Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

@ naxt

Dlatego niestety bo jak narazie do 3d potrafi fikać na 3.6Ghz a to jednak troche mało.. Ale za 230zł jestem w pełni zadowolony ;] A tempy jak na dobre wc troche duże.. Nie wiem co z tym zrobić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Ale ja sprawdzałem Wall'a przy mnożniku x6 więc napięcie mnie na pewno nie ograniczyło...

Podbijanie napięcia PLL właśnie pomaga w osiągnięciu wyższego FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój skromny wynik.

Dołączona grafika

 

Panowie mam problem z utrzymaniem go stabilnie na mnożniku 9, podbijanie napięć nic nie daje. Może wy znacie jakiś sposób, trik magiczny żeby działał na fabrycznym mnożniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój skromny wynik.

<obrazek>

 

Panowie mam problem z utrzymaniem go stabilnie na mnożniku 9, podbijanie napięć nic nie daje. Może wy znacie jakiś sposób, trik magiczny żeby działał na fabrycznym mnożniku

najpierw podbij napięcie na NB , sprawdz na mnozniku 6 przy jakim fsb masz wall procka lub płyty , blisko walla procek lub płyta może byc niestabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że w miarę zadowolony jestem z mojego procka ;) 3ghz robi na 1,175V, nie chciało mi się jeszcze szukać wyższego taktowania dla tego napięcia ani niższego napięcia dla tego taktowania ;] Wiem tylko, że na 1,125 nie wstaje przy 3ghz ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że w miarę zadowolony jestem z mojego procka ;) 3ghz robi na 1,175V, nie chciało mi się jeszcze szukać wyższego taktowania dla tego napięcia ani niższego napięcia dla tego taktowania ;] Wiem tylko, że na 1,125 nie wstaje przy 3ghz ;(

Wiesz, moj tez lecial chyba ze 3-4h w Orthosie na 1,2V, tylko problem w tym, ze 3DMark2005 zaczal przechodzic dopiero na 1,38V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ustawiłem procka 2160 M0 na 3150 mhz napięcie z biosu 1.4v każdy program pokazuje taką samą temperaturę czyli hw monitor,core temp najnowszy i everest.Tjunction niby jest 85 czy na infinity/mugen to są dobre temperaturki proc 67 w stresie a rdzenie max 59?Pytam ponieważ nie wiem czy ten kloc na procu dobrze jest zapięty bo czasem jak poruszam budą odepnie się jeden kołeczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ustawiłem procka 2160 M0 na 3150 mhz napięcie z biosu 1.4v każdy program pokazuje taką samą temperaturę czyli hw monitor,core temp najnowszy i everest.Tjunction niby jest 85 czy na infinity/mugen to są dobre temperaturki proc 67 w stresie a rdzenie max 59 ?Pytam ponieważ nie wiem czy ten kloc na procu dobrze jest zapięty bo czasem jak poruszam budą odepnie się jeden kołeczek.

To jest sprzeczność - bardzo możliwe że w idle masz temp. poniżej ambient (otoczenia) - spróbuj HWmonitor ale 1.0.5.8 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurczak80

Ta temperatura "CPU" sie nie sugeruj bo ani twoj procesor ani twoja plyta glowna nie ma czujnika, z ktorego mogla by ona pochodzic.

 

HWMonitor 1.0.5.8 pokazuje dla tych procesorow nieprawdziwa, zawyzona temperature - sprawdzane doswiadczalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info o czujnikach ? Ciekaw jestem po prostu.

A co do drugiego to trzeba dodać, że pozostałe progsy w tym hwmonitor 1.0.5.9 również pokazują bajki, gdyż czasami (przy dobrym chłodzeniu) okazuje się że temp. rdzeni jest poniżej temp otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tomshardware.co.uk/forum/221745...mperature-guide

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=131008

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1174781

 

Procesor odczytuje sygnaly DTS z rdzeni, ktore zmierzaja do 0 wraz ze wzrostem temperatury. Kiedy wartosc DTS osiaga 0, procesor wlacza throttling.

 

Autorzy programow stosuja pewne oszacowanie by zamienic te dane na aktualna temperature procesora, Intel nie chce dostarczyc zadnych konkretnych informacji na temat odczytu temperatury w tych procesorach, dlatego wystepuja takie niescislosci. Do tego dochodzi problem kalibracji, gdzie niektorzy twierdza, ze odczyty diod w dwoch roznych procesorach moga roznic sie o +-20C.

 

Temperatura CPU w niektorych plytach jest poprostu przeksztalconym odczytem z rdzenia, gdzie dodano/odjeto iles stopni. Latwo do tego dojsc gdy sie zaobserwuje, ze ta temperatura w ciagu sekundy lubi podskoczyc o np 30C w momencie obciazenia procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tomshardware.co.uk/forum/221745...mperature-guide

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=131008

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1174781

Temperatura CPU w niektorych plytach jest poprostu przeksztalconym odczytem z rdzenia, gdzie dodano/odjeto iles stopni. Latwo do tego dojsc gdy sie zaobserwuje, ze ta temperatura w ciagu sekundy lubi podskoczyc o np 30C w momencie obciazenia procka.

 

No właśnie, o 28 skacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo proc stabilny, a wywalanie sie orthosa na large i blend powoduja ramy.

nie zgodze sie proc tez potrafi sie wywalic na large u mnie na przyklad na small idzie 10h a na large wywal sie po 3-4h podniesienie minimalnie napiecia na procku i juz large idzie 10h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuście sobie Orthosa do sprawdzania stabilności. Może iść kilka godzin i o niczym to nie świadczy. Ja testuję CPU Testem 2k5 i 2k3. Jak przejdzie wszystkie 5 testów w 2k5 to uważam go za całkowicie stabilny. Widać to podczas grania. Wczoraj probowałem nowe ustawienia grając w Supreme Commandera i 2 razy mi się gra wywaliła. Jestem niemal pewien, że CPU Testu w 2k5 nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info o czujnikach ? Ciekaw jestem po prostu.

A co do drugiego to trzeba dodać, że pozostałe progsy w tym hwmonitor 1.0.5.9 również pokazują bajki, gdyż czasami (przy dobrym chłodzeniu) okazuje się że temp. rdzeni jest poniżej temp otoczenia.

u mnie jest tak:

HW Monitor: 59

CoreTemp: 45

Real: 36

Wszystkie pomiary w tej samej chwili :f, mierzone czujnikiem od Aerocool GateWatch, takze te wszystkie programy mozna sobie miedzy bajki wsadzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnikiem na pewno będziesz w stanie zmierzyć temperaturę pod heat spredderem :mur: Przecież Core Temp podaje temperaturę z czujnika, który znajduje się bezpośrednio w rdzeniu procesora, więc siłą rzeczy musi być wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Moja sztuka, napiecie 1,45 v bios. Trzeba sie czyms ratowac na nieobecnosc E6600. Jak widac nie jest zle, wszystko ładnie chodzi, gry, 3dmarki itd.

 

Procek prawdopodobnie niebawem bedzie na sprzedaz, wiec jesli ktos jest chetny to kontakt gg, pw. ;]

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie uzyskałem max 3550MHz i teraz jest problem, na 3600MHz juz nie jest stabilnie nawet na 1.585v na 3700MHz winda wchodzi zaraz res o dziwo 3800MHz i też wchodzi ale zaraz res, może mobo już nie domaga? Co poustawiać? Co to jest cpu reference o.xx % czy siakoś tak :P Wstępnie bawiłem się napięciami na mobo ale nic to nie dawało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie uzyskałem max 3550MHz i teraz jest problem, na 3600MHz juz nie jest stabilnie nawet na 1.585v na 3700MHz winda wchodzi zaraz res o dziwo 3800MHz i też wchodzi ale zaraz res, może mobo już nie domaga? Co poustawiać? Co to jest cpu reference o.xx % czy siakoś tak :P Wstępnie bawiłem się napięciami na mobo ale nic to nie dawało

To jest ilość dodatkowego napięcia bodajże w stressie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie acrobat13 .... chyba widac roznice miedzy mobasami, podnosiłeś cpu vtt ?

u mnie lata jak w sigu niestety...tylko

a przy mnożniku 6 łapie walla na 440

Witaj Yogi pamietasz mnie ? pcmaniak.. ok, to nie forum bravo. :D

 

cpu vtt nie zmienialem, szczerze mowiac zmienialem tylko vcore i napiecie na pamiec + nb podbilem do 1,4v. Jesli pozniej bede mial chwile to zobaczymy co potrafi na 1,55. :]

 

Jak sie liczyvcore po cpu reference o.xx %? Jak to wyglada na przykładzie, ustawiamy 1.400 vcore + to cpu reference o.xx % i ile mamy w stresie ?

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Yogi pamietasz mnie ? pcmaniak.. ok, to nie forum bravo. :D

 

cpu vtt nie zmienialem, szczerze mowiac zmienialem tylko vcore i napiecie na pamiec + nb podbilem do 1,4v. Jesli pozniej bede mial chwile to zobaczymy co potrafi na 1,55. :]

 

Jak sie liczyvcore po cpu reference o.xx %? Jak to wyglada na przykładzie, ustawiamy 1.400 vcore + to cpu reference o.xx % i ile mamy w stresie ?

No jak masz 1,4V i np. 105% to masz 1,05*1.4 = 1,47V ...

 

tak pisze w mojej instrukcji, ale to tez jest logicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Po długich tygodniach przygotowań P4 leci do nowego właściciela a ja wreszcie na e2160...jednak rozczarowanie moje nie zna granic :/

Vcore 1.376V

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=287824

 

Kiepściutko jednym słowem :( Proc jest dla mnie nowością, nawet nie wczytywałem się w opisy OC na forach więc może coś przeoczyłem? Jakieś szybkie porady?

Nie mogłem osiągnąć stabilności już od FSB rzędu 1235MHz nawet przy vcore 1.575V ! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...