2. Mam ta rewizje i w CT 0.95 / 0.95.4 wskazuje mi tj 100* a w CT 0.94 - 85*. Samych temperatur nie komentuje. Odpalam po prostu kilka programow i wyciagam srednia :wink: W niektorych progsach sa tez takie klocki ze sama temp procka wynosi przykladowo 39*, a Core1 ma 45* i Core2 47*. Nie wiem czy to logiczne zeby procesor ogolnie mial nizsza temperature niz kazdy z rdzeni osobno?

Edytowane przez DeL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem się pochwalić co udało mi się wycisnąć z mojego E2140 M0 - kupiony w ciemno z netu. Ma bardzo niski VID - doszedłem do stabilnych 2,95 GHz przy def VCore (1,2125V BIOS i 1,184V real load) i 3,2 GHz ale jeszcze nie wiem dokładnie ile V, coś około 1,3V z BIOS'u, chłodzony boxem przy zamkniętej obudowie. Płytka jak widać na screenie to nowy P5K Pro, do tego 2x1024 MB Corsair XMS2 DDR675 (nie wiem jak się kręcą, DDR2 960 wygląda że robią) i budżetowy Modecom MC-400.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Oto dowód jak wygląda sprawa z temperaturami. Rewizja L2 ma Tjunction 100C, a M0 85C. Dwa posty wyżej macie screen z tej samej wersji CT, tylko rewizja M0. I temperatury też są niższe (przyjmując, ze oba są w idle. O tym już kiedyś pisał Sector19, że do pomiaru temperatur procesorów w rewizji L2, należy używać CT 0.94, który pokazuje tak samo, jak 0.95 na M0. Jeśli chodzi o mnie, to ja odczytuje temperatury z nVida Monitor, które są równo 15C niższe niż w CT 0.95, więc mogę uznać pomiar mniej więcej za wiarygodny. Wiem jedno - nie czuć po radiatorze tych ~65C, które nie raz widzę. Przy męczeniu Orthosem i Freezerze skręconym na 1600RPM, końcówki hetatpipe'ów są lekko ciepłe i nic poza tym. Wie ktoś może skąd można ściągnąć CoreTemp 0.94, bo nigdzie nie mogę znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath

 

Z VID na poziomie 1.1875 Twoj proc ma szansa na piekne OC .

Przed chwila sprawdzalem 3 wersje CoreTemp VID zawsze pokazuja mi ten sam

czyli mozna wierzyc ze przynajmnie j inf o na temat VID jest miarodajne

z temperaturami roznie , najblizszy prawdy w moim przypadku jest

CoreTemp 0.95.4 pokazuje on w IDLE 36'C

wersja 0.95 w IDLE pokazuje 19'C ;)

i jak sa tacy naiwni co wierza ze maja na procu 19'C na

to zycze powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath

 

Z VID na poziomie 1.1875 Twoj proc ma szansa na piekne OC .

Przed chwila sprawdzalem 3 wersje CoreTemp VID zawsze pokazuja mi ten sam

czyli mozna wierzyc ze przynajmnie j inf o na temat VID jest miarodajne

z temperaturami roznie , najblizszy prawdy w moim przypadku jest

CoreTemp 0.95.4 pokazuje on w IDLE 36'C

wersja 0.95 w IDLE pokazuje 19'C ;)

i jak sa tacy naiwni co wierza ze maja na procu 19'C na

to zycze powodzenia .

Tylko, ze to jest v ustawione z biosu, jak dam na def. to niby pokazuje 1,325 w biosie a ustawia tak na prawde jakies kosmiczne napiecie ponad 1,4v... :blink:

Na codzien uzywam Right Mark CPU Clock Utility, zmniejszam sobie mnoznik i v w locie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath

 

Chyba zaszlo jakies male nieporozumienie :)

VID to nie VCore ktore zmieniasz w Biosie

tylko stala informacja o minimalnym napieciu jakie potrzebuje CPU do poprawnej pracy

Ja mam na codzien Vcore z biosu Auto 1.4+/- 3%

ale VID pokazywany w CoreTemp jest zawsze taki jak zapisal w nim Intel

czyli w moim wypadku 1.325 na poprzednim procu mialem 1.35

i wierz m i ten stary krecil sie znacznie gorzej :/

naszczescie padl i zostal zastapiony przez lepszy "model"

 

Wniosek na temat wartosci VID jest prosty

jesli proc to lepsza lepiej "wytrawiona" sztuka krzemu to dostaje nizszy VID

tym samym lepiej/latwiej sie kreci bo potrzebuje mniej papu ,

mniej papu oznacza nizsze teperatury w rdzeniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath

 

Z VID na poziomie 1.1875 Twoj proc ma szansa na piekne OC .

.

taaaa jasne :lol2: te odczyty mozna sobie darowac

 

Dołączona grafika

 

a w biosie ustawione 1.65V :lol: Pod obciazeniem 1.3250 :lol:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath

 

Chyba zaszlo jakies male nieporozumienie :)

VID to nie VCore ktore zmieniasz w Biosie

tylko stala informacja o minimalnym napieciu jakie potrzebuje CPU do poprawnej pracy

Ja mam na codzien Vcore z biosu Auto 1.4+/- 3%

ale VID pokazywany w CoreTemp jest zawsze taki jak zapisal w nim Intel

czyli w moim wypadku 1.325 na poprzednim procu mialem 1.35

i wierz m i ten stary krecil sie znacznie gorzej :/

naszczescie padl i zostal zastapiony przez lepszy "model"

 

Wniosek na temat wartosci VID jest prosty

jesli proc to lepsza lepiej "wytrawiona" sztuka krzemu to dostaje nizszy VID

tym samym lepiej/latwiej sie kreci bo potrzebuje mniej papu ,

mniej papu oznacza nizsze teperatury w rdzeniu .

Co zmienie napiecie w RM Clock to zmienia sie odczyt z core tempa - vid. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na Pelerynę zaopatrzyłem się w E2140. Trafiła się średnia sztuka, choć za tę cenę i tak jestem zadowolony z wyników i wydajności.

Dołączona grafika

 

V Core z biosu to niestety aż 1.4V, ale temperatury na boksie jeszcze znośne.

 

Zapowiadam, następnego proca wezmę już jakiegoś selekta od Sectora19. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...