Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Uuu nie trafilem na demona predkosci jednak :cry: . aby wstal na 3 GHz potrzebowal az podniesienia V do 1.4 testy nadal trwaja a oto screen z testow, ktore trwaja nadal :)

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=990056d6f358d6f1

 

Co myslicie o tych temperaturkach ? Raczej nie nadaje sie do 24/7 :) chyba, pozniej jak przetrwa tak z 6 godzinek Orthosa albo troszke wiecej zamontuje wentyl na Ninje i zobacze czy cosik zbije tempy przy tym taktowaniu ale to juz pojdzie Ort na gora 40 min dla porownania temperatur.

No niezłe temperaturki i to Passive - ja tyle miałem na BOXie 2k RPM ;)

 

@hxc 3:5 czyli dla FSB 365 na RAM idzie 608 (czyli efektywnie 1216) - dobrze mówie czy coś pomotałem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu nie trafilem na demona predkosci jednak :cry: . aby wstal na 3 GHz potrzebowal az podniesienia V do 1.4 testy nadal trwaja a oto screen z testow, ktore trwaja nadal :)

Dołączona grafika

 

Co myslicie o tych temperaturkach ? Raczej nie nadaje sie do 24/7 :) chyba, pozniej jak przetrwa tak z 6 godzinek Orthosa albo troszke wiecej zamontuje wentyl na Ninje i zobacze czy cosik zbije tempy przy tym taktowaniu ale to juz pojdzie Ort na gora 40 min dla porownania temperatur.

 

czlowieku masz dobre temperatury i nawet bardzo.

 

Ja na mniejszym znacznei napieciu i takim samym zegarze lece juz kilka miesiecy i jest spoko. Temperatura ( Orthos small) 80 stopni w core tem 0.96

 

Ninja tyle daje czy ja mam cos slabo zrobione ?

 

post-617-1201966932_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak to jest z tym Eistem jak podkrecalem to wyłączyłem by nie generował niestabilnosci, teraz mam podkreconego stabilnie proca i chcialbym włączyc tą funkcję spowrotem - nie spowoduje to niestabilnosci?

Ja mam cały czas włączony i nie zauważam jego wpływu na stabilność.

 

mam problem u mnie EIST działa tylko na mnozniku 9 i zmniejsza tylko Mhz a napięcie jest to samo wie ktoś może jak to zmienić, żeby obniżał volty?? Czy jesli jest podbite napięcie w biosie na sztywno to się nie da żeby zmniejszył sam?? jak to jest.

 

(proc na 3.2-3.3 , płytka gigabyte )

 

..aha mam prośbę moglibyście wrzucić link do CoreTemp 0.96 bo nie moge znaleźć są tylko 0.96.1

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem u mnie EIST działa tylko na mnozniku 9 i zmniejsza tylko Mhz a napięcie jest to samo wie ktoś może jak to zmienić, żeby obniżał volty?? Czy jesli jest podbite napięcie w biosie na sztywno to się nie da żeby zmniejszył sam?? jak to jest.

 

(proc na 3.2-3.3 , płytka gigabyte )

 

..aha mam prośbę moglibyście wrzucić link do CoreTemp 0.96 bo nie moge znaleźć są tylko 0.96.1

U mnie przy właczonym C1E i EIST nawet po oc i podbijaniu napięcia i tak obniżało mnożnik i napięcie więc moze to kwestja płyty (choć w sumie nie wiem jak z mnożnikami innymi jak standardowy bo tylko na takim to sprawdzałem

 

Co do coretempa to podawałem linka kilka(naśice) stron temu :)

 

PS: Nie da się dodać załącznika .exe lub archiwum :?: Bo siakieś mi tu errory wyskakują :?

 

Edit:

Core Temp 96.0 Można by do pierwszego postu wrzucić link coby sie zaś nie zatraciło.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url=http://fropsware.com/hardware_tools/processor/core_temp_096]Core Temp 96.0[/url]

Dzięki wielkie Paweł juz sobie zassałem

 

Kurna gorący ten CoreTemp faktycznie, ale tempy bliższe prawdy niż te 19* na jajkach gdy 24* w pokoju :-P

 

Ale prawie 40* w aplikacji 3D to imo za dużo :wink:

 

Dołączona grafika

 

:D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, bawiłem sie ale nic nie wyszło z oc.

sprawa wyglada tak,

 

na ramach +0.2v

6-6-6-18

 

1.325v

333 na szynie

pci-e freq 100 i pada, za ch** nie wstaje, sprobuje dac wieksze napiecie na procu a jak nie to pci-e freq na auto, chyba ze sa inne pomysły

 

wczesniej z kolega robiliśmy to na 2.8 był prawie stabilny a teraz nie mam pojecia czemu nei wstaje na 2.0 system memory multipler. :E

Edytowane przez @hxc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO daj więcej napięcia na proca ~ 1,45V, dzielnik fsb:ram ustaw 1:1, 2,1V na ram. Troszke mozesz podbic napiecie na NB i wtedy krecic. Oczywiscie konroluj temperatury (coretemp 0.96) zeby ci procek nie wyparował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hxc nie musisz podbijać v na NB na normal robi 400 bez problemu prewencyjnie +0.1v na 450 fsb. Pobaw sie ustawieniami ramu jak możesz to daj inny mnożnik pamięci niż 2.0 na szynie 333x2.4 masz 800 (napięcia odpowiednie i cl ) i jedziesz z v na proca. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecej papu dla procka patrzac na vid moze potrzebowac dosc duzego v na stabilne ~3GHz daj mu ciut wiecej niz teraz i probuj.

 

PS:@Bulizzor przy jakim V twoj proc robi 3.3GHz? jakie masz tempy w stresie na tym scythe i jaka pasta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku masz dobre temperatury i nawet bardzo.

 

Ja na mniejszym znacznei napieciu i takim samym zegarze lece juz kilka miesiecy i jest spoko. Temperatura ( Orthos small) 80 stopni w core tem 0.96

 

Ninja tyle daje czy ja mam cos slabo zrobione ?

 

post-617-1201966932_thumb.jpg

 

Hmmm moze i Ninja tez daje bo jak dotykalem jej lapka to byla troche ciepla czyli oddawala cieplo. Ale oprocz tego mam jeszcze 3 wentyle w budzie jeden 120 z przodu wciagajacy jedna 90 z boku tez wciaga i 120 z tylu wyciagajacy pow no i 120 z zasilki na gorze. Zamontuje jesio wenta do Ninji i zobacze czy tempy spadna ale tylko zapuszcze Orrthosa na max 1 godz i porownam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 min na prio 1?? wez walnij priorytet 8-9 i zapusc go na 3-4godz bo po 3 min to nawet moj ma ok 65* a pozniej dopiero sie rozgrzewa do 69-70.

wykorzystaje, wykorzystuje. u mnie TDU wyraznie przyspiesza jak ustawiam proca z 3.0 na 3.2ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, pamietaj ze jednak do tych taktow proc moze nie potrzebowac 1.45V probuj albo w gore z fsb jeszcze albo w dol z vcore.

podoba mi sie ta 1 wersje i tak zrobiłem, 8x380 ;) wstał, 73'C z orthosem ;)

 

edit: tylko speedfan mi pokazuje ze moj acutake na pentku kreci sie tylko 1200rmp a nie 3000 (chyba tyle może), bo jak jest na cpu fan to nie moge regulować?

 

edit2: http://i30.tinypic.com/2yya993.jpg

 

edit3: jesteście boscy ; * xD

Edytowane przez @hxc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta się jakoś rozszyfrować błędy w Orthosie?

FATAL ERROR: Final result was F7C8C610, expected: FA0A3453.

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 25 minutes 49 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

Wywaliło po 25 minutkach :(

Edytowane przez Spiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS:@Bulizzor przy jakim V twoj proc robi 3.3GHz? jakie masz tempy w stresie na tym scythe i jaka pasta?

wyszedłem z założenia by dać napięcie 1,45V i zobaczyc ile zrobi na nim Hz stabilnie (dodatkowo dałem 1,45v na NB i 1,7v na SB tak dla pewnosci ;)). Na 3,4Ghz orthos sie wysypał po niecałych 2h. Zeszłem do 3,34 ale wysypał sie po 2,5h no a na 3,3ghz przeszedł 6h. Narazie nie chce mi sie bawić w schodzenie z Vcore i orthosowanie :) ale kto wie moze w przyszlosci zejde troche z napiecia i taktowania dla mniejszych temp. Pasta AS5 tempy w 0.96 - 79C stress prio 9 small ftt orthos. Niepokoi mnie czemu chłodziwo jest takie zimne. heatpipy są lekko ciepławe natomiast zeberka zimne (może to przez ten przeciąg w budzie ;)). Boje sie ze za mało dałem pasty bo docisk dobry na pewno był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedłem z założenia by dać napięcie 1,45V i zobaczyc ile zrobi na nim Hz stabilnie (dodatkowo dałem 1,45v na NB i 1,7v na SB tak dla pewnosci ;)). Na 3,4Ghz orthos sie wysypał po niecałych 2h. Zeszłem do 3,34 ale wysypał sie po 2,5h no a na 3,3ghz przeszedł 6h. Narazie nie chce mi sie bawić w schodzenie z Vcore i orthosowanie :) ale kto wie moze w przyszlosci zejde troche z napiecia i taktowania dla mniejszych temp. Pasta AS5 tempy w 0.96 - 79C stress prio 9 small ftt orthos. Niepokoi mnie czemu chłodziwo jest takie zimne. heatpipy są lekko ciepławe natomiast zeberka zimne (może to przez ten przeciąg w budzie ;)). Boje sie ze za mało dałem pasty bo docisk dobry na pewno był.

Glut pod czapką stanowi niezły izolator i pewnie dlatego proc ma ciepło a chłodzenie jest chłodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko jestem w trakcie testowania stabilnosci na 3.2 Giga. Mam FSB na 400 a mnoznik na x8 ,ale czemu Orthos podaje predkosc jak na mnozniku x9 czyli 3.6 giga jak w Cpu-Z mam 3.2 giga ? A czy podniesienie napiecia na NB moze skutkowac tym ,ze np proc bedzie pracowal na jakies czestotliwosci ale z mniejszym napieciem ? Tzn tak jak mialem 3 giga przy 1.408 ale NB mam caly czas tak jak to ustawil bios czyli 1.33 nie zmieniam tego napiecia wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...