Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

@dj drake dajesz dajesz nawet 1,8v na proca ;)

Nic mu to nie daje, już mu dawałem 1,55V i jest to samo :P

@ Bulizzor, nie boisz mu się dawać takiego wysokiego V ?

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do FSB walla jeszcze nie doszedłem.

3,7GHz, 1.55V. Przy 3.8 GHz, zawiesiła się winda podczas uruchamiania, ale do biosu wszedł. wartości pośrednich nie próbowałem.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag! jesteście szaleni!!

 

u mnie validacja na 3782.59 tylko by przeskoczyć 666 :razz: spi 1M nie dało rady, ale jeszcze powalczę

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=308850

 

pozdrawiam....dziwnie, że już na 470 nie chce wstawać:) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag! jesteście szaleni!!

 

u mnie validacja na 3782.59 tylko by przeskoczyć 666 :razz: spi 1M nie dało rady, ale jeszcze powalczę

No to za długo się nie pocieszyłeś :lol2:

vCPU 1.67V REAL więc zapas jeszcze jest :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety 32MB posypało się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł666

 

ble...czuję się zmiażdżony....ble...ble...ble...ech...tak jak pisał Fredek...mnożnik już nie ten, bo fsb jeszcze dałoby rady....vcore 1,6xx....szaleńcy

co to za EK SUPREME NIKIEL EDITION chłodzenie?...bo mam też wrażenie, że temperaturowo już nie wyrabiam...ech....szkoda mówić...widzę, że w kategorii e21xx nie powalczę. dobrze, że w e2140 siedzę pewnie w czołówce:D lol

@Sector19

ile to Ty miałeś, zarzuć skrinem w kwestii przypomnienia

 

jak wiadomo by przeskoczyć na e21xx 3,2g trzeba dołożyć do pieca votów coś w okolice 1,5v. czy zauwazyliście coś podobnego w okolicach 3,7~~3,8g? bo powiem szczerze jakoś mam opory przed 1,6v i powyżej...

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooo i wkoncu cos sie tutaj dzieje... dawajcie dawajcie Chlopaki... jesczez troche Wam brakuje do mojego wyniku :).. ale mysle ze dacie rade :). :rolleyes:

Jak skromność - "troche" do 13.813s i 4444MHz :blink: - na wodzie to raczej awykonalne - będe mega hepi jak kiedyś sie uda 4GHz przeskoczyć, no i trzeba mieć system pod SPI a na razie nie ma czasu na taką zabawe.

 

@Tolokan_PL

Co do chłodzenia to jest toz wykły EK supreme link tyle że poniklowany.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł666 odjechałeś!!! :D hehehe. Gratulacje!!!

U mnie płyta sie kończy chyba na 2v na procku ;) wiec zapas jest ;) tylko ze nie wiem czy chłodzenie wytrzyma mi jakąkolwiek próbke Pi :D w koncu jade na AC nie WC ;) chyba otworze szeroko okno i zrobie lodówe w pokoju przez dalszym OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł666: jesli chodzi o MHz to ladnie, ale popracuj nad tym superpi bo to 16M to ja tyle w lowclocku mam x)

No niestety efekt zasyfionego systemu, nie pomaga mu codzienne instalowanie programu w którym pisze prace inż. (wersja demo działa 2h :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

jak bedzie padaczkowaty to potrzymam do jego konca

Predzej plyta wyzionie ducha :lol2:

 

Kurde myślałem, że trafił mi się jakiś fajny cep ale na 1,3v tylko 3,25ghz robi :/

Daj mi takiego cepa :blink: Moj robil 3ghz na 1,38v (real) to tak gwoli scislosci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie jest fajny proc to ja nie wiem czego oczekiwałeś 1.1V i 3.5GHz :?:

na 1,3 oczekiwałem ~3,4 ghz ;) Bo 3ghz robi na nie całym 1,2 w stressie (w stressie skacze 1,184-1,192)

 

 

ale don't worry ;) Powalczę z wami jak tylko zmienię boxa.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze problem lezy w samym rdzeniu, odczyty sa zupelnie nieadekwatne do ciepla jakie oddaje procesor. W moim przypadku delta pomiedzy idle a stres to ~40C. Przy 3500Mhz i 1.5375V nie udalo mi sie zejsc ponizej 70C mimo iz spedzilem nad tym caly dzien ;)

 

Radiator przylega na 99% prawidlowo, mimo tego rozgrzewa sie w stresie zaledwie do ~38C

 

Nawet przeszlifowalem dzis goly rdzen papierem sciernym, bez efektu :)

 

Tak wiec jak ktos przymierza sie do zdjecia IHS to niech ma na uwadze ze jesli wczesniej mial kosmiczne temperatury to po tej operacji dalej bedzie mial kosmiczne temperatury zmniejszone o +-10C

@Taipan

Wcześniej miałeś problemy z temperaturą. Jak udało Ci się ją zbić podnosząc jednocześnie napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj procesor pare dni temu zaprzyjaznil sie z 1.7V i mniej juz raczej nie zobaczy icon_smile3.gif

Troche dziwne ze padł bo tempy wporzo masz ... musze zacząć uważać jak bede jechał na 1,8v ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...