Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj i dzis z ranca porobilem kilka Testow

nowo zakupionych Prockow E2140 (2 sztuki)

BRANE W CIEMNO (zadne tam selekty)

 

jedna idzie 3504mhz na 1,39 reall max FSB 439(szkoda ze tak szybko) VID - 1,300

 

druga troche slabsza sztuka ale tez daje rade ma nawet wyzsze FSB MAX ok 450 za to VID 1,325

 

Ale co mnie zaskoczylo to TEMP - wyczytalem ze procki kosmicznie sie grzeja ... u mnie jest sytuacja wrecz przeciwna

 

napiecie w kazdym przypadku 1,40V

 

 

BOX max rpm nie widzialem wiecej niz 54-56 stopni (orthos stress 20 min)

Idle = 34

 

 

[u]Infinity w passive[/u] 56-7C stress (orthos 20min)

idle = 38C

 

 

Infinity i delta 5V = 38 stress (orthos 20 min)

Idle = 22c ( w pokoju mam ok 18)

 

Infinity i delta 12V :wink: - 22 = stress (orthos 20 min)

idle = 17-18C

 

 

Dodam ze zmontowane eszystko na tzw pajaka na sylikonie od Scythe (bo as5 sie skonczyla)

 

Screeny zalacze wieczorkiem (ten jeden na szybkiego)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac o ile zmienily sie temperatury.

Jak miałem Położonego IHS'a tzn był rdzeń- pasta AS5 -IHS - pasta AS5 - radiator to w idle miałem ok. 37-38st.

Teraz mam 34st. :/ więc nie duża różnica.

Jak miałem IHS przyklejonego na silikon (czyli oryginał) to temperaturka w stresie ok. 75st. teraz za to ok. 65-66st. ;) także troche lepiej

Procek pracuje na napięciu 1,425V

 

Ciekawy jeszcze jestem jakie by były temperaturki na Freezer'ku 64 od ADM :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzis z ranca porobilem kilka Testow

nowo zakupionych Prockow E2140 (2 sztuki)

BRANE W CIEMNO (zadne tam selekty)

 

jedna idzie 3504mhz na 1,39 reall max FSB 439(szkoda ze tak szybko) VID - 1,300

 

druga troche slabsza sztuka ale tez daje rade ma nawet wyzsze FSB MAX ok 450 za to VID 1,325

 

Ale co mnie zaskoczylo to TEMP - wyczytalem ze procki kosmicznie sie grzeja ... u mnie jest sytuacja wrecz przeciwna

 

napiecie w kazdym przypadku 1,40V

BOX max rpm nie widzialem wiecej niz 54-56 stopni (orthos stress 20 min)

Idle = 34

[u]Infinity w passive[/u] 56-7C stress (orthos 20min)

idle = 38C

Infinity i delta 5V = 38 stress (orthos 20 min)

Idle = 22c ( w pokoju mam ok 18)

 

Infinity i delta 12V :wink: - 22 = stress (orthos 20 min)

idle = 17-18C

Dodam ze zmontowane eszystko na tzw pajaka na sylikonie od Scythe (bo as5 sie skonczyla)

 

Screeny zalacze wieczorkiem (ten jeden na szybkiego)

Coś nie teges z tymi temperaturami - w pokoju 18C a na screenie Core0 - 15C :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongman

Procki fajne ale wgraj HwMonitor i wtedy zobacz temperatury - inne pokazują zaniżone wartości o ok 15*C. Tzn. zaniżony odczyt, który jeżeli patrzyć na to rozsądnie ma więcej wspólnego z rzeczywistością niż ten prawidłowy :D . Anyway tempy masz normalne - takie same mam na boksie ~70*C.

svende z kolei mówi, że to może być masa zabezpieczająca rdzeń gorsza niż w normalnym c2d - brzmi logicznie:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Pewne sprawy powinny być oczywistą oczywistością, E21x0 po podkręceniu o np. 100% i dorzuceniu wiekszych voltów, nie może nie wydzielać ciepła (Letnie BOXy, praktycznie chłodne Ninje w pełnym passiv, brak różnicy po dodaniu wentylatora). Dla porównania wiem jak sie grzeje 65nm Brisbane, lub na tej samej Ninji Venice na napieciu obniżonym do 1,07. Jeżeli zdjęcie IHS spowodowało tylko ok 10% spadku temperatury w programch 9 i nieznaczne podgrzanie coolerów), to problem musi leżeć głębiej, może masa zabezpieczająca na rdzeń E21x0 jest słabszym przewodnikiem ciepła niż ta z pełnych C2D

znowu sie zamotałem ..

Ten najnowszy HWMonitor tez źle pokazuje ....

Mialem na mysli 1.0.5.8 post-146994-1198326306_thumb.jpg Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen uzywa coretemp w wersji 0.95 , wersja 0.95.4 pokaze mu temperature o 15C wieksza a hwmonitor pokaze wieksza o kolejne 15C. Na pytanie, ktory program jet najblizszy prawdy to ja nie odpowiem, zakladajac ze throttling wlacza sie przy 95C to prawdopodobnie jest to HWMonitor.

 

EDIT:

 

Wyglada na to, ze faktycznie najnowszy HWMonitor zaczal pokazywac wartosci o 15 nizsze niz poprzedni, heh.

Edytowane przez Taipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tydzień temu czytałem tu czyjś post, że po podniesieniu napięcia na płycie lub coś podobnego procek idzie stabilnie wyżej. Nie mogę tego postu znaleźć teraz. Może ktoś pisał jakąś herezję a może to prawda. Mój procek idzie na 3.0 dopiero przy 1,445. Reszta ustawień płyty domyślnie. Czy można coś z tym prockiem jeszcze zrobić? Przydało by się obniżyć napięcie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ CruX

W moim przypadku, operowanie 'FSB' do 430, czyli do walla procka nie wymaga zadnego zwiekszania napiecia plyty glownej, u ciebie pewnie bedzie podobnie. Ustaw dla spokoju na powiedzmy 1.35v i tyle. Z drugiej strony przy 1.5V i wiecej na NB komp mi sie wiesza. Jak stoisz z temperatura ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ CruX

W moim przypadku, operowanie 'FSB' do 430, czyli do walla procka nie wymaga zadnego zwiekszania napiecia plyty glownej, u ciebie pewnie bedzie podobnie. Ustaw dla spokoju na powiedzmy 1.35v i tyle. Z drugiej strony przy 1.5V i wiecej na NB komp mi sie wiesza. Jak stoisz z temperatura ?

W tym poście, którego nie mogę znaleźć ktoś pisał, że podnoszenie napięcia na NB zwiększa OC procka przy tym samym napięciu. Nie chce mi się w to trochę wierzyć.

Temp procka jak i rdzenie w stresie (orthos) wynoszą 54-55C. Freezer wtedy ma 2600obr/min a normalnie około 1300 (automatycznie się rozpędza). Nie mam jeszcze żadnych innych wentyli w obudowie a ta jest zamknięta. Czytając niektóre posty to temp mam super wzorcowe. Niestety 1,445V to słaby wynik przy 3GHz. Z tego co czytałem moja płyta zawyża V więc realnie mam około 1,4V. A więc można to jakoś poprawić? To mój pierwszy intel a na amd nie było żadnych magicznych sztuczek poza zwiększaniem V procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 1.0.5.8 pokazuje ta "prawidłową" - patrz mój post wyżej.

no teraz widze 44stopnie. Nie za duzo? :D

Nie - ja mam mniej więcej tak samo na boksie, ustawienia w sigu. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=131008

 

Jak narazie najlepszy topic dotyczacy temperatury C2D jaki znalazlem.

 

Przeprowadze dzisiaj probe, mianowice sciagne cooler, zaloze na rdzen miedziana plytke jako prowizoryczny IHS i zmierze termometrem temperature w jakiej zalaczy sie throttling.

 

Moze dojde do jakichs ciekawych wnioskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma rewelki.. e2160 pierwszy lepszy z brzegu vid 1.35v dałem 1.4v i z marszu poszedł na 3.2GHz.. Na 1.38v już się wywalał.. 41w stressie na każdym rdeniu chłodzone WC :)

 

edit

od biedy 3.5ghz na 1.525v tez robi ;/

Edytowane przez razer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym poście, którego nie mogę znaleźć ktoś pisał, że podnoszenie napięcia na NB zwiększa OC procka przy tym samym napięciu. Nie chce mi się w to trochę wierzyć.

 

Kiedy to chyba prawda :) Moge to potwierdzić na podstawie własnych obserwacji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma rewelki.. e2160 pierwszy lepszy z brzegu vid 1.35v dałem 1.4v i z marszu poszedł na 3.2GHz.. Na 1.38v już się wywalał.. 41w stressie na każdym rdeniu chłodzone WC :)

 

edit

od biedy 3.5ghz na 1.525v tez robi ;/

no to rzeczywiscie bez rewelki :lol2: :mur: a moze za duże wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test dla desperatow, za chlodzenie procka posluzyla mi miedziana plytka 50x50x7mm i CLP.

Procek puszczony 1200mhz 1.3V obciazony orthosem ladnie dobil do temperatury gdzie wlaczal sie throttling.

 

Temperatura powierzchni plytki w momencie throttlingu wyniosla 75C, wnioski:

 

a) transfer ciepla jest na dobrym poziomie i tjunction max mojego procka to ~75C

b) transfer cieply nie jest najlepszy i tjunction max to faktycznie 85C

c) transfer cieplny jest fatalny i tjunction max to 100C

 

Na oko wyglada, ze b)

 

EDIT:

 

Ta dziesieciostopniowa roznica temperatur pomiedzy coretempem a miernikiem wystepuje rowniez w idle.

Edytowane przez Taipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ładnie trafił jednak procek. Wcześniej na P5LD2-SE musiałem dawać wyższe napięcia, np. 1.35V dla 2.8GHz, teraz na 1.25V robi mi 3GHz...stabilnie... na mojej nowej plytce. Ramy tez wyzej ida, na nizszym napięciu..mmhmm:) mioodzio:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na szybko potrzebuje odowiedzi na pytanie (nie ma w FAQ bo FAQ nie ma ;] a w szukajcie cieżko pytko sformułować: jakiej temp procka (nie pojedynczego rdzenia tylko procka ;)) nie powinno sie przekraczać w stressie ?

I czy jest taki programik co pozwala odczytać maxtemp coś jak A64 max temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Wiecie może jakie jest standardowe napięcie na NB w Asusie P5K-E?

Przy FSB 415MHz monitor już mi się nie włącza a przy 414 jest ok. Więc 415 to chyba FSB WALL :/ Chyba, że na chipsecie trzeba zwiększyć napięcie? Jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Wiecie może jakie jest standardowe napięcie na NB w Asusie P5K-E?

Przy FSB 415MHz monitor już mi się nie włącza a przy 414 jest ok. Więc 415 to chyba FSB WALL :/ Chyba, że na chipsecie trzeba zwiększyć napięcie? Jak uważacie?

a ile dajesz ?? przy ok 400 na NB 1,4v starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...