Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że boxowy wicherek wieje nonstop na 2000rpm?

Mozliwe... do czasu keidy nei zalaczysz regulacji obrotow :wink:

 

Czym sie sugerowac, jesli chodzi o tempy?

M0, Speedfan 4.33 i core temp 0.95.4 pokazuja to samo....Wiec chyba wskazania ok?

DOKLADNIE tym masz sie sugerowac.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafilem na fatalna sztuke e2160? >_>

 

Przy 1,325v (def) robila 2,7ghz, orthos smigal godzine.

 

3 ghz przy 1,325 boota mam, ale system nie wiesza sie dopiero przy 1,45 :o Jade orthosa teraz. Memki wykluczam, bo dzielnik 1:1 . I temperatury wysoookie, 76*C teraz ....

//edit :

3ghz@1,45v > restart

Co to ma byc, az taka padaka?

Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz wsparcie dla PE2180(M0).

 

Procek kupiony na chybił trafił. :)

Bios vcore 1,275, CoreTemp VID=1,275, CPU-Z=1,232 :-P

Zapowiada sią dobrze. :rolleyes:

 

Od razu 300x10 vcore default Orthos 7 godz stabilny :D

potem 320x10 vcore default niestabilny

potem 333x10 vcore default niestabilny

potem 350x10 vcore default nie wstaje

potem 400x10 vcore default nie wstaje

 

potem 400x10 vcore 1,45bios nie wstaje :cry:

potem 350x10 vcore 1,45 nie wstaje :blink:

potem 333x10 vcore 1,45 wstaje nistabilny :huh:

potem 320x10 vcore 1,45 wstaje nistabilny :huh:

 

nie chciałem dawać więcej prądu bo lubię ciszę, pamięci ustawiałem na normal 800MHz.

Temperatury przy Orthosie 58-60 stopni w pokoju 25 stopni (centralne)

 

potem 400x6 vcore 1,31 chodzi stabilnie

potem 400x7 vcore 1,33 chodzi niestabilnie

potem 400x8 vcore 1,36 chodzi stabilnie (othos po kilka godzin+net i programy)

 

i tak na razie zostawiłem na 3,2GHz FSB:DRAM 1:1

Temperatury: bez obciążenia 37-41 st./obciążenie 58-61st.C

 

Macie jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić? Co z tym mnożnikiem x10jest? powyżej 300 ani rusz.

 

Wydawało się na początku że niski VID i małe temperatury pozwolą na większe OC ale powyżej 3GHz ciężko się utrzymać z rozsądnym vcorem czyli do 1,4v.

Chyba że płyta coś nie za bardzo. Czytałem trochę i takich mało jest na forum.

Mam możliwość wypróbować GA-P35-DS3 ale czy to jakaś różnica będzie?

 

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa pytania :

1. boxowy wentyl na procu kreci mi sie 1000 rpm w spocznku, przy temp proca. 30 C ..czy da sie to z poziomu biosa albo jakiegos softu jeszcze bardziej skrecic..zeby ciszej bylo?

 

2. czy lepiej jest ustawic w ustawieniach standardowych napiecie w biosie na auto, dzieki czemu sama sobie plyta to reguluje...i to samo pytanie odnosnie podkrecania..czy lepiej dac na auto..czy recznie ustawic jakas wartosc ?

Edytowane przez Pretorianinrico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skladalem kumplowi kompa na E2160, nie mialem czasu na wieksze testy

procek sie ladnie skalowal z napieciem

1,500V z biosu zaowocwalo takim wynikiem (:

wiem ze zadna stablinosc ale jakies pojecie o tej sztuce daje

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam już nie wiem. Dalem mu na początku 1.35 v to za każdym razem się wywalał po ok 1 godzinie w orthosie. Tyle że to było na BIOSIE 1.2.

 

Obecnie (BIOS 1.5).

 

Dołączona grafika

Spróbuję potem powalczyc o niższe napięcie. A po wymianie chłodzenia spróbuję powlaczyc o te 3.2-3.3ghz. Może na wyższym mnożniku. Albo trafiłem na średnią sztukę,albo już sam nie wiem. Może pamięci nie wyrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam już nie wiem. Dalem mu na początku 1.35 v to za każdym razem się wywalał po ok 1 godzinie w orthosie. Tyle że to było na BIOSIE 1.2.

 

Obecnie (BIOS 1.5).

 

Dołączona grafika

Spróbuję potem powalczyc o niższe napięcie. A po wymianie chłodzenia spróbuję powlaczyc o te 3.2-3.3ghz. Może na wyższym mnożniku. Albo trafiłem na średnią sztukę,albo już sam nie wiem. Może pamięci nie wyrabiają.

jaja sobie robisz-słaba sztuka 3750Mhz :unsure:

 

z takim napieciem to chyba wiekszosc ( 70% ) tak poleci [;

wierz mi ze sie bardzo mylisz,wiekszosc to wczesniej fsb walla złapie :wink: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mowimy o 2140 to tak ale juz 2160 to nie bylbym tego tak pewny [; w koncu na 3 giga to tylko fsb na poziomie 333 potrzebne [;

chodzi mi o fsb wall proca a nie płyt głównej, np dochodzisz do 3300mhz na dosc niskim napieciu,chcesz wiecej a tu lipa,lapiesz sciane-zadne napiecie nie pomaga i nic nie poradzisz Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim napieciem to chyba wiekszosc ( 70% ) tak poleci [;

Zmartwię Ciebie... 3,5GHz na wielu sztukach nie jest do osiągnięcia na 1,5v

 

nawet powiem że na BARDZO WIELU... 3,3GHz to powiedziałbym że OK, ale 3,5GHz trzeba mieć naprawdę dobrą sztukę.

 

chodzi mi o fsb wall proca a nie płyt głównej, np dochodzisz do 3300mhz na dosc niskim napieciu,chcesz wiecej a tu lipa,lapiesz sciane-zadne napiecie nie pomaga i nic nie poradzisz

A Jemu chodzi o E2160... i o to że na tym procku szybciej się procesor skończy niż złapie się FSBwalla...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Ciebie... 3,5GHz na wielu sztukach nie jest do osiągnięcia na 1,5v

 

nawet powiem że na BARDZO WIELU... 3,3GHz to powiedziałbym że OK, ale 3,5GHz trzeba mieć naprawdę dobrą sztukę.

A Jemu chodzi o E2160... i o to że na tym procku szybciej się procesor skończy niż złapie się FSBwalla...

o jezu patrzylem na szkrina devila i napiecia meerona , moj blad

 

a co do interpretacji moich mysli to masz 100% racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem E2140 :) Na 3.2GHz i napięciu 1.425V w biosie, i ok 1.45V wg odczytów programów zresetował się po 2.5h w orthosie :( Na noc zostawię na napięciu 1.45V (bios), 1.46V (odczyt) z nadzieją że będzie stabilny.

 

I teraz pytanie za 100pkt. uważacie że może bezpiecznie pracować na takim napięciu na codzień (czasami 24h/dobe przez kilka dni)? Max temp. jaką zaobserwowałem to 63 stopnie wg Core Temp (everest i speedfan to potwierdzają). Chłodzenie to scythe infinity z wiatrakiem na 800obr i tymczasowo jakaś stara biała pasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszedłem do 8x400 ,ale przy 1.425V

 

Dołączona grafika

 

Fazi86 trochę dziwne,że Ci po 2.5 h xię zresetował Czy jest bezpieczne ? W razie czego płyta odetnie zasilanie od proca i komp się wyłączy. Możesz zabić proca ,ale nie takim napięciem. Ja bym spał spokojnie.

 

 

Dobra czas na mordobicie 3Dmarkami...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie napięcie i temp nie powinny prockowi zaszkodzić to dobrze. Co do tego restartu, to zastanawia mnie sam fakt resetu, bo zazwyczaj jak proc był niestabilny to się program zatrzymywał/wysypywał. A co do tego czasu to nic wyjątkowego bo mój stary proc potrafił się i po 4h sypnąć. No nic zobaczymy jak na trochę wyższym napięciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek Ty chyba sobie jaja robisz ,albo chcesz mi nazłość zrobić deklasując mój wcześniejszy "wyniczek" :D

 

Nie no szczerze ładny wynik,ale napięcie trochę duże mu dałeś i tylko 22 minuty pocenia Orthosem ;)

 

No nic ja na razie sobie daruję dalszą walkę. Nie z tym chłodzeniem :D

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba sobie jaja robisz ,albo chcesz mi nazłość zrobić deklasując mój wcześniejszy "wyniczek" icon_biggrin3.gif

 

Nie no szczerze ładny wynik,ale napięcie trochę duże mu dałeś i tylko 22 minuty pocenia Orthosem icon_wink2.gif

 

No nic ja na razie sobie daruję dalszą walkę. Nie z tym chłodzeniem icon_biggrin3.gif

Skądże znowu hehe :D No temperatury mocno skaczą już z coraz wyższym V, a na pokładzie tylko skromny pentagramik i w budzie 1x120mm ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latają te procki pod 3,5ghz ? robi ktoś tyle na co dzień ?

 

kumpel kupił 2160 box na pałkę, 3,3GHz stock v :blink: najsss :]

1.5-1.55v do 3.5Ghz. 3.6Ghz to już napięcia kosmiczne ;]]

 

Screen:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@devil

gnasz procka gnasz!

@sector19

mój robi 3,2 na 1,265:D ....ale po wielu godzinach gapienia się na spi mam dość.

@ogół wiary

co sądzicie o pomyśle zamianki box cooler na TT Silent Tower z fanderem 92. Podchodzę do tego sceptycznie bo bartkowi z podpisu robi w spi 50pare stopni...i tak wątpie by było to lepsze niż box, ale może ktoś ma to badziewie i wspomoże wiedzą

@fredek

zdradź swoje alfy do tych elpid z 1ghz (ja max na 2,3v mam 5-4-4-14-37-4-4-4)...dzienks in advance

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@meeron jakie tempy przy tym napięciu? :wink: I jakie chłodzenie ;]

nie wiem jaka temp bo nie mialem czym sprawdzic

chlodzenie to frezerek7

ten procek na ~3650MHz wbijal do windy na 1,575V :D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o pomyśle zamianki box cooler na TT Silent Tower z fanderem 92. Podchodzę do tego sceptycznie bo bartkowi z podpisu robi w spi 50pare stopni...i tak wątpie by było to lepsze niż box, ale może ktoś ma to badziewie i wspomoże wiedzą

 

Ja miałem na Bartonie 2500+ to co mam teraz na E2140, tam temp dochodziła do 65, a tutaj po "przekręceniu" procka o 100% temperatury są dużo niższe. No i w idle nie ma już 50 tylko coś koło 30. Tyle, że ja mam Sonic Tower z 120x120, nie wiem czym to się różni od Silent Tower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...