Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tutaj ;). Stałem się posiadaczem e2140 zakupiony w apollo we Wrocku. Pierwsza lepsza sztunia z półki i na 1,38V 3,33 ghz ;]. W końcu coś trafiłem ;).

orthos stable ?

jesli tak to ciekawa sztuka, M0 z jakim Vid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tutaj ;). Stałem się posiadaczem e2140 zakupiony w apollo we Wrocku. Pierwsza lepsza sztunia z półki i na 1,38V 3,33 ghz ;]. W końcu coś trafiłem ;).

 

Screenem , Screenem zarzuc z Orthos Stable ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w kdo.pl w grudniu. Nic nie wybierałem, wziąłem co dali. Czy nikt nie ma lepszego e2140? Bo zapał do walki mi opada:).

 

@Świder

czy Ty masz może DFI na nforce2 jeszcze? miałbym pewien interes do Ciebie

 

pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w kdo.pl w grudniu. Nic nie wybierałem, wziąłem co dali. Czy nikt nie ma lepszego e2140? Bo zapał do walki mi opada:).

 

@Świder

czy Ty masz może DFI na nforce2 jeszcze? miałbym pewien interes do Ciebie

 

pzodrawiam

Spoko spoko jeszcze swojemu nie dałem więcej niz 1,38V ;). Zobaczymy na 1,45 ile zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

wiem, wiem...trochę się interesuję hwbotem:). ale niestety w spi jestem słabiutki...Wy robicie nieco ponad 7m przy 3ghz, a ja nie mogę zejść poniżej 8min na 3,6ghz:). a ten komp jest używany przez wszystkich w rodzinie i musi działać zawsze:). Ile z Waszych selekcji e2140 leciał najwięcej?

@Gregor1230

no liczę na Ciebie chłopie!:). Pokaż, że abit też potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że wszyscy ostro walczą a ja sie obijam :wink:

 

No to 3.3GHz - jeszcze nie w pełni stabilnie jeśli chodzi o orthosa ale dziś nie mam więcej czasu - chciałbym to ustabilizować do pracy 24/7 więc szukam minimalnych napięć. Wyżej to już raczej będe zapodawał tylko SPI i 3DMarki

Dołączona grafika

Wyniku SPI nie komentować bo nie chciało mi sie timingów przestawiać a chwile wcześniej ram latał na 550MHz. Napięcie +87,5mV

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż moje drogie chłopce...zownowałem(jest takie słowo? :) ) Was!

 

Gińcie poniżej:

 

465x8=3720mhz ; 1:1; vcore 1,5000

Dołączona grafika

 

Jeszcze ktoś podskoczy?:D

 

Do windy wszedł także na 470x8, zrobiłem validacje i ruszyłem spi i zwiecha. Teraz chciałem online zrobić, a tu cpu outdate :mur:

 

Pozdrawiam.

 

Generalnie zadanie przegonienia Świdra udane:)...MSI rulez!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez coś pokaże. Chłodzenie BOX wiec sie "trochę" przegrzewa i oczywiście nie ma mowy stabilności, ale jak na BOX (w krotce będzie coś konkretniejszego) to i tak chyba nieźle. 1M policzył :) Wynik slaby, ale tu nie o wynik chodziło.

 

Dołączona grafika

 

Może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cerry

 

no ładnie, ładnie. zadanie zaliczone. może być:). szkoda, że cpu nie takie samo. u mnie box chłodził tak samo jak obecnie używane TTsilent tower. Zrób 32M i będzie gites.

pozdrawiam

 

PS: czy ktoś miły znający się na hwbocie mógłby stwierdzić czemu nie naliczają mi się pkt?

 

http://hwbot.org/user.do?userId=10839

 

PS2: kurde najnowsze cpuz wyświetla vid napięcie, a nie to co się daje z biosu...ble, szkoda!

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł666 - zapusc na troche dluzej orthosa dzisiaj dokladnie takim samy wynikim na tej samej plycie sie cieszylem i po 2h sie wywalil:(

 

ps. Zmienilem skina do ITE tak wyglada chyba lepiej http://rapidshare.com/files/85767097/Smart_Guardian.rar.html

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świder

dziękuję:)

ostatni orthos stable było na 3,2. Od tego czasu orthosa porzuciłem na rzecz PI bo szybsze:). Będę jutro próbował bo zadziwiło mnie, że na takich taktach zrobił 32M. Wiem, że blenda nie chce robić przez pamiątki(w końcu to 667@~1ghz), ale ftt spoczko szło. Temperatury...zadziwiająco niskie (mowa o spi) 51-57 w zależności od rdzenia - jutro przekażę info odn temp w orthosie. Wentyl na 2k fander puszczony.

BTW. już mi pkt naliczyło w hwbot ---szaleństwo...3,5pkt

@Paweł666

co to jest " 112.5mV"...blood iron rzeczywiście krwawy (czerwony:D )

 

pozdrawiam (as always:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świder

dziękuję:)

ostatni orthos stable było na 3,2. Od tego czasu orthosa porzuciłem na rzecz PI bo szybsze:). Będę jutro próbował bo zadziwiło mnie, że na takich taktach zrobił 32M. Wiem, że blenda nie chce robić przez pamiątki(w końcu to 667@~1ghz), ale ftt spoczko szło. Temperatury...zadziwiająco niskie (mowa o spi) 51-57 w zależności od rdzenia - jutro przekażę info odn temp w orthosie. Wentyl na 2k fander puszczony.

Wynik b.ladny ale sadze ze w orthos bedzie stabilny dopiero przy 3,5 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka: uruchomię kompa z E2160 (na def. Mhz) na zasilaczu 300W? Płytka to ASRock.

jakiej firmy PSU?

 

PS. Panowie ładne wyniki :)

Zmobilizowaliście mnie do dalszej walki.

BTW w tym temacie był już screen 4.0ghz tylko nie pamiętam kogo.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Strongmen

nie bądź złym prorokiem!:) generalnie to tak bardzo mi nie zależy na takim 3,xx będzie stabilny bo i tak używam tylko 3g do pracy:). Widzę w sigu, że masz 3,5g...ile max?

@moradin

imho ruszy, bo i czemu miałby nie ruszyć. W końcu te proce dużo mniej potrzebują pałera do pracy. Ale jeśli to noname lub codeshit to bawisz się na własną odpowiedzialność:)

EDIT: ruszy::) fortki fajne są

@Miczq

thx za wytłumaczenie..śmieszne to

@aldam

4g z e2140...hmm...to ja tylko na hwbocie widziałem na LN2...ale jak znajdziesz to daj znać. I oczywiście WALCZ!:)...grunt to dobra mobilizacja:)

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

112.5mV - to tak smiesznie przedstawione w dfi napiecie np ja masz vid procka v1.325 to + 112.5mV = v1,442

Tyle że to jest chyba dodawane do napięcia "Auto" jakie zapodaje płyta a to u mnie jest 1.28V (CPU-Z podaje Idle 1.408 Stres 1.392 no ale wiadomo co miernik to miernik - jak go znajde to zmierze napięcia bo na razie to zaginął w akcji :wink: )

 

@Miczq no to na czas oglądania filmów zapodam orthosa na 3h i zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom temperaturka już na klozecie :)

 

Edit: No i sie sypło po półtorej godzinki - jutro dostanie więcej papu i ma działać :D

Edit2: Nie wiem czy sie nie sypło przez ram bo 500MHz błędy na próbce SPI 16M - ale profilaktycznie procek dostał wiecej V a ram Cl5

 

Edit:

Dołączona grafika

napięcie + 125mV

 

Jeszcze zobacze kiedysie sypnie SPI1M i spanie

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż moje drogie chłopce...zownowałem(jest takie słowo? :) ) Was!

 

Gińcie poniżej:

 

465x8=3720mhz ; 1:1; vcore 1,5000

 

Jeszcze ktoś podskoczy?:D

 

Do windy wszedł także na 470x8, zrobiłem validacje i ruszyłem spi i zwiecha. Teraz chciałem online zrobić, a tu cpu outdate :mur:

 

Pozdrawiam.

 

Generalnie zadanie przegonienia Świdra udane:)...MSI rulez!

no to widzę że sie chłopaki zapaliły do walki :wink: Widać sesja nie straszna :lol:

Uderzajcie na 3800 bo myslę że stać te Wasze procki na to. Jakie maks napięcie Wam daja płytki po dropie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...