Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie przesadziłem z OC? 3.0GHz, bez podnoszenia napięcia - w idle 41C, w trakcie grania max. 62-63C, może być? Drugi dzień tak jadę i zero zawieszek, ale na razie zmuszony jestem pozostać przy boxowym wiatraczku, po swiętach się pomyśli o nowym :) Szumi dość mocno, ale da się wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem swój stary screen:

 

 

16M Unlimited Clock:

1. 7'31.296 - Paweł666 - E2180 423x9, DFI Blood Iron (P35), Transcend aXeRAM 2x1024MB @507,7MHz 4-4-4-12 (dual DDR2) | SCREEN

 

Jak się będe nudził to i w innych kategoriach wystartuje choć ze względu na zasyfiony system będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przesadziłem z OC? 3.0GHz, bez podnoszenia napięcia - w idle 41C, w trakcie grania max. 62-63C, może być? Drugi dzień tak jadę i zero zawieszek, ale na razie zmuszony jestem pozostać przy boxowym wiatraczku, po swiętach się pomyśli o nowym :) Szumi dość mocno, ale da się wytrzymać.

 

A nie masz czasem napiecia na auto ustawione, bo jeśli jedziesz be podnoszenia to tylko pogratulować sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem napiecia na auto ustawione, bo jeśli jedziesz be podnoszenia to tylko pogratulować sztuki :)

Ups, faktycznie jest na auto :oops: A już się ucieszyłem :wink: Robiłem Clear CMOS dwa dni temu, bo uwaliłem BIOS na grafie i trzeba było wstawić antyczną PCI i zapomniałem potem przestawić na manual (całe szczęście grafa już hula). Sprawdzę jakie płyta mi ustawia napięcia na procek, może zostanę na auto.

 

EDIT: Everest + Riva Tuner z wtyczka Everest pokazuje mi 1.38-1.39V również podczas gry, także chyba mogę na auto zostać? Jak myślicie? CPU-Z też pokazuje 1.39V w idle. Jakim innym programem mierzyć napięcia procka w sposób ciągły? (Speedfan jakieś głupoty mi pokazuje).

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, faktycznie jest na auto :oops: A już się ucieszyłem :wink: Robiłem Clear CMOS dwa dni temu, bo uwaliłem BIOS na grafie i trzeba było wstawić antyczną PCI i zapomniałem potem przestawić na manual (całe szczęście grafa już hula). Sprawdzę jakie płyta mi ustawia napięcia na procek, może zostanę na auto.

 

EDIT: Everest + Riva Tuner z wtyczka Everest pokazuje mi 1.38-1.39V również podczas gry, także chyba mogę na auto zostać? Jak myślicie? Jakim innym programem mierzyć napięcia procka w sposób ciągły? (Speedfan jakieś głupoty mi pokazuje).

Lepiej ustawić z palca napięcia niż zostawiać auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: jak przegniecie z OC , to jak wam się to objawia podczas testów???

U mnie raz miałem restart windowsa, raz komunikat o błędzie w OCCT (ale wtedy miałem podkręcone pamięci) a raz blue screen z jakimis napisami - cos o błędzie systemu.

 

Temperatury podczas testów były wg mnie OK: 64-62 na rdzeniach, na Tcase 56, więc procka raczej nie przegrzałem :)

 

Procek rewizja M0, Core Temp 0.96

 

Interesuje mnie czy te objawy są czymś normalnym podczas testów na max ustawieniach.

 

Dodam iz pamieci nie podkręcam, a powyższe błędy wystąpiły na 3100 MHz przy dość niskim vcore 1,35 w BIOSIE :).

 

Powiedzcie czy te objawy są normalne i czy w związku z tym mogę dalej jechać z napięciem dla procka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venom, dzięki za odpowiedź.

Dlaczego uważasz, że temperatury są wysokie?

Moje obecne ustawienia to:

Pentium E2180 rev.M0

10x300 FSB

vcore 1,325 BIOS

temperatura na rdzeniach to 42 (core temp 0.96) i 36 CPU (speedfun 4.33) w idle

obciążenie: rdzenie: 60-62 oraz CPU: 54 (po godzinie, jak będę miał czas to pociągne dłużej, no chyba że 4 h w gothic3 ma znaczenie :)

Rewizja M0 ma ograniczenie do 73 C na CPU więc uważam że mam spory margines, aczkolwiek temp. szybko rośnie wraz ze wzrostem napięcia.

 

Z tego co wiem zalecane jest nieprzekraczanie 65 C na CPU

 

W związku z tym, że różne wersje różych programów pokazują różne temperatury :) (np core temp 0.961 27 C na rdzeniach w idle, co uważam za absurd) wybrałem te największe jakie ja odnotowałem i do nich się odnoszę.

 

Posiłkowałem się również tym co napisane jest tutaj:

 

 

PS. Pewnie już to było w tym wątku, ale sprawdzenie 100 stron jest czasochłonne, a mała powtórka nie zaszkodzi :)

Edytowane przez kosma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yogi ... moze masz a moze nie .. dopoki temometrem nie zmierzysz to nic nie wiadomo.... odczytywanie temp z programow to delikatnie mowiac abstrakcja .... pozatym masz rockek cooler czyli delikatnie mowiec suszare wiec nie probelm ;p miec mniej ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na CPU powinna być zawsze MNIEJSZA niż na rdzeniach.

JEŚLI KTOŚ MA INACZEJ, TO MA ŹLE (np. u mnie SpeedFun tak właśnie przekłamuje)

Pisze to bo widziałem w niektórych postach, jak ludzie piszą, że mają 60 na jajkach i 67 na procku a inni im odpowiadają, że powinni patrzeć na jajka. Owszem, może i powinni, ale dodać do temp. jajek jakieś 15 C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yogi ... moze masz a moze nie .. dopoki temometrem nie zmierzysz to nic nie wiadomo.... odczytywanie temp z programow to delikatnie mowiac abstrakcja .... pozatym masz rockek cooler czyli delikatnie mowiec suszare wiec nie probelm ;p miec mniej ;p

no ja akurat w te tempy wierze, bo sprawdzalem dioda temperature procka i mam ok 33* w idle na procu.

co do mojej suszary, to racja moze i mniej, tyle ze ona chodzi na minimalnych obrotach. jak wykrece obroty, to temperatury mam znacznie nizsze, wiec to nie o tym mowimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright MST-9775LE + Fander 92mm @~500RPM

E2160 Default (1.8GHz) + SpeedStep & C1E @CoreTemp 0.96.1

Idle 21*C / Load 34*C - Room 18.2*C [;

ten coretemp nie pokazuje dobrych temperatur... + 15* sobie dodaj ;p Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi, ciekaw jestem jakie masz temperatury w load

BTW, moje chłodzenie to Asus Triton 70 a temperatury w idle przy obrotach 1600.

nie wiem. nie jara mnie sprawdzanie temperatur jak gram. zreszta ja gram, to podkrecam troche rocketa, wiec i tak sie nie przegrzeje chlopak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy w swoich PDC obserwujecie takie zachowanie jak czyli:

Pry szybkim przejsciu z programu do programu, albo uruchomieniu programu podczas wykonywania innego, a szczegolnie przy przegladaniu fotek w przegladarce obrazow z Visty komp. na chwile zamiera. Mycha chodzi ale np. przycisk zostaje w pozycji wcisnietej. Menu zawiesza sie itp.

Na Pentium D tego nie mialem. A na tym dzieje sie to na roznych czestotliwosciach procka czy to def czy po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie zawiodlem na 2180 :P sciana na 457 FSB 1 wiecej i kaplica :D jeszcze testow jakichs nie robilem moze pozniej zrobie pi ;)

 

edytowano: hmm... w sumie nie odczuwa sie jakiejs takiej znaczacej roznicy z tym coreduo nizli z p4 na 4000 :) wlasnie stwierdzam ze fsb wall jest wyzej juz 533FSB :o ale sie zacina :P

 

moze ktos sie spotkal z czyms takim heh zacina sie ale startuje nawet na 550 na 533x6 tak samo 458 x7laduje system ile bym nie dowoltowal i tak po chwili (jak juz jest pulpit ) dziwne dzwieki dochodza z glosnikow zwiecha cos to czuje ze plyta po naprawie wiecej nie moze...

 

a tak chcialem zrobic super pi 534x6

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie zawiodlem na 2180 :P sciana na 457 FSB 1 wiecej i kaplica :D jeszcze testow jakichs nie robilem moze pozniej zrobie pi ;)

 

edytowano: hmm... w sumie nie odczuwa sie jakiejs takiej znaczacej roznicy z tym coreduo nizli z p4 na 4000 :) wlasnie stwierdzam ze fsb wall jest wyzej juz 533FSB :o ale sie zacina :P

 

moze ktos sie spotkal z czyms takim heh zacina sie ale startuje nawet na 550 na 533x6 tak samo 458 x7laduje system ile bym nie dowoltowal i tak po chwili (jak juz jest pulpit ) dziwne dzwieki dochodza z glosnikow zwiecha cos to czuje ze plyta po naprawie wiecej nie moze...

 

a tak chcialem zrobic super pi 534x6

pokaz mi screena... normalnie mialem z 500 procesorow u mnie w kompie i nie mialem sztuki ktora by robila wiecej niz 480MHz FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od niedawna jestem posiadaczem e2160 choć wątek czytam już od dłuższego czasu, no ale jakoś już sporo informacji przeczytałem i w sumie trochę rzeczy mi sie pomieszało stąd mam kilka pytań.

 

1. VID - odczytuje go np. w CoreTemp 0.96.1 czy w CPUz ?? Bo w CPUz mam zazwyczaj nizsze wiec podejrzewam ze to Vdrop - czyli o tyle mi płyta zaniża napiecie rozumiem.

 

2. Hm FSB wall - rozumiem ze testuje się go w ten sposób, że biore mnożnik 6 razy i testuje do ilu płyta wyciągnie odpalanie do BIOSu na nim do resetu ustawien ?? Bo u mnie magiczna liczba w takiej sytuacji jest jakies 406. (więc chyba nie, aż tak zle M0) no ale jednak do stabilnej pracy na wyższych taktowaniach potrzebuje sporo Voltów ;/ I to troche mnie denerwuje bo do stablinego podejrzewam w miarę - mam 2 dzien cały zestaw wiec jeszcze nie zdąrzyłem sprawdzić potrzebuje jakis 1,5 tak sądze wiec troceh padaczkowato a na razie chce na BOXie leciec i przy 3105 miałem jakies 79C wiec już troche sporawo ;/

 

3. Hm mam sprzet jak w podpisie ale cos nie do konca za dorbze wspoldzialaja na tym zestawie te pamieci bo jeszcze do tych 800 jakos idzie ale lekko powyzej tej wartosci zaczynaja sie klopoty ale nie wiem wlasnie jak mam sprawdzic przy jakich wartosciach padaja ramy a przy jakich procek.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak samo jak torzba dopiero co kupiłem sprzet z podpisu i tez mnie ciekawi jak sie testuje tego fsb wall-a (bez podnoszenia napięcia cpu czy jest jakaś granica do której podnieść wiem ze NB na 1,65V).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest cos nie tak i nie wiem co juz wszystko zmienialem w biosie (nawet biosa) ,max na 3dmarku 03 (bo taki mam 32000 (na p4 mialem 36000) procek startuje nawet na 550 zwis po zaladowaniu pulpitu podejrzewam zle naprawiona plyte ktora hmm... sprawdzilem 400x8 i udalo mi sie zaladowac cpu-z pokazal 384FSB mimo ze w biosie jest 400... i nie mam pojecia co dalej chyba odsylam spowrotem i znow czekanie sam nie wiem

 

NFS pro 15-18 klatek zwykly bez zmian tyle co na p4 reszta gier z przewaga na gorzej :(

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16M Unlimited Clock:

?. 7'19.563 - BArt_X - E2160 (381x9), EVGA nForce 650i Ultra (650i Ultra), mem @381MHz 5-4-4-12 (dual DDR2) | SCREEN

 

16M Low Clock 3,20GHZ:

?. 7'40.906 - BArt_X - E2160 (356x9), EVGA nForce 650i Ultra (650i Ultra), mem @388MHz 5-4-4-12 (dual DDR2) | SCREEN

 

EDIT: Dzisiejsze poprawki:

 

16M Unlimited Clock:

?. 7'12.609 - BArt_X - E2160 (382x9), EVGA nForce 650i Ultra (650i Ultra), mem @382MHz 5-4-4-12 (dual DDR2) | SCREEN

 

16M Low Clock 3,20GHZ:

?. 7'26.094 - BArt_X - E2160 (356x9), EVGA nForce 650i Ultra (650i Ultra), mem @388MHz 5-4-4-12 (dual DDR2) | SCREEN

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego mogą być to objawy, że:

 

Przy około 415fsb, procek zmienia sobie mnożnik z 9 na 6 podczas SPI? Ale nie że jednorazowo, mnożnik sobie skacze, podobnie jak napięcie (o 0.05v) i VID o 0,1 (co jest szczególnie dziwne, bo żeby VID skakał..) Z tego co mi się wydaje to raczej objawy niestabilnej mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba trafiłem na niezłego procka heh http://img406.imageshack.us/my.php?image=ocdc3.jpg 3.0 na def. V :)

wszystko ok chyba ustawione nie ? Wiem, ze pamieci słabo, ale cos moje patrioty słabo sie spisują :/. Niby sie odpalają na takich timingach jak teraz przy 1000mhz, ale wywala bledy w memtescie i orthosie przy stress cpu i ramu. To samo jest na 800mhz przy 4-4-4-12. Mozecie cos poradzic z tym ?

Edytowane przez majkeldzekson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...