Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

ja wlasnie odebralem swojego e2160 ... cos czuje, ze bedzie padaka :/ pakowany byl niespelna 3 tygodnie temu :/

 

fpo: Q752A108

 

Kręć, będziemy wiedzieć jek wyglądają nowsze sztuki....

No niestety... najnowsze sztuki kreca sie o wiele gorzej...:/ przerabialem juz kilkadziesiad najnowszych prockow i wiekszosc miala problemy z osiagnieciem 3,0GHz na jakimkolwiek znosnym napieciu :/... porzka... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety... najnowsze sztuki kreca sie o wiele gorzej...:/ przerabialem juz kilkadziesiad najnowszych prockow i wiekszosc miala problemy z osiagnieciem 3,0GHz na jakimkolwiek znosnym napieciu :/... porzka... :unsure:

3,2 ghz na 1,35v to padaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,2 ghz na 1,35v to padaka?

ależ zdecydowanie NIE!!! To dobry proc :) Mój robi 3,2GHz na 1,375v, a prawie do 4GHz dojechałem ;) (oczywiscie nie na napięciu 1,375v :D)

Edytowane przez Bulizzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez miesiac mialem kompa rozmontowanego. Zastanawiam sie wlasnie czy przypadkiem mi pasta nie podeschla albo radiator jakos nie dotyka proca bo cos mi temperatury wzrosly w idle okolo 33C a przy wlaczonym gta 2 + www + dc++ na 2 jadrze do 57C skakalo - orthos po 3 minutach 66C. Przed wyslaniem mobo na gware temperaturki byly znacznie mniejsze. Mam dwie tubki AC Silicone Paste (biala) i Zalman Thermal Grease CSL 850. Czy ktores z nich moge dodac do boxowej papki ?:) Ewnetualnie ktorej lepiej ? Proc puszczony 8x333 - napiecie auto (nie chce nic zmieniac - coold bot) czyli kolo 1,15 - 1,25

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje boje z E2160 ViD 1.3250v

 

FPO #: Q740A247 Pack Date: 12/07/07

Kupiłem go jakieś 1,5 miesiąca temu nówke ze sklepu.

 

Na Defaultowym napięciu idzie tylko 2700 MHz

 

3 GHz Stable pękło dopiero przy napięciu 1.53125v z biosu i przy podniesionym napięciu na FSB +0.2v

Dołączona grafika

 

Max jaki wyciągnołem z tego procka to 3048 MHz przy napięciu 1.55v, powyżej tego już Orthos wali Stopped.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanie się rodzi???

 

Ci co mają "padaki" to powinniśmy dawać procowi te napięcia rzędu 1.4-1.5V i cieszyć się 3-3.3GHz z temp. iddle 33*C a stress 60*C - czy to korzyści mało adekwatne do przyrostu mocy a tylko powoli wyniszczają sprzęt???

Sam niby robię 3.2GHz ale już w biosie muszę podać 1.45V i się zastanawiam czy to tylko taka choroba podkręcania mnie wciąga i czy lepiej odpuścić ;)

niewyobrażalne dla mnie jest jak można na napięciu 1.232V wyciągnąć 3GHz, to niewiele wyżej powinno polecieć 3.2GHz!!!! Cóż ja mam widać "padakę" ;)

 

ps. czy w orthosie tylko przy oryginalnym mnożniku (e2160 - 9x) podaje program dobre wartości ale jak wrzucę mu np. 8x400 to w orthosie mam 3.6 GHz - ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, orthos ma problemy z identyfikowaniem mnoznika, co ladnie widac tu...

 

Dołączona grafika

 

jesli chodzi o wyciskanie z proca mhz na napieciach kolo 1,5V, jak ktos sam nie placi za prad to czemu nie ;)

mam tu na mysli prace na codzien z takimi ustawieniami

ja sie z tego wyleczylem, co chwila podwyzki...

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w zwiazku z moim pytaniem ktora paste lepiej dac

 

1.AC Silicone Paste (biala)

 

2.Zalman Thermal Grease CSL 850

 

Boxowa musze definitywnie wyczyscic czy moge pomieszac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w zwiazku z moim pytaniem ktora paste lepiej dac

 

1.AC Silicone Paste (biala)

 

2.Zalman Thermal Grease CSL 850

 

Boxowa musze definitywnie wyczyscic czy moge pomieszac ?

I jedną i drugą pastę najlepiej dać... do kosza.. wg. mnie absolutnym minimum dobrej pasty jest Arctic Ceramique, optimum to Zalman STG1... I oczywiście boxowe "to coś" postaraj się wyczyścić jak najdokładniej..definitywnie.. :)

Edytowane przez hitchhiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie tubki AC Silicone Paste (biala) i Zalman Thermal Grease CSL 850. Czy ktores z nich moge dodac do boxowej papki ?:) Ewnetualnie ktorej lepiej ?

omg Snooze ale pytanie fajne zapodałeś. :D Jak chcesz miec niższe temperatury to nie oszczędzaj na paście tylko zmywaj tą stara spirytusem wyczyśc ładnie i nakładaj dopiero Zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie - ktore napiecie jest prawidlowe tzn, ktore podawac przy pisaniu ile sie podkrecilo - to co ustawiamy na plycie czy to co pokazuje cpuid ?

 

boxer - widze ze masz AS5 na boxie - ile obnizylo ci to temperature w porownaniu do boxowej pasty w stresie i w idle ?

Edytowane przez d-d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxer - widze ze masz AS5 na boxie - ile obnizylo ci to temperature w porownaniu do boxowej pasty w stresie i w idle ?

Nigdy nie użyłem boxowej od razu starłem tego gluta dlatego nie wiem ile jest mniej ale gdzieś 2-3 st w stresie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg Snooze ale pytanie fajne zapodałeś. :D Jak chcesz miec niższe temperatury to nie oszczędzaj na paście tylko zmywaj tą stara spirytusem wyczyśc ładnie i nakładaj dopiero Zalmana.

eee zadna oszczednosc mam dwie tubki ze starych chlodzen i poprostu nie wiem ktora uzyc :) Czyli sugerujesz ze ten moj zalman bedzie lepszy ? Przed wyslaniem mobosa na gware temperatury byly mniejsze w stresie o oklolo 4-5 stopni. Wiec albo pasta wyschla albo jakos radiator nie dociska. Dzis sie z tym pobawie. PS. Czyszczenie spirytusem gluta standardowego jest bezpieczne ? Nie zniszczy radiatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz ze ten moj zalman bedzie lepszy ? Przed wyslaniem mobosa na gware temperatury byly mniejsze w stresie o PS. Czyszczenie spirytusem gluta standardowego jest bezpieczne ? Nie zniszczy radiatora ?

TU masz wyniki Twoich past Zalman jest ciut lepszy według tego testu. Spirytus jak i aceton (zmywacz) jest bezpieczny, radiax nie jest przecież z gumy, tak jak i szlifowanie radiatora papierem ściernym czy szlifierką na lustro :D

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dobra ja zostawiam tak jak jest ... narazie nie chce mi sie dluzej z nim bawic, napiecie tez nie jest jakies wysokie takze do codziennego uzywania moze byc

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi sie trafila sztuka - E2160

 

Vcore 1.45

V NB 1.5

V SB 1.7

VTT - 1.2-1.3 nic nie daje

EIST OFF

Spread spectrum OFF

DOT OFF

 

Komp nie wstaje na zworce 333 na 1.325 napiecu :/. Dopiero na 1.3500 jest ok. Nie chce zrobic nawet 300x9 na defaulcie. Maxujac Vcore na 1.45 (tyle ponoc mozna bezpiecznie na boxie zrobic) udalo mi sie dojechac do 3Ghz. Mialem chec na 400x8 ale widac mialem pecha icon_sad2.gif ech cholera ...

 

Raczej o niczym nie zapomnialem z ustawien w BIOSie. Nic sie nie grzeje. Co prawda udalo mi sie dobic do FSB 400x6 ale chyba na vore 1.45 juz wlasnie ale i tak nie bylo mega stabilnie.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU masz wyniki Twoich past Zalman jest ciut lepszy według tego testu. Spirytus jak i aceton (zmywacz) jest bezpieczny, radiax nie jest przecież z gumy, tak jak i szlifowanie radiatora papierem ściernym czy szlifierką na lustro :D

Dzieki boxer wlasnie czegos takie szukalem. Pasta zalmanika juz smiga i jest duza zmiana w orthosie po 3 minutach max 57C. Nie wiem ile ta pasta potrzebuje aby osiagnac maxymalna przepustowosc ciepla ale pewnie w ciaglu kilku dni bedzie jeszcze lepiej. Za chwile pobawie sie troche cyrkulacja powietrza w budzie to moze cos zyskam.

 

Pozdro :)

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam rownolegle topic z MSI P35 i okazuje sie ze revizja M0 daje rade. Z czystej ciekawosci zerknalem wczoraj na cpu-z jaka ja mam rewizje skoro to taka kiszka. I co sie okazalo? mam M0. Cholera, pokieruje mnie ktos w tym o/c, mam chyba 2 lewe rece do tego ...

 

chyba ze rev M0 to nie wszystko?

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wszystko, to raczej loteria. mój M0 wchodzi do windy na 3,5GHz (więcej nie próbowałem) na biosowym 1,5V, ale nawet 3400 na tym napieciu nie jest stabilne, a nie mam chlodzenia zeby isc dalej. Na 3300 chodzi stabilnie [orthos >1h] przy biosowym 1,4625v, ale dzis rano wstal dopiero za drugim razem [zawiesil sie, reset i poszedl :/], moze dodatkowe volty pomoga?

 

edit. dziś się wysypał, muszę zjechać do 3,2

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodznie boxowe to straszna kiszka

 

po 2 smarowaniu okazalo sie ze mam niedobor materialu i zostala tylko odcisnieta owalna otoczka cpu przez paste z CPU

 

nalozylem wiecej pasty w centralnej czesci proca noi

 

core - 1.352

NB 1.5

SB 1.7

VTT def

 

8x350 62st. stress

* podaje ta temp cpu z everesta, chociaz wolalbym podac te skladowe rdzeni, bo sa nizsze i 8st! ;)

* czy te temp na msi sa dobre? czy moze cos zaniza ... zawyza? ;)

 

Najgorsze jest to ze wczoraj porobilem testy i wyszlo ze proc nie ma walla do FSB 400Mhz. No ale nie idzie 333x9 - probowalem tak ruszyc do Vcore 1.45, wiecej sie balem. Dziwna sprawa, naprawde 3Ghz by mi starczylo, ale nie jestem wstanie go osiagnac do v 1.45 :x

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodznie boxowe to straszna kiszka

 

po 2 smarowaniu okazalo sie ze mam niedobor materialu i zostala tylko odcisnieta owalna otoczka cpu przez paste z CPU

 

nalozylem wiecej pasty w centralnej czesci proca noi

 

core - 1.352

NB 1.5

SB 1.7

VTT def

 

8x350 62st. stress

 

Najgorsze jest to ze wczoraj porobilem testy i wyszlo ze proc nie ma walla do FSB 400Mhz. No ale nie idzie 333x9 - probowalem tak ruszyc do Vcore 1.45, wiecej sie balem.

temp dosc spore,to na dev V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore - 1.35 wg cpu-z. W biosie pewnie widnieje cos pod 1.385 (zgodnie ze na biosie z msi obecnym zawyza plyta Vcore)

 

@naxt, sugerujesz zeby JESZCZE raz zoabczyc ile odcisnelo mi sie pasty na radiatorze? :)

 

PS. Czy moge normalnie oddac proca do 7 dni od daty zakupu, bez powodu? ;]

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore - 1.35 wg cpu-z. W biosie pewnie widnieje cos pod 1.385 (zgodnie ze na biosie z msi obecnym zawyza plyta Vcore)

 

@naxt, sugerujesz zeby JESZCZE raz zoabczyc ile odcisnelo mi sie pasty na radiatorze? :)

 

PS. Czy moge normalnie oddac proca do 7 dni od daty zakupu, bez powodu? ;]

nie poprostu temp wydaje mi sie przynajmniej o 5 stopni za wysoka,chłodzenie masz zapewne dobrze docisniete,pasty tez w sam raz,wina lezy pewnie po stronie procesora,zdazaja sie sztuki które mniej lub bardziej lubia sie grzac,mozliwe takze ze czujniki przekłamują,a czy procesor mozna wzrócic,wydaje mi sie ze raczej nie,ale spytac zawsze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do zwrotu, to wydaje mi sie ze nie za bardzo mozna taki numer zrobic aczkowliek nie zawadzi spytac w sklepie gdzie kupiles. Albo moze wymiana na ten sam model ( e2160 ) po sprawdzeniu ze ten twoj jest w 100% sprawny ale nie wiem czy taki numer przejdzie wydaje mi sie ze nie za bardzo. ja proponuje wystawic tego procka twojego na aledrogo bo na pewno ktos kupi pewnie starciz pare pesos no ale to juz twoja decyzja ;) Alcen moze ciepla sztuka sie trafila z krzywym łbem. moj tez do najchlodniejszych nie nalezy ( ale dokladniej go jeszcze pomecze ) a boxowe chlodzenie do najlepszych nie nalezy. Teraz z ciekawosci puscilem orta na szybciutko i coretempem tempy na jajach sie ustabilizowaly z 53* jak wlaczylem ortohsa do 57/58* ( tak skacze sobie ) ale pewnie jeszcze podskocza w trakcie.

Tutaj screen wlasnie z tego pomairu

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...