Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko mam jeden problem z ORTHOSEM, otóż czasami się sam wyłącza podczas Stresu, patrze na tempy a za chwilę zjeżdzają do temperatur Idle, orthos nie zgłasza żadnych uwag, jest w trayu ale jak na niego najedę zobaczyć co się dzieje to ikonka znika.Macie takie coś ? jest na to jakaś rada ?

To według mnie jest oznaka niestabilności. Trudno chyba uznać, że program pracuje stabilnie jak wylatuje. Też tak miałem.

Orthos to oryginalnie dwa pliki: orthos.exe i worker.dl. Pozostałe trzy z jego katalogu są tworzone po uruchomieniu. Jak usunąłem te dodatkowe pliki i zapuściłem Orthosa ponownie, to testowany w takich samych warunkach jak wtedy gdy wyleciał tym razem po podobnym czasie już nie wyleciał, tylko się zaczerwienił. Kilka razy tak miałem.

Edytowane przez jurass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam podejrzewać, że to ram.

poluzowałem timmingi i przeszedł już 15min orthosa (wczesniej tylko 5min)

 

Czym testować ram?

Jaka jest różnica między MCH voltage a FSB voltage?

mostek północny... mostek poludniowy ??

 

ram trestowac memtestem najleiej z hiren's boot cd bootujac z plytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu moj na 430 wstaje moze jeszcze uda mi sie jakos pod wieczor pobawic to moze i da rade na 435 ale cos czuje ze jak juz to na 435 bedzie mial Walla. Mam pytanko czy podczas sprawdzania scianki to zmieniacie tez napiecie czy tylko FSB jedziecie w gore ? (bo ja tylko FSB zwiekszalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu moj na 430 wstaje moze jeszcze uda mi sie jakos pod wieczor pobawic to moze i da rade na 435 ale cos czuje ze jak juz to na 435 bedzie mial Walla. Mam pytanko czy podczas sprawdzania scianki to zmieniacie tez napiecie czy tylko FSB jedziecie w gore ? (bo ja tylko FSB zwiekszalem)

Ustaw mnożnik 6x to stykni jechanie tylko z FSB - najwygodniej przy pomocy SetFSB lub jakiegoś alternatywnego z pod windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To według mnie jest oznaka niestabilności. Trudno chyba uznać, że program pracuje stabilnie jak wylatuje. Też tak miałem.

Orthos to oryginalnie dwa pliki: orthos.exe i worker.dl. Pozostałe trzy z jego katalogu są tworzone po uruchomieniu. Jak usunąłem te dodatkowe pliki i zapuściłem Orthosa ponownie, to testowany w takich samych warunkach jak wtedy gdy wyleciał tym razem po podobnym czasie już nie wyleciał, tylko się zaczerwienił. Kilka razy tak miałem.

Masz rację chyba z tym orthosem.Na podwójnym SP2004 zrobiłem te 3GHz na 1.55v z BiOSU, to tak na wszelki wypadek zapodałem od razu duże V. 9 godzin STABLE.

Dołączona grafika

 

Teraz leci ORTHOS ponad 5h na takich samych ustawieniach co wyżej i się nie wysypał.Jest OK.

Dołączona grafika

Edytowane przez G.R.E.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU 8x458MHz (z Biosu +200mV) RAM 572,5MHz (2.25V z BIOSu)

Dołączona grafika

Chyba FSB Wall mnie dopadł - jeszcze dam pamięci więcej V i zobacze co będzie bo jak na takie takty to coś mi się zdaje że mają mało papu

 

Edit - no niestety ściana - trzeba wskoczyć na wyższy mnożnik ;)

 

No i jest 3.7GHz :) (dokładnie 3708.3MHz, 9Mhz więcej BSOD)

Dołączona grafika

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lol... nie sadzilem ze roznica w wydajnosci pomiedzy x2 @2.6Ghz a tym z podpisu przy dekodowaniu divx do dvd bedzie siegac prawie 50%... na starym procu ~70fps a tutaj 125fps.... lol az strach myslec co bedzie na wyzszzym oc ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ntec: miales wentyl boxowy Delta czy Nidec?

Nidec.

 

Zaskoczyło mnie odrobinę, że zmniejszenie taktowania o kilka MHz (z 9x336 do 9x333) pozwoliło na obniżenie napięcia aż ;) o 0.0125V (teraz 0.025, ale to już może być kwestia nowego biosu). Nie przełożyło się to w żadnym stopniu na spadek temperatury...

Jeszcze a'propos temperatur - pozbyłem zalmanowego smarowidła i wróciłem do starej, dobrej AS5 - chwilami nawet chłodniej niż z STG1. Chyba jestem za stary (albo za głupi :]) na zabawy pędzelkiem. ;P

 

Zazdrość mnie zżera, kiedy widzę te wasze 3.7. Mój osiągnął 3.2 (orthos blend stabilnie) dopiero przy 1.44V, 3.3GHz przy >1.5V nie dawał rady. Wróciłem do 3GHz, bo prawie 0.1V za 200MHz i pół sekundy w sp1M to dla mnie za dużo.

 

BTW, czy to normalne, że orthos pomija niektóre fragmenty testu na poszczególnych rdzeniach? Na jedynym skończy 8, na drugim 7, etc.

(A co tam, też wrzucę screena. :P)

post-140061-1201277763_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw mnożnik 6x to stykni jechanie tylko z FSB - najwygodniej przy pomocy SetFSB lub jakiegoś alternatywnego z pod windy

Najgorsze jest to ,ze wlasnie mialem taki mnoznik czyli x6 bo sprawdzalem na ile pojdzie do scianki :). Jutro sie pobawie jak znajde czs bo obecnie za duzo go nie mam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160

 

chłodzenie Intel BOX, platforma testowa

Dołączona grafika

 

~ 3800MHZ @ ~ 1,54 vcore

 

Dołączona grafika

 

Płyta Asus P5W DH Delue, chyba ona się skonczyla (FSB 422!) i to ogranicza mnie przed większym taktowaniem..

 

Polecam zagladac niebawem do działu giełda, ewentualnie jak komus sie spieszy to rozsądne oferty na pw.. :)

 

btw, niezła sztuka sie trafiła.. hehe.

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanko: czy to normalna temperatura?

przy 3,2GHz i napięciu 1,31 [w cpu-z] wysypał się po 15 minutach z temperaturą 74*C

 

teraz wygląda na to, że jest w miarę stabilny

 

cooler boxowy - czy temperatury nie za wysokie trochę, czy normalne jak na taki O/C?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160

 

chłodzenie Intel BOX, platforma testowa

http://img81.imageshack.us/img81/9928/dsc01180gj1.th.jpg

 

~ 3800MHZ @ ~ 1,54 vcore

 

http://img221.imageshack.us/img221/3350/dsc01314cm0.th.jpg

 

Płyta Asus P5W DH Delue, chyba ona się skonczyla (FSB 422!) i to ogranicza mnie przed większym taktowaniem..

 

Polecam zagladac niebawem do działu giełda, ewentualnie jak komus sie spieszy to rozsądne oferty na pw.. :)

 

btw, niezła sztuka sie trafiła.. hehe.

Zrób SPI na takich taktach :lol:

Dobra sie skoki skończyły, trzba co zeszmać i do boju :D

 

No to się zaczęły schody - ale progres jest więc nima źle :rolleyes: (3726.3MHz)

Dołączona grafika

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img88.imageshack.us/my.php?image=screeneb5.jpg

Witam.

Mam problem z VID.Gdy włączę ORTHOSA CoreTemp pokazuje dwa różne napięcią.

Płyta MSI-Neo2-FR

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Ehh :? Jak byś troszkę poszukał to byś wiedział że procek ma takie coś co pozwala "oszczędzać prąd" i obniża taktowanie, i napięcie, i niektóre wersje coretemp to wyłapują. Się lenistwo szerzy jak zaraza jakaś <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acrobat13

 

ło kurczak, zaczynam się bać o swój wynik...jednakowoż 3,8g w biosie to dla mnie nic strasznego, ale już do windy nie wstanie także nie ma co straszyć fotkami z bioska;)...ale zagrzewam do walki!:).

@Paweł666

ładnie, już grona ludzi z e21xx powyżej 3,7g sie powiększa...ale mnożnik jednakowoż to fajna rzeczy...szynka 414, a gdzie tam do wall'a jeszcze:)...powodzenia!...acha...fajne ramosy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mialo byc tak pieknie... moj procek ma wall na 405 fsb.... jedynie powalczyc mozna o stabilne 3.6 albo 3.5 Ghz (po wcześniejszej zamianie boxa na ac7pro ?? czy opłaca sie coś droższego na ten proc zakładać ??) :-/ ... powodzonka dla innych zapaleńców DualCore ;p

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos jeszcze próbował 2v na procka? :D

Ja próbowałem :lol2:

Przypomne paltforme testową:

Gigabyte GA-P31-DS3L Rev.1.0 Bios F2

E2160 BOX +pasta Arctic Silver 5

2x 1GB Kingston DDR2 PC5300 667MHz na kościach Elpida (KVR667D2N5/1GB)

Topower TOP-526P6 420W Titanium

Procka ustawiłem na 9x345=3105 MHz i napięcie 2.0v, temperatura w BiOSie wynosiła 94 st

 

Dołączona grafika

 

Ale komputer się wyłączał przy przejsciu z biosu do Windowsa :D

Testowałem parę napięć jakie zapodaje ta płyta:

Ustawienia jak wyżej:

BiOS----------CPU-Z Idle----CPU-Z Stress

1.55625v------1.52v----------1.488v-1.502v

1.56250v------1.52v----------1.504v

1.56875v------1.536v---------1.504v

1.57500v------1.536v---------1.504v-1.520v

1.58125v------1.552v---------1.520v

1.58750v------1.552v---------1.520v

1.59375v------1.552v---------1.536v

1.60000v------1.568v---------1.536v

1.80000v------1.792v---------1.776v

2.00000v------Brak------------Brak z wiadomych powodów

 

Zapodałem 1.8v i wlazłem do Windy, Orthos start i odczytałem tempy B-)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"G.R.E.G mi pryz 2.15v na procu pryz 3Ghz wchodyi do windy i temp mialem nizsze tempy.

U mnie coś jest chyba nie tak z tymi tempami na Boxie, pasta AS5 prawidłowo nałożona, może jakoś chłodzenie nie styka dobrze, muszę to sprawdzić, bo szczerze powiedziawszy przy zakładaniu tego chłodzenia klołem jak cholera, kto wymyślił taki montaż (pieprzone kołki i zatrzaski - nie mogłem sobie z nimi chyba z 15 minut poradzić) :mur:

I co ciekawe zauważyłem na minitorngu CoreTemp, przy 3,1 GHz nie ważne czy napięciu 1.55v czy 1.8v i tak temperatury oscylują w granicach 82-85st. A te 127stopni uchwyciłem na moment, bo zaraz wróciło do 85st.

 

Mam pytanko w takim razie:

Czy Orthos może wywalać STOPPED przez to że procek się przegrzewa i robi błędy ? Bo puściłem 3105 Mhz nawet na 1.56875v z BiOSu.Albo to albo trafiłem na padakę niezłą co nie pójdzie powyżej 3G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanko: czy to normalna temperatura?

przy 3,2GHz i napięciu 1,31 [w cpu-z] wysypał się po 15 minutach z temperaturą 74*C

 

teraz wygląda na to, że jest w miarę stabilny

 

cooler boxowy - czy temperatury nie za wysokie trochę, czy normalne jak na taki O/C?

 

IMAGE

Oj za duże masz te tempy imo zapewne krzywa czapa , dość często sie to zdarza na E2xxx bo się azjatki nie przykładają to roboty za bardzo :)

 

Sprawdź jak sie pasta odcisnęła na radiaxie

 

u mnie nawet chłodnia na Boxie

 

Dołączona grafika

 

zastanawiam sie ile mniej * w stresie mi da zmiana na Fryzjera lub jakiś tani Scythe lub Ultima 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie , apropo krzywych czapek , probowal kots juz zdjac i usunac ten niechlujnie zalany silikon ? i potem sprobowac minimalnie na grubosc polozyc wlasny od nowa ? bo mam wlasnie jednego 2140 na zbyciu i chcial bym sprobowac , ale nie wiem czy czegos przy okazji nie uszkodze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie , apropo krzywych czapek , probowal kots juz zdjac i usunac ten niechlujnie zalany silikon ? i potem sprobowac minimalnie na grubosc polozyc wlasny od nowa ? bo mam wlasnie jednego 2140 na zbyciu i chcial bym sprobowac , ale nie wiem czy czegos przy okazji nie uszkodze .

Szukaj na forum był wątek o zdejmowaniu czapek - na XS też (aktualnie coś nie moge znaleźć). W skrócie to nacinasz nową żyletką dookoła podgrzewasz suszarką i winno zejść

 

@Boxer - w tym coretemp chłodno - w 96.0 +15C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...