Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

po zdjeciu IHS`a mozna by bylo sobie samemu pobawic sie jakas pasta albo inaczej pokombinowac, tyle, ze traci sie gwarancje... :( zaleznie od programu roznie mi tempy pokazuje. najczesciej przy obecnej kombinacji mam 48-50 na jajku (300fsb 3,250v) oczywiscie z wylaczonym EIST.

przy takim napięciu to masz wręcz lodówkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w apollo Wroclaw wiecej kur... nie biore. Pierwszy E2160 VID 1,325V i robil 3,15Ghz na 1,55V, bo wiecej juz sie wywalal. Teraz wzialem nastepnego, tez M0 i... VID 1,325V i 3,15Ghz na 1,55V. Szkoda gadac, praktycznie jak bym tego samego proca wlozyl, nawet tempy prawie identyczne...

Eh chyba mam proca z tej samej serii - VID - 1,325V, 9x333 na 1,465V z biosu. Max 9x350 na 1,55V :blink: co smiejszniejsze na mnozniku 8 wall przy 320 :angry:

 

Jest na to rada :P

3,25Ghz @ 1,4375v

Screen

Ta rada to - "znajdz sobie inny"? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh chyba mam proca z tej samej serii - VID - 1,325V, 9x333 na 1,465V z biosu. Max 9x350 na 1,55V :blink: co smiejszniejsze na mnozniku 8 wall przy 320 :angry:

No u mnie też VID 1,325 i na tym robie ok 3,05 stable, a walla nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie, na palomino nawet takich napięć nie było :D "3,250 V" :D

oj no sie nie wyspalem :P hehehe

 

trzeba by cos wykminic jak wyciagac ta cala temperature z tego procka, bo to widze ze bez roznicy, czy jest na stock`u czy na innym coolerku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos gdzies sprawdzal tempy po zdjeciu IHSa i dalej byly bardzo wysokie, zdjecie IHSa dalo chyba tylko 8C, wiec to nie jest przyczyna.

Przyczyną wysokich temp. jest s[ciach!]lony pomiar i tyle.. ;) Odczyty temp wczesnych procków E2xxx można sobie wsadzić w d.. łoń, Np. u mnie idle/strees skacze 15c od razu po odpaleniu Orthosa/SPI i raczej nie da się odczytać dobrych temp ;) Mógłbym tam wsadzić czujniczek, bo mam dosyć cienki, więc wielkiej różnicy w przyleganiu coolera do proca nie będzie myślę. ;) Z drugiej strony to jest później do zrobienia, jak dostane wentyle i skombinuje pastę inną niż CLP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to skok temperatury jest związany z tym, że czujnik znajduje się we wnętrzu rdzenia procesora. Na mojej poprzedniej platformie - Athlon XP 2000+ i Epox 8RDA3+ czujnik znajdował się pod procesorem, na środku socketu, tam gdzie nie było nóżek. I było widać, że temperatura wzrasta wraz z czasem, a nie skokowo. Z drugiej strony temperatury w idle były dość wysokie, bo sięgały ~40C, by w stresie dojść do ~60C (procek po OC). Teraz mam w idle zwykle <30C, a w stresie około ~67C (L2, Tjunktion 100C). Do tego tak naprawdę nie wiadomo jak to jest z graniczną temperaturą, bo jedni mówią tak, a inni tak. To ma też wpływ na pomiar bo jest różnica 15C. A sam procesor aż tak gorący nie jest - sprawdzałem Freezera pasywnie na 1,8GHz 1,275V, pod Orthosem było 56C, czyli tyle samo ile z wentylem na 100% i tyle samo ile na boxie :wink: Sam radiator był ciepły, ale nie gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, włąśnie wyłączyłem Speedstep i C1E, no i w idle na 3,0@1,325 mam taki sam temp jak wcześniej gdy mnożnik i napięcie spadało. WTF ?? :blink: Myślałęm że będzie więcej.

W takim razie co daje to obniżanie mnożnika i C1E (halt), jeśli bez tego mam taki sam temp w idle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, włąśnie wyłączyłem Speedstep i C1E, no i w idle na 3,0@1,325 mam taki sam temp jak wcześniej gdy mnożnik i napięcie spadało. WTF ?? :blink: Myślałęm że będzie więcej.

W takim razie co daje to obniżanie mnożnika i C1E (halt), jeśli bez tego mam taki sam temp w idle :/

Dłuższą żywotnośc procesora + oszczędność energii? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci jeszcze niższa temp w idlu pewnie masz 20-kilka stopni , większy zysk to właśnie dłuższa żywotność podzespołów jak proc i mobo i mniejszy pobór energii niż 1 czy 2 stopnie mniej. Większą różnicę zaobserwował byś mając chłodzenie pasywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci jeszcze niższa temp w idlu pewnie masz 20-kilka stopni , większy zysk to właśnie dłuższa żywotność podzespołów jak proc i mobo i mniejszy pobór energii niż 1 czy 2 stopnie mniej. Większą różnicę zaobserwował byś mając chłodzenie pasywne.

Mam box'a i 24stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu robiłem mini eksperyment. Wsadziłem termometr do obudowy i ustawiłem go na dole, natomiast drugą sondę przyczepiłem do zewnętrznej strony podstawy HP-100. Oto wyniki (Otwarta obudowa, rewizja L2, temp. w obudowie 20.6*C) :

 

idle:

 

temp. Speedfan 4.34 beta 40 (TJ 100*) : 42*C

 

temp. Speedfan 4.32 (TJ 85*): 27*C

 

Sonda: 26.8*C

 

stress (25 min. Orthosa) :

 

temp. Speedfan 4.34 beta 40 (TJ 100*) : 75*C

 

temp. Speedfan 4.32 (TJ 85*): 60*C

 

Sonda: 34*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu taki okrojony ten screen? zabotował na takich taktach czy fsb spod windy? bo własnie o to mi chodzi, że jak jadę spod windy to mój też robi fsb>500 przy napięciu 1,55V ale nie zabotuje na 450 a napięcie to samo :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw:

procek: e2160

plyta: gigabyte_ga_p35_ds3r_p35_s775

pamiec: ocz_ddr2_2048mb_pc800_dual_2_x_1024mb_cl4

grafika: gainward_geforce_8800gs_384mb_ddr3_192bit_tv_dvi

zasilacz: corsair_cmpsu_520hxeu_atx_520w_pfc

da sie bez problemu krecic na stabilne 3,2Ghz (komp do gier, netu itp)? Oczywiscie pomijajac kwestie trafnosci odpowiedniego egzemplarza :).

Czy cos trzeba wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy narzekają na wysokie temp. a u mnie zima jest

 

:lol:

naxt wrzuć cpu-z bo rozbudziłeś apetyty że masz Celka z 540 fsb :razz:

 

oops lato idzie obawiam się że mośzesz dobić do Tj :lol:

 

n4p1 teoretycznie da sie pomijając to co napisałeś.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana fsb za pomocą programów pozwala przekroczyć fsb walla?

Nie, co najwyżej pozwala dobić do niego w windowsie jak płyta ma problemy z bootwaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podać tempy z pentiumem z oc na poziomie od 3500MHz w góre i od napięcia w 1.55v i wyżej. Bo znajomy ma całkiem ok wc i ma 65* w stresie. Z czystej ciekawości pytam czy to aby nie za dużo? Bez OC ma 30stress :] Czyżby pent okazał się taką grzałką przy tak dużym oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podać tempy z pentiumem z oc na poziomie od 3500MHz w góre i od napięcia w 1.55v i wyżej. Bo znajomy ma całkiem ok wc i ma 65* w stresie. Z czystej ciekawości pytam czy to aby nie za dużo? Bez OC ma 30stress :] Czyżby pent okazał się taką grzałką przy tak dużym oc?

Procek się gotuje przy wyższych temp, papka dla niemowląt czyli tzw. IHS skutecznie omija wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt wrzuć cpu-z bo rozbudziłeś apetyty że masz Celka z 540 fsb :razz:

 

oops lato idzie obawiam się że mośzesz dobić do Tj :lol:

no box sie trzyma 1.5V mu nie straszne i skrecony do tego na 60 procent mocy.Co do core temp pokazuje co innego niz jest w rzeczywistosci czyli FSB 358 i mnożnik 9.

 

PS to nie celek tylko E2160 :wink:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci tamtego celka dość fajny był z tego co pamiętam. zarzuć CT 0.96 z tj100 lub 0.96.1 z tj85 u mnie poprawnie rozpoznają E2160.

celek to jednak za mało,2 rdzenie to podstawa,masz moze core temp 0.96? bo w sieci jest tylko 0.96.1(poprawnie rozpoznaje FSB i mnoznik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 2160 potrafi tak i narazie jezdem miło zaskoczony temp stres 50C - chłodzenie BOX

testowany pare godzin przez COD4. żeby nie było orhos i super PI tyż ;)

 

to chyba niezły wynik :)

post-146622-1204742385_thumb.jpg

Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...